Φωτογραφίες Αγαπημένων Φαγητών

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Δεν μοιάζει καν με αληθινό σούσι αυτό, πολύ αμεκρικανοποιημένο...

Από ένα άλλο μαγαζί που έχω πάρει maki rolls, παίρνω αρκετές φορές maki κοτόπουλο teriyaki. Είναι τηγανητό κοτόπουλο με σάλτσα τυλιγμένο σε ρύζι. Αυτό κι αν δεν είναι sushi :P
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ας ανεβάσω και εγώ μια μοσχαρίσια μπριζόλα (onglet) που έφαγα στο Παρίσι την προηγούμενη εβδομάδα, μαγειρεμένη medium rare φυσικά.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,968 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Από ένα άλλο μαγαζί που έχω πάρει maki rolls, παίρνω αρκετές φορές maki κοτόπουλο teriyaki. Είναι τηγανητό κοτόπουλο με σάλτσα τυλιγμένο σε ρύζι. Αυτό κι αν δεν είναι sushi :P


Παίρνεις σάλτσα τεριγιάκι από σκόνη και κοτόπουλο ποιότητας γκούντιζ όμως.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Για το σουσι παραπανω θα συμφωνησω. Βασικα δεν ειναι σουσι αλλα california roll (maki). Προσωπικα μονο αν πεινουσα αρκετα θα το ετρωγα. Αν δεν ειχε εκεινο το τηγανητο απο πανω πιστευω θα ηταν καλυτερο.

Χρησιμοποιεις το σουσαμι που σου φερνουν? Εμενα μου φαινεται τελειως ασχετη γευση που δεν συνδιαζεται με το υπολοιπο γευμα
Ναι. Βουτας το κρεας στην σως (την σκουρη) και επειτα στο σουσαμι. Εμενα μου αρεσει το σουσαμι, οποτε παντα το χρησιμοποιω.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Guest 191886

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τώρα που έχουμε Χριστούγεννα καιρός να ποστάρουμε inspiration για γιορτινές συνταγές. Εγώ πάντως πάω για turkey detox φέτος. :hehe:

Εδώ έχουμε το αγαπημένο μου συνοδευτικο μακράν, πατάτες ογκρατάν παραδοσιακές χωρίς τυρί.



Πηγαίνουν πολύ ωραία με γαστράτα φαγητά όπως coq au vin(κόκορας με πηχτή σάλτσα κρασιού σα στιφάδο κ μανιτάρια) και οτιδήποτε άλλο έχιε δυνατή σάλτσα με ή χωρίς ντομάτα.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.


*Τρέχουν σάλια*
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,690 μηνύματα.
Όχι αυτές τις σαχλαμάρες, αυτά εδώ λέω:



Εχουν την ίδια σως με το rock shrimp tempura. Εγώ απ' το συγκεκριμένο μαγαζί τσακίζω αυτά τα δύο και το salmon skin roll.


Χθες πήγα Koi και πήρα salmon skin roll επειδή θυμήθηκα ότι το είχες προτείνει. :give_rose:
Ωραίο ήταν, λίγο καυτερό, θα το ξανά έπαιρνα!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top