[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δες εδώ.
Επίσης εγώ θα έβαζα κρύο χαμομήλι στα μάτια, γιαούρτι ή γάλα με μέλι στο πρόσωπο, αυγό ή λάδι στα μαλλιά. Για να φύγει η μυρωδιά, βάλε μετά το ξέβγαλμα (ή το λούσιμο) ξίδι.

Επίσης ψάξε ποια έλαια είναι καλά για σένα, πχ το αμυγδαλέλαιο προσφέρει ελαστικότητα στην επιδερμίδα, μαζί με λεμόνι είναι καλή μάσκα για λιπαρό δέρμα. Επίσης το αβοκάντο κάνει καλό.

Είσαι πάντως επί παντός επιστητού; nicht?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Genau, όλα τα σφάζω όλα τα μαχαιρώνω! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Ερώτηση με πολλούς πόντους......
Για πες μου βρε γιδάκι μήπως ξέρεις και κανένα τρόπο να κρατάει το ίσιωμα στα μαλλιά, γιατί έγω η δύσμοιρη ότι και να κάνω, ακόμα και αν τα "ψήσω" τη επόμενη μέρα πάλι σπαστά θα είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ποιο είναι το φυσικό σου;
Κοίτα, δεν ξέρω για αυτό το θέμα. Εμένα είναι σπαστά, με ντεγκραντέ κόψιμο. Ωστόσο όποτε τα έχω κάνει με το "σίδερο", έστω και χωρίς κάποιο τζελ ισιώματος, μένουν πολύ ικανοποιητικά! Μετά βάζω ένα της Nivea, σε μπουκάλι τύπου λακ (και μορφή επίσης), το οποίο όμως περιγράφεται σαν spray... κάτι. Απλά δεν έχω απαιτήσεις για πρόκα, ναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Κι εμένα σπαστά είναι. Η πρόκα είναι πλέον ένας τόπος όπως η χώρα του ποτέ-ποτέ για μένα. Αλλά δεν μπορώ να τα χαρώ και μια δεύτερη μέρα ίσια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Τα πιάνεις αλογοουρά ενδιάμεσα; Τι τζελ βάζεις;
Μήπως θέλει απλά ένα φρεσκάρισμα η ισιωτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Τα πιάνεις αλογοουρά ενδιάμεσα; Τι τζελ βάζεις;
Μήπως θέλει απλά ένα φρεσκάρισμα η ισιωτική...

Δεν έχω κάνει ισιωτική. Τα ισιώνω με ένα ειδικό κολοκύθι, το οποίο τα κάνει πολύ καλά ή στο κομμωτήριο. Αλλά δεν κρατάνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νι, σόρι, αυτό εννοούσα. Σίδερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Μάλλον θα πρέπει να αποδεχτώ το γεγονός ότι τα μαλλιά μου αποφασίζουν μόνα τους για την εμφάνισή τους!:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Επειδή πιο μετά σήμερα θα παω Hondos, ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω κάτι που να μου επιτρέπει να φοράω κάτι γόβες που με πονάνε (χωρίς να πονάω προφανώς :P) ??
Επίσης, υπάρχει κανένα μηχάνημα που να είναι ΚΑΙ ψαλίδι μαλλιών ΚΑΙ σίδερο ισιώματος 2 σε ένα; Αν ναι, πόσο κοστίζει; Και γενικά πόσο κοστίζουν αυτά;
Έχω βαρεθεί να είναι τα μαλλιά μου όπως λάχει :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Επειδή πιο μετά σήμερα θα παω Hondos, ξέρετε αν μπορώ να αγοράσω κάτι που να μου επιτρέπει να φοράω κάτι γόβες που με πονάνε (χωρίς να πονάω προφανώς :P) ??

Υπάρχουν ειδικοί πάτοι και στα φαρμακεία! Νομίζω στα Hondos μπορείς να βρεις του Mr. Scholl ή κάπως έτσι! :) Ρώτα καμία πωλήτρια σίγουρα θα ξέρει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Πηρα το σιδερο της imetec καμια πενηνταρια ευρω, δεν θυμαμαι ακριβως, και μου ειπανε οτι το στενο κανει και μπουκλες αν θες γιατι ειναι στρογγυλο απο πανω.
Ναι καλα, ποια μπουκλα και μωβ κατσικες.
Ασε επρεπε να χα παρει το φαρδυ να τελειωνω. Απο κει που χα μαλλι οπως να ναι τωρα ηθελα ΚΑΙ μπουκλα ΚΑΙ ισιο, τρομαρα μου. Παντως για ισιωμα ειναι πολυ καλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Υπάρχουν ειδικοί πάτοι και στα φαρμακεία! Νομίζω στα Hondos μπορείς να βρεις του Mr. Scholl ή κάπως έτσι! :) Ρώτα καμία πωλήτρια σίγουρα θα ξέρει!

Δεν νομίζω ότι θα με βοηθούσαν οι πάτοι, διότι το πρόβλημα είναι ότι με στενεύουν στα πλαινά του ποδιού :/:

Πηρα το σιδερο της imetec καμια πενηνταρια ευρω, δεν θυμαμαι ακριβως, και μου ειπανε οτι το στενο κανει και μπουκλες αν θες γιατι ειναι στρογγυλο απο πανω.
Ναι καλα, ποια μπουκλα και μωβ κατσικες.
Ασε επρεπε να χα παρει το φαρδυ να τελειωνω. Απο κει που χα μαλλι οπως να ναι τωρα ηθελα ΚΑΙ μπουκλα ΚΑΙ ισιο, τρομαρα μου. Παντως για ισιωμα ειναι πολυ καλο.

Χμμ ναι ε; Ίσως τότε να πάρω σκέτο ψαλίδι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Μη σε παρω και στο λαιμο μου, αν "πιανει το χερι σου" ισως τα καταφερεις. Εγω παντως με τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα με βοηθούσαν οι πάτοι, διότι το πρόβλημα είναι ότι με στενεύουν στα πλαινά του ποδιού :/:

ο Mr. Scholl ειναι για να μην πονάς από κάτω από το πόδι στην πατούσα.
Για τα πλάγια εγώ όταν αγοράζω ένα καινούργιο παπούτσι κ είναι δερμάτινο,γιατι αν δεν ειναι δερμάτινο θα χαλάσει το χρώμα, το γεμίζω με βαμβάκι με οινόπνευμα κ έτσι ανοίγει το παπούτσι;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα με βοηθούσαν οι πάτοι, διότι το πρόβλημα είναι ότι με στενεύουν στα πλαινά του ποδιού :/:

Λία υπάρχουν κάτι στρογγυλά σαν μικρά μαξιλαράκια που νομίζω ότι είναι για τους κάλους σε δάχτυλα, δεν κοιτάς μήπως σε βολέψουν αυτά;
Πάντως αν σε στενεύουν στο πλάι, μάλλον σκούρα τα πράγματα γιατί λογικά ότι και να βάλεις μόνο επιπλέον στένεμα θα πετύχεις.
Αυτό που σίγουρα βοηθάει είναι να τις φορέσεις 2-3 φορές με χοντρή κάλτσα (μέσα στο σπίτι). Θα ανοίξουν σίγουρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μη σε παρω και στο λαιμο μου, αν "πιανει το χερι σου" ισως τα καταφερεις. Εγω παντως με τιποτα.
Χμμμ... Υπάρχει κάπου φωτό του συγκεκριμένου; (σε κανα e-shop ξερω γω)
ο Mr. Scholl ειναι για να μην πονάς από κάτω από το πόδι στην πατούσα.
Για τα πλάγια εγώ όταν αγοράζω ένα καινούργιο παπούτσι κ είναι δερμάτινο,γιατι αν δεν ειναι δερμάτινο θα χαλάσει το χρώμα, το γεμίζω με βαμβάκι με οινόπνευμα κ έτσι ανοίγει το παπούτσι;)
Αυτό πιάνει ακόμα και αν είναι καστόρινες (βασικά δεν ξέρω αν αυτό είναι ο σωστός όρος, πάντως είναι μεν δερμάτινες, αλλά από αυτό το είδος δέρματος που μοιάζει με "βελούδο" δλδ όχι γυαλιστερό) οι γόβες ή θα χαλάσουν;
Γιατί αν ναι είναι γαμάτο!!!
Λία υπάρχουν κάτι στρογγυλά σαν μικρά μαξιλαράκια που νομίζω ότι είναι για τους κάλους σε δάχτυλα, δεν κοιτάς μήπως σε βολέψουν αυτά;
Πάντως αν σε στενεύουν στο πλάι, μάλλον σκούρα τα πράγματα γιατί λογικά ότι και να βάλεις μόνο επιπλέον στένεμα θα πετύχεις.
Αυτό που σίγουρα βοηθάει είναι να τις φορέσεις 2-3 φορές με χοντρή κάλτσα (μέσα στο σπίτι). Θα ανοίξουν σίγουρα!
Αμ δεν το δοκίμασα; Το δοκίμασα και με πόναγαν ακόμα και έτσι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Αυτό πιάνει ακόμα και αν είναι καστόρινες (βασικά δεν ξέρω αν αυτό είναι ο σωστός όρος, πάντως είναι μεν δερμάτινες, αλλά από αυτό το είδος δέρματος που μοιάζει με "βελούδο" δλδ όχι γυαλιστερό) οι γόβες ή θα χαλάσουν;
Γιατί αν ναι είναι γαμάτο!!!
ναι αλλά λογικά δεν είναι καστόρινες κ από την μέσα πλευρά έτσι?
βάλε οινόπνευμα σε ένα σημείο της μπότας που δεν φαίνεται να δεις αν θα χαλάσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
ναι αλλά λογικά δεν είναι καστόρινες κ από την μέσα πλευρά έτσι?
βάλε οινόπνευμα σε ένα σημείο της μπότας που δεν φαίνεται να δεις αν θα χαλάσει:)
Ναι έχεις δίκιο, δεν είναι και απο μέσα.
Ευχαριστώ πολύ πολύ, θα το δοκιμάσω σήμερα κιόλας!! :D

PS: Γόβες είναι, όχι μπότες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
στα πολύ καλά παπούτσια πάντως να ξέρετε ότι κυκλοφορούν και "μισά" νούμερα ;)
δλδ εγώ που φοράω ένα ταπεινό 37, σε πολύ καλό παπούτσι μπορεί να το βρω και σε 37,5 ....
εγώ για να μην πονάω πάντως, τα αγοράζω συνήθως ένα νούμερο μεγαλύτερο, κι αν μου βγαίνουν από πίσω, βάζω πίσω πάτους ;)

Αυτό πιάνει ακόμα και αν είναι καστόρινες (βασικά δεν ξέρω αν αυτό είναι ο σωστός όρος, πάντως είναι μεν δερμάτινες, αλλά από αυτό το είδος δέρματος που μοιάζει με "βελούδο" δλδ όχι γυαλιστερό) οι γόβες ή θα χαλάσουν;

αυτο το είδος που περιγράφεις που είναι μεν δερμάτινο και μοιάζει με καστόρινο ενώ δεν είναι, λέγεται σουέτ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top