Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 68,819 μέλη και 2,471,944 μηνύματα σε 78,610 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 173 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Ευρώ ή Δραχμή;

Ευρω ή Δραχμη

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)
Ευρώ
9
90,00%
Δραχμή
1
10,00%

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,521 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 18:20, 03-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Dimitris S
Καθόλου λόγια του αέρα.Ο Βαρουφάκης απομακρύνθηκε γιατί το πράγμα πήγαινε σε συμφωνία. Πολλά μπορούν να ειπωθούν για αυτόν αλλά όχι για το ότι δεν είχε σχέδιο(άσχετα αν συμφωνώ ή όχι) σε αντίθεση με το τσίρκο της κυβέρνησης.
Το σχέδιο του αν δεν απατώμαι ήταν να αναγκάσει τους Ευρωπαίους να συμφωνήσουν με ότι τους προτείνει αυτός επειδή πίστευε ότι δεν μπορούν να κόψουν τον ELA. Για μένα τέτοιες μπλόφες είναι απαράδεκτες...
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

xristaras9

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.

O xristaras9 έγραψε: στις 23:33, 03-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Το σχέδιο του αν δεν απατώμαι ήταν να αναγκάσει τους Ευρωπαίους να συμφωνήσουν με ότι τους προτείνει αυτός επειδή πίστευε ότι δεν μπορούν να κόψουν τον ELA. Για μένα τέτοιες μπλόφες είναι απαράδεκτες...
Δεν πας ποτέ να τα βάλεις με μια ολόκληρη οικονομική ένωση τέτοια μαγκίδια μόνο στην αποτυχία που ακολούθησε οδηγούν η μένεις και λες ναι στα μέτρα ή απλά φεύγεις και πας σε δραχμή.Τώρα που έχουμε τα capital controls είναι καλά και που δεν ακόμα και τώρα όπως διαβάζεις στο άρθρο που παρέθεσα πιο πάνω 1,5 δις έκανε φτερά παρά τις απαγορεύσεις στην κίνηση κεφαλαιών αυτό δείχνει πόσο πολύ εμπιστεύεται το κοινό προς τις τράπεζες.Πως να σου έρθει μετά ο επιχειρηματίας για επενδύσεις όταν βλέπει ότι στο τραπεζικό σύστημα επικρατεί χάος?
Παράθεση

Physiognomist

Διακεκριμένο μέλος

Ο Physiognomist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,883 μηνύματα.

O Physiognomist έγραψε: στις 00:05, 04-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Ναι,ελεγε πως αν οι Ευρωπαιοι δεν δεχονταν αυτα που προτεινε(ρητρα αναπτυξης μπλα μπλα) εχουμε το plan X και μετα περιμενε πως θα δέχονταν μια συμφωνια λογω των αναταραξεων στην Ευρωζωνη.

Αυτό που έχει διαφύγει ειναι πως κανεις δεν νοιαζεται εδω και καποια χρονια για την Ελλαδα γιατί δεν αποτελει μεγάλη απειλή για τη νομισματικη ενωση,εξ ου και ο Σοιμπλε ηταν yolo σε φάση παρτε καποια χρηματα και κοπανηστε την...
Αν ξερω γω παρομοιασεις την Ευρωζώνη με ενα δωμάτιο που η Ελλάδα είναι ζωσμένη με εκρηκτικά και απειλει να τιναχτει στο αέρα,μετα τις ρυθμισεις για την τραπεζικη ενωση και τον Esm,δεν θα υπάρξει ιδιαίτερο θέμα γιατί οι υπόλοιποι είναι αρκετά προστατευμενοι. Ένας Βαρουφάκης θα ηταν αρκετα χρήσιμος το 2010 όπου η απειλή να ανατιναχτείς έπιανε γιατί η έκρηξη τότε θα σκότωνε την Ευρωζώνη άσχετα αν το distraction από τη bandiera rosa δε θα επέτρεπε και πολλές δομικές αλλαγές που χρειάζονται για να επιβιώσει η ελληνική οικονοία.
Παράθεση

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O mastersakis εγώ που δεν βλέπω survivor xάνω κάτι; έγραψε: στις 23:07, 10-03-17:

Για να γυρίσουμε στη δραχμή πρέπει να γείνει σοβαρή προετιμασία η οποία θα πάρει χρόνια.Επειδή αυτό δεν πρόκειτε να γίνει είναι επικίνδυνο και μπορεί να γίνουμε εύκολα βενεζουέλα.Προσωπικά νομίζω ότι δεν πρέπει να βγούμε από το ευρώ....καλύτερο είναι να περιμένουμε να διαλύσει μόνη της η ευροζώνη...
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 20:01, 11-03-17:

Άμα διαλυθεί η Ε.Ε απο μόνη της, τότε τα πραγματα θα είναι ακόμα χειρότερα λόγω γενικευμένου χάους...
Παράθεση

Γκρινιάρης Gkrr (Κωνσταντίνος)

Διάσημο Μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Φλώρινα (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

O Γκρινιάρης Gkrr Losing all hope, was freedom! έγραψε: στις 03:42, 12-03-17:

Το ότι υπάρχουν δραχμιστές που πιστεύουν ότι εάν γυρίσουμε σε δραχμή θα έχουμε τις τιμές του '99, με κάνει να ανησυχώ εάν δούμε ανάπτυξη ποτέ!
Παράθεση

mastersakis

Νεοφερμένος

Ο mastersakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 42 ετών , επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 22 μηνύματα.

O mastersakis εγώ που δεν βλέπω survivor xάνω κάτι; έγραψε: στις 10:32, 12-03-17:

Αρχική Δημοσίευση από juste un instant
Άμα διαλυθεί η Ε.Ε απο μόνη της, τότε τα πραγματα θα είναι ακόμα χειρότερα λόγω γενικευμένου χάους...
αυτό μπωρεί να μας βολέψει........έχουμε γη αερα θάλασσα
Παράθεση

juste un instant (Βασίλης)

Επιφανές Μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 3,347 μηνύματα.

O juste un instant Examens, histoire, économie FINI - 1 heu έγραψε: στις 12:08, 12-03-17:

Και η Βενεζουέλα έχει γη, αέρα και θάλασσα και πολύ, πολύ πετρέλαιο πολύ ευκολότερα εξαγώγιμο...
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια