Ποιες είναι οι πιο επικίνδυνες και οι πιο ασφαλείς περιοχές της Αθήνας;

Κωνσταντίνα

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Ποιες περιοχές στο κέντρο είναι οι πιο επικίνδυνες και ποιες οι σχετικα ασφαλεστερες περιοχές να μείνει κάποιος; Π.χ Παγκράτι,Κολιάτσου,Άγιος Παντελεημονας κ.α.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιες περιοχές στο κέντρο είναι οι πιο επικίνδυνες και ποιες οι σχετικα ασφαλεστερες περιοχές να μείνει κάποιος; Π.χ Παγκράτι,Κολιάτσου,Άγιος Παντελεημονας κ.α.


Από αυτές που αναφέρεις η ασφαλέστερη είναι το Παγκράτι. Προς την άλλη κατεύθυνση καλύτερα όχι. Ειδικά η περιοχή του Αγίου Παντελεήμονα είναι ο,τι χειρότερο.
Γιατί ακριβώς ρωτάς μήπως μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο.
 

Κωνσταντίνα

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Γιατί θα πάω να σπουδάσω με ενδιαφερει.Εχω ακούσει και για την πλατεία αττικής ότι μπορω να πάω,εσείς τι λέτε;Ή έχετε άλλες περιοχές να μου προτείνετε;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί θα πάω να σπουδάσω με ενδιαφερει.Εχω ακούσει και για την πλατεία αττικής ότι μπορω να πάω,εσείς τι λέτε;Ή έχετε άλλες περιοχές να μου προτείνετε;

Στους Αμπελόκηπους θα πας να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο! Και θα τα έχεις όλα κοντά σου και κυρίως μετρό.
 

Bazinga

Νεοφερμένος

Η Bazinga αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ποιες περιοχές στο κέντρο είναι οι πιο επικίνδυνες και ποιες οι σχετικα ασφαλεστερες περιοχές να μείνει κάποιος; Π.χ Παγκράτι,Κολιάτσου,Άγιος Παντελεημονας κ.α.

Θα σου πρότεινα αν σε βολεύει να προτιμήσεις νότια προάστια (γενικά όσο πιο κοντά στο κέντρο τόσο πιο πολύ φασαρία, εγκληματικότητα κτλ). Επίσης θα έλεγα να αποφύγεις τα δυτικά δεν είναι και ότι καλύτερο..
 

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ψηφιζω και εγω Αμπελοκηπους, ειδικα αν εισαι απο Κυπρο. Το Παγκρατι εχει προβληματικες συγκοινωνιες λογω της θεσης του διπλα στο Κεντρο. Μην κατευθυνθεις νοτια, ωραιες περιοχες αλλα θα παιδευεσαι τσαμπα με το τραμ και τον ηλεκτρικο.
 

grtt

Δραστήριο μέλος

Ο grtt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 425 μηνύματα.
Ποιες περιοχές στο κέντρο είναι οι πιο επικίνδυνες και ποιες οι σχετικα ασφαλεστερες περιοχές να μείνει κάποιος; Π.χ Παγκράτι,Κολιάτσου,Άγιος Παντελεημονας κ.α.


Πες μας σχολή που θες να σπουδάσεις ή έστω πού βρίσκεται να σου προτείνουμε καλύτερα..
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Γιατί θα πάω να σπουδάσω με ενδιαφερει.Εχω ακούσει και για την πλατεία αττικής ότι μπορω να πάω,εσείς τι λέτε;Ή έχετε άλλες περιοχές να μου προτείνετε;

Γενικά η Αθήνα δεν είναι τόσο τρομαχτική όσο την παρουσιάζουν οπότε μην φρικάρεις. Απλά να ψάξεις τι σε συμφέρει περισσότερο για τις μετακινήσεις σου στην σχολή.
 

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,671 μηνύματα.
Γενικά η Αθήνα δεν είναι τόσο τρομαχτική όσο την παρουσιάζουν οπότε μην φρικάρεις. Απλά να ψάξεις τι σε συμφέρει περισσότερο για τις μετακινήσεις σου στην σχολή.

Παλιά δεν ήταν έλεγαν και υπερβολές αλλά την τελευταία δεκαετία έχει γίνει τρομακτική σε όλους τους τομείς, δεν είναι μόνο η εγκληματικότητα είναι και το κυκλοφοριακό.
 

Dimitris13

Νεοφερμένος

Ο Dimitris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά σας παρακαλώ βοηθήστε με σε μια ανησυχία που έχω!
Φέτος δίνω πανελλήνιες και θέλω να περάσω στην σχολή κοινωνιολογίας στο πάντειο, μήπως μπορείτε να μου προτείνεται περιοχές για εύρεση σπιτιού, οι οποίες να είναι ασφαλείς?
Επιπλέον ποιές περιοχές πρέπει να αποφεύγω και γενικά πως να κινούμαι στην καθημερινότητα στην Αθήνα για να είμαι ασφαλείς?
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top