Ποιος φταίει για την 22χρονη που σκότωσε το μωρό της;

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Όλοι λένε οτι δεν υπάρχει πιθανότητα η μάνα της να μην ξέρει για την εγκυμοσύνη της. Εδώ βλέπεις αδύνατες κοπέλες και πριν γεννήσουν οι κοιλιές τους είναι γιγάντιες. Δείτε την Κατερίνα Τσάβαλου η οποία είναι δεν είναι 45 κιλά (την έχω δει κι από κοντά, είναι μικροσκοπική) πώς είχε γίνει πριν γεννήσει:


Η κοπέλα αυτή που ήδη είχε παραπανίσια κιλά δε θα φαινόταν;
Και η μάνα της είναι τραπεζικός υπάλληλος, δεν είναι καμιά αγράμματη από χωριό ξέρω γω που δεν ξέρει πού παν' τα τέσσερα.
Για κάποιο λόγο πάει να καλύψει τη μάνα της. Μάλλον με το σκεπτικό οτι αφού η μάνα δεν ήξερε βρέθηκε σε πανικό και δεν ήξερε τι έκανε λόγω επιλόχειας κατάθλιψης ενώ αν η μάνα ήξερε θα δικαστούν κι οι δύο για φόνο εκ προμελέτης.
Σε μια λεχώνα παιδοκτόνο δίνει ο νόμος ελαφρυντικά. Αν όμως αποδειχτεί οτι η μάνα της το ήξερε, εκεί το πράγμα αλλάζει.
Σίγουρα ο εισαγγελέας θα αποδείξει οτι η μάνα ήταν ενήμερη και συνεργός στο έγκλημα γιατί ακόμα κι από την αρχική κατάθεση υπάρχουν κενά. Πού να ξέραμε κι όλη την κατάθεση.

Κανονικα ξερουμε οτι υπαρχουν τερατα και τερατα πισω απο κατι τετοιες περιπτωσεις τα οποια ξεγελανε ομως σε μια τηλεφωνικη ομιλια η μανα φανηκε σοβαρη και ο τονος της φωνης της ηταν πολυ καλος.Μαλιστα ελεγε οτι φυσικα εαν το ηξερε δεν θα ειχε υπερβολικη αντιδραση και θα κοιτουσε να την βοηθησει.Την ειχατε ακουσει αυτη την ομιλια;
Τι πιστευετε τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι δεν είναι postpartum depression. Ψυχολογικά με τη μάνα της είχε και μπορεί να ήταν αμελής ή και να μην ήθελε το παιδί. Αν είχε postpartum depression σίγουρα θα το πήγαιναν κατά κει για να πάρει ελαφρυντικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Νίκο μου τι θες να κάνει όταν βγει και μιλήσει; Να τρέμει η φωνή της; Ξέρεις πόσοι υπάρχουν που ήταν δολοφόνοι και έβγαιναν και έψαχναν αυτόν που είχαν δολοφονήσει; Εδώ η μάνα του Πολύζου τον είχε δολοφονήσει, η ίδια του η μάνα, και πήγαινε ξανά και ξανά στη Νικολούλη και τον έψαχνε. Πόσοι και πόσοι ακόμα. Εγώ πιστεύω οτι η μάνα ήξερε αλλά πάνε να τη βγάλουν αθώα ώστε η κόρη να καταδικαστεί με ελαφρυντικά επιλόχειας κατάθλιψης και ψυχολογικών προβλημάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Νίκο μου τι θες να κάνει όταν βγει και μιλήσει; Να τρέμει η φωνή της; Ξέρεις πόσοι υπάρχουν που ήταν δολοφόνοι και έβγαιναν και έψαχναν αυτόν που είχαν δολοφονήσει; Εδώ η μάνα του Πολύζου τον είχε δολοφονήσει, η ίδια του η μάνα, και πήγαινε ξανά και ξανά στη Νικολούλη και τον έψαχνε. Πόσοι και πόσοι ακόμα. Εγώ πιστεύω οτι η μάνα ήξερε αλλά πάνε να τη βγάλουν αθώα ώστε η κόρη να καταδικαστεί με ελαφρυντικά επιλόχειας κατάθλιψης και ψυχολογικών προβλημάτων.

Μου ηρθε στο μυαλο ακριβως αυτη η περιπτωση.Που ειναι αυτη η εκπομπη θα βοηθουσε σε μια τετοια υποθεση φανταζομαι αρκετα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Ε τώρα το θέμα βρίσκεται στις δικαστικές αρχές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
https://www.newsit.gr/egklhma/petroupoli-apofylakizetai-i-19xroni-pou-eixe-petaksei-to-moro-tis-sta-skoupidia/2649955/

Πρόκειται για παρόμοια περίπτωση εκτός αν μπέρδεψαν τις περιπτώσεις. Δείτε τι απόφαση έβγαλε το δικαστήριο. Όχι μόνο δεν φυλακίστηκε η μητερά της αλλά ούτε η ίδια.

:p
Συνεπώς είχα δίκαιο η ανθρώπινη ζωή ενός νεογέννητου μωρού δικαστικα έχει μικρότερη αξία από ενός μεγαλύτερου παιδιού ή ενήλικα.Ο σκατάνθρωπος akikos ένα χρόνο μετά είχε δίκαιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,869 μηνύματα.
Είναι άλλη περίπτωση αυτή που έβαλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,774 μηνύματα.
Είναι άλλη περίπτωση αυτή που έβαλες.

Ναι το ξέρω. Είπα ότι ειναι παρόμοια περίπτωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top