Skins

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Επειδή δεν βρήκα παρόμοιο θρεντ είπα να δημιουργήσω καινούριο. Αφορά τους φανς της σειράς Skins. Εμένα είναι η αγαπημένη μου σειρά και η μοναδική που έχω τελειώσει από όλες όσες έχω αρχίσει. Έχει τελειώσει πλέον και αποτελείται από 7 σαιζόν.
Υπάρχει κανένας άλλος φαν αυτής της μοναδικής για μένα σειράς; 8)
Η σειρά εστιάζει σε μια ομάδα Βρετανών εφήβων που προσπαθούν να μεγαλώσουν και να μάθουν για την αγάπη και τη ζωή με λίγη επίβλεψη από ενήλικους (και πολλά πάρτι),ο Sid προσπαθεί να είναι φίλος του καθενός και συνήθως καταλήγει στο σύντομο τέλος.Xειραγωγείται από τον καλύτερο φίλο του τον Tony, του οποίου η φίλη Michelle είναι ερωτευμένος με τον Τόνι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xx-Giota-xX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γιώτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 156 μηνύματα.
Nαι, είχα εμμονή με το σκινς. Θυμάμαι στο λύκειο που κατέβαζα τις σαιζον τη μια μετά την άλλη.Ηταν τρομερή σειρά με καλύτερη generation την δεύτερη. :worship: Βασικά δεν έχει καμία σχέση με τα κλασσικά teen drama που κυκλοφορούν. Θεωρώ οτι είναι σειρά που αφήνει message στους λίγο πιο ανοιχτόμυαλους που βλέπουν πέρα απο τα σεξ-ναρκωτικά-messed up έφηβοι.

P.s Αναφέρομαι, εννοείται στη βρετανική σειρά και όχι στην ελεινή παπαριά που προσπάθησαν να αντιγράψουν οι αμερικάνοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Nαι, είχα εμμονή με το σκινς. Θυμάμαι στο λύκειο που κατέβαζα τις σαιζον τη μια μετά την άλλη.Ηταν τρομερή σειρά με καλύτερη generation την δεύτερη. :worship: Βασικά δεν έχει καμία σχέση με τα κλασσικά teen drama που κυκλοφορούν. Θεωρώ οτι είναι σειρά που αφήνει message στους λίγο πιο ανοιχτόμυαλους που βλέπουν πέρα απο τα σεξ-ναρκωτικά-messed up έφηβοι.

P.s Αναφέρομαι, εννοείται στη βρετανική σειρά και όχι στην ελεινή παπαριά που προσπάθησαν να αντιγράψουν οι αμερικάνοι.

Αυτό ακριβώς, είχε να σου περάσει πάρα πολλά μηνύματα! Εγώ ακόμη έχω εμμονή, την ξανά ξεκίνησα. :redface:

P.S. Εννοείται στην βρετανική, δεν έχω δει κανένα επεισόδιο από την αμερικάνικη αλλά και ούτε πρόκειται, ξέρω πως δεν θα μου αρέσει τόσο όσο της Βρετανίας. Ειδικά οι ηθοποιοί ήταν απίστευτοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Φακ σειρά που μου ξέφυγε. :look: έχε χάρη που πνίγομαι τώρα αλλιώς θα το άρχιζα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Για να πω την αλήθεια δεν νομίζω πως είναι αρκετά γνωστή αυτή η σειρά στην Ελλάδα, αλλά όπως και να χει ποτέ δεν είναι αργά για να ξεκινήσεις μια νέα σειρά, χρόνος να υπάρχει μόνο και όλα γίνονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Miss skins :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Οσοι το εχετε δει, είναι κοριτσιστικη σειρα ? Επισης, Είναι παρομοια με τις χαζοεφηβικες σειρες εχουν κατα καιρους κυκλοφορησει, δλδ ενας προσπαθει να τα φτιαξει με την αλλη, αλλη ειναι ψωναρα, αλλος ειναι ο γοης του σχολειου, άλλοι με νευρακια και τετοιες κουραστικες βλακειες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Κοριτσίστικη σειρά δεν την λες, όχι. Βασικά για μένα δεν ήταν μια κουραστική βλακεία όλη η σειρά γιαυτό άλλωστε την είδα μέχρι τέλους και δεν την άφησα, τώρα για σένα μπορεί να ναι όπως την περιγράφεις, δες το πρώτο επεισόδιο ή και το δεύτερο για να βγάλεις ολοκληρωμένη άποψη. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Οσοι το εχετε δει, είναι κοριτσιστικη σειρα ? Επισης, Είναι παρομοια με τις χαζοεφηβικες σειρες εχουν κατα καιρους κυκλοφορησει, δλδ ενας προσπαθει να τα φτιαξει με την αλλη, αλλη ειναι ψωναρα, αλλος ειναι ο γοης του σχολειου, άλλοι με νευρακια και τετοιες κουραστικες βλακειες ?

μ.
Είναι πιο πολύ δράμα, μπορεί να να δεις τα πρώτα επεισόδια και να πεις ''αυτοί μόνο πηδιούνται και φτιάχνονται'' αλλά έχει γαμάτο νόημα στη συνέχεια γενικά και πολλές ανατροπές και θανάτους και κλάματα κτλ.
Κάθε 2 κύκλους αλλάζει το καστ και βλέπεις κάθε φορά πολλές διαφορετικές ιστορίες.
Μακάρι να' βγαζαν ξανά κύκλους.. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
εσείς που το βλέπετε, το έχετε κατεβάσει ή το βλέπετε από κάπου online?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
εσείς που το βλέπετε, το έχετε κατεβάσει ή το βλέπετε από κάπου online?

Αρχικά τα είχα δει στο youtube με αγγλικούς υπότιτλους, δεν ήξερα καν πως θα μπορούσε να υπάρχει σε κάποιο site με ταινίες και σειρές. Υστερα τα είδα online αλλά είχα κατεβάσει και τις σαιζόν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
sooo
ξαναρχισα να βλεπω το skins (uk obviously, δεν ξερω ποιος ιεροσυλος, πληβιος θα ανεχοταν να δει το us)
almost 10 χρονια αργοτερα (κριση μεσης ηλικιας here you go)
βαραω νοσταλγια σε αλλα λεβελ αλλα τι να κανω
αυτη η σειρα στιγματισε την εφηβεια μου, ο 12χρονος εαυτος μου νιωθει αιωνια ευγνωμοσυνη καλως η κακως (σαν να κανεις ριγιουνιον με τους φανταστικους φιλους του εφηβου εαυτου σου -οσο κριπι και αν ακουγεται :P)
και τωρα που την βλεπω με ενηλικο, σχεδον ωριμο ματι θα ελεγε κανεις (γελανε και οι πετρες) την εκτιμω ισως λιγο πολυ περισσοτερο και περιεργως δεν ξερω ποσο ανησυχητικo ειναι, αλλα ακομα νιωθω οτι συμπασχω με τον καθε ενα σ 'αυτη τη σειρα και αυτη η σειρα συμπασχει μαζι μου στα παντα

(παρακαλω ας μου πει καποιος οτι δεν ειμαι μονη σ αυτο :P)
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
sooo
ξαναρχισα να βλεπω το skins (uk obviously, δεν ξερω ποιος ιεροσυλος, πληβιος θα ανεχοταν να δει το us)
almost 10 χρονια αργοτερα (κριση μεσης ηλικιας here you go)
βαραω νοσταλγια σε αλλα λεβελ αλλα τι να κανω
αυτη η σειρα στιγματισε την εφηβεια μου, ο 12χρονος εαυτος μου νιωθει αιωνια ευγνωμοσυνη καλως η κακως (σαν να κανεις ριγιουνιον με τους φανταστικους φιλους του εφηβου εαυτου σου -οσο κριπι και αν ακουγεται :P)
και τωρα που την βλεπω με ενηλικο, σχεδον ωριμο ματι θα ελεγε κανεις (γελανε και οι πετρες) την εκτιμω ισως λιγο πολυ περισσοτερο και περιεργως δεν ξερω ποσο ανησυχητικo ειναι, αλλα ακομα νιωθω οτι συμπασχω με τον καθε ενα σ 'αυτη τη σειρα και αυτη η σειρα συμπασχει μαζι μου στα παντα

(παρακαλω ας μου πει καποιος οτι δεν ειμαι μονη σ αυτο :P)

Νόμιζα πως είσαι 15 στα 16...
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
sooo
ξαναρχισα να βλεπω το skins (uk obviously, δεν ξερω ποιος ιεροσυλος, πληβιος θα ανεχοταν να δει το us)
almost 10 χρονια αργοτερα (κριση μεσης ηλικιας here you go)
βαραω νοσταλγια σε αλλα λεβελ αλλα τι να κανω
αυτη η σειρα στιγματισε την εφηβεια μου, ο 12χρονος εαυτος μου νιωθει αιωνια ευγνωμοσυνη καλως η κακως (σαν να κανεις ριγιουνιον με τους φανταστικους φιλους του εφηβου εαυτου σου -οσο κριπι και αν ακουγεται :P)
και τωρα που την βλεπω με ενηλικο, σχεδον ωριμο ματι θα ελεγε κανεις (γελανε και οι πετρες) την εκτιμω ισως λιγο πολυ περισσοτερο και περιεργως δεν ξερω ποσο ανησυχητικo ειναι, αλλα ακομα νιωθω οτι συμπασχω με τον καθε ενα σ 'αυτη τη σειρα και αυτη η σειρα συμπασχει μαζι μου στα παντα

(παρακαλω ας μου πει καποιος οτι δεν ειμαι μονη σ αυτο :P)


Αχ, οι κύκλοι με την Effie ήταν ό,τι καλύτερο ! Εγώ σε νιώθω απόλυτα. Το είδα πέρυσι, τρελό binge watching.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Νόμιζα πως είσαι 15 στα 16...
:'(

Αχ, οι κύκλοι με την Effie ήταν ό,τι καλύτερο ! Εγώ σε νιώθω απόλυτα. Το είδα πέρυσι, τρελό binge watching.
οι 2 πρωτοι κυκλοι ειναι οι αγαπημενοι μου να ειμαι ειλικρινης
αλλα απο τους καλυτερους χαρακτηρες η effie θεωρω
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top