Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,245 μέλη και 2,424,629 μηνύματα σε 75,709 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 407 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Starbucks

Τα Starbucks σας αρέσουν;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 228)
Είναι τέλεια
45
19,74%
Καλά είναι
69
30,26%
Σίγουρα υπάρχει κάτι καλύτερο
47
20,61%
Χάλια είναι
31
13,60%
Δεν ξέρω τι είναι τα starbucks (aka είμαι ο κουμπάκιας)
9
3,95%
Καφετέρια χωρίς frappe και τάβλι δεν ειναι κάφετερια
27
11,84%

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11,604 μηνύματα.

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 14:22, 13-03-07:

LOOOL!!!

Είναι κεφάτη, γυρίζει από το Βασιλόπουλο!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Founes

Περιβόητο Μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

O Founes έγραψε: στις 14:22, 13-03-07:

ααααααααα ναι... το Βερόπουλος είναι ο...
"ειναι κεφάτος ! γυρίζει απ του Βερόπουλου!!! "
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ειλικρινής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 484 μηνύματα.

O Ειλικρινής έγραψε: στις 14:25, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Founes
τελικά είναι ανάμεσά μας... μα τι λέω... είναι παντού!!! κατάσκοποι!!!
Φτου φτου φτου
Παράθεση

Rempeskes

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Hair stylist . Έχει γράψει 5,586 μηνύματα.

O Rempeskes έγραψε: στις 14:27, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Mario
Bοηθας λιγο;
Δεν το εχω πολυψαξει το θεμα και δεν καταλαβα τι εννοεις.

To έχω κάνει τρεις φορές θέμα ρε συ

Τρέχουν εδώ και καιρό στα δικαστήρια τους παραγωγούς καφέ της Νιγηρίας, για να μην δώσουν σήμα κατατεθέν στον καφέ που οι ίδιοι παράγουν. Μάλιστα, η εταιρεία το είχε καμάρι που συνδιαλλεγόταν με τους παραγωγούς απευθείας, ότι έδινε μια νέα όψη στο ευαίσθητο θέμα των σχέσεων πολυεθνικών-3ου κόσμου και άλλα τέτοια μούφαρα.

Η ιστορία είχε γίνει θέμα από την εφημερίδα Guardian,ίσως υπάρχει ακόμα στην σελίδα του bbc world.
Παράθεση

bisbirikos

Αποκλεισμένος χρήστης

Ο bisbirikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 47 ετών και επαγγέλεται Μουσικός . Έχει γράψει 678 μηνύματα.

O bisbirikos έγραψε: στις 14:27, 13-03-07:

bs=bull sit...

Ρε ρεμπεσκε,
εισαι οφφ τοπικ. Εδω μονο καλες κουβεντουλες λεμε...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 14:49, 13-03-07:

Το γράμμα που δημοσίευσε ο Ειλικρινής μου μυρίζει urban legend.
Αλλά ακόμα και να μην είναι, γιατί ξέρετε που πηγαίνουν τα χρήματα σας όταν πληρώνετε κάτι άλλο; Ή μήπως θα κάνετε εμπάργκο στην Αμερική; (εδώ γελάμε)
Προσωπικά αυτό τον καφέ έχω βρει ποιοτικότερο (και με μεγάλη διαφορά), αυτόν θα συνεχίσω να αγοράζω κι ας δώσει ο Howard Schlutz τα χρήματα όπου θέλει.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 14:58, 13-03-07:

ναι...
ακομα δε βγηκαν urban legends η γραμματα για τον καφε που πινω στην καφετερια διπλα στο σπιτι μου.
αν βγουν θα ξενερωσω και θα κοψω απο κει.-

Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε: στις 15:04, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Το γράμμα που δημοσίευσε ο Ειλικρινής μου μυρίζει urban legend.
Αλλά ακόμα και να μην είναι, γιατί ξέρετε που πηγαίνουν τα χρήματα σας όταν πληρώνετε κάτι άλλο; Ή μήπως θα κάνετε εμπάργκο στην Αμερική; (εδώ γελάμε)
Προσωπικά αυτό τον καφέ έχω βρει ποιοτικότερο (και με μεγάλη διαφορά), αυτόν θα συνεχίσω να αγοράζω κι ας δώσει ο Howard Schlutz τα χρήματα όπου θέλει.
Αρχική Δημοσίευση από Ειλικρινής
Υπό αυτή τη λογική ούτε σινεμα (σε αμερικανική ταινία) πρέπει να πηγαίνουμε , ούτε κοκα-κολα να ξαναπιούμε!
Δεν λεω αυτό εγώ αλλά καμία εταιρεία δεν βγήκε να ευχαριστησει τους χιλιάδες λαλακες-πελάτες της και να παραδεχθει δημόσια ότι μέρος των χρημάτων τους πάει στην υποστήριξη κάποιου στρατού,συμφωνώντας μάλιστα με πολιτικές εκκαθάρισης η σφαγής!
Αυτή είναι η διαφορά...άλλωστε έβαλα και την πηγή...αν είναι U.L. δεν ξέρω...
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Web developer . Έχει γράψει 9,464 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε: στις 15:10, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
ναι...
ακομα δε βγηκαν urban legends η γραμματα για τον καφε που πινω στην καφετερια διπλα στο σπιτι μου.
αν βγουν θα ξενερωσω και θα κοψω απο κει.-

Κανείς δεν έχει λόγο να βγάλει urban legend για κάτι που δεν τον απειλεί.
Όπως σε μια σχολική τάξη, αυτός που είναι ο καλύτερος μαθητής, ο πιο έξυπνος κλπ αντιμετωπίζει bullying, έτσι και στις εταιρείες αυτή που έχει πολλά κέρδη, είναι στην κορυφή κλπ, αντιμετωπίζει διάφορες κατηγορίες. Βρείτε μου ΜΙΑ πραγματικά μεγάλη εταιρεία που δεν την έχουν κράξει κατα καιρούς. Coca cola? Microsoft? Starbucks? McDonalds? KFC? Μπααα
Παράθεση

Ειλικρινής

Πολύ δραστήριο μέλος

O Ειλικρινής έγραψε: στις 15:16, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Βρείτε μου ΜΙΑ πραγματικά μεγάλη εταιρεία που δεν την έχουν κράξει κατα καιρούς. Coca cola? Microsoft? Starbucks? McDonalds? KFC? Μπααα
Pepsi,Apple,Goodies,Wendy's,Gloria Jean's Coffees ...
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:17, 13-03-07:

Πωπω ρε παιδιά, όλο τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια και τα ίδια θα λέμε εδώ μέσα?
Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

H Subject to change έγραψε: στις 15:18, 13-03-07:

Αυτά δεν είναι κορυφή στον τομέα τους. Η Pepsi είναι κάτω απο την Coca Cola, Η Apple κάτω απο τη Microsoft, η Goodys είναι ελληνική (λολ), η Wendy's κάτω απο τα McDonalds και τα KFC. O πρώτος τσούζει τους άλλους, όχι ο δεύτερος.
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών . Έχει γράψει 3,067 μηνύματα.

H Giovanna έγραψε: στις 15:22, 13-03-07:

εχουν ακουστει και για τα μακντοναλτς καλο μου.
πρεπει να μουν στα τελη του γυμνασιου? η αρχες λυκειου.. ουτε θυμαμαι.
δεν ξαναφαγα ποτε.
οχι οτι ετρωγα με μανια ποτε βεβαια.

επισης, τα γκουντις δεν ειναι καθολου "λολ".

πσ. και για τα kfc. για τα αλλα, τιποτα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Giovanna : 13-03-07 στις 15:34.
Παράθεση

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

H Γίδι υπό τις διαταγές της Μπριάμ έγραψε: στις 15:29, 13-03-07:

Μα τι να λέμε, όσο μεγαλύτερη είναι μια εταιρία, τόσο μεγαλύτερη η ευθύνη τις, να παράγει σωστά προϊόντα, τόσο πιο σκληρή και η κριτική. Makes sense.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 15:31, 13-03-07:

Πολλοι απο αυτους που προτιμουν να πανε στα starbucks απο το να πανε σε μια "κοινη" καφετερια το κανουν για τον ιδιο λογο που προτιμουν να πανε στο Κολωνακι παρα στη Πλακα. Επιδειξη και ακομα περισσοτερο... αυτοεπιβεβαιωση οτι ανηκουν σε κοινωνικη "ελιτ".
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 15:32, 13-03-07:

σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες κάνουν καφρίλες. άμα το ξέρουμε κ δεν κάνουμε καν την προσπάθεια να το αποφύγουμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!
Παράθεση

Giovanna

Επιφανές Μέλος

H Giovanna έγραψε: στις 15:33, 13-03-07:

προφανως. το ζητημα που ειναι αν εξακολουθουμε να σκαμε τα ωραια μας φραγγα.
Παράθεση

mara

Νεοφερμένος

H mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H mara έγραψε: στις 15:34, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover
σχεδόν όλες οι μεγάλες εταιρίες κάνουν καφρίλες. άμα το ξέρουμε κ δεν κάνουμε καν την προσπάθεια να το αποφύγουμε, είμαστε άξιοι της μοίρας μας!

θα συμφωνήσω απόλυτα!!!!
Παράθεση

travel_lover

Πολύ δραστήριο μέλος

H travel_lover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 528 μηνύματα.

H travel_lover έγραψε: στις 15:37, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από Giovanna
προφανως. το ζητημα που ειναι αν εξακολουθουμε να σκαμε τα ωραια μας φραγγα.
η πικρή αλήθεια είναι ότι μπορεί πραγματικά μερικές φορές να μην ξέρουμε που τα σκάμε, αλλά δεν δικαιολογείται να τα σκάμε ξέροντας με την διακιολογία "ε δεν μπορούμε να τα κόψουμε όλα"!

έτσι γινόμαστε συνέννοχοι σε εγκλήματα!
Παράθεση

Nosaltres

Δραστήριο Μέλος

Ο Nosaltres αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 37 ετών . Έχει γράψει 324 μηνύματα.

O Nosaltres έγραψε: στις 15:41, 13-03-07:

Αρχική Δημοσίευση από travel_lover

Κι εγω θα συμφωνησω απολυτα. Αμα ο κοσμος εχει συνειδηση, τοτε δεν θα επιβραβευει παντα τον ποιο επιτυχημενο, απλα επειδη ειναι επιτυχημενος οπως κανουν πολλοι. Οι περισσοτεροι πετυχημενοι της εποχης μας γινονται αυτο που ειναι με αθεμιτα μεσα.

Εξ αλλου στον καπιταλιστικο κοσμο που ζουμε σημασια πλεον εχει μονο το κερδος, και αμα καποιοι εχουν κερδος, δεν τους νοιαζει αν δηλητηριαζουν τον κοσμο. Και συναμα κανεις δεν τους μπαινει εμποδιο, ενω ο Χ ανθρωπος που θα κανει μαγαζακι μπορει να παει φυλακη ή να πληρωσει βαρια προστιμα αν τον πιασουν να μην πουλαει αγνα προιοντα.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος