Τι Electronics Devices έχετε;

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ωχ, εδω θα φαω κραξιμο

Thinkpad T430s με dock, 2012: $1200
Samsung 27" LED οθονη, 2017: $300
Wacom graphic tablet, 2017: $300
Roku premiere, 2017: $120
Nintedo SNES, 2017: $100
Google stadia + chromecast (pre-ordered), 2019: $180
Google home mini x3, απο τον Δεκεμβρη: $0
Google Pixel 3 XL, 2019: $1130
Fitbit ionic, 2018: $250
ipod shuffle, 2013 (το χρησιμοποιω ακομα για τρεξιμο): $60
Nikon D5300, 2015: $900
Sony a300, 2009: $600
ipad 6th gen, 2019: $0
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
Ωχ, εδω θα φαω κραξιμο

Thinkpad T430s με dock, 2012: $1200
Samsung 27" LED οθονη, 2017: $300
Wacom graphic tablet, 2017: $300
Roku premiere, 2017: $120
Nintedo SNES, 2017: $100
Google stadia + chromecast (pre-ordered), 2019: $180
Google home mini x3, απο τον Δεκεμβρη: $0
Google Pixel 3 XL, 2019: $1130
Fitbit ionic, 2018: $250
ipod shuffle, 2013 (το χρησιμοποιω ακομα για τρεξιμο): $60
Nikon D5300, 2015: $900
Sony a300, 2009: $600
ipad 6th gen, 2019: $0


Το τερμάτισες!Αλλα καλά κανείς έτσι ενισχύεται και η επιχειρηματικότητα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Το τερμάτισες!Αλλα καλά κανείς έτσι ενισχύεται και η επιχειρηματικότητα.
Αν προσεξεις, το 2019 ξοδεψα μονο 1.5 χιλιαρικο. Περυσι σχεδον τιποτα. Ουσιαστικα οταν αγοραζεις καλα αντικειμενα δεν τα αλλαζεις συχνα. Καινουριο λαπτοπ δεν σκοπευω να παρω ακομα γιατι αυτο λειτουργει αψογα. Ουτε το 2020 θα παρω, εκτος αν μου χαλασει αυτο, αλλα ακομα και αν χαλασει, μπορω να αντικαταστησω τα components. 7 ετων λαπτοπ, με 12GB ram, 500GB SSD, cpu benchmark κοντα στα 8,000, intel ΚΑΙ nvidia GPU. Η μπαταρια παει χαλαρα 3 ωρες με wifi ανοιχτο. Ισως παρω μια καινουρια μπαταρια φετος (κοστιζει μολις $40). Βρες μου ενα laptop στα $400-500 που μπορει να παει 7 χρονια και να τρεχει σφαιρα χωρις να εχει χαλασει η μπαταρια. Επισης ειναι ελαφρυ και πολυ γερη κατασκευη (το καπακι της οθονης ειναι ανθρακονηματα και το υπολοιπο μαγνησιο με επικαλυψη πλαστικου). Αδιαβροχο με 8 military specs tests.

Ακομα και η dslr φωτ. μηχανη sony που πηρα το 2009 λειτουργει αψογα. Ο φακος μονο χαλασε απο δικη μου βλακεια (μου επεσε) αλλα τον αντικατεστησα με fixed 35mm lens.

To επομενο laptop μου θα ειναι μαλλον ενα thinkpad X1 carbon yoga. Κοστιζει γυρω στα $1,500-2,000, αλλα πιστευω τα αξιζει. Ισως ομως επιλεξω παλι T series γιατι τεινουν να εχουν πιο δυνατα χαρακτηριστικα και δεν εχουν μεγαλη διαφορα στις διαστασεις. Θελω ομως οθονη αφης για να μην χρειαζομαι tablet.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
Αν προσεξεις, το 2019 ξοδεψα μονο 1.5 χιλιαρικο. Περυσι σχεδον τιποτα. Ουσιαστικα οταν αγοραζεις καλα αντικειμενα δεν τα αλλαζεις συχνα. Καινουριο λαπτοπ δεν σκοπευω να παρω ακομα γιατι αυτο λειτουργει αψογα. Ουτε το 2020 θα παρω, εκτος αν μου χαλασει αυτο, αλλα ακομα και αν χαλασει, μπορω να αντικαταστησω τα components. 7 ετων λαπτοπ, με 12GB ram, 500GB SSD, cpu benchmark κοντα στα 8,000, intel ΚΑΙ nvidia GPU. Η μπαταρια παει χαλαρα 3 ωρες με wifi ανοιχτο. Ισως παρω μια καινουρια μπαταρια φετος (κοστιζει μολις $40). Βρες μου ενα laptop στα $400-500 που μπορει να παει 7 χρονια και να τρεχει σφαιρα χωρις να εχει χαλασει η μπαταρια. Επισης ειναι ελαφρυ και πολυ γερη κατασκευη (το καπακι της οθονης ειναι ανθρακονηματα και το υπολοιπο μαγνησιο με επικαλυψη πλαστικου). Αδιαβροχο με 8 military specs tests.

Ακομα και η dslr φωτ. μηχανη sony που πηρα το 2009 λειτουργει αψογα. Ο φακος μονο χαλασε απο δικη μου βλακεια (μου επεσε) αλλα τον αντικατεστησα με fixed 35mm lens.

To επομενο laptop μου θα ειναι μαλλον ενα thinkpad X1 carbon yoga. Κοστιζει γυρω στα $1,500-2,000, αλλα πιστευω τα αξιζει. Ισως ομως επιλεξω παλι T series γιατι τεινουν να εχουν πιο δυνατα χαρακτηριστικα και δεν εχουν μεγαλη διαφορα στις διαστασεις. Θελω ομως οθονη αφης για να μην χρειαζομαι tablet.


Πήρε ο πατέρας μου πριν 6 μήνες το MAC book pro 2.400€ Και τα σπάει.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,692 μηνύματα.
PC Core i7 2600, 8GB RAM, GTX1050 Ti
Με κάρτα ήχου Creative AE-5
Οθόνη 43 ιντσών Philips 436M6VBPAB (κάθομαι μπροστά της σε απόσταση κανονικής οθόνης)
5.1 σύστημα της CAV
DAP FiiO X5 3rd generation με 200GB microsd
Ακουστικά High Resolution SONY MDR-1A
Samsung Galaxy Note 9 128/6
Πιάνο YAMAHA CLP-545WH
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Έκανε η d5300 το 2015 900€ :ο;


Την πηρα με 2 φακους, 2 μπαταριες και θηκη. Δεν θυμαμαι σιγουρα τιμη, για την sony ειμαι πιο σιγουρη οτι την πηρα 600. Για την nikon θυμαμαι οτι ηταν γυρω στο χιλιαρικο.

Ξεχασα να προσθεσω και το fujitsu scanner, 2016, στα $600. Ακουγεται ηλιθιο να δωσεις τοσα για ενα καλο scanner, αλλα ειναι απο τις καλυτερες μου αγορες. Εχω ξεφορτωθει απειρη χαρτουρα και σχεδον ολο το αρχειο μου ειναι πλεον ηλεκτρονικο. Το χρησιμοποιω πιο συχνα απο τον εκτυπωτη μου.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
Την πηρα με 2 φακους, 2 μπαταριες και θηκη. Δεν θυμαμαι σιγουρα τιμη, για την sony ειμαι πιο σιγουρη οτι την πηρα 600. Για την nikon θυμαμαι οτι ηταν γυρω στο χιλιαρικο.

Ξεχασα να προσθεσω και το fujitsu scanner, 2016, στα $600. Ακουγεται ηλιθιο να δωσεις τοσα για ενα καλο scanner, αλλα ειναι απο τις καλυτερες μου αγορες. Εχω ξεφορτωθει απειρη χαρτουρα και σχεδον ολο το αρχειο μου ειναι πλεον ηλεκτρονικο. Το χρησιμοποιω πιο συχνα απο τον εκτυπωτη μου.


Εγώ έδωσα 180€ για ακουστικά Apple air pods.Λιγο χαζό;Τι λες;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
οχι, καλα εκανες. Εγω σκεφτομαι να παρω τα ασυρματα earbuds της google, αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα χασω, οποτε προς το παρον τα αποφευγω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
οχι, καλα εκανες. Εγω σκεφτομαι να παρω τα ασυρματα earbuds της google, αλλα ειμαι σιγουρη οτι θα τα χασω, οποτε προς το παρον τα αποφευγω.


Ποσό κάνουν;


Ξέχασα να πω ότι έχω και ένα PlayStation 3 εδώ και 6-7 χρόνια,με το οποίο έχω παίξει το πολύ 10 φορές.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
$130 νομιζω εχουν. Νομιζω το επομενο μου βημα ειναι να κανω το σπιτι μου smart. Λεω να αντικαταστησω πριζες με smart πριζες και λαμπες για να ελεγχω σε πρωτη φαση τα φωτα και μερικες μικρες συσκευες. Με 3 google home mini, σχεδον απο ενα σε καθε σημειο του σπιτιου, θα εχω πολυ καλο ελεγχο.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
$130 νομιζω εχουν. Νομιζω το επομενο μου βημα ειναι να κανω το σπιτι μου smart. Λεω να αντικαταστησω πριζες με smart πριζες και λαμπες για να ελεγχω σε πρωτη φαση τα φωτα και μερικες μικρες συσκευες. Με 3 google home mini, σχεδον απο ενα σε καθε σημειο του σπιτιου, θα εχω πολυ καλο ελεγχο.


Τελειο!Βεβαια θα πάει πολλά.
 

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
--
Ενώ το αποκλείω λόγω fan των κλασσικών ρολογιών χωρίς τσιπάκια, δεν τη θεωρώ άχρηστη αγορά. Eίναι τρομερά χρήσιμο να μπορείς να διαβάσεις τα notifications που σου έρχονται από το χέρι σου, από το να κάνεις κάθε φορά τη κίνηση να βγάζεις το κινητό από τη τσέπη σου και να το κοιτάς.

Ίσως μελλοντικά αποκτήσω ένα apple watch.

Ω come on,ποιος έχει πλέον το κινητό στη τσέπη?
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Laptop toshiba αγορασμένο το καλοκαίρι του 2014: 1100€
LG G5 αγορασμένο το Νοέμβρη του 2016: 400€
Casio G-Shock ga100 μπεζ: 90€

Θέλω να πάρω:
Lenovo e480 χωρίς gpu: ~950€
Nintendo switch: 400€
PC: 500-800€ Περιφερειακά: 150-250€
Ηλεκτρική ρακέτα για τα κουνούπια: 5€
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.
Laptop toshiba αγορασμένο το καλοκαίρι του 2014: 1100€
LG G5 αγορασμένο το Νοέμβρη του 2016: 400€
Casio G-Shock ga100 μπεζ: 90€

Θέλω να πάρω:
Lenovo e480 χωρίς gpu: ~950€
Nintendo switch: 400€
PC: 500-800€ Περιφερειακά: 150-250€
Ηλεκτρική ρακέτα για τα κουνούπια: 5€


Αν πάρεις την ηλεκτρική ρακέτα πες μου γνώμη αν αξίζει η όχι.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
PC Core i7 2600, 8GB RAM, GTX1050 Ti
Με κάρτα ήχου Creative AE-5
Οθόνη 43 ιντσών Philips 436M6VBPAB (κάθομαι μπροστά της σε απόσταση κανονικής οθόνης)
5.1 σύστημα της CAV
DAP FiiO X5 3rd generation με 200GB microsd
Ακουστικά High Resolution SONY MDR-1A
Samsung Galaxy Note 9 128/6
Πιάνο YAMAHA CLP-545WH

Πόνεσε λίγο η ψυχούλα μου με το πανάκριβο κινητό και το outdated σύστημα, αλλά ο καθένας τις ανάγκες του.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,981 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top