Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,975 μέλη και 2,478,746 μηνύματα σε 78,947 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 541 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ό,τι θέλουμε να μάθουμε για άλλα επαγγέλματα

self-instructive depressing

Διακεκριμένο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

O self-instructive depressing έγραψε: στις 18:11, 08-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από athanasd
Δεν φταιει το οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα και για αυτο δεν τολμαμε,αλλα το οτι δεν τολμαμε και για αυτο ειναι δυσκολα
(Σενεκας)

Για να μην νομιζετε οτι ειναι δικο μου

εγώ βασικά νομίζω ότι είναι οφτόπικ

π.σ. είχα πάντα την απορία πώς είναι να είσαι νεοέλληνας χειρούργος
εννοώ , πας στο σπίτι σου , ανοίγεις το φακελάκι με τα ματωμένα λεφτά των συγγενών του χειρουργημένου και αράζεις ήσυχος τακτοποιώντας το φακελάκι στο παραφουσκωμένο συρτάρι ;
6
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,129 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 18:22, 08-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από JoJoanna
εγώ θα θελα να μάθω πώς είναι το επάγγελμα του βιολόγου...
Βιολόγος
Μου κάνει ιδιαίτερη εντύπωση που δεν αναφέρει ότι μπορεί να διδάξει κιόλας.
Ο θείος μου βιολόγος είναι και είναι σε σχολείο.
Ίσως αυτά που λέει είναι χωρις ΑΣΕΠ, και για να γίνεις εκπαιδευτικός να θέλει ΑΣΕΠ.
Παράθεση

Kate-Bender (KaTe)

Δραστήριο Μέλος

H KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H Kate-Bender Fear of the Dark έγραψε: στις 18:31, 08-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από JoJoanna
εγώ θα θελα να μάθω πώς είναι το επάγγελμα του βιολόγου...
Οριστε :
Ποιος είναι και με τι ασχολείται;Το καθήκον ενός βιολόγου είναι να εκτελεί έρευνα πάνω στην κατασκευή, οργάνωση, λειτουργίες και ανάπτυξη ζωντανών οργανισμών, τις αμοιβαίες σχέσεις τους, όπως και την αλληλεπίδρασή τους με τοπεριβάλλον.
Ποια είναι τα καθήκοντα του; Η εκτέλεση παρατηρητηρίων σε φυσικές και εργαστηριακές καταστάσεις, το πάσριμο δειγμάτων για επιστημονικές αναλύσεις, η εκτέλεση εξετάσεων και πειραμάτων, η επεξεργασία και ανάλυση πληροφοριών, η ανάπτυξη επιστημονικών και φημισμένων δημοσιευμάτων, η συμμετοχή σε ομάδες με επαγγελματίες σε άλλους επαγγελματικούς κλάδους – για παράδειγμα – γιατρούς, φυσικούς, χημικούς, οικολόγους.
Που εργάζεται και υπό ποιες συνθήκες; Κυρίως σε εσωτερικούς χώρους – σε εργαστήρια, μελετητήρια, κένρα υπολογιστών, βιβλιοθήκες, αρχειοφυλάκια. Σε μερικές περιπτώσεις εκτελείται εργασία υπαίθρου στον ανοικτό αέρα – βοτανικούς κήπους, ποτάμια, λίμνες κλπ. Μερικές έρευνες και πειράματα μπορεί να κουβαλάνε ρίσκα υγείας. Σε αυτές τις περιπτώσεις προστατευτικά ρούχα και άλλος προστατευτικός εξοπλισμός χρησιμοποιούνται.
Τι εργαλεία/ εξοπλισμό χρησιμοποιεί; Εργαστηρικό εξοπλισμό, όργανα και συσκευές μετρήματος, χημικές ουσίες και βιολογικά συστατικά, τεκμήρια εργασίας, υπολογιστές, επιστημονικά δημοσιεύματα.
Ποια προσόντα απαιτούνται για να πετύχει κανείς σε αυτόν τον τομέα; Πρέπει να έχετε συμπληρώσει πανεπιστήμιο, με μεταπτυχιακό και ανώτερο, στον κλάδο της βιολογίας. Να έχετε την ικανότητα να συγκεντρώνεστε και να είστε ξύπνιοι δραστήριοι, ν έχετε την ικανότητα να σκέφτεστε αναλυτικά και να είστε εφευρετικοί, και η δουλειά με ακρίβεια και αυτό-πειθαρχία, είναι σημαντικά, όπως και ικανότητες και οργάνωση της δραστηριότητάς σας και ομαδική εργασία – χρειάζεσετε επίσης την ικανότητα να βάζετε γρήγορες και υπέυθυνες αποφάσεις.

ελπιζω να σε καλυψεεγω παλι θελω να γινω ψυχολογος^^ αν υπαρχει καποιος που εχει καποιον συγγενη ή ειναι ο ιδιος θα ηθελα πολυ να με ενημερωσει για καποια πραγματα...
1
Παράθεση

foreverfreak (Βαγγελας)

Περιβόητο Μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός . Έχει γράψει 1,325 μηνύματα.

O foreverfreak Τσομπανακος ημουνα, κατσικουλες εβοσκα! έγραψε: στις 19:55, 08-08-10:

Εγω θα ηθελα να μαθω μερικες πληροφοριες για το επαγγελμα του εργοθεραπευτη... Αν υπαρχει καποιος εργοθεραπευτης στην κοινοτητα μας, θα ηθελα να μου πει για την καθημερινοτητα του, με τι ακριβως ασχολειται, πως κατεληξε σε αυτη την επιλογη, τις προυποθεσεις που πρεπει να πληρει καποιος για να ακολουθησει αυτο το επαγγελμα κ.τ.λ!!
Παράθεση

JoJoanna (Ιωάννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H JoJoanna έγραψε: στις 17:12, 09-08-10:

Ευχαριστώ πολύ!
Παράθεση

anthoulaki

Νεοφερμένος

H anthoulaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας . Έχει γράψει 17 μηνύματα.

H anthoulaki μιαου και γουφ! έγραψε: στις 02:10, 27-08-10:

καλησπερα!! εγω θα ηθελα καποιες πληροφοριες για το επαγγελμα σε φαρμακειο ή ιατρειο (σαν βοηθος)..
Παράθεση

^natasa666^ (Νατάσα)

Δραστήριο Μέλος

H Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 284 μηνύματα.

H ^natasa666^ :-) έγραψε: στις 22:36, 11-02-12:

θα ηθελα να μαθω για την καθημερινοτητα της αεροσυνοδου
2
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 23:03, 12-07-12:

Εγω θα ηθελα να μαθω γι αυτον που αλλαζει τα νεροποτηρα στη βουλη.
6
Παράθεση

εμμα_τριντεντ

Περιβόητο Μέλος

H εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,105 μηνύματα.

H εμμα_τριντεντ έγραψε: στις 23:12, 12-07-12:

εγώ θα ήθελα να μάθω για τα ίδια τα νεροπότηρα στη βουλή
2
1
Παράθεση

Insomnie

Περιβόητο Μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

O Insomnie έγραψε: στις 23:21, 12-07-12:

Ορίστε και τα specs των ποτηριών:
Διαστάσεις προϊόντος:
Ύψος 12 cm
Όγκος 27 cl 9 oz

Οδηγίες προφύλαξης και συντήρησης:
Κατάλληλο για το πλυντήριο των πιάτων.
Δεν είναι κατάλληλο για ζεστά ροφήματα.

Υλικά:
Γυαλί
Παράθεση

Ψαραδέλλη

Διακεκριμένο μέλος

H Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,672 μηνύματα.

H Ψαραδέλλη έγραψε: στις 18:31, 04-09-12:

Θα ηθελα να μαθω για αυτους:

α)που δουλευουν στα διοδια

β)για αυτους που δουλευουν σε καποιο τμημα εξυπηρετησης πελατων καποιας τηλεφωνικης εταιρειας (πχ forthnet,connex).
Τι υπομονη εχουν αυτοι οι ανθρωποι που πρεπει να συνεννοηθουν με τον καθε ασχετο που τους τηλεφωνει για να δηλωσει βλαβη πχ αδυναμια συνδεσης στο internet κτλ...
Αληθεια ποσα πληρωνονται; Τι ωραριο εχουν;
1
Παράθεση

Polymnia

Διάσημο Μέλος

H Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 757 μηνύματα.

H Polymnia έγραψε: στις 19:52, 04-09-12:

πωπωωωωωωωω
δεν το πιστεύω οτι υπάρχει ένα τέτοιο θρεντ
υπέροχα!
λοιπόν
θέλω να ρωτήσω με τη σειρά μου
...
αυτοί που χτυπάνε τα πιατίνια στις ορχήστρες
μια ή 2 φορές σε ολόκληρη τη συναυλία
πώς προκύπτουν;
είναι μουσικός,ξέρει να παίζει και άλλα μουσικά όργανα
ή ασχολείται μόνο με αυτά ;
τόσα χρόνια έχω αυτήν την απορία
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    TRISERGIO

Βρείτε παρόμοια