Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,551 μέλη και 2,432,045 μηνύματα σε 76,200 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 431 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς να πλησιάσω το κορίτσι που μου αρέσει;

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο GTR-890 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 463 μηνύματα.

O GTR-890 έγραψε: στις 18:05, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Τσιγάρα σέρτικα
ε, ό,τι κι αν είναι, πόσω μάλλον καφέδες, κερνάς διακριτικά εσύ. Μακάρι όλα κατ' ευχήν!
Αν όμως το πάρει στραβά το κέρασμα, σαν κίνηση επιβολής για παράδειγμα, ή πως θα σου χρωστάει, -που δεν το πιστεύω για κάτι τόσο ανάξιο λόγου- και θελήσει πιο μετά να ανταποδώσει, θα το δεχτείς. Προσέχοντας να την επιβαρύνεις το ελάχιστο δυνατό. (Πχ αν θελήσει να σε κεράσει κρέπα, μπορείς να της πεις πως δεν θέλεις ολόκληρη αλλά θα μπορούσες να έχεις μιά δαγκωνιά από την δική της; Μην της αφανίσεις και την μισή όμως σαν κορκόδειλας! Αλλά ούτε και μιά ακρούλα σαν κολιμπρί )
Thanks !!!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,835 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 20:08, 08-03-18:

GTR-890 εσύ δεν είσαι αυτός που θες να πας ειδικές δυνάμεις, τι φοβάσαι ένα κοριτσάκι;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 20:43, 08-03-18:

" Ναι επειδή θα φορέσει ένα μινι τα πετάει όλα έξω. Να την ντυσουμε με ράσα τοτε! Να μην φαινονται ουτε μπούτια ουτε πλάτη ουτε στηθος. "

Ο Oscar Wilde ειχε γραψει καποτε οτι το πολυ μακιγιαζ και τα λιγα ρουχα ειναι αλανθαστη ενδειξη απαιλπισιας σε μια γυναικα. Οταν το ειχα διαβασει σκεφτηκα "δεν ισχυει αυτο" αλλα δυστυχως εχω διαπιστωσει οτι εχει αρκετη δοση αληθειας.

Αλλο να φοραει μινι και να ειναι κομψη και ωραια και αλλο να φοραει μινι στα ορια του προκλητικου. Τα ρασα φυσικα ειναι το αλλο ακρο. Παντως κι εγω θεωρω οτι το ντυσιμο και στους ανδρες και στις γυναικες λεει πολλα για τον χαρακτηρα.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια . Έχει γράψει 8,835 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 20:48, 08-03-18:

Είναι λογικό. Πείτε ότι μια γυναίκα θέλει να βγει και να τη φλερτάρουν δηλαδή ψάχνεται. Όμως οι άνδρες δεν μπορούν να είναι στο μυαλό της καθεμιάς. Συνεπώς θα κοιτάξουν σημάδια τα οποία συνήθως δείχνουν ότι μια γυναίκα θέλει να δεχτεί ερωτικό παιχνίδι. Ε, ένα από αυτά είναι και το ντύσιμο της. Δεν είναι κάτι παράλογο αυτό.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τσιγάρα σέρτικα (Στράτος :P)

Περιβόητο Μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 994 μηνύματα.

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 20:48, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Donatella
" Ναι επειδή θα φορέσει ένα μινι τα πετάει όλα έξω. Να την ντυσουμε με ράσα τοτε! Να μην φαινονται ουτε μπούτια ουτε πλάτη ουτε στηθος. "

Ο Oscar Wilde ειχε γραψει καποτε οτι το πολυ μακιγιαζ και τα λιγα ρουχα ειναι αλανθαστη ενδειξη απαιλπισιας σε μια γυναικα. Οταν το ειχα διαβασει σκεφτηκα "δεν ισχυει αυτο" αλλα δυστυχως εχω διαπιστωσει οτι εχει αρκετη δοση αληθειας.

Αλλο να φοραει μινι και να ειναι κομψη και ωραια και αλλο να φοραει μινι στα ορια του προκλητικου. Τα ρασα φυσικα ειναι το αλλο ακρο. Παντως κι εγω θεωρω οτι το ντυσιμο και στους ανδρες και στις γυναικες λεει πολλα για τον χαρακτηρα.
για τον κύριο Ουάιλντ δεν πλανάται η φήμη πως φιλοσοφούσε τη επιρροή οπίου; Το οποίο λένε πως προκαλεί, όταν χρησιμοποιείται ελεγχόμενα, μιά εξαιρετική αντιληπτική διαύγεια.
(παράκληση. Όχι σε σας μόνο Ντον. Μπορείτε να μην σχολιάζετε κάθε τρεις και λίγο το ντρεσσ κόουντ μου; )
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 20:51, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
Είναι λογικό. Πείτε ότι μια γυναίκα θέλει να βγει και να τη φλερτάρουν δηλαδή ψάχνεται. Όμως οι άνδρες δεν μπορούν να είναι στο μυαλό της καθεμιάς. Συνεπώς θα κοιτάξουν σημάδια τα οποία συνήθως δείχνουν ότι μια γυναίκα θέλει να δεχτεί ερωτικό παιχνίδι. Ε, ένα από αυτά είναι και το ντύσιμο της. Δεν είναι κάτι παράλογο αυτό.
Ακριβως. Το ντυσιμο ειναι ενα μεσον ενδειξης για να δειξει κατα ποσον ειναι "διαθεσιμη" η αλλη.
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 21:03, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Donatella
Ακριβως. Το ντυσιμο ειναι ενα μεσον ενδειξης για να δειξει κατα ποσον ειναι "διαθεσιμη" η αλλη.
Αγαπητή Donatella, δεν πιστεύω οτι είναι ακριβές αυτό. Θεωρώ οτι το ντύσιμο + η συμπεριφορά καταδεικνύουν τη "διαθεσιμότητα" και τις προθέσεις μιας γυναίκας. Αν μια κοπέλα έχει ένα ωραίο σώμα και επιλέγει να φορέσει κολακευτικά ρούχα (όχι πρόστυχα), γιατί πρέπει να της κολλήσουμε την ταμπέλα οτι με αυτό δείχνει το οτι "ψάχνεται"; Οπότε το πιο ασφαλές σημάδι για μένα είναι ο συνδυασμός ντυσίματος και συμπεριφοράς.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 21:15, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Himela
Αγαπητή Donatella, δεν πιστεύω οτι είναι ακριβές αυτό. Θεωρώ οτι το ντύσιμο + η συμπεριφορά καταδεικνύουν τη "διαθεσιμότητα" και τις προθέσεις μιας γυναίκας. Αν μια κοπέλα έχει ένα ωραίο σώμα και επιλέγει να φορέσει κολακευτικά ρούχα (όχι πρόστυχα), γιατί πρέπει να της κολλήσουμε την ταμπέλα οτι με αυτό δείχνει το οτι "ψάχνεται"; Οπότε το πιο ασφαλές σημάδι για μένα είναι ο συνδυασμός ντυσίματος και συμπεριφοράς.
Είπα είναι ένας παράγοντας. Δεν είναι αποκλειστικός.
Παράθεση

Donatella

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Donatella Η πιο δύσκολη γλώσσα είναι τα "ξεκάθαρα" έγραψε: στις 21:15, 08-03-18:

Συμφωνω απολυτα σε αυτο που λες. Ειναι ο συνδυασμος των δυο.

Αλλα, οπως εγραψα και σε ενα ποστ παραπανω αλλο να φορας μινι και να εισαι κομψοτατη και αλλο να φορας ενα μινι που ειναι προκλητικο. Εγω μιλουσα για το δευτερο. Οταν η αλλη ειναι προκλητικη στο ντυσιμο εμενα μου δινει την αισθηση της υπερβολικα μαλιστα διαθεσιμης.
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 23:48, 08-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15
GTR-890 εσύ δεν είσαι αυτός που θες να πας ειδικές δυνάμεις, τι φοβάσαι ένα κοριτσάκι;
...πραγματικα θα ηθελα να μπω στο μυαλο σου για 24Η μονο να δω πως σκεφτεσαι οταν πετας οτι να νε και οποιον παρει ο χαρος(πως το συνδεεις αυτο που μολις ειπες θα ηθελα να ηξερα...)....Το παρακατω αποσπασμα σε χαρακτιριζει τελεια

-Εισται φαρμακοποιος?
-Ναι,ειχα ενα μπακάλικο διπλα απ ενα φαρμακειο
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,977 μηνύματα.

O Devil !!! έγραψε: στις 01:09, 09-03-18:

H αληθεια ειναι οτι ενα πιο σεμνο κατάλληλο ντυσιμο μπορει να ειναι πιο σέξυ απο τιποτα ζωνες-φουστες και υπερβολικά μακιγιάζ.

Για παράδειγμα εγω έχω τρέλα με τα σκουρόχρωμα καλτσον. Τωρα τα υπολοιπα σας εχω ξαναπει μου την σπάνε οι ταμπέλες.
Δηλαδη μου την σπάνε οι κλειστοι άνθρωποι που αμα μιλήσεις θα αρχισουν τις καχύποπτες σκέψεις.
Λες και θα στησετε κανενα συμβολαιο στο μεταξυ και φυλάγονται από παντου. Φοράνε ότι γουστάρουν και δεν ενοχλουν κανεναν.

Για παράδειγμα σημερα περνουσα από ένα μαγαζι και ηταν εκει μια τυπισα την οποια ειχα κανει φιλη στο φβ με κοιτάει την κοιτάω εγω ειχα ένα ελαφρ μειδίαμα
μου κάνει αυτή καλημέρα και χαμογέλασε. Καλημέρα της έκανα και εγω χαμογελαστος.

Λοιπον .... μην έχουμε μια μουρη κατεβασμενη γιατι αυτό είναι αντικοινωνικο. Αυτή ηταν ωραια τυπισα μ αρεσε το στυλ της. Χαλαρό και θετικό.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 11:34, 09-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από Devil
H αληθεια ειναι οτι ενα πιο σεμνο κατάλληλο ντυσιμο μπορει να ειναι πιο σέξυ απο τιποτα ζωνες-φουστες και υπερβολικά μακιγιάζ.
+1 κι από μένα. Παίζει και το έτσι και το γιουβέτσι. Αλλά άντε να το καταλάβει αυτό κάποια που σοβαντίζεται με όλη την παλέτα της βιβεχρώμ και θεωρεί πως είναι και θεά μετά
Παράθεση

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

H Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,297 μηνύματα.

H Aleksa έγραψε: στις 12:04, 09-03-18:

Να συμπληρώσω, ένα σεμνό ντύσιμο με σέξι λεπτομέρειες είναι ότι πρέπει.
"Ο διάβολος κρύβεται στη λεπτομέρεια" δε λένε;

('Οχι, δεν εννοώ τον φίλτατο "Devil" )
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Περιβόητο Μέλος

O Τσιγάρα σέρτικα έγραψε: στις 12:34, 09-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
να συνδυάζει το βουνό με την θάλασσα, ναι. Κάτι σαν αστική εξοχή. Ρούραλ ιντάστριαλ
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 12:44, 09-03-18:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
"Ο διάβολος κρύβεται στη λεπτομέρεια" δε λένε;

('Οχι, δεν εννοώ τον φίλτατο "Devil" )
Καμια φορα κρυβομαι εκει μέσα. =D
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 19:12, 09-03-18:

Mια και ειμαστε στο κατάλληλο θρέντ θα γράψω και εγω μια φάση τωρα που το τελευταιο καιρο έχει στοιχειώσει .... τα ονειρα μου! χαχα όχι εντάξει πλακιτσα κάνω.

Είναι μια τυπισα σε ένα σουπερ μάρκετ ωραια ξανθούλα. Η οποια μου μιλάει. Τις προάλλες περνάω .... την έχω πλάτη και μου λέει γεια σου! ΓΥρναω χαμογελάω γεια σου τι γινεται της λέω! Σημερα πάλι την πετυχα που πηγα να ψωνισω και μιλήσαμε .... ρε παιδια την επομενη φορά θα της πώ ότι την έχω δει στο φβ .... νομιζω δηλαδή και ετσι πουστικα θα τσιμπησω φεησμπουκ. Πάντως την έχω δει έξω με γκομενο !!! Μάλλον με τον δικο της .... είναι και μικρη κοινωνια εδώ μη γινουε μαλιά κουβάρια!

Με τρώει να την κάνω την διαολιά μου ... μετα από καιρο αποχής από τέτοια (1 μήνα περίπου) χαχαχαχα ! =D
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών , επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,271 μηνύματα.

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 19:42, 09-03-18:

Καλά αν ήταν να ονειρεύομαι φάσεις και ιστορίες με κάθε άντρα που μού λέει γεια καθημερινά δε θα έκανα τίποτα άλλο.
Άσε τα φεισμπουκ ρε Ντέβιλ και πέρνα στο παρακείμενο. Δεν είμαστε πολύ μεγάλοι για να ελέγχουμε τον άλλον στο φβ πριν προχωρήσουμε;
Παράθεση

Devil

Διακεκριμένο μέλος

O Devil !!! έγραψε: στις 23:43, 09-03-18:

Καλά αν ήταν να ονειρεύομαι φάσεις και ιστορίες με κάθε άντρα που μού λέει γεια καθημερινά δε θα έκανα τίποτα άλλο.
Άσε τα φεισμπουκ ρε Ντέβιλ και πέρνα στο παρακείμενο. Δεν είμαστε πολύ μεγάλοι για να ελέγχουμε τον άλλον στο φβ πριν προχωρήσουμε;

Εσυ βρε χιμέλα μας εχεις πει ότι έχεις το ιδανικο στυλ για να απωθεις από το να σου μιλήσει ένας αγνωστος.

Aφου δεν πιάνεις επαφες με κοσμο γυρω σου εσυ μας εχεις πει .... οποτε από που και ως που σου λέει γεια ένας άντρας καθημερινα ;;;;

oσο για το άλλο .... επέτρεψε μου να έχω φτάσει σε σημειο που να ξέρω πλεον ποτε και γιατι θα ζητησω φβ ή κινητο. Κινητο δεν ζητάς ποτέ ετσι ξερά και μάλιστα σε χωρο εργασιας της κοπέλας. Χαζος είμαι νομιζεις να κάτσω να ζητάω κινητα και να είναι και οι άλλες διπλα και να ακουνε. Η καθεμια όπως έχουμε δει έχει τις αποψεις της οι οποιες μπορει να είναι αντίθετες με την δικη μου φιλοσοφια και αρα να μου κάνουν ζημια στα σχέδια ή μηπως νομιζεις ότι θα μιλησω και θα κατσω να ασχοληθώ με την κάθε στραβωμενη εκει έξω. Γουστο της και καπέλο της. Και μενα δικο μου να μην ασχοληθώ περαιτέρω.

H διαφορά μας πάντως είναι ότι εγω δεν ονειρεύομαι απλά.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devil : 10-03-18 στις 00:01.
Παράθεση

GTR-890

Πολύ δραστήριο μέλος

O GTR-890 έγραψε: στις 00:32, 10-03-18:

Παιδιά ,δεν ξέρω γιατί αλλά με έπιασε αγχος τώρα (πρώτη φορά μου συμβαίνει ) τι γίνεται τώρα ,τι κάνω ;
Παράθεση

Himela

Συντονίστρια

H Himela σ' όποιον αρέσουμε... έγραψε: στις 07:48, 10-03-18:

@Devil
Ε τι, όλα τα μυστικά μου θα σας λέω; Προσπαθώ να απωθησω τον κόσμο, αλήθεια είναι αυτό, αλλά είμαι τόσο ακαταμάχητη που είναι δύσκολο (φυσικά κάνω πλάκα)
Κάνε ό,τι ξέρεις καμάρι μου, μην ακούς εμένα την ξενερωτη ηλικιωμένη. Απλά έτσι μού αρέσει να σε πειράζω. Όποτε ξεφύγω από τα όρια μού λες.
@GTR-890
Τί άγχος σε έπιασε; Βγήκατε με την κοπέλα; Δώσε στοιχεία.
-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες