Ο δρόμος είχε τη δική του ιστορία.....

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το πρόβλημα έχει ως εξής :

Στον δρόμο που μένω, λόγω έλλειψης εμφανής σήμανσης, πολλοί οδηγοί που δεν γνωρίζουν τα κατατόπια, αγνοούν το απαγορευτικό (το οποίο είναι γεγονός ότι δεν φαίνεται και πολύ εκεί που είναι τοποθετημένο) με αποτέλεσμα να μπαίνουν στο αντίθετο ρεύμα. Έχουν συμβεί αρκετά ατυχήματα (αναίμακτα προς το παρόν), και έχουμε κινδυνεύσει πολλοί από τους κατοίκους της εν λόγο γειτονιάς. Ο δρόμος μπορεί να μην είναι ταχείας κυκλοφορίας, όμως δεν είναι στενάκι. Έχει υπερβολική κίνηση ακόμα και αργά τη νύχτα. Πού πρέπει λοιπόν να απευθυνθώ? Στον δήμο? Στην τροχαία? Να καλέσω τα κανάλια? Να στήσω καραούλι?

Πείτε γνώμες......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Το πρόβλημα έχει ως εξής :

Στον δρόμο που μένω, λόγω έλλειψης εμφανής σήμανσης, πολλοί οδηγοί που δεν γνωρίζουν τα κατατόπια, αγνοούν το απαγορευτικό (το οποίο είναι γεγονός ότι δεν φαίνεται και πολύ εκεί που είναι τοποθετημένο) με αποτέλεσμα να μπαίνουν στο αντίθετο ρεύμα. Έχουν συμβεί αρκετά ατυχήματα (αναίμακτα προς το παρόν), και έχουμε κινδυνεύσει πολλοί από τους κατοίκους της εν λόγο γειτονιάς. Ο δρόμος μπορεί να μην είναι ταχείας κυκλοφορίας, όμως δεν είναι στενάκι. Έχει υπερβολική κίνηση ακόμα και αργά τη νύχτα. Πού πρέπει λοιπόν να απευθυνθώ? Στον δήμο? Στην τροχαία? Να καλέσω τα κανάλια? Να στήσω καραούλι?

Πείτε γνώμες......

Επειδή Δήμος, τροχαία κτλ δεν κοινούνται έυκολα αν δεν καλέσεις τα κανάλια άρχισε απο εκεί.
Αν πουλάει το θέμα θα έρθουν αν όχι δεν θα ασχοληθούν καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Για αρχη πηγενε στην τροχαια, αμα δεν κανουν κατι πηγενε στην δημοτικη αστυνομια, αμα ουτε αυτοι κανουν τπτ παρε τα καναλια, αμα ουτε αυτα κανουν τπτ παρε τον μπιπ απο αυτην την γειτονια μπας και γλιτωσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Για αρχη πηγενε στην τροχαια, αμα δεν κανουν κατι πηγενε στην δημοτικη αστυνομια, αμα ουτε αυτοι κανουν τπτ παρε τα καναλια, αμα ουτε αυτα κανουν τπτ παρε τον μπιπ απο αυτην την γειτονια μπας και γλιτωσεις

:D :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Το ίδιο ισχύει και για τη διασταύρωση ένα στενό πριν το σπίτι μου.
Το ΣΤΟΠ είναι τοποθετημένο πίσω απο ένα δέντρο και σταματούν μόνο οι ντόπιοι που το ξέρουν.
Εμείς απευθυνθήκαμε αρχικά στην τροχαια με το αίτημα να μπει φανάρι και μας απάντησαν ότι επειδή ο δρόμος δεν είναι κεντρικός για να μπει φανάρι θα πρέπει πρώτα να γίνει ένα θανατηφόρο τροχαίο.Δεν ξέρω αν αυτό είναι νόμος η τακτική είναι όμως η ακριβής απάντηση που πήραμε απο την τροχαία.
Ο δήμος μας απάντησε πως δεν έχει δικαιοδοσία στα οδικά σήματα αλλά μόνο στο πεζοδρόμιο.
Κι αφού τρέχαμε απο τον Άννα στον Καιάφα και τα ατυχήματα συνεχιζόντουσαν (χωρίς θύματα ευτυχώς) κάποια στιγμή έγινε αυτό που όλοι απευχόμασταν δυο αμάξια συγκρούστηκαν με τόση ταχύτητα που το ένα μπήκε μέσα σε ένα γωνιακό εστιατόριο.Ευτυχώς υπήρξαν μόνο τραυματίες,το ρεπορτάζ το κάλυψε ο ALPHA (ένα ολιγόλεπτο θέμα στο κεντρικό δελτίο φέτος τον Αύγουστο ίσως κάποιος να το θυμάται).
Μετα απο αυτά επενέβη ο δήμος και τι έκανε;Έκοψε το δέντρο για να φαίνεται το STOP.:confused: :whatever: :whatever:
Το παραπάνω όσο γελοίο κι αν σας φαίνεται είναι αληθινό γεγονός.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Η καινούρια μου γειτονιά και γενικότερα η περιοχή που μένω έχει ένα κακό...κανείς μα κανείς δε σέβεται την σήμανση. Δε πα να'χει απαγορευτικό, θα πάνε ανάποδα γιατί θα φτάσουν πιο γρήγορα στα σπίτια τους. Και αναπτύσσουν ταχύτητα κιόλας, να προλάβουν να περάσουν...:whatever:

όποτε πετυχαίνω κάτι τέτοιους, σηκώνω χειρόφρενο. Με την όπισθεν τραβάνε όλο το στενό για να μάθουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
όποτε πετυχαίνω κάτι τέτοιους, σηκώνω χειρόφρενο. Με την όπισθεν τραβάνε όλο το στενό για να μάθουν.

Σωστή η κυρία στο τραμπολίνο:clapping: :clapping: :clapping:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
Η καινούρια μου γειτονιά και γενικότερα η περιοχή που μένω έχει ένα κακό...κανείς μα κανείς δε σέβεται την σήμανση. Δε πα να'χει απαγορευτικό, θα πάνε ανάποδα γιατί θα φτάσουν πιο γρήγορα στα σπίτια τους. Και αναπτύσσουν ταχύτητα κιόλας, να προλάβουν να περάσουν...:whatever:

όποτε πετυχαίνω κάτι τέτοιους, σηκώνω χειρόφρενο. Με την όπισθεν τραβάνε όλο το στενό για να μάθουν.

doo-ζάκι μετακόμισες χαρά μου?
Σε ποιά περιοχή είσαι τώρα ε τραμπολινο-χρήστη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από yiannis:
doo-ζάκι μετακόμισες χαρά μου?
Σε ποιά περιοχή είσαι τώρα ε τραμπολινο-χρήστη?

το doooζάκι είναι όλα τα λεφτά :clapup::clapup::clapup::clapup:

πολύ μου άρεσε, νι :panwkatw:

στο Μενίδι έχτισα σπίτι, huhu :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από dooo:
το doooζάκι είναι όλα τα λεφτά :clapup::clapup::clapup::clapup:

πολύ μου άρεσε, νι :panwkatw:

στο Μενίδι έχτισα σπίτι, huhu :panwkatw:

Dooζάκι θα σε λέω απο εδώ και πέρα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikita13

Διάσημο μέλος

Η nikita13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 2,471 μηνύματα.
Κάτι σαν κρύο dooz δηλαδή.....:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Κλεφτρούλα, ξέρω ότι το μπάχαλο που επικρατεί σε τέτοια θέματα, είναι τεράστιο, όμως δεν είναι δυνατόν να περιμένω ποιός θα σκοτωθεί από τη γειτονιά μπας και οι αρμόδιοι φροντίσουν για το καλό των πολιτών τους. Σκέφτομαι να στείλω για αρχή επιστολή τόσο στον δήμαρχο της περιοχής, όσο και στην τροχαία Αθηνών και από κει και έπειτα βλέποντας και κάνοντας.....

Dooo μου, πολύ σωστά αντιμετωπίζεις την κατάσταση, αλλά σου έχω μια καλύτερη λύση.... Να βγάζεις στον δρόμο το τραμπολίνο και να χοροπηδάς επάνω του μέχρι ο παραβάτης να συμμορφωθεί!!!!
:panwkatw: :panwkatw: :panwkatw:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Στην δικη μου γειτονια εχουμε μια στροφη.. θανατος... εχει ενα κτιριο το οπιο αφινει πολυ μικρο περιθωρια για τα αμαξια συν του οτι αμα ερχεσε απο το πιο κεντρικο σημιο και ερχετε ο αλλος απο ενα στενο τοτε δεν βλεπει ο ενας τον αλλο παρα μονο οταν πια φιλιθουν. Ευτιχος ομως δεν τρεχουν εδω και δεν γινονται ατυχιματα, σχεδων εναν χρονο τωρα που μενω εδω δεν εχει γινει τπτ

Το ωραιο ειναι που ενδιαφερετε κανεις, ουτε κατοικος αλλα ουτε και ο δημος ουτε ο Ο.Η.Ε. (μην ρωτατε που κολαει, ουτε εγω εχω καταλαβει, κατι παντος με τα αρχαια ειναι...) ουτε η τροχαια να βαλει εναν καθρευτει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top