Πρόβλημα με την πεθερά

AlexandraAnt

Νεοφερμένος

Η AlexandraAnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Οι γυναίκες το βρίσκετε γελοίο επειδή δε θέλετε ο μελλοντικός σας σύντροφος να είναι από παραδοσιακή οικογένεια και να κουβαλήσει τη μάνα του σπίτι σας. Λογικό, εγώ δε διαφωνώ. Απλά σας λέω πως έχουν τα πράγματα.

Κάνεις λάθος. Φυσικά και θέλουμε τους γονείς του συντρόφου μας, απλά όχι να μας δημιουργούν προβλήματα. Να μην έχεις προβλήματα μεσα στο σπίτι σου με τον άνδρα σου και να σου τα δημιουργούν οι γονείς του. Και στις περισσότερες περιπτώσεις η μάνα! Και προσωπικά, αφού αναφερόμαστε στη δική μου περίπτωση, πολλές φορές της στάθηκα και την φρόντισα. Τους δικούς μου γονείς ποτέ δεν χρειάστηκε και εύχομαι να είναι γεροί οι άνθρωποι και να μη χρειαστεί. Αλλά όταν έχεις όλη την καλή θέληση και η άλλη σου φέρεται άσχημα χωρίς σοβαρό λόγο, το τονίζω, ε εκεί σε πιάνει το παράπονο.
Αλλά φτάνει πια με αυτή την "καραμέλα" ότι οι νύφες δεν θέλουν τις πεθερές... Αν είναι σωστές μια χαρά τις θέλουμε. Αν δημιουργούν προβλήματα επιλογή τους είναι να τις έχουμε στο περιθώριο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,988 μηνύματα.
Κάνεις λάθος. Φυσικά και θέλουμε τους γονείς του συντρόφου μας, απλά όχι να μας δημιουργούν προβλήματα. Να μην έχεις προβλήματα μεσα στο σπίτι σου με τον άνδρα σου και να σου τα δημιουργούν οι γονείς του. Και στις περισσότερες περιπτώσεις η μάνα! Και προσωπικά, αφού αναφερόμαστε στη δική μου περίπτωση, πολλές φορές της στάθηκα και την φρόντισα. Τους δικούς μου γονείς ποτέ δεν χρειάστηκε και εύχομαι να είναι γεροί οι άνθρωποι και να μη χρειαστεί. Αλλά όταν έχεις όλη την καλή θέληση και η άλλη σου φέρεται άσχημα χωρίς σοβαρό λόγο, το τονίζω, ε εκεί σε πιάνει το παράπονο.
Αλλά φτάνει πια με αυτή την "καραμέλα" ότι οι νύφες δεν θέλουν τις πεθερές... Αν είναι σωστές μια χαρά τις θέλουμε. Αν δημιουργούν προβλήματα επιλογή τους είναι να τις έχουμε στο περιθώριο.


Οποιος φέρεται άσχημα χωρις λογο ειναι τρελος ή τρελή.

Και με τρελους εγω προσωπικα δεν θέλω να έχω σχέσεις διοτι θέλω στις συναλλαγές μου να έχω σοβαρους - έντιμους και κυριως συνεπεις ανθρώπους. Εφαρμοσε αυτο σαν κανονα να εισαι δηλαδη επιλεκτική ως προς τους ανθρώπους με τους οποιους συναλάσσεσαι

ερωτικα - φιλικά - επαγγελματικά και δεν θα σε βρει καμια στεναχωρια ή θλιψη εύκολα. Αν παρατηρησεις το 70% της στεναχωριας των ανθρωπων ειναι επειδη κάποιος τους έριξε. Επομενως αν εισαι αμειλικτη με τέτοιους θα τους κρατας σε αποσταση και θα απολαμβάνεις την ηρεμια σου, ψυχική κυριως.

Μην κάθεσαι να αναλυσεις τι τρέχει με τη γρια και φέρεται έτσι -ειναι ανώφελο- ειναι σαν να κάθεσαι να συζητάς με τον Σώρρα και τους οπαδους του - δεν καταλαβαινουν-.

Εχω στείλει εγω τέτοιες περιπτώσεις ουυυυυ, η αλλη μου λεγε να πάμε για καφέ και θα ειχαμε και άλλα ηταν πολυ ωραια αλλα μολις καταλαβα οτι ειναι ανακατώστρα και τρελή και έμαθα κιολας οτι σε έναν προηγουμενο της ετρεχε στον εισαγγελεα και στη δουλειά του να λέει ψέμματα εναντιον του τα ζύγισα και την μπλοκαρα. Ένας αλλος έκανε το ιδιο αλλα μετά έκανε τη μαλακια να την ξαναδεχτει και πάλι τα ιδια άρχισαν οι τσακωμοι και οι παρεξηγησεις. Τέτοια άτομα θέλουν άμεσο μπλοκάρισμα ειναι αδιαπραγμάτευτοι.

Η γυναικα αυτη προσπαθει να δειξει οτι εσυ δεν φέρεσαι σωστά και έχει αυτη τη στάση για να πιέσει ενδομυχα ψυχολογικά τον άντρα της να σε διώξει. Σοβαρεψου πες της κυρια , γιατι η υπομονή μου τελειώνει. Δεν θα παιζουμε με σένα και τα ψυχολογικά σου. Πες το και στον άντρα σου απεξω απεξω γιατι πέρα απο αυτα που λέει βλέπω κάνει τον Πόντιο Πιλάτο. Και έτσι δουλεια δεν γινεται.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top