Αλλαγή στάσεων κι αξιών μέσα στα χρόνια

jesse_james

Δραστήριο μέλος

Ο jesse_james αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 464 μηνύματα.
'

Όχι, δεν έχει αλλάξει κάτι.

Απλά τώρα δουλεύω λιγότερο, σκέφτομαι περισσότερο
και βαριέμαι πιο εύκολα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RiSe

Νεοφερμένος

Ο RiSe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ο άνθρωπος δεν αλλάζει :no: οι συνήθειες του, ναι :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Διομήδης Κουκουβάγιας

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Διομήδης Κουκουβάγιας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Γιατί να γράψω μια άποψη "συνηθισμένη" όταν η Πένυ απαντάει τραγουδιστά σε στίχους του Πλιάτσικα με ιδανικό τρόπο ; ;)
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,138 μηνύματα.
Και όμως πιστεύω ακράδαντα ότι αλλάζουν οι άνθρωποι. Όχι όλοι ,αλλά σίγουρα κάποιοι αλλάζουν.
Λέμε ότι δεν αλλάζουν οι άνθρωποι αλλά μήπως τελικά τους περισσότερους ανθρώπους δεν τους γνωρίζουμε ''στην ουσία '' αλλά σαν συμπεριφορά; Γιατί γώ αυτό πιστεύω. Ότι οι περισσότεροι δε γνωρίζουμε την ουσία κάποιου ανθρώπου ,αλλά το περιτύλιγμα τη συμπεριφορά του δηλαδή .
Πολλές φορές η συμπεριφορά δεν αλλάζει ,ίσως λόγω κατεστημένου ,συνήθειας , ότι δεν θέλουμε να δείξουμε ότι αλλάξαμε ,όμως θεωρώ ότι στην ουσία τους πολλοί άνθρωποι αλλάζουν .
Εγώ πάντως σίγουρα δεν σκέφτομαι όπως όταν ήμουν 15 ,20 ,25 κλπ,έχω αναθεωρήσει πάρα πολλά πράγματα ,έχω κάνει ακόμα και στροφή πολλών μοιρών ,αλλά δεν σημαίνει ότι αυτά που έχω αναθεωρήσει τα διατυμπανίζω.Κάποιος που απλά με βλέπει θα λέει ότι δεν έχω αλλάξει ,η αλήθεια όμως είναι εντελώς διαφορετική.
Άλλοι βέβαια μπορεί να αλλάζουν συμπεριφορά ,και να μένουν ίδιοι να υποκρίνονται δηλαδή ,υπάρχει και αυτό το ενδεχόμενο.
Πάντως ναι πιστεύω ακράδαντα ότι αλλάζουν οι άνθρωποι ,στην πραγματικότητα τα πάντα αλλάζουν στη ζωή με τον έναν ή τον άλλο τρόπο .
Νομίζω.:redface:
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Σχεδόν τα πάντα αλλάζουν.
Εκτός από ένα, που παραμένει ανίκητο από τον χρόνο.:P

alx.gif
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top