Χωρίς φίλους πού βρίσκεις καινούριους;

jimttt

Νεοφερμένος

Ο jimttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Γεια σας εδω και καιρο εχω μαλωσει με τους φιλους μου και δεν τα ξαναβρισκουμε και γενικα καταλαβα οτι δεν ταιριαζουμε.Αλλα λογω ελειψης κοινωνικοτητας δεν εχω κανεναν να βγω να παω να πιω κανα καφε, να τα πουμε να γελασουμε.Εχω βαρεθει μεσα στο σπιτι το μονο που κανω ειναι να πηγαινω γυμναστηριο και εκει ολοι ειναι μεγαλοι για να κανω καποια σοβαρη φιλια.Μολις τελειωσα το λυκειο και δεν περασα πουθενα με τις πανελληνιες και θα παω σε κανα ιεκ τωρα τον σεπτεμβριο.Δεν ξερω τι να κανω που να βρω φιλους?Απο το λυκειο δεν εχω κρατησει καμια γνωριμια μιας και δεν ειχα και πολλους γνωστους και φιλους.Εχω βαρεθει πια δεν μπορω αλλο,για κοπελα δεν εχω ορεξη θελω φιλους που μπορω να κανω ομως??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Δεν ξερω τι να κανω που να βρω φιλους?
θα παω σε κανα ιεκ τωρα τον σεπτεμβριο

Your case is solved.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Δημόσιος υπάλληλος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Μέχρι ν αρχίσει όμως η σχολή, προτείνω ν αρχίσεις κάνα ΜΜΟ να δεις πόσο εύκολα θα περάσει ο καιρός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimttt

Νεοφερμένος

Ο jimttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Your case is solved.
και αμα δεν βρω και απο εκει?
Μέχρι ν αρχίσει όμως η σχολή, προτείνω ν αρχίσεις κάνα ΜΜΟ να δεις πόσο εύκολα θα περάσει ο καιρός :)

Α δεν μου αρεσουν αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ελενη_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ελενη_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Ρε παιδι μου κανεναν γνωστο δεν εχεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
και αμα δεν βρω και απο εκει?
Θα φας ένα ξεγυρισμένο βρισίδι γιατί κάθισες με σταυρωμένα χέρια. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Δεν μπορεί, όλο και κάποιον θα βρεις στα ΙΕΚ.
Ή έστω αν δεν σου τύχει, επιδίωξε το εσύ. Πιάσε κουβέντα με κάποιον από εκεί. ;)
Ακόμη και από τους γνωστούς που έχεις, κανόνισε να πιάσεις παρέα και με αυτούς. Όλο και κάποιους άλλους θα γνωρίσεις από την παρέα των γνωστών σου. Λίγο complicated, αλλά το έπιασες πιστεύω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γεια σας εδω και καιρο εχω μαλωσει με τους φιλους μου και δεν τα ξαναβρισκουμε και γενικα καταλαβα οτι δεν ταιριαζουμε.Αλλα λογω ελειψης κοινωνικοτητας δεν εχω κανεναν να βγω να παω να πιω κανα καφε, να τα πουμε να γελασουμε.Εχω βαρεθει μεσα στο σπιτι το μονο που κανω ειναι να πηγαινω γυμναστηριο και εκει ολοι ειναι μεγαλοι για να κανω καποια σοβαρη φιλια.Μολις τελειωσα το λυκειο και δεν περασα πουθενα με τις πανελληνιες και θα παω σε κανα ιεκ τωρα τον σεπτεμβριο.Δεν ξερω τι να κανω που να βρω φιλους?Απο το λυκειο δεν εχω κρατησει καμια γνωριμια μιας και δεν ειχα και πολλους γνωστους και φιλους.Εχω βαρεθει πια δεν μπορω αλλο,για κοπελα δεν εχω ορεξη θελω φιλους που μπορω να κανω ομως??


Κοίταξε να δεις, οι φίλοι δεν έρχονται ουρανοκατέβατοι. Δε θα κάτσεις σε μια γωνιά περιμένοντας να έρθει κάποιος άγνωστος να σου πει "παιδάκι θες να παίξουμε;", γιατί έτσι το πιθανότερο είναι να μείνεις μόνος και να σου κολλήσουν και τη ρετσινιά του μονόχνοτου. :P
Δεν είπα ότι εσύ το κάνεις, είπα να ΜΗΝ το κάνεις.

Από εκεί και πέρα, από Σεπτέμβρη-Οκτώβρη θα γνωρίσεις νέο κόσμο πηγαίνοντας στο ΙΕΚ, οπότε μην σκας. Θα βρεις 1-2 άτομα να ταιριάξεις, όλοι βρίσκουν, αρκεί να μην κάθεσαι περιμένοντας υπομονετικά να σε βρουν αυτοί.

