Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,104 μέλη και 2,482,959 μηνύματα σε 79,147 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 397 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Microsoft Word: Απορίες

fantasmenos (Διαταραγμένη Προσωπικότητα)

Τιμώμενο Μέλος

H Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών , επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,292 μηνύματα.

H fantasmenos γεννημένος να λέει σοφά πράγματα έγραψε: στις 16:51, 16-09-10:

Θενκς μπραδερ.

Θα σου στείλω 2 βαζάκια μαρμελάδα και 4 κιλά πατάτες για το καλό που μου έκανες. Μακάρι όλα τα καλά του κόσμου να πέσουν στο κεφάλι σου και να βγάζεις από τις τσέπες σου χρυσά φλουριά

Όντως, τελικά είμαι μεγάλος κόπανος στο word (αν πεταχτείς και πεις "είσαι γενικά κόπανος" δεν θα σου στείλω τις πατάτες...
3
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 16:59, 16-09-10:

μαρμελάδα μου αρέσει πιο πολύ βερίκοκο και συγκεκριμένα διαμαντοπούλου
πατάτες θέλω για τηγάνισμα σπούντα
έτσι και μου βγουν μαυρισμένες οι πατάτες ή η μαρμελάδα είναι του εμπορίου (των φλωροάγγλων που θα μας μάθουν και πώς να φάμε)
να σου αργήσει πιο πολύ η αποθήκευση από την εξυγίανση του ασφαλιστικού
3
Παράθεση

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 12,084 μηνύματα.

O Γιώργος Hunt or be Hunted. έγραψε: στις 17:13, 16-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
Hello!
Θα ήθελα να ρωτήσω σε τι μορφή θα πρέπει να αποθηκεύω ένα έγγραφο του word 2007 ώστε να ανοίγει και με 2003.
Και γενικά, ποια μορφή ανοίγεται από όλα τα word;
Για ενημέρωση πάντως, με το 2007-Office-Compatability-Pack της Microsoft (free) μπορείς να ανοίγεις τα *.docx (κλπ) και σε Office 2003. Το εγκαθιστάς στον Η/Υ που έχει το Office 2003.
1
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 19:21, 25-09-10:

To πινέλο μορφοποίησης με ποιο συνδυασμό πλήκτρων λειτουργεί για συνεχόμενες μορφοποιήσεις;
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:22, 29-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από theodora
To πινέλο μορφοποίησης με ποιο συνδυασμό πλήκτρων λειτουργεί για συνεχόμενες μορφοποιήσεις;
Αν έχεις office 2007 κάνε διπλό κλικ στο πινέλο
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 17:45, 29-09-10:

Με διπλό κλικ καταργεί το πινέλο και δεν κάνει ούτε μία φορά τη μορφοποίηση.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 22:15, 29-09-10:

διπλό κλικ στη λέξη που έχεις επιλέξει και που θες να κρατήσεις τη μορφοποίηση πχ Arial kai bold και μετά μεταφέρεις το πινέλο στην άλλη λέξη που θες να διαμορφώσεις πχ Comic και χωρίς bold.....
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 22:47, 29-09-10:

Εγώ όμως θέλω να κάνω πολλές λέξεις από διάφορα σημεία του κειμένου.
Βρήκα τελικά άλλον τρόπο, το πινέλο θέλει συνέχεια να το πατάω.

Τhanks όπως και να 'χει.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,750 μηνύματα.

H venividivici έγραψε: στις 22:57, 29-09-10:

ε αυτο εννοειται......... οτι κραταει την τελευταια μορφοποίηση κι αν κλικαρεις ολοκληρη φράση αλλάζει κι αυτή με τη σειρά της
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 23:04, 29-09-10:

Βασικά αυτό θέλω:
Συνημμένο Αρχείο 33532
αλλά δε βγαίνει.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Boom : 15-02-13 στις 22:56.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε: στις 23:14, 29-09-10:

με control και αριστερο ποντίκι σέρνεις το πινέλο σε όλο το κείμενο και αλλάζει ολόκληρο και όχι λέξη λέξη...αφού έχεις κάνει αυτά που έγραψα πιο πάνω
δηλαδή κλικάρεις τη λέξη με τη μορφοποίηση που θέλεις και κάνεις διπλό κλικ στο πινέλο και μετα πηγαίνεις στο υπόλοιπο κείμενο κρατάς πατημένο το control και με το αριστερό ποντίκι καθώς φαίνεται το πινέλο το σέρνεις σε όλο το κείμενο......
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 23:49, 29-09-10:

Με μπερδεύεις πιο πολύ. Δε θέλω να αλλάξω όλο το κείμενο αλλά μεμονωμένες λέξεις μέσα στο κείμενο. Επιπλέον, άμα ήθελα όλο το κείμενο γιατί να πατήσω διπλό κλικ στο πινέλο και να έχω και πατημένο το ctrl; Σε έχασα εδώ.

