Σε τι φάση της ζωής σας βρίσκεστε;

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Σε φάση ανασφάλειας. Μετά την ορκωμοσία που έχεις τελειώσει τη σχολη σου, που έχεις αναγκαστεί να φύγεις από τη φοιτητική σου πόλη, που νιώθεις σα να σε ξεριζώνουν από κει, γιατί μαζι με την πόλη εγκαταλείπεις τους φίλους, τη σχέση και την ελευθερία σου. Μετά την ορκωμοσία που πλέον θεωρείσαι πτυχιούχος και πρέπει να βγεις στην αγορά εργασίας, και έχεις απευθυνθεί παντού, αλλά δουλειά από πουθενά. Πραγματικά πιστεύω ότι περίοδος αυτή μετά την ολοκλήρωση των σπουδών είναι η πιο ανασφαλής για όλους. Έιμαι σίγουρη ότι δεν είμαι η μόνη που αγχώνομαι γιατί δεν μπορώ να βρω δουλειά, ενώ έχω πτυχίο σε αντικείμενο που μου έλεγαν ότι δεν θα σταματήσει ποτέ να έχει αποκατάσταση. Είμαι τυχερή που έχω υποστηρικτικός γονείς που αναγνωρίζουν ότι προσπαθώ και δεν με πιέζουν. Που δεν έχω οικονομικές υποχρεώσεις απο παιδια κτλ. Αλλά μέχρι ποτε; Υποτίθεται ότι είμαστε στην πιο παραγωγική ηλικια και τη χαραμιζουμε λόγω απραξίας.


Τι πτυχίο έχεις αν επιτρέπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jo_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Elizabeth Blackburn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Σε φάση που μετράω φίλους είμαι.
Σε φάση νεας αρχής και ξεκαθαρίσματος... Ψυχοφθώρου ξεκαθαρίσματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sev_vo

Νεοφερμένος

Η Sev_vo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Σε φάση πια που είμαι έτοιμη για μια νέα αρχή, μια νέα χρόνια, μια νέα στάση και συμπεριφορά απέναντι σε ανθρώπους που με πλήγωσαν είτε με τη θέληση τους είτε όχι και με πλήγωσαν βαθύτατα. Μετράω φίλους και εγώ. Ποτέ δεν το έκανα, μάλλον γιατί φοβόμουν αυτή τη διαδικασία που είναι ψυχικά εξαντλητική.. Μαθαίνω να αγαπώ τον εαυτό μου λίγο περισσότερο, να μην τον εξωθώ στα άκρα τόσο όσο το έκανα στο παρελθόν. Μαθαίνω να αγχώνομαι λιγότερο για πράγματα και καταστάσεις που με επηρεάζουν καθώς το άγχος μου από δημιουργικό και κινητήριο δύναμη, μετατρέπεται σε παθολογικό. Έμαθα επίσης, λόγω της απώλειας ενός συγγενικού μου προσώπου, ότι η ζωή είναι πολύτιμη και σε καμία περίπτωση δεδομένη για αυτό και πρέπει να την ζούμε στο έπακρον, σαν να είναι κάθε μέρα μας η τελευταία. Χωρίς να μας ενδιαφέρει η γνώμη των άλλων ανθρώπων, τα αρνητικά τους σχόλια για εμάς χωρίς να μας ξέρουν.. Ελπίζω αυτή η νέα χρονιά που μόλις υποδεχτήκαμε να αποτελέσει αφορμή για να εφαρμόσω όλα όσα έμαθα και ακόμα μαθαίνω και να γίνω πιο δυνατή και ώριμη.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Σε φαση πρεπει να αρχιζω να φτιαχνω προγραμμα οπως παλια,αλλιως δεν τα βλεπω καλα τα πραγματα.Η εξεταστικη ερχεται και εγω ξεκιναω σειρες μετα μανιας.Δεν μπορω να με καταλαβω ωρες ωρες.:hmm:Αντιδραση απο το πολυ μεσα θα ειναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tweetyslvstr

Δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 660 μηνύματα.
Αναμένω κάποια αποτελεσματα. Γενικα σε μια διαρκή πίεση και αγχους , παλι καλα που υπαρχουν και οι αργιες και για 3 ημερες θα ξεφυγω απο την ρουτινα της καθημερινοτητας. Αλλα εντάξει μπορεί να είναι μια αρκετα αντιφατική και δυσκολη περίοδος για εμενα, αλλα τουλαχιστον ασχολουμαι με κατι που θα έχω αργοτερα καποια καλα αποτελεσματα και τοτε θα απολαυσω αυτα που τωρα στερουμαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Koύρασης,αγωνίας αλλά και αισιοδοξίας :).Προετοιμάζομαι για να εισαχθώ στη σχολή που πάντα ήθελα και ονειρεύομαι τη φοιτητική ζωή :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Purple

Νεοφερμένος

Η Purple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
ντααξξξ εχω υπαρξει και σε καλυτερη ξερω γω, αλλα δεν μασαμε, κολυμπαμε κολυμπάμε ! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Σε φάση διλήμματος.Μέχρι το τέλος του καλοκαιριού θα πρέπει να έχω πάρει μία πάρα πολύ σημαντική απόφαση,αλλά δυσκολεύομαι πολύ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Koύρασης,αγωνίας αλλά και αισιοδοξίας :).Προετοιμάζομαι για να εισαχθώ στη σχολή που πάντα ήθελα και ονειρεύομαι τη φοιτητική ζωή :redface:

Σε ποια; :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Padme

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xanax party αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 357 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ σε φάση: ΝΑΙΙΙΙ ΚΛΕΙΣΑΜΕ!
Η ζωή μου σε φάση: Σαφώς κι κλείσατε. Την Τρίτη έχεις αρχαία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αναγεννησης ( ;;; )

Δεν μπορω να βρω καλυτερη κ πιο καταλληλη λεξη απο αυτην!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιοκάστη με λένε

Νεοφερμένος

Η Ιοκάστη με λένε αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Περίεργη... Είμαι 19 χρονών και αντί να ζω τη ζωή μου κάθομαι και κοιτάω το παρελθόν και νιώθω ότι δε μπορώ να προχωρήσω, κάτι με εμποδίζει. Πιάνω τον εαυτό μου τη μια στιγμή να είναι μες την τρελή χαρά και την άλλη να ξεσπάει σε κλάματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nymphet

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nymphet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Στάσιμη εδώ και λίγο καιρό,
26 χρόνια δηλαδή.

Τι συνέβη όταν ήσουν έξι ετών?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Στην πιο απαίσια φάση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

Ρυζόγαλο

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ρυζόγαλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 232 μηνύματα.
my life in a sentence. περιμένω το die

μη βιάζεσαι κιόλας. Όταν είναι να έρθει, θα έρθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top