Όμως με "προβληματίζει" το ότι για πιο άμεση παρέα σκέφτεσαι μόνο πρώην συμμαθητές σου.:confused: Άλλες ασχολίες δεν είχες; Από κανένα φροντιστήριο αγγλικών, από κανένα άθλημα, άλλα παιδιά της γειτονιάς που πήγαιναν σε άλλα σχολεία, γνωστοί γνωστών που ανταλλάξατε 5 κουβέντες...κανένας δεν υπάρχει?:confused:

p.s. Τους παλιούς σου φίλους τους έχεις απορρίψει τελείως? Δεν λέω να ξαναγίνετε όπως πριν γιατί θα έχεις τους λόγους σου να μη το θες, αλλά ούτε για έναν καφέ ή για να πεις μια μαλακία δε θα έβγαινες μαζί τους;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Γεια σας εδω και καιρο εχω μαλωσει με τους φιλους μου και δεν τα ξαναβρισκουμε και γενικα καταλαβα οτι δεν ταιριαζουμε.Αλλα λογω ελειψης κοινωνικοτητας δεν εχω κανεναν να βγω να παω να πιω κανα καφε, να τα πουμε να γελασουμε.Εχω βαρεθει μεσα στο σπιτι το μονο που κανω ειναι να πηγαινω γυμναστηριο και εκει ολοι ειναι μεγαλοι για να κανω καποια σοβαρη φιλια.Μολις τελειωσα το λυκειο και δεν περασα πουθενα με τις πανελληνιες και θα παω σε κανα ιεκ τωρα τον σεπτεμβριο.Δεν ξερω τι να κανω που να βρω φιλους?Απο το λυκειο δεν εχω κρατησει καμια γνωριμια μιας και δεν ειχα και πολλους γνωστους και φιλους.Εχω βαρεθει πια δεν μπορω αλλο,για κοπελα δεν εχω ορεξη θελω φιλους που μπορω να κανω ομως??
πηγαινε οπου σ αρεσει μονος σου , αραξε και ολο και με καποιον θα πιασεις κουβεντα , εξαλλου οι φιλιες δε χτιζονται σε μια νυχτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,800 μηνύματα.
Εχω βαρεθει πια δεν μπορω αλλο,για κοπελα δεν εχω ορεξη θελω φιλους που μπορω να κανω ομως??
Δεν μπορείς....κανένας δεν θέλει να κάνει φίλο έναν μπακουροκλάψα. Βρες γκόμενα και μετά παίξτο μάγκας! 8)
Σε αυτή τη μικρή ζωή, είσαι ότι πουλάς....για φιλοσοφίες, μετά τα 30! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbow Blues

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Rainbow Blues αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Έμπορος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 305 μηνύματα.
Κάνε καμιά βόλτα με κανέναν ξάδερφο σου.... και μη μου πεις οτι δεν έχεις... θα σου δανείσω εγώ έναν.... ίσως με τις δικές του παρέες να ταιριάζεις. Είναι καλή σαν προσωρινή λύση, αλλά είπες κάτι για έλλειψη κοινωνικότητας... αυτό θα χρειαστεί να το δουλέψεις λίγο.

Πάντως μην αγχώνεσαι στο ΙΕΚ όλοι σαν εσένα θα ψάχνουν κάποιον να ταιριάξουν για να περάσει εύκολα η χρονιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimttt

Νεοφερμένος

Ο jimttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Και εγω αυτο σκεφτομαι η αληθεια ειναι οτι θα κανω φιλους στο ιεκ που θα παω,κατι αλλο δεν ειναι οτι δεν θελω μια κοπελα απλα θελω να βρω φιλους πρωτα αυτο με ενδιαφερει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Tι να την κάνεις τη κοπέλα;μπελά στο κεφάλι σου..φίλους καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γεια σας εδω και καιρο εχω μαλωσει με τους φιλους μου και δεν τα ξαναβρισκουμε και γενικα καταλαβα οτι δεν ταιριαζουμε.Αλλα λογω ελειψης κοινωνικοτητας δεν εχω κανεναν να βγω να παω να πιω κανα καφε, να τα πουμε να γελασουμε.Εχω βαρεθει μεσα στο σπιτι το μονο που κανω ειναι να πηγαινω γυμναστηριο και εκει ολοι ειναι μεγαλοι για να κανω καποια σοβαρη φιλια.Μολις τελειωσα το λυκειο και δεν περασα πουθενα με τις πανελληνιες και θα παω σε κανα ιεκ τωρα τον σεπτεμβριο.Δεν ξερω τι να κανω που να βρω φιλους?Απο το λυκειο δεν εχω κρατησει καμια γνωριμια μιας και δεν ειχα και πολλους γνωστους και φιλους.Εχω βαρεθει πια δεν μπορω αλλο,για κοπελα δεν εχω ορεξη θελω φιλους που μπορω να κανω ομως??

Σε ποιο ΙΕΚ? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jimttt

Νεοφερμένος

Ο jimttt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Γίνεται να βρει κανείς φίλους από την στιγμή που δεν είναι τόσο κοινωνικός, βγαίνει ελάχιστα, είναι ντροπαλός και δεν γνωρίζει απολύτως κανέναν στην πόλη που μετακόμισε; Προφανώς όχι ε; :hehe: Αλλά όπως σε όλα τα προβληματάκια, σίγουρα και σε αυτό θα υπάρχουν εναλλακτικές λύσεις. Διότι όσο και να νομίζεις πως θα είσαι εντάξει χωρίς κανέναν για να βγεις καμιά βόλτα, τελικά δεν είσαι. Μετά από μέρες τρελένεσαι από τη βαρεμάρα και θες να βγεις έξω, να πεις δυο κουβέντες με κάποιον από κοντά, και όχι απλά να πληκτρολογείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με αυτόν που άνοιξε το θρεντ. Μετά απο ένα περιστατικό με το αγόρι μου το καλοκαίρι, έμεινα με μια μόνο φίλη και αποκόπηκα απο τη παρέα μου.
Τα βρήκα με το αγόρι μου μετά απο πολλή προσπάθεια και απο τις δύο πλευρές, αλλά η παρέα μου δε με δέχεται πίσω και έχω μείνει με μια κοπέλα που κάνουμε παρέα απο μικρές.

Το θέμα είναι πως έχει και αυτή κάποια σχέση, και δε μπορεί να μου αφιερώνει τον χρόνο που μου αφιέρωνε παλιά και να βγαίνουμε συνεχώς ή να είμαστε γενικά όλη μέρα μαζί. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Γίνεται να βρει κανείς φίλους από την στιγμή που δεν είναι τόσο κοινωνικός, βγαίνει ελάχιστα, είναι ντροπαλός και δεν γνωρίζει απολύτως κανέναν στην πόλη που μετακόμισε;
Αντιμετωπίζω και εγώ το ίδιο πρόβλημα με αυτόν που άνοιξε το θρεντ.
Το βασικό θέμα είναι εσείς οι ίδιες. Όταν είσαι καλά με τον εαυτό σου, τότε το εκπέμπεις και τραβάς τον αντίστοιχο κόσμο. Δεν έχει σημασία αν στα λόγια λες «θέλω να γνωρίσω κόσμο». Αν ακόμα δεν το 'χεις καταφέρει, τότε μάλλον δεν θες αρκετά. Δεν θα ανοίξουν οι ουρανοί και θ' αρχίσει να βρέχει φίλους, ή έστω γνωριμίες... αλλά η αλλαγή έρχεται πρώτα από μέσα. Ίσως να μην είστε ακόμα έτοιμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Το βασικό θέμα είναι εσείς οι ίδιες. Όταν είσαι καλά με τον εαυτό σου, τότε το εκπέμπεις και τραβάς τον αντίστοιχο κόσμο. Δεν έχει σημασία αν στα λόγια λες «θέλω να γνωρίσω κόσμο». Αν ακόμα δεν το 'χεις καταφέρει, τότε μάλλον δεν θες αρκετά. Δεν θα ανοίξουν οι ουρανοί και θ' αρχίσει να βρέχει φίλους, ή έστω γνωριμίες... αλλά η αλλαγή έρχεται πρώτα από μέσα. Ίσως να μην είστε ακόμα έτοιμες...

Δηλαδη θα κανουν φιλους οταν ερθει το πληρωμα του χρονου;
Καπως μοιρολατρικο, δε βρισκεις;
Δε μ'αρεσει επισης η a priori παραδοχη πως δεν τα εχουν καλα με τον εαυτο τους και γι αυτο δεν εχουν και φιλους. Εχει και κοσμο που τα χει μια χαρα με τον εαυτο του αλλα λογω συγκυριας ή καποιας αλλης αιτιας βρεθηκε για ενα χρονικο διαστημα μονος του.

Οπως και να 'χει ναι αν οντως δεν τα εχουν καλα με τον εαυτο τους (το οποιο εχουμε κανει καραμελα λες και ειναι πια τοσο ευκολο και λες και δεν ειναι φυσιολογικο να 'χει ο καθενας τα θεματα του εκτος αν ολοι εδω μεσα εισαστε τερατα αυτοπεποιθησης και αποτελουμε μειοψηφια) ας το επιχειρησουν αλλα δε σημαινει οτι θα κανουν φιλους μοναχα οταν και εαν συμβει αυτο. Ας μην τα ισοπεδωνουμε ολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως είναι ¨πακέτο¨ να νιώθεις μόνος σου. Σίγουρα και η ψυχολογία πέφτει πάρα πολύ και οι αρνητικές σκέψεις βρίσκουν έδαφος να κάνουν πάρτυ. Κ δυστυχώς αυτό είναι φαύλος κύκλος!!

Και ακριβώς επειδή οι φίλοι δεν είναι ουρανοκατέβατοι και χρειάζεται ένα Χ διάστημα.. καλό είναι να βρεθούν άλλοι διέξοδοι και στη προκείμενη νομίζω ότι η δημιουργία χομπυ & δραστηριοτήτων είναι η λύση. Αλλά όχι δραστηριότητες τύπου ξεκινάω ιδιαίτερα αγγλικά, αλλά κάπου που έχει κόσμο!!

:D:D

Υ.Γ. Εάν επικρατεί η θεωρία πως όλοι βρίσκουμε φίλους γίνεται μόνοόταν είμαστε με φουλ ψυχολογία και πλήρως εξοικειωμένοι με τον εαυτό μας τότε όλοι θα είμασταν μόνοι μας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top