Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,546 μέλη και 2,431,931 μηνύματα σε 76,191 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 400 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Δίπλωμα οδήγησης

The Mountain

Δραστήριο Μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 153 μηνύματα.

O The Mountain έγραψε: στις 23:58, 17-10-17:

Η οπισθογωνία είναι πολύ tricky σημειο. ΠΡΟΣΟΧΗ!!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JohnGreek

Νεοφερμένος

Ο JohnGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 19 ετών . Έχει γράψει 23 μηνύματα.

O JohnGreek έγραψε: στις 04:53, 18-10-17:

Ναι ισχύει.

Βέβαια μπορείτε να κάνετε αμέτρητα "κολπάκια" με τον δάσκαλο για την οπισθογωνία (και όχι μόνο) κατά την διάρκεια της εξέτασης, εμένα ας πούμε μου πάταγε τα φρένα για να καταλάβω που να σταματήσω και σε έναν φίλο γύρναγε και καλά για να δει πίσω και όταν έπρεπε να σταματήσει γύρναγε μπροστά το κεφάλι του.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,842 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 23:16, 19-02-18:

Μπήκα να σας πω ότι έχω δώσει σήματα και τα πέρασα με τη πρώτη, χωρίς κανένα λάθος. Έχω μπει στα μαθήματα οδήγησης κι εχω κάνει ως τώρα 3 μαθήματα.
Η αλήθεια είναι ότι, εκτός από το smart που είναι γκάζι φρένο και δεν έχει σχέση, δεν είχα ξαναοδηγήσει ποτέ και δεν είχα ιδέα ΚΑΜΙΑ.
ΑΛΛΑ ίσως τελικά με βοήθησε αυτό για να μάθω με το σωστό τρόπο. Ο δάσκαλος λέει ότι τα πάω πολύ καλά για 3 μαθήματα αφού πλέον οδηγώ μόνη μου κανονικά.
Είμαι πολύ ενθουσιασμένη γενικά, μ' αρέσει πάρα πολύυυυυ ανυπομονώ να περάσει ο καιρός να πάρω το δίπλωμα να πάρω αμάξι και ναβολτάρω ρε φίλε.
Θα σας κρατώ ενήμερους γιατί ξέρω θα σας φάει η περιέργεια.
Παράθεση

SuspiciousMinds

Νεοφερμένος

H SuspiciousMinds αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών . Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H SuspiciousMinds έγραψε: στις 12:59, 04-06-18:

Χαιρετώ
Έχω το δίπλωμα σχεδόν 1 χρόνο, αλλά δεν έχω οδηγήσει πολλές φορές από τότε που το πήρα και όσες φορές οδήγησα ήταν πολύ μικρές αποστάσεις. Σπουδάζω σε άλλη πόλη και δεν έχω δικό μου αμάξι , οπότε οδηγούσα μόνο όταν ήμουν στους γονείς μου.
Έχω ακόμα πολύ άγχος όταν είναι να πιάσω τιμόνι. Αυτό το καλοκαίρι θα εξασκηθώ μιας και θα έχω το αμάξι των γονιών μου, γιατί πρέπει κάποια στιγμή επιτέλους να πάρω το κολάι!
Ήθελα να ρωτήσω για το "Ν" που βάζουμε στο αμάξι...Ναι μεν έχω το δίπλωμα ένα χρόνο οπότε θεωρητικά δεν χρειάζομαι το "Ν", αλλά θα νιώθω πολύ μεγαλύτερη ασφάλεια ως προς τους άλλους οδηγούς αν το έχω.
Ξέρουμε αν υπάρχει πρόβλημα να κρατηθεί το "Ν" ακόμα κι αν έχει περάσει ο ένας χρόνος;

Υ.Γ Είχαν γράψει γνωστό μου, με την δικαιολογία ότι πρέπει να κρατήσεις το "Ν" για 2 χρόνια αφού έχεις πάρει το δίπλωμα. Μάλλον ήθελαν να τον γράψουν και δεν βρήκαν άλλο λόγο
Παράθεση

Incognito

Πολύ δραστήριο μέλος

H Incognito αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 588 μηνύματα.

H Incognito έγραψε: στις 16:15, 04-06-18:

το ''Ν'' ειναι για 1 χρονο
Παράθεση

onoy

Νεοφερμένος

Ο onoy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 55 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O onoy έγραψε: στις 05:42, 15-06-18:

Έχω δώσει όλα τα σχετικά δικαιολογητικά για αναβάθμιση διπλώματος σε 1 σχολή οδηγών από τις 15-12-2017 και μου έλεγε ότι τα έχει προσκομίσει στο υπουργείο μέχρι που του ζήτησα Αρ.πρωτοκόλλου και μου έδωσε λάθος αριθμό. Πώς μπορώ να μάθω αν όντως έχει καταθέσει τα χαρτιά μου στο υπουργείο;;
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jj! : 15-06-18 στις 06:35. Αιτία: Μετατροπή κεφαλαίων σε πεζά.
Παράθεση

XristosDim

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο XristosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O XristosDim έγραψε: στις 02:13, 27-06-18:

Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε σε πια ηλικία βγάλατε δίπλωμα οδήγησης και μετά από πια ηλικία και μετά θεωρείται πως έχεις "αργήσει ". Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι εγώ μόλις τελείωσα πανελλήνιες και κατά πασά πιθανότητα θα περάσω επαρχία, άρα δεν θα έχω αμάξι και δεν θα μου χρειαστεί και το δίπλωμα. Όμως φοβάμαι μήπως αφήνοντας το ( μην βγάζοντας το δηλαδή αυτό το καλοκαίρι ) ότι τελικά δεν θα κάτσω να το βγάλω μέχρι να τελείωση η σχολή και θα έχουν περάσει 4-5 χρόνια ... .

Αρά τι θεωρείται εσείς είναι καλύτερο ... ?
Παράθεση

jj!

Συντονιστής

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 4,462 μηνύματα.

O jj! έγραψε: στις 02:36, 27-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από XristosDim
Καλησπέρα παιδιά. Θα ήθελα να μου πείτε σε πια ηλικία βγάλατε δίπλωμα οδήγησης και μετά από πια ηλικία και μετά θεωρείται πως έχεις "αργήσει ". Ο λόγος που ρωτάω είναι διότι εγώ μόλις τελείωσα πανελλήνιες και κατά πασά πιθανότητα θα περάσω επαρχία, άρα δεν θα έχω αμάξι και δεν θα μου χρειαστεί και το δίπλωμα. Όμως φοβάμαι μήπως αφήνοντας το ( μην βγάζοντας το δηλαδή αυτό το καλοκαίρι ) ότι τελικά δεν θα κάτσω να το βγάλω μέχρι να τελείωση η σχολή και θα έχουν περάσει 4-5 χρόνια ... .

Εγώ έβγαλα δίπλωμα με το που τελείωσα τις πανελλήνιες. Θεωρώ ότι είναι η καλύτερη περίοδος, καθώς πολλοί από τους συμφοιτητές μου δεν μπόρεσαν να βγάλουν το δίπλωμά τους στα χρόνια των σπουδών τους...
+το θετικό είναι ότι όσο πιο γρήγορα πάρεις δίπλωμα, τόσο πιο γρήγορα θα περάσει ο 1 χρόνος του "νέου οδηγού" που μεταφράζεται σε +40% επασφάλιστρο (+20% επασφάλιστρο για οδηγό κάτω των 23 ετών, άρα συνολικά +60% επιπλέον χρήματα στην ασφάλεια...).
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,842 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 21:36, 27-06-18:

Άποψή μου είναι ότι θα σου είναι άχρηστο να το βγάλεις από τη στιγμή που δε θα οδηγείς συστηματικά.
Μια φίλη μου είχε βγάλει στα 18 της δίπλωμα, και οδήγησε στα 30 ξανά, αναγκαστικά ξανα έκανε μαθήματα γιατί της ήταν άγνωστο μετά από τόσα χρόνια, άρα σχεδόν διπλά έξοδα.
Αλλά νταξ , όπως το δει ο καθένας, εγώ αν είχα τα λεφτά θα το έβγαζα στα 18, με προυπόθεση βέβαια να μην το αμελήσω
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 21:52, 27-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από XristosDim

Εγώ τώρα το βγάζω που τελείωσα το λύκειο.Βιάσου το γιατί αλλάζει το σύστημα και θα ανεβούν τα λεφτά.Εγώ βγάζω και για μηχανάκι κυρίως.

Αρχική Δημοσίευση από prinCess.
Άποψή μου είναι ότι θα σου είναι άχρηστο να το βγάλεις από τη στιγμή που δε θα οδηγείς συστηματικά.
Μια φίλη μου είχε βγάλει στα 18 της δίπλωμα, και οδήγησε στα 30 ξανά, αναγκαστικά ξανα έκανε μαθήματα γιατί της ήταν άγνωστο μετά από τόσα χρόνια, άρα σχεδόν διπλά έξοδα.
Αλλά νταξ , όπως το δει ο καθένας, εγώ αν είχα τα λεφτά θα το έβγαζα στα 18, με προυπόθεση βέβαια να μην το αμελήσω
Οι γυναίκες ως γνωστόν δεν αγαπούν το τιμόνι γιατί το φοβούνται.Άρα μην κρίνεις με τα ίδια κριτήρια.Πρέπει να πάνε 30 για να βγουν στους δρόμους.
-3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

XristosDim

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο XristosDim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 18 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 77 μηνύματα.

O XristosDim έγραψε: στις 22:10, 27-06-18:

Αρχικά ευχαριστώ πολύ όλους σας για τις άμεσες απαντήσεις σας. Η αλήθεια είναι ότι η υπόθεση " οδήγημα" είναι τελείως διαφορετική για τις γυναίκες και για τους άντρες διότι πολλές γυναίκες φοβούνται , δεν μπορουν ( χαχαχα κακός ) η πολύ απλά δεν τους χρειάζεται διότι έχουν άλλους να τις πηγαίνουν όπου θέλουν .... .

Όπως και να έχει από ότι κατάλαβα από τις απαντήσεις σας , καλύτερα είναι να το βγάλω τώρα.....

Παράθεση

antoniokonstant

Νεοφερμένος

Ο antoniokonstant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O antoniokonstant έγραψε: στις 19:06, 30-06-18:

Εγώ έδωσα μέσα Μαΐου την πρώτη φορά και μετά μέσα Ιουνίου την τρίτη φορά τι λέτε να κάνω να τους σκάσω τα λεφτά γιατί δεν παλεύεται άλλο με αυτούς που μπλέξαμε. Την πρώτη φορά κόπηκα από δικό μου λάθος αν και μπορούσα άνετα να το πάρω στα τελευταία 2 λεπτά με έκοψαν οπισθογωνία και τη δεύτερη επειδή πάτησα αντίθετο ρεύμα ενώ χωρούσε μισό αμάξι από το αντίθετο ρεύμα.
Παράθεση

hameleon

Δραστήριο Μέλος

H hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H hameleon έγραψε: στις 19:10, 30-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από antoniokonstant
Εγώ έδωσα μέσα Μαΐου την πρώτη φορά και μετά μέσα Ιουνίου την τρίτη φορά τι λέτε να κάνω να τους σκάσω τα λεφτά γιατί δεν παλεύεται άλλο με αυτούς που μπλέξαμε. Την πρώτη φορά κόπηκα από δικό μου λάθος αν και μπορούσα άνετα να το πάρω στα τελευταία 2 λεπτά με έκοψαν οπισθογωνία και τη δεύτερη επειδή πάτησα αντίθετο ρεύμα ενώ χωρούσε μισό αμάξι από το αντίθετο ρεύμα.
Σου έχει πει τίποτα ο δάσκαλος για λάδωμα;την τρίτη γιατί κόπηκες;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antoniokonstant

Νεοφερμένος

Ο antoniokonstant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 14 μηνύματα.

