• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Τοποθέτηση ταμπόν χωρίς πόνο

tiger8755

Νεοφερμένος

Η tiger8755 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους σας , θέλω να βάλω ταμπόν , για να κάνω μπάνια στη θάλασσα έκανα όλες τις οδηγίες αλλά μόλις πάω να το βάλω τσούζει έντονα και σταματάω, έχω πάρει ταμπόν για πρώτη χρήση τη μπορώ να κάνω για να το βάλω χωρίς να τσούζει και να μην πονέσει? Μήπως φταίει ότι δεν έχω ερωτικές επαφές? Για τον ίδιο λόγο πάλι, πάω να βρεθώ ερωτικά με τον φίλο μου και του λέω να σταματήσει γιατί τσούζει και ποναει Σας παρακαλώ βοηθήστε με τη να κάνω?δεν θέλω να πάω στον γυναικολόγο γιατί την τελευταία φόρα με πόνεσε. Ευχαριστώ για κάθε απάντηση σας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βάλε Tampax, με τα o.b. δυσκολευόμουν κι εγώ κάτι αιώνες πριν που είχα προσπαθήσει για πρώτη φορά. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Εγω τα ob χρησιμοποιω,αλλα η αληθεια ειναι πως ψιλοφοβαμαι γιατι μια φορα δεν το εβαλα πολυ μεσα φοβομουν μην κοπει το σχοινακι μετα, και βγηκε ολο εξω κ εγινα χαλια :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

πάντα δική σου

Νεοφερμένος

Η πάντα δική σου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είναι καλοκαίρι και δεν θέλω να χάνω τα μπάνια μου όμως δεν έχω ακόμα ερωτικές επαφές. Πολλοί λένε ότι αν δεν έχεις ακόμα ερωτικές επαφές δεν μπορείς να βάλεις ταμπόν, ισχύει;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Είναι καλοκαίρι και δεν θέλω να χάνω τα μπάνια μου όμως δεν έχω ακόμα ερωτικές επαφές. Πολλοί λένε ότι αν δεν έχεις ακόμα ερωτικές επαφές δεν μπορείς να βάλεις ταμπόν, ισχύει;:hmm:
Όχι φυσικά, όπως μπορεί να σου επιβεβαιώσει οποιοσδήποτε γυναικολόγος που δεν είναι εντελώς δεινόσαυρος.

Και εγώ και πολλές άλλες κοπέλες χρησιμοποιούσαμε ταμπόν χρόνια πριν την πρώτη μας επαφή και κανένα πρόβλημα δεν υπήρξε.

Στο εξωτερικό μάλιστα τα ταμπόν είναι πολύ πιο δημοφιλή από τις σερβιέτες και οι ίδιες οι μαμάδες μαθαίνουν στις κόρες τους να τα χρησιμοποιούν. Στην Ελλάδα φυσικά ΚΑΙ σε αυτό είμαστε εκατό χρόνια πίσω. Πάλι καλά που δεν χρησιμοποιούμε ακόμα moonόπανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Αν πονάει απλά είσαι σφιγμένη, ακόμα και οι πιο έμπειρες γυναίκες μπορεί να δυσκολευτούν να βάλουν το ταμπόν, αν είναι βιαστικές ή αγχωμένες.
Αλλά αν τσούζει, μπορεί να έχεις κάποιον ερεθισμό, μολυνσούλα... άρα καλό είναι να πας σ'ένα γυναικολόγο. Κάτι που κάθε γυναίκα κάνει, μόλις ξεκινήσει η περίοδός της.

Όσο για το θέμα προόδου, Λία, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι θέμα εξελικτικής πορείας. Πολλοί γυναικολόγοι στο εξωτερικό αποτρέπουν τις πελάτισσες από τα ταμπόν, γιατί τα θεωρούν υπεύθυνα για μηκυτιάσεις. Παράδειγμα.

Τώρα, αν εννοούσες ότι είμαστε πίσω ως προς τις μητέρες που εξηγούν τη χρήση του ταμπόν, ίσως. Το βρίσκω γενικολογία, αλλά θα πίστευα ότι είναι πιο πιθανό μία μεσογειακή μητέρα να μην ξέρει πώς να προσεγγίσει την κόρη της σχετικά με τέτοια θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Απλά έχω την αίσθηση ότι αν βάλει κάποια κοπέλα το πολύ μεγάλο ταμπόν παίζει να έχει και κάποιο "ατύχημα". Και σε περίπτωση που έχει μεγάλη ροή αναπόφευκτα θα χρειαστεί μεγάλο ταμπόν, αλλιώς θα πρέπει να αλλάζει κάθε ώρα. Όχι ότι θεωρώ κακό να "ξεπαρθενιαστείς" από το ταμπόν, απλά αν κάποια κοπέλα για ηθικούς/θρησκευτικούς/άλλους λόγους το θεωρεί μεμπτό, καλό είναι να το έχει υπόψην της.

Όσο για το θέμα προόδου, Λία, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι θέμα εξελικτικής πορείας. Πολλοί γυναικολόγοι στο "προχωρημένο" εξωτερικό αποτρέπουν τις πελάτισσες από τα ταμπόν, γιατί τα θεωρούν υπεύθυνα για μηκυτιάσεις. Παράδειγμα.

Τώρα, αν εννοούσες ότι είμαστε πίσω ως προς τις μητέρες που εξηγούν τη χρήση του ταμπόν, ίσως. Το βρίσκω γενικολογία, αλλά θα πίστευα ότι είναι πιο πιθανό μία μεσογειακή μητέρα να μην ξέρει πώς να προσεγγίσει την κόρη της σχετικά με τέτοια θέματα.
Νομίζω πάντως ότι στο εξωτερικό είναι πολύ πιο διαδεδομένη η χρήση τους. Δεν γνωρίζω κοπέλα που να προτιμά τις σερβιέτες και να μην είναι Ελληνίδα. Και θυμάμαι όταν είχα πρωτομείνει εκτός Ελλάδος και φορούσα ακόμα σερβιέτες με είχε εντυπωσιάσει η μικρή ποικιλία που υπήρχε στα μαγαζιά. Μετά κατάλαβα ότι ο λόγος ήταν η περιορισμένη χρήση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Όσο για το θέμα προόδου, Λία, σε διαβεβαιώ ότι δεν είναι θέμα εξελικτικής πορείας. Πολλοί γυναικολόγοι στο "προχωρημένο" εξωτερικό αποτρέπουν τις πελάτισσες από τα ταμπόν, γιατί τα θεωρούν υπεύθυνα για μηκυτιάσεις. Παράδειγμα.

Τώρα, αν εννοούσες ότι είμαστε πίσω ως προς τις μητέρες που εξηγούν τη χρήση του ταμπόν, ίσως. Το βρίσκω γενικολογία, αλλά θα πίστευα ότι είναι πιο πιθανό μία μεσογειακή μητέρα να μην ξέρει πώς να προσεγγίσει την κόρη της σχετικά με τέτοια θέματα.
Συντηρητικοί επαγγελματίες υπάρχουν παντού. Το θέμα είναι να υπάρχει μια ισορροπία μεταξύ του βολικού και του υγιεινού, όταν συγκρούονται. Στην Ελλάδα (ίσως γενικότερα στις χώρες Ανατολικής Ευρώπης) ο κόσμος είναι φοβικός και διαλέγει πάντα το δεύτερο εις βάρος του πρώτου, ακόμη κι όταν η διαφορά είναι ελάχιστη (ειδικά όταν γίνεται προσεκτική χρήση).

Απλά έχω την αίσθηση ότι αν βάλει κάποια κοπέλα το πολύ μεγάλο ταμπόν παίζει να έχει και κάποιο "ατύχημα". Και σε περίπτωση που έχει μεγάλη ροή αναπόφευκτα θα χρειαστεί μεγάλο ταμπόν, αλλιώς θα πρέπει να αλλάζει κάθε ώρα. Όχι ότι θεωρώ κακό να "ξεπαρθενιαστείς" από το ταμπόν, απλά αν κάποια κοπέλα για ηθικούς/θρησκευτικούς/άλλους λόγους το θεωρεί μεμπτό, καλό είναι να το έχει υπόψην της.
Μην τρομάζουμε όμως τα κορίτσια, αυτό είναι αρκετά σπάνιο. Εγώ νομίζω φορούσα κανονικό ή μεγάλο μέγεθος, και δεν είχα κανένα τέτοιο "ατύχημα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συντηρητικοί επαγγελματίες υπάρχουν παντού. Το θέμα είναι να υπάρχει μια ισορροπία μεταξύ του βολικού και του υγιεινού, όταν συγκρούονται. Στην Ελλάδα (ίσως γενικότερα στις χώρες Ανατολικής Ευρώπης) ο κόσμος είναι φοβικός και διαλέγει πάντα το δεύτερο εις βάρος του πρώτου, ακόμη κι όταν η διαφορά είναι ελάχιστη (ειδικά όταν γίνεται προσεκτική χρήση).

Δε λέω τι από τα δύο είναι καλύτερο, γιατί απλά οι γνώμες διίστανται. Πάω σε τρεις γυναικολόγους (όχι ταυτόχρονα :P) και έχουν τριε διαφορετικές γνώμες: ταμπόν. Σερβιέτα. Ό,τι προτιμάω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Μην τρομάζουμε όμως τα κορίτσια, αυτό είναι αρκετά σπάνιο. Εγώ νομίζω φορούσα κανονικό ή μεγάλο μέγεθος, και δεν είχα κανένα τέτοιο "ατύχημα".
Καλά, εννοείται, άλλωστε οι περισσότερες κοπέλες χρησιμοποιούν medium. Απλά εγώ που τις μέρες "αιχμής" βάζω το πολύ μεγάλο (το πράσινο των ob) μπορώ να πω ότι και τώρα στα 30 μου ζορίζομαι μερικές φορές. Θεωρώ ότι με το συγκεκριμένο ταμπόν και κάποια "ατσουμπαλιά" στην τοποθέτηση μπορεί να γίνει το "κακό".:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Συμφώνω με την underwater, επίσης υπάρχει περίπτωση σε μερικές κοπέλες να είναι αρκετά έξω ο υμένας τους και μήπως θα ήταν προτιμότερο προτού χρησιμοποιήσουν ταμπόν, πριν ''ξεπαρθενέψουν'' που λέμε, να επισκέπτονταν εναν γιατρό να τους πει με ακρίβεια. Το γεγονός πως πονάει, δεν είναι ο,τι καλύτερο γιατί πιέζεται. Θα πρότεινα ή να μη χρησιμοποιήσει τελικά καθόλου, ή να πάει στο γιατρό να τις λύσει κάθε απορία ή να χαλαρώσει και να ξαναδοκιμάσει με κάποια άλλης εταιρείας, μικρότερο σε μέγεθος ας πούμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
Τα ob ειναι epic fail. Με ενοχλουν και εμενα και τα βρισκω αρκετα δυσκολα στην εφαρμογη τους οταν ο κολπος ειναι στεγνος. Καλυτερα να χρησιμοποιησει tampax, το μικροτερο μεγεθος για αρχη και μετα βλεπει.
Στην Ελλαδα ειμαστε παααααρα πολυ πισω στα προιοντα περιοδου. Μονο ob και tampax εχω βρει και τα tampax ειναι με applicator απο χαρτονι και τεραστια (εννοω οτι το applicator δεν ειναι compact). Στο εξωτερικο υπαρχουν 986453 ειδη ταμπον και οι σερβιετες ειναι ειδος υπο εξαφανιση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Δοκιμασε τα Tampax που ειναι με aplicator και θα σε βοηθησει στις αρχες που εισαι πιο απειρη στη σωστη εφαρμογη...πιθανον το τσουξιμο να οφειλεται και σε μη σωστη τοποθετηση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Δοκιμασε τα Tampax που ειναι με aplicator και θα σε βοηθησει στις αρχες που εισαι πιο απειρη στη σωστη εφαρμογη...πιθανον το τσουξιμο να οφειλεται και σε μη σωστη τοποθετηση...

πραγματικα απορω πως μπαινει αυτο το πραγμα :redface: εχω προσπαθησει με το tampax απειρεσ φορες κ δεν τα καταφερνω :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rosa azul

Πολύ δραστήριο μέλος

Η rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
πραγματικα απορω πως μπαινει αυτο το πραγμα :redface: εχω προσπαθησει με το tampax απειρεσ φορες κ δεν τα καταφερνω :/:
ελα καλη μου ειναι πανευκολο...εχει οδηγιες ...ειδικα το tampax εχει και aplicator που βοηθαει ακομη περισσοτερο την εισαγωγη...;)Αν δυσκολευεσαι ,ζητα βοηθεια απο τη μανουλα ή απο μια φιλη...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως το tampax μου φαινόταν πιο δύσκολο κι εμένα εξαρχής, γι' αυτό δοκίμασα με την πρώτη τα o.b. Με αυτά έχεις δοκιμάσει;
Αν είσαι εξοικειωμένη με την ανατομία του σώματός σου πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείς ιδιαίτερα.

Α και μια ακόμη μικρή συμβουλή: Μην περιμένετε να το δοκιμάσετε την πρώτη φορά που θα θέλετε να πάτε στη θάλασσα. Κάντε μια δοκιμή μια άσχετη μέρα, που δεν θα έχετε άγχος και ...τους Ρώσους μες τα πόδια σας. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως το tampax μου φαινόταν πιο δύσκολο κι εμένα εξαρχής, γι' αυτό δοκίμασα με την πρώτη τα o.b. Με αυτά έχεις δοκιμάσει;
Αν είσαι εξοικειωμένη με την ανατομία του σώματός σου πιστεύω ότι δεν θα δυσκολευτείς ιδιαίτερα.
Το έχω ξανακούσει, αλλά και ξέρω άτομα που ενώ χρησιμοποιούν χρόνια τα ob, με τα tampax δυσκολεύονται. Πάντως για τις περισσότερες κοπέλες νομίζω ότι τα tampax διευκολύνουν.

Α και μια ακόμη μικρή συμβουλή: Μην περιμένετε να το δοκιμάσετε την πρώτη φορά που θα θέλετε να πάτε στη θάλασσα. Κάντε μια δοκιμή μια άσχετη μέρα, που δεν θα έχετε άγχος και ...τους Ρώσους μες τα πόδια σας. ;)
Σωστό! Αλλά με tampax. Δε νομίζω ότι παίζει να εισέλθει το ob όταν πρόκειται για "στεγνή" μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όπως είπα δεν έχω δοκιμάσει ποτέ το tampax αλλά με το o.b. δεν δυσκολεύτηκα από την πρώτη φορά. Καλό είναι ν' αναφέρονται κι αυτές οι περιπτώσεις γιατί οι περισσότερες κοπέλες θα σκεφτούν: "Πω πω, άμα δεν μπορώ με το tampax σκέψου τι θα γίνει με το o.b." αλλά δεν είναι καθόλου έτσι.
Όσο για τις στεγνές μέρες, δεν νομίζω ότι είμαστε ποτέ τόσο στεγνές που να μην μπαίνει το ταμπόν, αλλά δεν επιμένω διότι μπορεί ν' αλλάζει αυτό από γυναίκα σε γυναίκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Li@Ν@

Νεοφερμένος

Η Li@Ν@ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ισως δεν εισαι και στη σωστη σταση ετσι ωστε να τοποθετηθει πιο ευκολα.μου την ειχε αναφερει ο γυναικολογος μου αλλα δεν θυμαμαι αν το γραφει και στις οδηγιες που εχουν τα ταμπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
ισως δεν εισαι και στη σωστη σταση ετσι ωστε να τοποθετηθει πιο ευκολα.μου την ειχε αναφερει ο γυναικολογος μου αλλα δεν θυμαμαι αν το γραφει και στις οδηγιες που εχουν τα ταμπον
Το γράφει και έχει και εικόνες. Αλλά και να μην έχει, υπάρχουν οδηγίες και στο διαδίκτυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top