Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 69,185 μέλη και 2,484,730 μηνύματα σε 79,276 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 451 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Μεγάλα Ρεζιλίκια

Λένω

Επιφανές Μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,271 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 17:15, 12-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Αντί τα τσισάκια να πηγαίνουν στη λεκάνη, πηγαίνανε πάνω στη φόρμα μου.
΄Ολα τα δράματα σ΄αυτές τις ηλικίες συντελέστηκαν! Πρώτη μέρα στο νηπιαγωγείο με όλα τα σπόρια να τα έχουν χαμένα και με τους γονείς παρόντες για να γίνει ήπια η μετάβαση. Μας καλόπιασε η νηπιαγωγός και μετά ζητάει από όποιο παιδάκι θέλει, να πει ένα τραγουδάκι. Κανένας εθελοντής! Δεν ξέρω τι σκέφτηκε η μητέρα μου (προφανώς για καλό το έκανε), με παρακινεί να πω εγώ. Τις έριξα φαρμακερές ματιές τραβώντας της συγχρόνως τη φούστα για να καταλάβει ότι δεν ήμουν διατεθειμένη να κάνω κάτι τέτοιο αλλά για κακή μου τύχη μας πήρε είδηση η νηπιαγωγός η οποία έρχεται, με παίρνει από το χέρι και με ανεβάζει πάνω στην έδρα για να με βλέπουν όλοι! Ακόμα και τώρα ανατριχιάζω που το σκέφτομαι! Βρίσκομαι λοιπόν εκεί πάνω με τα καλά μου ρουχαλάκια, τα καλά μου παπουτσάκια, τα κοτσιδάκια μου και τα φιογκάκια μου να τραγουδάω το "μια ωραία πεταλούδα"!!! Ευθυμία στο πλήθος, απελπισία εγώ! Κάπως πήρα τα πάνω μου με το παρατεταμένο χειροκρότημα αλλά τι τα θες ακόμα της το χτυπάω για τον καταναγκασμό που με υπέβαλε!
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 36 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,981 μηνύματα.

O Valder fortis Fortuna adiuvat έγραψε: στις 22:12, 12-11-19:

Ας πω κι εγω ένα από τα καλά τα ρεζιλίκια μου να σπάσει το ταμπού των ενηλίκων ρεζιλικιών. Δεν ξέρω αν το χω ξαναπεί, αλλά ας είναι. Προσοχή, είναι σιχαμένο.

3
1
1
Παράθεση

Dreamweaver (Mad Lad)

Διάσημο Μέλος

Ο Mad Lad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 794 μηνύματα.

O Dreamweaver έγραψε: στις 23:07, 12-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Ας πω κι εγω ένα από τα καλά τα ρεζιλίκια μου να σπάσει το ταμπού των ενηλίκων ρεζιλικιών. Δεν ξέρω αν το χω ξαναπεί, αλλά ας είναι. Προσοχή, είναι σιχαμένο.

1
Παράθεση

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,453 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=KtlgYxa6BMU έγραψε: στις 23:55, 12-11-19:

Αρχική Δημοσίευση από Agaphbou
Τώρα ρεζιλίκι δεν ξέρω αν θεωρείται, αλλά είναι από εκείνες τις παιδικές στιγμές ντροπής που με στοιχειώνουν ακόμη και σήμερα κάτι φορές πριν με πάρει ο ύπνος...

Κάπου στα 8-9 μου έτυχε να πάμε οικογενειακώς στην εξωτική Αμαλιάδα για κάτι δουλειές. Σε κάποια φάση εγώ έχω φύγει κι έχω πάει σε κάτι άθλιες κούνιες, που το μόνο που έλεγε κάπως ήταν η τσουλήθρα. Έλα μου όμως που μπροστά ήταν μπαστακωμένο ένα νήπιο και για να σ αφήσει να κάνεις τσουλήθρα φώναζε "ΕΙΣΙΤΗΡΙΟΟΟ", περιμένοντας να του δώσεις ένα χαλίκι από κάτω!