O antoniokonstant έγραψε: στις 19:21, 30-06-18:

Δύο φορές κόπηκα απλώς λέω για την τρίτη φορά να λαδώσω ή όχι αν και ο δάσκαλος δεν με είπε τίποτα και θέλω να το πάρω όσο γρήγροα γίνεται.
Παράθεση

hameleon

Δραστήριο Μέλος

H hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών . Έχει γράψει 156 μηνύματα.

H hameleon έγραψε: στις 19:41, 30-06-18:

Δύο φορές κόπηκα απλώς λέω για την τρίτη φορά να λαδώσω ή όχι αν και ο δάσκαλος δεν με είπε τίποτα και θέλω να το πάρω όσο γρήγροα γίνεται.
Αφού δεν σου είπε πως να πας να κάνεις λάδωμα στο ξεκάρφωτο;συνήθως είναι συνενοημμένοι δάσκαλοι και εξεταστές.Γνώμη μου είναι δεν με τον δάσκαλο τα σημεία που δυσκολεύεσαι και εξασκήσου..
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

antoniokonstant

Νεοφερμένος

O antoniokonstant έγραψε: στις 19:49, 30-06-18:

Από το να κάθομαι και να περνάω την ίδια διαδικασία καλύτερα... Μόνο οπισθογωνίες ήταν που έκανα λάθη αλλά δεν έχω θέμα μετά τα έκανα όλα σωστά. Λίγο το άγχος θέλει να ρυθμίσω.
Παράθεση

hameleon

Δραστήριο Μέλος

H hameleon έγραψε: στις 19:54, 30-06-18:

Από το να κάθομαι και να περνάω την ίδια διαδικασία καλύτερα... Μόνο οπισθογωνίες ήταν που έκανα λάθη αλλά δεν έχω θέμα μετά τα έκανα όλα σωστά. Λίγο το άγχος θέλει να ρυθμίσω.
Ξέρω γω αν όντως ξέρεις να οδηγείς συζήτησε με τον δάσκαλο τι πάει λάθος και ρώτα τον αν υπάρχει θέμα χρηματισμού..Εγώ παρκάρισμα -οπισθογωνία τα είχα πετύχει με την πρώτη αλλά ξέχασα ν α βάλω τα αλάρμ ευτυχώς δεν με κόψανε..
Παράθεση

antoniokonstant

Νεοφερμένος

O antoniokonstant έγραψε: στις 19:59, 30-06-18:

Καλά το πάω ούτε μου σβήνει τίποτα παρκάρισμα μια χαρά κάνω τα πάντα.. Αλλά θα δούμε ότι είναι να γίνει θα γίνει μόνο στην εξέταση γίνονται οι μαλακίες
Παράθεση

hameleon

Δραστήριο Μέλος

H hameleon έγραψε: στις 20:06, 30-06-18:

Καλά το πάω ούτε μου σβήνει τίποτα παρκάρισμα μια χαρά κάνω τα πάντα.. Αλλά θα δούμε ότι είναι να γίνει θα γίνει μόνο στην εξέταση γίνονται οι μαλακίες
Αν έχεις κάποιον είτε απο την οικογένεια ή φίλο θα ήταν καλή ιδέα να πάτε κάπου απόμερα να εξασκηθείς λίγο.Εμένα δεν ήταν και πολύ αυστηροι, χωρίς να λαδώσω το πήρα αλλά παίζει θέμα σε ποιους θα πέσεις..
Παράθεση

antoniokonstant

Νεοφερμένος

O antoniokonstant έγραψε: στις 20:12, 30-06-18:

Ήδη πήγα για αυτό ήμουν καλύτερα αλλά την πρώτη φορά blackjak ήταν τέτοια ευκαιρία και να κάνεις λάθος... Την δεύτερη όντως ήταν λίγο στραβόξυλο έβλεπε κάτι αμέσως παρατήρηση άντε η μία φορά να ήταν δικαιολογημένη
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια