Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
οι πιθανότητες ήταν τρεις
ή θα πέθαινε μόνο του κατά τον 5ο μήνα ή θα γεννιόταν ένα τέρας ή θα έκανα έκτρωση.

διάλεξα το τρίτο


Δεν είμαι εξαίρεση καλή μου....
Τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν ΧΙΛΙΑΔΕΣ!

Για αυτό λέω... ή είσαι υπέρ ή είσαι κατά της έκτρωσης... για όποιο λόγο.
Το πως αισθάνεται η κάθε γυναίκα είναι καθάρα δική της υπόθεση.

Κανένας (ούτε ο άντρας μου) δεν μπορεί να φανταστεί τι πέρασα και πως ένιωσα.
Αντίστοιχα αυτό ισχύει για την κάθε γυναίκα που κάνει έκτρωση για οποιοδήποτε λόγο....
Ποτέ μα ποτέ δεν ξέρεις τι παίζει... κάθε περίπτωση είναι ιδιάζουσα...

Εγώ για την Ιερά σύνοδο και τους καθολικούς και για αρκετούς ορθόδοξους... είμαι εγκληματίας.
Δεν το είπα ειρωνικά ότι τον αποδέχομαι με χαρά τον τίτλο.
Γιατί ξέρω ότι κανένας απ όλους αυτούς δεν θα ήταν δίπλα μου στο υπόλοιπο της ζωής μου με αυτό το παιδί.

ετσι ακριβως ειναι κουε... χιλιες φορες να γινεις εγκληματιας παρα να τυρανιεσαι κι εσυ κι αυτο μια ζωη.....κατι που μπορεις να το αποφυγεις δεν υπαρχει λογος να το προκαλεις. αυτο ειπα κι εγω στο σχετικο ποστ μου πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Εγώ πάλι δεν κατάλαβα πότε φτάσαμε να αμφισβητούμε την αξία της έκτρωσης όταν υπάρχουν ιατρικοί λόγοι.. Και γιατί όλα είναι ή άσπρο ή μαύρο! Δηλ ή είσαι υπέρ ή είσαι κατά της έκτρωσης- το γκρι που πήγε; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Για αυτό λέω... ή είσαι υπέρ ή είσαι κατά της έκτρωσης... για όποιο λόγο.
Το πως αισθάνεται η κάθε γυναίκα είναι καθάρα δική της υπόθεση.
ειμαι κατα στης περιπτωσεις οπου το κανουν εκτρωση επειδη δεν ειναι η καταλληλη στιγμη ειμαι κατα οταν γινετε λογο φυλλου εκει παθενω το σοκ!!!!!
επισης οταν εχουν χωρησει οι γονεις ο αντρας μου ειναι απο χωρισμενους γονεις κ αυτος κ τα αδερφια του ειναι τα καλυτερα απο παιδια που ξερω ...
τωρα η δικη σου περιπτωση κρινετε αλλιος... σιγουρα με αλλα κριτιρια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εγώ αυτό που είπα kajira μου ότι δεν μπορείς ΠΟΤΕ να ξέρεις τι παίζει πίσω από μια έκτρωση
και να είσαι σίγουρη ότι είναι ελάχιστες οι γυναίκες που θα παραδεχτούν ανοιχτά ότι υπήρχε ιατρικό θέμα και έκαναν έκτρωση


επίσης, γιατί ΔΕΝ είμαι εγκληματίας όταν σκοτώνω το "άρρωστο" μωρό (σαν Σπαρτιάτισα) και ΕΙΜΑΙ όταν σκοτώνω το μη άρρωστο?
Ποια ηθική αρχή μας κάνει να διαφέρουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
Και γιατί όλα είναι ή άσπρο ή μαύρο! Δηλ ή είσαι υπέρ ή είσαι κατά της έκτρωσης- το γκρι που πήγε; :confused:
αυτο ακριβως λεω κ εγω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
επίσης, γιατί ΔΕΝ είμαι εγκληματίας όταν σκοτώνω το "άρρωστο" μωρό (σαν Σπαρτιάτισα) και ΕΙΜΑΙ όταν σκοτώνω το μη άρρωστο?
Ποια ηθική αρχή μας κάνει να διαφέρουμε?

Και μη άρρωστο μπορεί να σκοτώσεις και κανείς να μη μπορεί να σου πει κάτι (αν πχ είσαι 16 ή δεν μπορείς με τπτ να το μεγαλώσεις για άλλους λόγους).
Αυτό όμως που νομίζω πως προβληματίζει όσους δήλωσαν κατά της έκτρωσης είναι πως σε γενικές γραμμές, στην Ελλάδα τουλάχιστον, υπάρχει η αίσθηση πως τόσο η έκτρωση, όσο και περισσότερο το χάπι της επόμενης ημέρας, αντιμετωπίζονται ως μέτρα αντισύλληψης και αυτό είναι που προκαλεί τέτοιες αρνητικές αντιδράσεις.
Δεν ξέρω.. είναι πάντα ανάλογα με την περίπτωση όπως είπες..:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
και ξαναρωτάω κορίτσια....
με ποια ηθική αρχή διαφέρω απ αυτές που κάνουν έκτρωση επειδή είναι το παιδί του βιαστή τους
επειδή είναι 18 χρονών χωρίς άντρα


γιατί διαφέρω? επειδή εγώ θα υποφέρω?
μα αφού κι αυτές ΝΟΙΩΘΟΥΝ ότι αν το κρατήσουν θα υποφέρουν το ίδιο πολυ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όσοι αντιμετωπίζουν το χάπι της επόμενης μέρας και την έκτρωση σαν αντισύλληψη ΑΠΛΑ είναι αδαής και χωρίς ενημέρωση και παιδεία!

δε μπορούμε να κατηγορούμε αυτόν που δεν γνωρίζει απλά και μόνο επειδή εμείς γνωρίζουμε!
απλά φροντίζουμε περιπτώσεις που θα πέσουν στην αντίληψη μας να τους βοηθήσουμε να μάθουν αυτά που ξέρουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
όσοι αντιμετωπίζουν το χάπι της επόμενης μέρας και την έκτρωση σαν αντισύλληψη ΑΠΛΑ είναι αδαής και χωρίς ενημέρωση και παιδεία!

δε μπορούμε να κατηγορούμε αυτόν που δεν γνωρίζει απλά και μόνο επειδή εμείς γνωρίζουμε!
απλά φροντίζουμε περιπτώσεις που θα πέσουν στην αντίληψη μας να τους βοηθήσουμε να μάθουν αυτά που ξέρουμε!

Όταν είναι 25 και 27 χρονών Κουέ μου, η άγνοια δεν έχει καμία σημασία. Ας ρωτούσε να μάθαινε!

και ξαναρωτάω κορίτσια....
με ποια ηθική αρχή διαφέρω απ αυτές που κάνουν έκτρωση επειδή είναι το παιδί του βιαστή τους
επειδή είναι 18 χρονών χωρίς άντρα


γιατί διαφέρω? επειδή εγώ θα υποφέρω?
μα αφού κι αυτές ΝΟΙΩΘΟΥΝ ότι αν το κρατήσουν θα υποφέρουν το ίδιο πολυ!!!!

Είπε κάποιος πως διαφέρεις; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Αχ παιδιά.. βλέπω το θέμα εδώ και μέρες και αποφεύγω να γράψω.. Ίσως επειδή είναι κάτι το οποίο με συγκλονίζει σαν ιδέα και μόνο. Δεν μου έχει συμβεί ποτέ να μείνω έγγυος και να πρέπει να πάρω μία τέτοια απόφαση.. γιατί νομίζω ότι η θεωρία απέχει πολύ από την πράξη. Ναι, είμαι κατά της έκτρωσης αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι στο παρελθόν τουλάχιστον αν δεν μου συνέβαινε ότι δεν θα την έκανα. Θεωρώ ότι αυτό έχει να κάνει καθαρά με το πως έχεις μεγαλώσει. Πχ όταν εγώ είχα την πρώτη μου σχέση στα 21 και που κάναμε ελάχιστες μεν αλλά κάποιες φορές δε χωρίς προφύλαξη και μου τύχαινε κάτι τέτοιο πώς θα αντιδρούσα? Και δεν είναι η δουλειά που τότε δεν είχα, είναι επειδή πιστεύω ότι αν μη τι άλλο ένα παιδί χρειάζεται για μένα πάντα δύο γονείς και καλό είναι αυτοί οι γονείς να τα "έχουν βρει πρώτα μεταξύ τους" και να ξέρουν το πώς και το γιατί και όχι απλά προέκυψε. Αν τώρα μου συνέβαινε με τον άνθρωπο που είμαι επειδή το έχουμε συζητήσει και οι δύο.. Εγώ είμαι σχεδόν 28 χρονών, οργανικά έτοιμη και το μυαλό το έχω για να ξέρω τι μου γίνεται. Είμαι υπέρ της "φυσικής εξέλιξης" των πραγμάτων δηλ. ότι η οικογένεια είναι ναι μεν ο απώτερος στόχος αλλά θέλω τα πράγματα στη ζωή μου να έχουν μία σειρά. Όπως και να έχει, αν τώρα μου συνέβαινε κάτι τέτοιο δεν θα μπορούσα να σκεφτώ ότι θα κάνω έκτρωση.. μόνο και μόνο με την σκέψη ότι είμαι σε μία ηλικία που άνετα θα μπορούσα να είμαι ήδη σε μία οικογένεια όπως και ο σύντροφός μου. Τι να πω.. νομίζω ότι είναι ένα πολύ "λεπτό" θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Όταν είναι 25 και 27 χρονών Κουέ μου, η άγνοια δεν έχει καμία σημασία. Ας ρωτούσε να μάθαινε!



Είπε κάποιος πως διαφέρεις; :worry:

απλά εγώ λέω (και μη μου αντιμιλάς :P) ότι ΔΕΝ είμαι εξαίρεση και μπράβο μου κι οι άλλες είναι εγκληματίες...

η εκκλησία μας αντιμετωπίζει το ίδιο
οι άνθρωποι που δεν ξέρουν (και δεν έχω κανένα λόγο να βγαίνω και να λέω για ποιο λόγο έκανα έκτρωση έτσι δεν είναι?) μας αντιμετωπίζουν το ίδιο

όταν κάποια κάνει έκτρωση έχεις τους λόγους ΤΗΣ που θα πρέπει οι υπόλοιποι να σεβόμαστε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
και ξαναρωτάω κορίτσια....
με ποια ηθική αρχή διαφέρω απ αυτές που κάνουν έκτρωση επειδή είναι το παιδί του βιαστή τους
επειδή είναι 18 χρονών χωρίς άντρα


γιατί διαφέρω? επειδή εγώ θα υποφέρω?
μα αφού κι αυτές ΝΟΙΩΘΟΥΝ ότι αν το κρατήσουν θα υποφέρουν το ίδιο πολυ!!!!
κ αυτην με αλλα κριτιτια παλι την κρινεις
για αυτους που δεν θελουν το μωρο επειδη δεν ειναι αγορι η δεν ειναι κοριτσι τι εχεις να πεις κουε?
κ αυτους που απλα θελουν να κανουν την ζωη τους κ μετα να κανουν οικογενεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Η Εκκλησία;; Για την άποψη της Εκκλησίας σκοτίζεσαι τόση ώρα Κουεδίνι μου;;

Άσε μη το ανοίξω, γιατί αν το ανοίξω θα φάω μπαν πάραυτα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
κ αυτην με αλλα κριτιτια παλι την κρινεις
για αυτους που δεν θελουν το μωρο επειδη δεν ειναι αγορι η δεν ειναι κοριτσι τι εχεις να πεις κουε?
κ αυτους που απλα θελουν να κανουν την ζωη τους κ μετα να κανουν οικογενεια?


έχω να πω μόνο ένα πράγμα


ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ για να τους κατηγορήσω??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Άλλο κατηγορώ, άλλο λέω την γνώμη μου. :)

Εγώ πάντως δεν μπορώ να πω πως θα είχα την καλύτερη άποψη για κάποια που κάνει έκτρωση μόνο και μόνο επειδή το παιδί είναι αγόρι ή κορίτσι και δεν της αρέσει..

(Μ' έχει πιάσει οίστρος σήμερα λέμε! :P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Άλλο κατηγορώ, άλλο λέω την γνώμη μου. :)

Εγώ πάντως δεν μπορώ να πω πως θα είχα την καλύτερη άποψη για κάποια που κάνει έκτρωση μόνο και μόνο επειδή το παιδί είναι αγόρι ή κορίτσι και δεν της αρέσει..

(Μ' έχει πιάσει οίστρος σήμερα λέμε! :P)


στη συνείδηση σου την κατηγορείς.... ενώ θα έπρεπε απλά να την κατανοείς και να κοιτάς τι θα κάνεις εσύ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Εγώ θα το ανοίξω για λίγο Καγίρι, το έχω ξαναπεί άλλωστε κάπου αυτό.
Πράγματι η επίσημη εκκλησία έχει αντίθετη γνώμη και είναι κατά των εκτρώσεων σε κάθε περίπτωση.
Ε και; Εχεις κανένα ραντεβού με το Χριστόδουλο βρε ΚουΕ και φοβάσαι πως θα το πάρει;
Η εκκλησία όμως δεν είναι μόνο η επίσημη. Είναι και ο παπάς της γειτονιάς ή ο του χωριού που είναι ικανός (εντάξει, όχι πάντα) και πρόθυμος να σταθεί δίπλα μας, ανεξάρτητα από το τι λέει η επίσημη εκκλησία.
Αλλωστε πόσες φορές κι αυτοί δεν έχουν έρθει αντιμέτωποι με την επίσημη εκκλησία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
έχω να πω μόνο ένα πράγμα


ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ για να τους κατηγορήσω??
αν ειναι ετσι κουε μου δεν μπορουμε να σχολιαζουμε τιποτα κ να λεμε τι θεωρουμε σωστο η τι λαθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
σταματώ εδώ... με την ευχή να μη σας τύχει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ανακεφαλέωση: παιδί με χωρίς αγάπη, παιδί χωρισμένων, βιασμού, με προβλήματα υγείας, ανήλικής μητέρας, χωρίς οριμότητα της μάνας, απο ατύχημα σε σχεση είναι μή κατακριτέο για έκτρωση;

δεν καταλαβένω, τα πιάσαμε όλα μαζι και μπερδέυτηκα( είμαι λίγο ξανθιά) τελικά αυτές οι ομάδες ανθρώπων δεν είαι κακό να κάνουν έκτρωση; άρα τι μένει για να γενηθεί ένα παιδι;

Κουε λυπάμε πολλύ για το περιστατικό που ανέφερες, λογικά ένοιωσες άσχημα με την διακοπή της κύησης και λογικά για το ότι "γιατί να μην ήταν υγιές και να το κρατούσα" έτσι; Μόνο μια ερώτηση, είσουν υπέρ η κατά της έκτρωσης πρίν το περιστατικό;

Εγώ δεν είπα ποτέ ότι το θέμα υγείας είναι κάτι εφυκτό και έυκολο να το καταφέρεις απλά η δική μου η γνώμη ήταν και είναι ότι αυτό το μωρό είναι μια ψυχή, είναι ένα σποράκι που μεγαλώνει μέσα μας, προσωπικά θα έκανα τα πάντα για να το κρατήσω στην ζωή, όχι για μένα άλλα για εκείνο, εγώ δεν μετριέμε μπροστά σε μια νέα ζωή, που θα με ξυπνάει τα βράδυα, που θα με αγγαλιάζει και απλά θα με λέει μαμα, άν ποτέ έκανα κάτι τέτοιο δεν ξέρω άν θα ήθελα να κάνω άλλο παιδί, θα ένοιωθα ένοχη και πραγματικά δεν έχει να κάνει με κανέναν άλλο άλλα μόνο για μένα, για μια δέυτερη ευκερία που πήρα και εγώ κάποτε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top