Μεγάλα Ρεζιλίκια

e-lectro

Νεοφερμένος

Η e-lectro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Ωχ την πατησες για τα καλα....Και αυτος ο χριστιανος δεν βλεπει οτι ειναι αλλη η τυπισσα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tixodioktis

Νεοφερμένος

Ο tixodioktis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ωχ την πατησες για τα καλα....Και αυτος ο χριστιανος δεν βλεπει οτι ειναι αλλη η τυπισσα?


Μέσα στη ζωή όλα...
:pleasantry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Τώρα ρεζιλίκι δεν ξέρω αν θεωρείται, αλλά είναι από εκείνες τις παιδικές στιγμές ντροπής που με στοιχειώνουν ακόμη και σήμερα κάτι φορές πριν με πάρει ο ύπνος...

Κάπου στα 8-9 μου έτυχε να πάμε οικογενειακώς στην εξωτική Αμαλιάδα για κάτι δουλειές. Σε κάποια φάση εγώ έχω φύγει κι έχω πάει σε κάτι άθλιες κούνιες, που το μόνο που έλεγε κάπως ήταν η τσουλήθρα. Έλα μου όμως που μπροστά ήταν μπαστακωμένο ένα νήπιο και για να σ αφήσει να κάνεις τσουλήθρα φώναζε "ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΟΟ", περιμένοντας να του δώσεις ένα χαλίκι από κάτω!

Δίνω την πρώτη φορά χαλίκι, δίνω τη δεύτερη, τρίτη, τέταρτη... Ε μεγάλο παιδί εγώ τώρα, σε κάποια στιγμή που η υπομονή μου εξαντλήθηκε γυρνάω και του λέω "ε αι παράτα μας" και του ρίχνω μια double μούντζα, περιποιημένη. Όντως μ'αφηνει, περνάω, κάνω τσουλήθρα με ύφος *I'm the boss here*, ώσπου βλέπω μια ξανθιά σαραντάρα να τινάζεται σαν ελατήριο από το παγκάκι και να τρέχει προς το μέρος μας... Κι εκεί αρχίζει το πανηγύρι...

Εκείνη να ωρύεται: "Δεν ντρέπεσαι λιγάκι να κάνεις χειρονομίες σ'ένα παιδάκι που δεν γνωρίζεις και βλέπεις ότι είναι και μικρότερο από εσένα;! Ντροπή σου!!"
Εγώ να ψελλιζω κάτι του τύπου "πλάκα έκανα, συγγνώμη" και να συνεχίζει αυτή: "Αυτές τις πλάκες να τις κάνεις στην οικογένειά σου και όπου αλλού σε παίρνει, όχι στον γιο μου, κατάλαβες;"

Έχει γυρίσει ένα ολόκληρο πάρκο και μας κοιτάει. Θέαμα, όχι αστεία. Μαζεύω, λοιπόν, κάθε ίχνος χαμένης μου αξιοπρέπειας και γυρίζω στους γονείς μου αθόρυβα.

ΥΓ1: Έκτοτε δεν ξαναπάτησα το πόδι μου ούτε στην Αμαλιάδα, ούτε στον νομό Ηλείας γενικότερα.

ΥΓ2: Μετά, κορίτσια, αναρωτιόμαστε γιατί έχουν γίνει όλοι μαμάκηδες. Αι σιχτήρ.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ήμουν γύρω στα 6-7 ήμουν ένα βράδυ στην πλατεία του χωριού και κορόιδευα ένα χαζό κορίτσι που ήταν στην τάξη μου.
Αυτή πήγε τα είπε στην μάνα της, η οποία ήρθε μέσα στην πλατεία με έπιασε από το χέρι και άρχισε να φωνάζει "Άμα ξανακοροιδέψεις τη Χαρούλα, θα σου τραβήξω την καρέκλα στο κεφάλι!" ενώ με το άλλο χέρι της είχε σηκώσει μια πλαστική καρέκλα.

Θυμάμαι ακόμα τη σκηνή και τη φάτσα της. Μόλις με έπιασε και άρχισε να φωνάζει κατουρήθηκα κατευθείαν πάνω μου. Ευτυχώς ήταν παραδίπλα η γιαγιά μου και ήρθε και με πήρε.



ΥΓ2: Μετά, κορίτσια, αναρωτιόμαστε γιατί έχουν γίνει όλοι μαμάκηδες. Αι σιχτήρ.

Εγώ πάντως δεν ξέρω ούτε έναν.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γιατί δεν βρίσκεις άντρες για γκόμενους, μόνο για συναδέλφους και φίλους. Πίστεψέ με, είναι περισσότεροι από όσοι φανταζόμαστε.


Που το ξέρεις; :P

Και τις ακριβώς σας κάνουν οι μαμακιδες;
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

unmanned selfie

Νεοφερμένος

Ο unmanned selfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Που το ξέρεις; :P

Και τις ακριβώς σας κάνουν οι μαμακιδες;


το πρωί τους κάνουν διάφορα ανώριμα λόγω προσκολλησεως στο βρεφικό στάδιο. Όσον αφορά το βράδυ όμως, η ερωτηση σου δημιουργεί υποπτους συνειρμους με το "τι σου κανω μάνα μου???"
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
το πρωί τους κάνουν διάφορα ανώριμα λόγω προσκολλησεως στο βρεφικό στάδιο. Όσον αφορά το βράδυ όμως, η ερωτηση σου δημιουργεί υποπτους συνειρμους με το "τι σου κανω μάνα μου???"


Δεν ξέρω, δεν το έχω φωνάξει ποτέ στη μάνα μου αυτό. Εσύ?
 

unmanned selfie

Νεοφερμένος

Ο unmanned selfie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Δεν ξέρω, δεν το έχω φωνάξει ποτέ στη μάνα μου αυτό. Εσύ?

νομίζω οτι βλέπεις το οιδιπόδειο δένδρο και χάνεις το μαμακηδικό δάσος (το οποιο δεν θα ευδοκιμουσε τοσο χωρις τον γυναικειο καρπό φυσικά)
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
νομίζω οτι βλέπεις το οιδιπόδειο δένδρο και χάνεις το μαμακηδικό δάσος (το οποιο δεν θα ευδοκιμουσε τοσο χωρις τον γυναικειο καρπό φυσικά)


Δίκιο έχεις, γι αυτό ζήτησα επεξηγήσεις από το θηλυκό πληθυσμό.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Γιατί δεν βρίσκεις άντρες για γκόμενους, μόνο για συναδέλφους και φίλους. Πίστεψέ με, είναι περισσότεροι από όσοι φανταζόμαστε.


Είναι όντως, έχεις δίκιο. Ποιός τους έκανε μαμάκηδες;
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,475 μηνύματα.
Πωπω, εμένα στο δημοτικό είχε έρθει και με έπιασε μάνα παιδιού, επειδή έδερνα τον γιο της (που μου έσπαγε τα νεύρα :P). Η πιο επική στιγμή του διαλόγου μεταξύ της δόλιας μάνας και του 9χρονου σκατού, που ήμουν, ήταν η εξής:

-Αν ξαναπειράξεις τον Αλέξανδρο θα έχεις να κάνεις μαζί μου, κατάλαβες;
-Αν δεν μου σπάει τα νεύρα δεν θα τον πειράζω...
-ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ;;;

Κουκουβάγιες μάνες... :laugh:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει μόνο το Οιδιπόδειο σύμπλεγμα. Υπάρχει και το σύνδρομο της Ηλέκτρας. Το ερώτημα είναι γιατί ακούγονται τόσο συχνότερα οι άντρες-μαμάκηδες από τις γυναίκες-μπαμπάκηδες;;;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν υπάρχει μόνο το Οιδιπόδειο σύμπλεγμα. Υπάρχει και το σύνδρομο της Ηλέκτρας. Το ερώτημα είναι γιατί ακούγονται τόσο συχνότερα οι άντρες-μαμάκηδες από τις γυναίκες-μπαμπάκηδες;;;


Τα κορίτσια με daddy issues είναι πολύ συχνά.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,797 μηνύματα.
Οι γυναίκες με daddy issues είναι πολύ εύκολα αναγνωρίσιμες. Είναι η γυναίκα που έχει μεγαλώσει έχοντας σαν πρότυπο τον μπαμπά της τον οποίο θεωρεί τον καλύτερο, εξυπνότερο, ομορφότερο άντρα του κόσμου. Δεν είναι απαραίτητο ότι ο μπαμπάς αυτός είναι χαζομπαμπάς και καλομαθαινει την κόρη του, μπορεί να είναι και αυστηρός αλλά δίκαιος και πολύ υπομονετικός. Ξέρω μια τέτοια γυναίκα, 50 χρόνων σήμερα, δεν κατάφερε ποτέ να βρει έναν άντρα ισάξιο του πατέρα της και ταλαιπωρείται γιατί κανείς δεν της είναι αρκετός (στο δικό της μυαλό). Προσπαθεί συνεχώς να είναι η τέλεια γυναίκα για να ευχαριστήσει τον μπαμπά της και φυσικά δεν παντρεύτηκε ούτε έκανε παιδιά (όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι, απλά το αναφέρω).

Σε αντίθεση με αυτό, ο άντρας μαμακιας έχει τη μητέρα του όχι σαν πρότυπο αλλά πολύ ψηλά και ο,τι κάνει εκείνη είναι καλώς καμωμένο. Νομίζω ότι τελικά τείνει να βρίσκει γυναίκες όπως τη μαμά του λόγω του οικείου, αλλά είναι δύσκολο να τις κρατήσει αφού αυτές θα λακισουν όταν δουν τη σχέση λατρείας με τη μητέρα.
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι γυναίκες με daddy issues είναι πολύ εύκολα αναγνωρίσιμες. Είναι η γυναίκα που έχει μεγαλώσει έχοντας σαν πρότυπο τον μπαμπά της τον οποίο θεωρεί τον καλύτερο, εξυπνότερο, ομορφότερο άντρα του κόσμου. Δεν είναι απαραίτητο ότι ο μπαμπάς αυτός είναι χαζομπαμπάς και καλομαθαινει την κόρη του, μπορεί να είναι και αυστηρός αλλά δίκαιος και πολύ υπομονετικός. Ξέρω μια τέτοια γυναίκα, 50 χρόνων σήμερα, δεν κατάφερε ποτέ να βρει έναν άντρα ισάξιο του πατέρα της και ταλαιπωρείται γιατί κανείς δεν της είναι αρκετός (στο δικό της μυαλό). Προσπαθεί συνεχώς να είναι η τέλεια γυναίκα για να ευχαριστήσει τον μπαμπά της και φυσικά δεν παντρεύτηκε ούτε έκανε παιδιά (όχι ότι αυτό σημαίνει κάτι, απλά το αναφέρω).

Σε αντίθεση με αυτό, ο άντρας μαμακιας έχει τη μητέρα του όχι σαν πρότυπο αλλά πολύ ψηλά και ο,τι κάνει εκείνη είναι καλώς καμωμένο. Νομίζω ότι τελικά τείνει να βρίσκει γυναίκες όπως τη μαμά του λόγω του οικείου, αλλά είναι δύσκολο να τις κρατήσει αφού αυτές θα λακισουν όταν δουν τη σχέση λατρείας με τη μητέρα.


Οι γυναίκες-μπαμπάκηδες έχουν έναν "χαζομπαμπά" που τις καλομαθαίνει και μεγαλώνουν έχοντάς τον ως πρότυπο που προβάλλουν στον μελλοντικό τους σύζυγο!
Οι άντρες-μαμάκηδες έχουν μια "χαζομαμά" που τους καλομαθαίνει και μεγαλώνουν έχοντάς την ως πρότυπο που προβάλλουν στην μελλοντική τους σύζυγο!
Δεν βρίσκω καμία απολύτως διαφορά!
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,661 μηνύματα.
Εγώ έχω ακούσει το άλλο σαν γνωμικό: η Ελληνίδα μάνα μεγαλώνει τον γιό που δεν θα ήθελε ποτέ της να έχει η ίδια σύζυγο, ή κάπως έτσι, μου είχε αφήσει γενικά την αίσθηση. :P

Για να πω κι εγώ τα δικά μου ρεζιλίκια (ως παιδί για να μην χαλάσω την παράδοση, μιας που ως ενήλικες από ότι φαίνεται δεν ρεζιλευόμαστε ποτέ :spasiklas: ). Στο δημοτικό σχολείο είχα πάει WC για κατούρημα, πρέπει να ήταν από τις πρώτες φορές. Κι όπως είδα την τούρκικη, πως τη λέμε, τουαλέτα έτσι για πρώτη φορά, δεν με ενέπνευσε να κατουρήσω όρθιος αλλά κατούρησα σαν να αφοδεύω ξέρω γω. :jumpy:Το αποτέλεσμα; Αντί τα τσισάκια να πηγαίνουν στη λεκάνη, πηγαίνανε πάνω στη φόρμα μου. :morning1:

Μετά από αυτό και για να γλιτώσω την κατακραυγή, φόρεσα τη μακρυμάνικη μπλούζα μου στη μέση με κόμπο τα μανίκια, έκατσα στη θέση μου στο θρανίο και δεν ξανά σηκώθηκα μέχρι να σχολάσουμε. Δεν ήταν βέβαια πολύ χοντρό το πρόβλημα, οπότε στέγνωσε σιγά σιγά. :beee:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top