Δίνω την πρώτη φορά χαλίκι, δίνω τη δεύτερη, τρίτη, τέταρτη... Ε μεγάλο παιδί εγώ τώρα, σε κάποια στιγμή που η υπομονή μου εξαντλήθηκε γυρνάω και του λέω "ε αι παράτα μας" και του ρίχνω μια double μούντζα, περιποιημένη. Όντως μ'αφηνει, περνάω, κάνω τσουλήθρα με ύφος *I'm the boss here*, ώσπου βλέπω μια ξανθιά σαραντάρα να τινάζεται σαν ελατήριο από το παγκάκι και να τρέχει προς το μέρος μας... Κι εκεί αρχίζει το πανηγύρι...

Εκείνη να ωρύεται: "Δεν ντρέπεσαι λιγάκι να κάνεις χειρονομίες σ'ένα παιδάκι που δεν γνωρίζεις και βλέπεις ότι είναι και μικρότερο από εσένα;! Ντροπή σου!!"
Εγώ να ψελλιζω κάτι του τύπου "πλάκα έκανα, συγγνώμη" και να συνεχίζει αυτή: "Αυτές τις πλάκες να τις κάνεις στην οικογένειά σου και όπου αλλού σε παίρνει, όχι στον γιο μου, κατάλαβες;"

Έχει γυρίσει ένα ολόκληρο πάρκο και μας κοιτάει. Θέαμα, όχι αστεία. Μαζεύω, λοιπόν, κάθε ίχνος χαμένης μου αξιοπρέπειας και γυρίζω στους γονείς μου αθόρυβα.

ΥΓ1: Έκτοτε δεν ξαναπάτησα το πόδι μου ούτε στην Αμαλιάδα, ούτε στον νομό Ηλείας γενικότερα.

ΥΓ2: Μετά, κορίτσια, αναρωτιόμαστε γιατί έχουν γίνει όλοι μαμάκηδες. Αι σιχτήρ.
Σε αυτή την ιστορία με ξεπερνάει το οτι η μάνα έτρεξε να κάνει σκηνή αντί να πάρει το καμάρι της και να το λούσει με το betadin, που μάζευε χαλίκια απο κάτω.

Αρχική Δημοσίευση από hack3r
Όταν ήμουν γύρω στα 6-7 ήμουν ένα βράδυ στην πλατεία του χωριού και κορόιδευα ένα χαζό κορίτσι που ήταν στην τάξη μου.
Αυτή πήγε τα είπε στην μάνα της, η οποία ήρθε μέσα στην πλατεία με έπιασε από το χέρι και άρχισε να φωνάζει "Άμα ξανακοροιδέψεις τη Χαρούλα, θα σου τραβήξω την καρέκλα στο κεφάλι!" ενώ με το άλλο χέρι της είχε σηκώσει μια πλαστική καρέκλα.

Θυμάμαι ακόμα τη σκηνή και τη φάτσα της. Μόλις με έπιασε και άρχισε να φωνάζει κατουρήθηκα κατευθείαν πάνω μου. Ευτυχώς ήταν παραδίπλα η γιαγιά μου και ήρθε και με πήρε.

Εγώ πάντως δεν ξέρω ούτε έναν.
Θα κάνω μια σχετικά αυθαίρετη υπόθεση και θα πω οτι η Χαρούλα σήμερα πιθανών να έχει αρκετά θεματάκια εξαιτίας της μάνας της .

Αρχική Δημοσίευση από jj!
Πωπω, εμένα στο δημοτικό είχε έρθει και με έπιασε μάνα παιδιού, επειδή έδερνα τον γιο της (που μου έσπαγε τα νεύρα ). Η πιο επική στιγμή του διαλόγου μεταξύ της δόλιας μάνας και του 9χρονου σκατού, που ήμουν, ήταν η εξής:

-Αν ξαναπειράξεις τον Αλέξανδρο θα έχεις να κάνεις μαζί μου, κατάλαβες;
-Αν δεν μου σπάει τα νεύρα δεν θα τον πειράζω...
-ΑΚΟΥΣ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΩ ΕΓΩ;;;

Κουκουβάγιες μάνες...
Διπλωματικός απο τότε βλέπω .

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Η ανησυχία μου βλέπετε, ήταν μη και δεν μείνει πίτσα, όχι μην κάνω εμπριμέ ταπετσαρία όλο το σπίτι.
Με μια πρόταση : " We always want what kills us" .
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samael : 12-11-19 στις 23:55. Αιτία: AutoMerge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες