Τα δώρα των ... πεθερικών

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
καλημέρα! όπως πολλά άτομα γνωρίζουν έχω μία σχέση με ένα παιδί( δες truffinio) εδώ και 2 χρόνια και 4 μήνες. οι γονείς του με λατρεύουν και κατά βάση η μαμά του, καθώς την βλέπω και πολύ συχνά. χθες λοιπόν είχα γενέθλια. επειδή ήξερα πως όλο και κάτι θα μου έπαιρνε, της είχα ζητήσει να μην μου πάρει κάτι γιατί συνέχεια μου κάνει δώρα, όπως ακριβά αρωματα και κοσμήματα.
χθες που ήρθε ο φίλος μου σπίτι μου έδωσε έναν φάκελο από την μαμά του. τον ανοίγω και βλέπω μέσα 250 Ε.:eek:
έμεινα μα.λ.κας. εννοείτε πως δεν ήθελα να τα δεχτώ και την πήρα τηλέφωνο να την ευχαριστήσω για την πράξη, αλλά της έλεγα να τα πάρει πίσω γιατί το ποσό ήταν μεγάλο.
εσείς τι θα κάνατε?????:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
καλημέρα! όπως πολλά άτομα γνωρίζουν έχω μία σχέση με ένα παιδί( δες truffinio) εδώ και 2 χρόνια και 4 μήνες. οι γονείς του με λατρεύουν και κατά βάση η μαμά του, καθώς την βλέπω και πολύ συχνά. χθες λοιπόν είχα γενέθλια. επειδή ήξερα πως όλο και κάτι θα μου έπαιρνε, της είχα ζητήσει να μην μου πάρει κάτι γιατί συνέχεια μου κάνει δώρα, όπως ακριβά αρωματα και κοσμήματα.
χθες που ήρθε ο φίλος μου σπίτι μου έδωσε έναν φάκελο από την μαμά του. τον ανοίγω και βλέπω μέσα 250 Ε.:eek:
έμεινα μα.λ.κας. εννοείτε πως δεν ήθελα να τα δεχτώ και την πήρα τηλέφωνο να την ευχαριστήσω για την πράξη, αλλά της έλεγα να τα πάρει πίσω γιατί το ποσό ήταν μεγάλο.
εσείς τι θα κάνατε?????:hmm:


ό,τι ακριβώς έκανες κι εσύ!!! ;)
αν δεν τα δεχτεί πίσω (τουλάχιστον τα μισά βρε αδερφέ!) αγόρασε της ένα καλό ευχαριστήριο δώρο ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Θα τα έπερνα και την επόμενη μέρα θα της έστελνα μια τεράστεια ανθοδέσμη στο σπίτι ή στην δουλειά, θα ήταν άσχημο να μην τα δεχτείς, άν δεν το έκανε απο καρδιάς θα σου έβαζε 20ευρώ και καλά θα ήταν άρα μπορεί να πληγωθεί άν τα γυρίσεις πίσω, πάρε της λουλούδια και μια κάρτα με ένα ευχαριστώ απο καρδιάς:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Mην ακολουθήσεις σε καμία περίπτωση αυτό που θα σου πω οτι θα έκανα, αλλά εγώ θα έτρεχα να φύγω όσο πιο γρήγορα και μακριά μπορούσα.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
ό,τι ακριβώς έκανες κι εσύ!!! ;)
αν δεν τα δεχτεί πίσω (τουλάχιστον τα μισά βρε αδερφέ!) αγόρασε της ένα καλό ευχαριστήριο δώρο ;)
κάτι τέτοιο σκέφτομαι ή να την βγάλω έξω για φαΐ. πάντως το σίγουρο είναι ότι δεν θα τα δεχτει καθώς λέει ότι με αυτά τα λεφτά θα μου αγόραζε κάτι

Mην ακολουθήσεις σε καμία περίπτωση αυτό που θα σου πω οτι θα έκανα, αλλά εγώ θα έτρεχα να φύγω όσο πιο γρήγορα και μακριά μπορούσα.......

γιατί καλέ θα έφευγες?:hmm:
την αγαπώ πάρα πολύ και την έχω σαν 2 μαμά μου. είναι πάρα πολύ καλή, αλλά η πράξη της με προβλημάτισε και ξάφνιασε, όπως και τους γονείς μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
και να τη βγάλεις για φαγητό πρέπει να δράσεις πολύ γρήγορα και να πληρώσεις χωρίς να σε καταλάβει, γιατί από ότι λες, δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
μάλλον δεν έχει κόρη ε?:)
είναι πολλά τα λεφτά και σε φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση σε αυτή την ηλικία. Με 200 ευρώ παίρνεις ένα πολύ όμορφο ασημικό, και της το πας δώρο, λέγοντάς της με όμορφο τρόπο ότι τόσο μεγάλα δώρα στο εξης θα επιστρέφονται με τον ίδιο τρόπο:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
γιατί καλέ θα έφευγες?:hmm:
την αγαπώ πάρα πολύ και την έχω σαν 2 μαμά μου. είναι πάρα πολύ καλή, αλλά η πράξη της με προβλημάτισε και ξάφνιασε, όπως και τους γονείς μου....
Γι αυτό ακριβώς.......
Μια μάνα είναι αρκετή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
[offtopic]γμτ εγώ γιατί ποτέ δεν είχα τέτοιες πεθερές??? it must be me τελικά δεν εξηγείται... Και με κόρες και με χωρίς κόρες οι "πεθερές" μέχρι καλημέρα-καλησπέρα-καληνύχτα είχαμε και αυτό στο τσακίρ κέφι!:hmm::hmm::hmm:[/offtopic]

[ontopic]γενικώς συμφωνώ με τους υπολοιπους και νομίζω ότι αυτή είναι η σωστή "λύση", να της κάνεις ένα καλό ευχαριστήριο δώρο :)[/ontopic :P]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
και να τη βγάλεις για φαγητό πρέπει να δράσεις πολύ γρήγορα και να πληρώσεις χωρίς να σε καταλάβει, γιατί από ότι λες, δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
μάλλον δεν έχει κόρη ε?:)
είναι πολλά τα λεφτά και σε φέρνει σε πολύ δύσκολη θέση σε αυτή την ηλικία. Με 200 ευρώ παίρνεις ένα πολύ όμορφο ασημικό, και της το πας δώρο, λέγοντάς της με όμορφο τρόπο ότι τόσο μεγάλα δώρα στο εξης θα επιστρέφονται με τον ίδιο τρόπο:)
ναι δεν έχει κόρη. έχει μόνο έναν γιο. τείνω προς το φαί μιας και είμαστε φαγάδες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Πήγαινε για φαγητό, πήγαινε σε κάποια φάση τουαλέτα (πριν ζητήσετε λογαριασμό) και πλήρωσε τότε. Αλλιώς δεν νομίζω να σε αφήσει να πληρώσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Το φαγητο ειναι καλη ιδεα, αλλα το ξεκαθαριζεις απο την αρχη οτι θελεις να τη βγαλεις για φαγητο για να την ευχαριστησεις και για αυτο θες να πληρωσεις εσυ. Για να μην αρχισετε τις διαφωνιες μεσα στο εστιατοριο και γινετε ρεζιλι!!
Παντως, ξερω οτι εσυ νιωθεις ασχημα αλλα μερικοι ανθρωποι, ακομα και αν δεν ειναι παμπλουτοι, θεωρουν οτι τα λεφτα ειναι για να τα χαλαμε στα αγαπημενα μας προσωπα, και αυτο δεν συμπεριλαμβανει μονο την οικογενεια!
Απλα, εξηγησε της οτι νιωθεις λιγο ασχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ θα συμφωνήσω με το δώρο/γεύμα/οτιδήποτε. Λίγο υπερβολική ήταν η κίνησή της, αλλά για να την κάνει μάλλον σε αγαπάει πολύ!:P Αυτό είναι το σημαντικό (και τα ευρώπουλα βέβαια δεν μας χαλάνε καθόλου:redface: :P ). Πάντως στην περίπτωση του εστιατορίου, συμφωνώ με αυτό που είπε η io-io. Πλήρωσε σε ανύποπτη φάση προς αποφυγή παρεξηγήσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Θα διαφοροποιηθώ λίγο από τους υπόλοιπους και θα πω να μην κάνεις τίποτα τώρα. Θα είναι σαν να μην δέχτηκες το δώρο της από περηφάνια και θέλεις να το ξεπληρώσεις …άμεσα. Επίσης δεν είναι σωστό να επιστρέφεις τα λεφτά. Της λες με αυτό το τρόπο ότι έκανε λάθος. και θα είναι μεγάλο λάθος να πεις της πεθεράς ότι δεν κάνει καλά δώρα ε?

Άσε να περάσει ο καιρός και σε ανύποπτο χρόνο κάνε της ένα δώρο(δεν έχει σημασία αν είναι ακριβό η όχι) για να της δήξεις απλά ότι την εκτιμάς.
Αυτή τη στιγμή είσαι παιδί της. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα. Παρα μόνο ότι εκτιμάς την αγάπη της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
Θα διαφοροποιηθώ λίγο από τους υπόλοιπους και θα πω να μην κάνεις τίποτα τώρα. Θα είναι σαν να μην δέχτηκες το δώρο της από περηφάνια και θέλεις να το ξεπληρώσεις …άμεσα. Επίσης δεν είναι σωστό να επιστρέφεις τα λεφτά. Της λες με αυτό το τρόπο ότι έκανε λάθος. και θα είναι μεγάλο λάθος να πεις της πεθεράς ότι δεν κάνει καλά δώρα ε?

Άσε να περάσει ο καιρός και σε ανύποπτο χρόνο κάνε της ένα δώρο(δεν έχει σημασία αν είναι ακριβό η όχι) για να της δήξεις απλά ότι την εκτιμάς.
Αυτή τη στιγμή είσαι παιδί της. Δεν χρειάζεται να αποδείξεις τίποτα. Παρα μόνο ότι εκτιμάς την αγάπη της.
μαλλον έχεις δίκιο....
θα αφήσω να περάσει λίγος καιρός και τότε θα την βγάλω έξω ή αν βρω κάτι ωραίο θα της το πάρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
@roumana:[ή όποιον άλλο δλδ!]

από καθαρή περιέργεια: η zanin ειναι 21 (όσο και ο καλός της) και, οκ τα έχουν 2 χρόνια. Το θεωρείς λογικό να γίνονται τέτοια δώρα από την "πεθερά" προς αυτήν?

Μόνο σε μένα φαινεται παράλογο ένα τέτοιο δώρο ή γενικά οποιοδηποτε δώρο αξίας από την "πεθερά" στην "νύφη" σε μια τέτοια περίπτωση? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
:whistle::whistle::whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
@roumana:[ή όποιον άλλο δλδ!]

από καθαρή περιέργεια: η zanin ειναι 21 (όσο και ο καλός της) και, οκ τα έχουν 2 χρόνια. Το θεωρείς λογικό να γίνονται τέτοια δώρα από την "πεθερά" προς αυτήν?

Μόνο σε μένα φαινεται παράλογο ένα τέτοιο δώρο ή γενικά οποιοδηποτε δώρο αξίας από την "πεθερά" στην "νύφη" σε μια τέτοια περίπτωση? :confused:
και σε μένα.
ζανινούλι, να σε πάω μάτιαμ σε κάτι νυφικάδικα μούρλια?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zanin

Διάσημο μέλος

Η zanin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ηράκλειο (Αττική). Έχει γράψει 2,838 μηνύματα.
και σε μένα.
ζανινούλι, να σε πάω μάτιαμ σε κάτι νυφικάδικα μούρλια?:P
:rofl::rofl::hehe:

καλό
ναι είναι παράλογο το δώρο, αλλά σκεφτείτε ότι ακριβά δώρα κάνει σε όποιον αγαπά. τα δώρα που κάνει στις φίλες της είναι πάνω κάτω στην ίδια αξία. γενικά είναι πολύ ανοιχτοχέρα στα δώρα και στα άτομα που αγαπά πολύ. ξέρει ότι η σχέση μου με τον άγγελο μπορεί να μην κρατήσει πολύ, αλλά μου έχει πει πως το ίδιο θα με αγαπά ακόμα και αν χωρίσουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
ξέρει ότι η σχέση μου με τον άγγελο μπορεί να μην κρατήσει πολύ, αλλά μου έχει πει πως το ίδιο θα με αγαπά ακόμα και αν χωρίσουμε.


MEγάλη μπουκιά φάε, μεγάλο λόγο μην λες ;)

οκ, ντάξυ αν είναι γενικώς το στυλ της δεν νομίζω ότι μπορώ να πω κατι και δεν το είπα και με κακή διάθεση απλά ... μου φαίνεται λίγο παράξενο και είπα να το πω :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
…εφόσον η zanin της είπε να μην πάρει δώρο.. υπέθεσε ότι θα είναι καλύτερα να πάρει κάτι η ίδια οπότε της έδωσε τα λεφτά.

Δεν είναι καθόλου παράλογο αντιθέτως.. προσπαθεί να της δήξει ότι την αγαπαει. Αν δεν έχει πολύ καλή οικονομική κατάσταση είναι ακόμα πιο αξιόλογο δώρο.

Το λάθος ήταν της zanin που της είπε να μην της πάρει δώρο. Έβαλε σε δύσκολη θέση την πεθερά μήπως και δεν κάνει καλά δώρα.

Γιʼαυτο δεν λέμε ποτέ τι και πώς. Αφήνουμε τον καθένα να πάρει ότι μπορεί και επιθυμεί. Εμείς λέμε ευχαριστώ και τίποτα άλλο. Για γενέθλια μιλάμε τώρα παιδια…γιατί πονηρευτήκατε εσείς? επειδή έρχονται από την πεθερά? Μακάρι να ήταν όλες τόσο καλές. Και μακάρι να κρατήσει αυτή η σχέση της ζανιν με την πεθερα της ως έχει.


(διευκρινίζω κάτι. ... είναι ο χάρος μου να μου δώσουν λεφτά. Όταν μου το κανανε τους είπα «την επόμενη φορά θα ηθελα να δω την φαντασία σας …τι θα μου φέρετε»…έκανα πλάκα και δεν το ξανάκαναν)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top