Είδα και αυτό αλλά δε λειτουργεί.

Τελικά, ή είμαι στόκος ή είμαι στόκος, και φυσικά υπάρχει και το ενδεχόμενο να είμαι στόκος.
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε: στις 15:54, 30-09-10:

για να μην ανεβάσω εγώ video στο youtube να σου δείχνω.....
δες εδώ
http://ask2help.wordpress.com/2010/0...ideo-training/
http://www.cbt.gr/word.html

http://www.e-paideia.gr/word/video-028.html

ελπίζω να σου λυθούν και άλλες απορίες που έχεις

Για να αντιγράψετε την μορφή κειμένου από ένα μέρος του εγγράφου σε κάποιο άλλο , πατάτε στο κουμπί «Πινέλο μορφοποίησης» της βασικής γραμμής εργαλείων , έπειτα επιλέγετε το κείμενο που θέλετε να μορφοποιήσετε .
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 17:37, 30-09-10:

Έχω την εντύπωση πως είδα 3 φορές το ίδιο video.
Σε έβαλα και εσένα σε κόπο, σ' ευχαριστώ.

H αλήθεια είναι ότι κάποιες γνώσεις τις έχω, πήγαινα φροντιστήριο αλλά κάναμε μάθημα σε παλιές εκδόσεις.

Κάποιος άλλος με 2007 μπορεί να κάνει πολλαπλή επικόλληση μορφοποιήσεων;
Παράθεση

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

H venividivici έγραψε: στις 17:45, 30-09-10:

εγώ βρε σε 2007 δουλεύω...... πάλι τα ίδια λέμε ...ή κατι κάνεις λάθος εσύ ή έχεις παρανομο office και ειδικα το 2007 κολλάει σε επιλογές.... μου έχει συμβει κι εμένα σε φιλου μου το pc οπου δεν δεχόταν ούτε τις αλλαγές σε γραμματοσειρές ......
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 17:57, 30-09-10:

Πφ ok μάλλον είμαι στόκος.
Έχω μπερδευτεί πλέον.
Τέλος πάντων, ακολουθώ την αντίστροφη διαδικασία, επιλέγω δηλαδή τις λέξεις με ctrl και και κάνω εκ νέου τη μορφοποίηση. Mόνη μου το σκέφτηκα.

Τα γνήσια έχω αλλά δεν ξέρω τι παίζει.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 30 ετών , επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 6,727 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 20:16, 05-12-10:

Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω reset όλες τις αλλαγές-παραμετροποιήσεις που έχω κάνει στο Word 2003;
Έχω αλλάξει πάνω και κάτω το ύψος που ορίζεται από τον αριστερό "χάρακα" και δε ξέρω πως να το επαναφέρω.

-petros
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

O Boom έγραψε: στις 20:23, 05-12-10:

Νομίζω κάνεις τις αλλαγές και μετά από την πρώτη καρτέλα πατάς το βελάκι στο αλλαγή στυλ και πατάς ορισμός ως προεπιλογής.

Τα μισά είπα. :Ρ
Από τη διάταξη σελίδας, στα περιθώρια βάζεις κανονικά και μετά το ορίζεις ως προεπιλογή.

Παίζει να λέω και βλακείες.
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 17,181 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 20:56, 05-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω reset όλες τις αλλαγές-παραμετροποιήσεις που έχω κάνει στο Word 2003;
Έχω αλλάξει πάνω και κάτω το ύψος που ορίζεται από τον αριστερό "χάρακα" και δε ξέρω πως να το επαναφέρω.

-petros
Ευκαιρία να βάλεις Office 2007/2010
Πάντως αν έχεις όρεξη για διάβασμα: http://support.microsoft.com/kb/822005
1
Παράθεση

Resident Evil

Επιφανές Μέλος

H Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,656 μηνύματα.

H Resident Evil (δρυός πεσούσης πας ανήρ ξυλευεται) έγραψε: στις 17:03, 06-12-10:

Μιας και παιδεύτηκα πρόσφατα να το βρω, είπα να το μοιραστώ μαζί σας μήπως και φανεί σε κάποιον χρήσιμο:
Για word 2007
κλικ, στα σχόλια θα το βρείτε
"To those like me who struggled to obtain continuous page numbering after inserting a few landscape pages into a portrait document. Since we have started a new section in order to introduce the landscape pages, the page numbering goes back to 1 or to the page number you have entered in the “start at ….” box in the “page number format” tab. To obtain continuous page numbering, go to the page where page numbering reverts and double click on the header. Then go to the “page number format” tab and click on the “continue from previous section” option."
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια