Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,556 μέλη και 2,432,128 μηνύματα σε 76,211 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 442 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Larry Flynt (Λάζαρος)

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Larry Flynt i want this gurl έγραψε: στις 03:13, 08-12-07:

Δε θυμάμαι γιατί μια φορά πήγα!

Βασικά όλες οι απόψεις είναι υποκειμενικές και αντιπροσωπεύουν τις προτιμήσεις του καθένα.

π.χ. για μένα ένα ποτήρι καφέ είναι το κλασσικό μέγεθος και ποτέ δε χρειάστηκα περισσότερο.

Μου φάνηκε σαν fast food ενώ τα άλλα καφέ είναι restaurant. Κάπως έτσι!

Δεν ξέρω μπορεί να κάνω και λάθος. Ξαναπηγαίνω και βλέπω!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

iJohnnyCash (Panayotis Yannakas)

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 05:40, 08-12-07:

Συγγνώμη αλλά με βάση ποία λογική βγάλατε σκάρτο τον καφέ των starbucks? Επειδή δεν έχει Φραπε και Freddo;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Larry Flynt (Λάζαρος)

Νεοφερμένος

Ο Λάζαρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών , επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O Larry Flynt i want this gurl έγραψε: στις 13:57, 08-12-07:

Αν είναι μάπα και ο καφές τότε γ%@#&α τα!

Χιχι
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 20:41, 08-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Exposed_Bone
Συγγνώμη αλλά με βάση ποία λογική βγάλατε σκάρτο τον καφέ των starbucks? Επειδή δεν έχει Φραπε και Freddo;
Οχι, με βάση το ότι είναι σαν νεροζούμι....
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 20:56, 08-12-07:

Με βαση οτι "η γευση" ειναι ιδιαιτερα υποκειμενικο ζητημα και σε πολλους μπορει να μην αρεσει οσα εχει να προσφερει σε αυτο τον τομεα τα SB.
Ειτε μπορει να το παρουν σαν νεροζουμι οπως ειπε ο Ανδρεας, ειτε επειδη οι πολλες διαφορετικες γευσεις μεσα στον καφε, μπορει να ειναι "to much".
Επειδη σε καποιον αρεσει το ψαρι, δεν ειναι σιγουρο οτι θα του αρεσει και το σουσι.
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε: στις 03:24, 09-12-07:

Να τι κάνουν τα Starbucks στους ανθρώπους, μπαίνουν μέσα ήρεμοι, και όταν βγαίνουν βρίζουν τους αθώους paparazzi!

Αστειεύομαι βεβαίως. Και πέρα από την σαχλαμάρα της υπόθεσης, δεν έχω κάτι ουσιαστικό να πω γιατί δεν έχω επισκεφθεί ποτέ μαγαζί της εν λόγω αλυσίδας, οπότε δεν έχω να προσθέσω κάτι ουσιαστικό. Συνεχίστε την κουβέντα σας
Παράθεση

Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Επιχειρηματίας . Έχει γράψει 15,938 μηνύματα.

O iJohnnyCash έγραψε: στις 02:49, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Οχι, με βάση το ότι είναι σαν νεροζούμι....
Και ο frappe το ίδιο.
Αρχική Δημοσίευση από Mario
Με βαση οτι "η γευση" ειναι ιδιαιτερα υποκειμενικο ζητημα και σε πολλους μπορει να μην αρεσει οσα εχει να προσφερει σε αυτο τον τομεα τα SB.
Ειτε μπορει να το παρουν σαν νεροζουμι οπως ειπε ο Ανδρεας, ειτε επειδη οι πολλες διαφορετικες γευσεις μεσα στον καφε, μπορει να ειναι "to much".
Επειδη σε καποιον αρεσει το ψαρι, δεν ειναι σιγουρο οτι θα του αρεσει και το σουσι.
Μου φαίνεται τρελό να αρέσουν σε κάποιον τα ψάρια και να μην αρέσει ο φρέσκος σολομός.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη iJohnnyCash : 10-12-07 στις 03:53.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 4,294 μηνύματα.

O Lorien έγραψε: στις 03:25, 10-12-07:

Δε θα λεγα οτι ειναι ακριβως φαστ-φουντ ποιοτητα ο καφες των Starbucks, αλλα ουτε και φρεσκος σολωμος...
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 03:52, 10-12-07:

Τι ορίζεις ως φρέσκο καφέ;
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 04:08, 10-12-07:

Δεν ειμαι coffe type of guy οποτε θα σε γελασω. Παντως τον πιο ωραιο τον ηπια Ιταλια. (απο πλευρας γευσης, αρωματος κλπ).

Τις μισες φορες απο οσες εχω πιει εδω καφε, με ενοχλει λιγο στο στομαχι. Μερικες φορες και στο νευρικο συστημα (βεβαια δεν ηταν γαλλικος, παιζει κι αυτο ρολο). Στα Starbucks παιρνω caramel cream με λιγοτερο παγο και περισσοτερο γαλα (ειναι πολυ πιο ωραιο ετσι). Oποτε δεν ειμαι καταλληλος για να συγκρινω.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Lorien : 10-12-07 στις 08:53.
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,460 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 04:47, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Lorien
Δεν ειμαι coffe type of guy οποτε θα σε γελασω. Παντως τον πιο ωραιο τον ηπια Ιταλια. (απο πλευρας γευσης, αρωματος κλπ).

Τις μισες φορες απο οσες εχω πιει εδω καφε, με ενοχλει λιγο στο στομαχι. Μερικες φορες και στο νευρικο συστημα (βεβαια δεν ηταν γαλλικος, παιζει κι αυτο ρολο). Στα Starbucks παιρνω caramel cream με λιγοτρο παγο και περισσοτερο γαλα (ειναι πολυ πιο ωραιο ετσι). Oποτε δεν ειμαι καταλληλος για να συγκρινω.
Πάρε toffee nut latte την επόμενη φορά (αρκεί να είναι εντός της περιόδου εορτών) και θα με θυμηθείς
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,795 μηνύματα.

O deadhead_pirate έγραψε: στις 10:59, 10-12-07:

Το αν είναι νεροζούμι ο καφές, δεν ορίζεται από το είδος του, αλλά από την ποιότητά του, που στο συγκεκριμένο μαγαζί είναι άθλια.
Δεν είμαι κανένας φανατικός οπαδός του φραπέ, υπάρχουν καφετέριες που κάνουν νεροζούμι φραπέ, και άλλες που τον κάνουν πραγματικά απολαυστικό.
Παράθεση

Angie_Ann

Διάσημο Μέλος

H Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 628 μηνύματα.

H Angie_Ann έγραψε: στις 11:11, 10-12-07:

Εμένα η απορία μου είναι γιατί όλοι θεωρούν δεδομένο ότι τα Starbucks είναι άνετα και cozy. Εγώ τα βρίσκω απρόσωπα και όχι περισσότερο άνετα από άλλες καφετέριες που συχνάζω.

Πάντως στο θέμα ποιότητας καφέ δεν νομίζω ότι μπορούμε να θεωρήσουμε τα Starbucks φαστ φουντ! Άσχετα με το αν είναι καλή η γευση η όχι.
Παράθεση

deadhead_pirate

Επιφανές Μέλος

O deadhead_pirate έγραψε: στις 11:17, 10-12-07:

Ε, όχι δα... Ανετα και cozy;
Ποιος τα λέει αυτά; Μα καλά με τι τα συγκρίνετε; Με καφενεία που έχουν ακόμα άσπρη πλαστική καρέκλα;
Υπάρχουν πάρα πολλά υπέροχα καφέ, που έχουν πραγματικά μια ζεστή αίσθηση και κυριολεκτικά σε αγκαλιάζουν με τη φιλοξενία τους.
Παράθεση

Molka

Δραστήριο Μέλος

H Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 386 μηνύματα.

H Molka έγραψε: στις 11:19, 10-12-07:

Και ο frappe το ίδιο.

Μου φαίνεται τρελό να αρέσουν σε κάποιον τα ψάρια και να μην αρέσει ο φρέσκος σολομός.
Λατρεύω τα ψάρια, απεχθάνομαι τον σολωμό. Είτε είναι φρέσκος, είτε είναι κατεψυγμένος, σε όποια κατάσταση τελοσπάντων. Αυτό με κάνει wacko?

Κι ο καφές μου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι, γι' αυτό και τον αποφεύγω, εκτός αν υπάρχει κάπου τριγύρω η καλή μου φίλη που μου τον φτιάχνει ακριβώς όπως πρέπει. Γι' αυτό και δεν πίνω ποτέ πια έξω καφέ, είτε είναι Λουμίδης είτε είναι Starbuckικός. Αν φτιάχνουν καλό τσάι μπορεί να τους κάνω μια επίσκεψη βέβαια.
Παράθεση

Lorien

Επιφανές Μέλος

O Lorien έγραψε: στις 11:56, 10-12-07:

Σιγουρα υπαρχουν και αλλες καφετεριες με ανετο περιβαλλον. Δεν εχω παει σε πολλες γιατι δεν ειμαι φαν της ιδεας, αλλά ισως καποιοι θεωρουν την ελειψη καπνου και το μειωμενο θορυβο, σαν πιο ανετο περιβαλλον. Εχουν αδικο αραγε ;

Και θυμηθηκα για το θεμα θορυβου στην Ελλαδα, χτες που εφαγα εξω σε ταβερνα. Φωναζες για να σε ακουσει ο διπλα. Και τελειο να ειναι το φαγητο, σου βγαινει απο τα..αυτια, αμα γινεται βαβουρα.
Παράθεση

Founder

O iJohnnyCash έγραψε: στις 15:19, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από Molka
Κι ο καφές μου προκαλεί προβλήματα στο στομάχι, γι' αυτό και τον αποφεύγω, εκτός αν υπάρχει κάπου τριγύρω η καλή μου φίλη που μου τον φτιάχνει ακριβώς όπως πρέπει. Γι' αυτό και δεν πίνω ποτέ πια έξω καφέ, είτε είναι Λουμίδης είτε είναι Starbuckικός. Αν φτιάχνουν καλό τσάι μπορεί να τους κάνω μια επίσκεψη βέβαια.
Και στο τσάι έχουν δικιά τους παραγωγή
Παράθεση

The Djinn (Mario)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 3,167 μηνύματα.

O The Djinn έγραψε: στις 15:22, 10-12-07:

Aν ειναι καλο το τσαι τους ειπε Πανο.
Το οτι ειναι δικη τους η παραγωγη τσαι δεν σημαινει αυτοματα οτι ειναι και "καλο".(αλλα ουτε και κακο.)
Παράθεση

faithplus1

Διάσημο Μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O faithplus1 έγραψε: στις 15:26, 10-12-07:

Δικιά τους εννοείς όπως ο "δικός" τους καφές από Αιθιοπία φαντάζομαι...
Εγώ καφέ δεν πίνω. Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά γενικά δε μ'αρέσει να κάθομαι στα starbucks επειδή δε νιώθω ότι έχει το παρεΐστικο κλίμα που μπορεί να έχουν άλλες καφετέρειες.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,065 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 16:03, 10-12-07:

Αρχική Δημοσίευση από deadhead_pirate
Ε, όχι δα... Ανετα και cozy;
Ποιος τα λέει αυτά; Μα καλά με τι τα συγκρίνετε; Με καφενεία που έχουν ακόμα άσπρη πλαστική καρέκλα;
Υπάρχουν πάρα πολλά υπέροχα καφέ, που έχουν πραγματικά μια ζεστή αίσθηση και κυριολεκτικά σε αγκαλιάζουν με τη φιλοξενία τους.
Μαζι σου, αλλα για πες μερικα στην αθηνα, γιατι εχω ξεμεινει.

Αρχική Δημοσίευση από faithplus1
Δικιά τους εννοείς όπως ο "δικός" τους καφές από Αιθιοπία φαντάζομαι...
Εγώ καφέ δεν πίνω. Η σοκολάτα που παίρνω όταν πηγαίνω στα starbucks καλή είναι.
Κατά τα άλλα, μ'αρέσει που απαγορεύεται το κάπνισμα, αλλά γενικά δε μ'αρέσει να κάθομαι στα starbucks επειδή δε νιώθω ότι έχει το παρεΐστικο κλίμα που μπορεί να έχουν άλλες καφετέρειες.
+201
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος