Δεν σε έχω πια φίλο/η...και τώρα;

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.
εγω δν καταλαβαίνω γτ κάποιος να θέλει να σου κάνει τόσο κακό;
δλδ γτ κάποιος απο φίλος να μεταμορφωθεί σε εχθρός;:confused:
μήπως δν φταίει μόνο αυτός;

Δεν είχε στόχο κανένας απο τους 2, γτ 2 φορές την πάτησα πάρα πολύ άσχημα, απλώς απο προσωπικά συμφέροντα δεν τους ένοιαξε το αν θα μου κάνουν κακό.. Δεν ήταν θέμα εκδίκισης δλδ κάποιου λαθους δικού μου.. Και για να σου δώσω και την σωστή απάντηση βλέποντας διαφορετικά το ερώτημα ναι.. Έφτεγα εγώ για τις λάθος επιλογές μου που ήταν πολύ χειρότερες εν τέλη απο κάποιες άλλες που πιθανόν απλώς θα με πλήγωναν... Γιατί μέχρι τώρα δεν έχω δει ειλικρινά κάποια άλλη κατάληξη οποιουδήποτε είδους σχέσης και η αιτία είναι ακριβώς αυτή που συζητάμε αυτή τη στιγμή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Η καλύτερη εκδίκηση για αυτούς που με πλήγωσαν είναι οτι δε με έχουν πλέον (ακούγεται πολύ ψωνίστικο αλλά προσπαθώ κι εγώ να το πιστέψω για να μην πληγώνομαι):/:
Η καλύτερη εκδίκηση θα έλεγα πως είναι η αδιαφορία;)


Το χειρότερο πάντως είναι να μην ξέρεις τον λόγο...Αλλά εντάξει οι φίλοι έρχονται και παρέρχονται;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Kαι τωρα...ο καθενας τραβαει στο δρομο του...μπορει να ειναι δυσκολο,αλλα απλα με την παροδο του χρονου συνηθιζεις στην ιδεα!!! Εξαλλου,οι πραγματικοι φιλοι παραμενουν κοντα σου!!!:group:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Αχ...παλιο και ομοεφο παρελθον...
Στο χωριο του παππου και της γιαγιας οπου και πηγαινα καθε καλοκαιρι για μηνες απεκτησα 2 φιλες,η μια στην ηλικια μου την οποια γνωριζα και παλαιοτερα και τη ξαδερφη της η οποια ειναι ειναι ενα χρονο μεγαλυτερη...
Μετα απο 5 χρονια ετυχε να μεινω(αυτο εγινε πριν 2 ,5 χρονια περιπου) κοντα εκει στο παππου και στη γιαγια οποτε θα πηγαινα μαζι με τα κοριτσια Γυπνασιο.
Πιο πολυ εκανα παρεα με την κοπελα που ηταν ενα χρονο μεγαλυτερη(ας τη λεμε απο εδω και περα Ρ) με την οποια γιναμε και <<κολλητες>> μεσα σε 2 μηνες..
Προς την ανοιξη η συμπεριφορα της αρχισε να αλλαζει και αρχισαμε λιγο να απομακρινομαστε αλλα τις εδωσα καποιες ευκαιριες χωρις να της πω απολυτως τιποτα.Και αυτο ισως ηταν το σημαντικοτερο λαθος μου .Το καλοκαιρι πηγαμε μαζι κατασκηνωση και σημαντικοι λογοι που αφορουσαν τη Ρ με εκαναν στο να αλλαξω σπιτακι χωρις παλι να της πω το λογο...η μαλλον καλυτερα τους λογους...Οταν γυρισαμε απο τις διακοπες μου εστειλε κατι πολυ υβριστικα μηνυματα εγω της απαντησα με ηπιο τονο πχ:Ρ καλο καλοκαιρι κλπ.Μετα απο μια εβδομαδα πηρε τη μπαλα και τη ξαδερφη της της οποιας της ειπε οτι δε θελει πλεον να κανουνε παρεα.Τελος παντως ισως θεωρισετε οτι το λαθος ηταν δικο μου,ισως επειδη δεν αναφερω τι εγινε ακριβως.
Σημασια εχει οτι πλεον με αυτη την κοπελα δεν εχω καμια επαφη και αυτο με χαροποιει ...Ας ειναι καλα ας κανει τη ζωη της αλλα μακρια απο εμενα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΔΕΣΠΟΙΝΑ Μ.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δέσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
Μάλωσα με την φίλη μου για μια βλακεία,αλλά τώρα κατάλαβα ότι δεν της άξιζε αυτός ο τίτλος...Η αιτία?Έκανε μια μ@λ@κ!@ στο σχολείο και επειδή κάποιοι της είπαν ότι την κάρφωσα στους καθηγητές έτσι απλά με ξέγραψε.Αυτό όμως που με πείραξε είναι ότι δεν ήθελε να της εξηγήσω ακριβώς τι έγινε.Και τώρα ρωτάω εγώ, την πείραξε τόσο πολύ ή έψαχνε αφορμή για να μου πει ως εδώ επειδή με βαρέθηκε???


Υ.Γ.Α...και εντελώς τυχαία έκανε καινούριες φιλίες και εδώ και κάτι μήνες με απέφευγε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μιλάς,συζητάς,δίνεις ευκαιρίες κάνεις τα αδύνατα δυνατά,κάνεις υπομονή αλλά βλέπεις ότι δεν είναι κάτι που διορθώνεται διότι πολύ απλά αυτός που κάποτε ήταν φίλος σου άλλαξε πάρα πολύ ή απλά φανέρωσε τον πραγματικό του εαυτό. Οπότε στο καλό και πάντα με υγεία!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Μάλωσα με μία φίλη σήμερα...Ο λόγος ασήμαντος, αδιάφορος. Είναι κολλητή φίλη μου. Είναι λίγο οξύθυμη. Θύμωσε μαζί μου (προφανώς). Την έπαιρνα τηλέφωνο ώρες μπας και μιλήσουμε, αλλά τίποτα. Τελικά με πήρε αυτή. Ξαναμαλώσαμε μέσω τηλεφώνου και τα πράγματα γίναν χειρότερα...Τι κάνετε εσείς σε παρόμοιες περιστάσεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Βγείτε για έναν καφέ και συζητήστε ήρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Μάλωσα με μία φίλη σήμερα...Ο λόγος ασήμαντος, αδιάφορος. Είναι κολλητή φίλη μου. Είναι λίγο οξύθυμη. Θύμωσε μαζί μου (προφανώς). Την έπαιρνα τηλέφωνο ώρες μπας και μιλήσουμε, αλλά τίποτα. Τελικά με πήρε αυτή. Ξαναμαλώσαμε μέσω τηλεφώνου και τα πράγματα γίναν χειρότερα...Τι κάνετε εσείς σε παρόμοιες περιστάσεις?

Άσε την να ηρεμήσει πρώτα, έxει ακόμα το bitchy-ξεκατίνιασμα mode on (been there, done that). Μετά πάρε την τηλ. ή κανονίστε καφέ.
Αφού λες ότι είναι και οξύθυμη, ένα λόγο παραπάνω να την αφήσεις λίγο να ηρεμήσει. Μην σου πετάξει κανένα ποτήρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staza13

Νεοφερμένος

Η staza13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις...Δεν περίμενα να πάρει τέτοια διάσταση ένας ανούσιος (για μένα) καβγάς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patapios3

Νεοφερμένος

Ο patapios3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλησπερα.πηρα το θαρρος και αποφασισα να σας εκθεσω το προβλημα μου.ειμαι 14 χρονων και απο το σεπτεμβρη περιπου σταματησα να μιλαω σε εναν καλο μου φιλο διοτι ξεκινησα να κανω παρεα με αλλους και τον παραμερισα.τωρα ομως μετανιωνω.τι πρεπει να κανω για να τα ξαναβρουμε;παρεπιμπτωντως ειναι λιγο ζορικη η κατασταση γιατι ηδη εχει αναπτυξει στενες φιλιες με αλλα παιδια ( τα οποοα δε γνωριζω και πολυ καλα και γενικα εχει πλεον την δικη του παρεα)ευχαριστω προκαταβολικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cody

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Cody αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 958 μηνύματα.
Κάποιες φιλίες μένουν, άλλες χάνονται. Και εγώ έχω χαλάσει μια πολύ καλή φιλία 6 ετών με ένα παιδί, επειδή πήγαμε σε διαφορετικά γυμνάσια. Εάν έχετε βρει και οι δύο άλλες παρέες, λίγο δύσκολο να ξαναφτιάξετε την δική σας. Το θέμα είναι ότι στην ζωή σου συνέχεια θα κάνεις φιλίες και θα χαλάς φιλίες, λίγες θα μείνουν σταθερές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patapios3

Νεοφερμένος

Ο patapios3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Κάποιες φιλίες μένουν, άλλες χάνονται. Και εγώ έχω χαλάσει μια πολύ καλή φιλία 6 ετών με ένα παιδί, επειδή πήγαμε σε διαφορετικά γυμνάσια. Εάν έχετε βρει και οι δύο άλλες παρέες, λίγο δύσκολο να ξαναφτιάξετε την δική σας. Το θέμα είναι ότι στην ζωή σου συνέχεια θα κάνεις φιλίες και θα χαλάς φιλίες, λίγες θα μείνουν σταθερές.

ναι ομως με αυτον τα πηγαινα πολυ καλα ενω με τους καινουργιους μου δεν δενομαι και τοσο πολυ.ηταν κολλητος μου.αυτα σου ακουγονται επιπολαια αλλα οι ηλιθιοι τα βρισκουν μεταξυ τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πήγαινε μίλησέ του και βλέπεις τι θα γίνει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

patapios3

Νεοφερμένος

Ο patapios3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
οκ σας ευχαριστω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Είναι τόσο απλά τα πράγματα, απλά πηγαίνεις στον φίλο σου και του λες "γεια σου φίλε μου τι χαμπαρια;" :P ένα γεια φτάνει για να (ξανά) ξεκινήσει το οτιδήποτε. Μην το σκέφτεσαι και πολύ όμως γιατί στο τέλος δεν θα κανείς αυτό που είχες αποφασίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Αν έχει περάσει αρκετός καιρός και έχει βρει άλλες παρέες,ίσως αυτό το γεια να μην είναι αρκετό... Μου είχε συμβεί το ίδιο με μια πολύ κολλητή μου φίλη. Στο γυμνάσιο είχαμε χαθεί για κανένα χρόνο, και όταν ξανασυναντηθήκαμε,δυστυχώς δεν ήμασταν όπως παλιά. Ακόμα μιλάμε και χαιρόμαστε όταν βλέπουμε η μία την άλλη,αλλά αυτό που έκανε τη φιλία μας ξεχωριστή έχει χαθεί κατά κάποιον τρόπο. Οι άνθρωποι αλλάζουν. Εσυ πάντως προσπάθησε να επικοινωνήσεις ξανά με το φίλο σου και θα δεις πώς θα πάει. Προσπάθησε να κρατήσεις κάποια επαφή μαζί του γιατί είναι κρίμα να χάνονται τέτοιες φιλίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top