Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,967 μέλη και 2,478,187 μηνύματα σε 78,931 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 540 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Χρυσή Αυγή, η πορεία της ως πολιτικό κόμμα

Συμφωνείτε με τον χαρακτηρισμό της Χρυσής Αυγής ως εγκληματική οργάνωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 75)
Ναι
56
74,67%
Όχι
19
25,33%
ΔΞ/ΔΑ
0
0%

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,555 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 18:17, 07-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Όταν όμως ψηφίζεις ένα κόμμα με την ελπίδα να βγει κυβέρνηση ξέρεις ότι θα ασχοληθεί και με άλλα θέματα εκτός του μεταναστευτικού. Οπότε είναι ανεύθυνο να μην ξέρεις τι υποστηρίζει αυτό το κόμμα σε όλους τους τομείς της κοινωνίας. Εκτός όλων των άλλων.

Το μετασταστευτικο θέμα ήταν αυτό που ανέβασε τη ΧΑ και αυτό υπάρχει μετά το 2015.

Οπότε το ερώτημα παραμένει: η φίμωση της ΧΑ κάνει το κόμμα να χάνει ή να κερδίζει ψηφοφόρους;

και ναι και οχι σε αυτό που ρωτάς
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Lancelot

Διακεκριμένο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 1,720 μηνύματα.

O Lancelot Alejandro έγραψε: στις 19:32, 07-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Ένα θέμα που με ενδιαφέρει αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω υπέr ή κατά είναι η φίμωση του κόμματος της χρυσής αυγής στα μέσα μαζικής ενημέρωσης. Από τη μια καταλαβαίνω οτι είναι ανώμαλο να δημοσιοποιείται η άποψη ανθρώπων που (φέρονται να) ανήκουν σε μια οργανωμένη τρομοκρατική οργάνωση, από την άλλη όμως αναρωτιέμαι αν αυτή η απαγόρευση εξιτάρει τους ψηφοφόρους στο να ψηφίσουν το κόμμα αυτό στις εκλογές κάποιες φορές μην ξέροντας ακριβώς τις απόψεις του κόμματος αυτού.

Ποια είναι η γνώμη σας;

Πρέπει να καλούνται από τα ΜΜΕ για να μας ενημερώνουν για τις απόψεις τους πάνω σε διάφορα ζητήματα της ελληνικής κοινωνίας . Πριν το 2013 πώς συγκεκριμένα μέσα επευφημούσαν την χρυσή αυγή ; Μέσα όπως ο ΣΚΑΙ , το Μέγκα και το Πρώτο Θέμα ; Δεν ήξεραν τι έκαναν ; Φυσικά και γνώριζαν .
Σήμερα είναι όλο και πιο αναγκαία η κλήση των εκπροσώπων της ΧΑ στα κανάλια ( με λογικές φυσικά συμπεριφορές ).

Το AfD στη Γερμανία έχει υψηλά ποσοστά στην Αν.Γερμανία , μια περιοχή με σχετικά υψηλή ανεργία σε σχέση με την υπόλοιπη χώρα και χαμηλό μορφωτικό επίπεδο .
Παράθεση

Ανώνυμος Αλκοολικός

Επιφανές Μέλος

Ο Ανώνυμος Αλκοολικός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πετράλωνα (Αττική). Έχει γράψει 4,555 μηνύματα.

O Ανώνυμος Αλκοολικός έγραψε: στις 19:36, 07-04-19:

Αρχική Δημοσίευση από Lancelot
Πρέπει να καλούνται από τα ΜΜΕ για να μας ενημερώνουν για τις απόψεις τους πάνω σε διάφορα ζητήματα της ελληνικής κοινωνίας . Πριν το 2013 πώς συγκεκριμένα μέσα επευφημούσαν την χρυσή αυγή ; Μέσα όπως ο ΣΚΑΙ , το Μέγκα και το Πρώτο Θέμα ; Δεν ήξεραν τι έκαναν ; Φυσικά και γνώριζαν .
Σήμερα είναι όλο και πιο αναγκαία η κλήση των εκπροσώπων της ΧΑ στα κανάλια ( με λογικές φυσικά συμπεριφορές ).

Το AfD στη Γερμανία έχει υψηλά ποσοστά στην Αν.Γερμανία , μια περιοχή με σχετικά υψηλή ανεργία σε σχέση με την υπόλοιπη χώρα και χαμηλό μορφωτικό επίπεδο .

Όπα δε τα λες όλα το 2012 βγήκαν σε μεγάλο κανάλι και έκαναν επεισόδια.
Τους κάλεσε ο Παπαδάκης τότε όπως ορίζει ο νόμος ανάλογα με το ποσοστό που πήραν βγαίνει και ο χρόνος
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.

O Βλα έγραψε: στις 00:18, 17-07-19:

Να τα λέμε κι αυτά.

Παράθεση

epote

Επιφανές Μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,756 μηνύματα.

O epote ) έγραψε: στις 01:01, 17-07-19:

Αρχική Δημοσίευση από Βλα
Να τα λέμε κι αυτά.
Ο ποπερ ηταν μια χαρα φιλοσοφος, αλλα στην κοινωνιολογια δεν τραβουσε τοσο καλα. Ειδικα η ναζιστικη γερμανια ειναι κλασικο παραδειγμα της μειονωτικης επιροης και καμια λογοκρησια η μη ανοχη σε αυτο το μερος του πλυθησμου δεν θα μπορουσε να το αλλαξει αυτο.

Οι μερες που η φιλοσοφια ειχε να πει οτιδηποτε για το πραγματικο κοσμο εχουν περασει. Νανε καλα οι ανθρωποι τοσα χρονια αλλα καιρος να αφησουν τις επιστημες να βγαζουν τα συμπερασματα. Αλλωστε οπως ειχε πει ο μεγαλος feynman:

"οι επιστημες χρειαζονται τη φιλοσοφια οσο τα πουλια τους ορνιθολογους"
Παράθεση

Βλα (Βλαδίμηρος)

Διάσημο Μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 850 μηνύματα.

O Βλα έγραψε: στις 07:51, 17-07-19:

Υπάρχουν όμως ερωτήματα που δεν ανήκουν στην σφαίρα της επιστήμης και μπορούν να μελετηθούν μόνο με το φιλοσοφικό τρόπο. Είναι λάθος να ανάγουμε όλα τα προβλήματα στην επιστήμη όπως και το να υποτιμάμε την αξία της φιλοσοφίας. Το πιο χαρακτηριστικό παράδειγμα που μπορεί κανείς να φέρει είναι η γνωσιοεπιστήμη που είναι ένα διεπιστημονικό εγχείρημα νευροεπιστήμης, πληροφορικής, φιλοσοφίας, ψυχολογίας, τεχνητής νοημοσύνης για να εξηγηθεί τι είναι ανθρώπινη νόηση.

Και στα λέω αυτά σαν κάποιος που το ενδιαφέρον μου για τη φιλοσοφία προέκυψε από την αγάπη που έχω για την επιστήμη.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    ExoticAura, Mittenwald