Αντισυλληπτικά και PMS

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Eσύ να κάτσεις στα αυγά σου και να βάλεις μπρος για κανα παιδί.


Ντάξει σταματάω :P
Πόσο μαμά ακούστηκα;:P
τρομακτικά πολύ!!! :eek::eek::eek::eek:


:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Νομίζω πως θέλουν τουλάχιστον 3 μήνες για να τα συνηθίσει ο οργανισμός σου, άρα αν όταν εντόπιζες τις γνωστές παρενέργειες τα σταματούσες και δοκίμαζες κάτι άλλο, είναι λογικό.

Τον πρώτο καιρό ήμουν "ορμόνες με πόδια" και την πλήρωσαν κάποιοι με τα αδικαιολόγητα νεύρα μου και παραλογισμούς , τώρα δε βλέπω καμία διαφορά, πέρα από πρήξιμο στο στήθος.
Γενικά τα yasmin είναι ελαφριά.
Τι σου δημιουργούσαν δηλαδή εσένα;

Αχ απ'όλα έχω πάθει εγώ!! ΤΟ χειρότερο και πολύ οδυνηρό είναι το στήθος... Ξυπνάω στον ύπνο μου, ή δε βολεύομαι, κι άσε δε τα σπορ... Κατά τ' άλλα, έχω κάνει και γενικό πρήξιμο.
Με άλλα (όχι yasmin-meliane συγκεκριμένα) έχω κάνει και ακμή, λιπαρότητα, εντερικά διάφορα... και ήταν κι από τα πιο ελαφριά χάπια, είπε ο γιατρός!

Απλά τώρα σκέφτομαι να ξαναρχίσω μια γύρα, μπας και. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Αχ απ'όλα έχω πάθει εγώ!! ΤΟ χειρότερο και πολύ οδυνηρό είναι το στήθος... Ξυπνάω στον ύπνο μου, ή δε βολεύομαι, κι άσε δε τα σπορ... Κατά τ' άλλα, έχω κάνει και γενικό πρήξιμο.
Με άλλα (όχι yasmin-meliane συγκεκριμένα) έχω κάνει και ακμή, λιπαρότητα, εντερικά διάφορα... και ήταν κι από τα πιο ελαφριά χάπια, είπε ο γιατρός!

Απλά τώρα σκέφτομαι να ξαναρχίσω μια γύρα, μπας και. :worry:


Eγώ πέρνω τα yasminelle που είναι απο τα πιο ελαφριά και ετός απο το πρήξιμο έχω ζαλάδες,στην αρχή αναγούλες,λιπαρότητα,εντερικά.. Πολύ χάλια!! :/: Αλλά επειδή τα χρησιμοποιώ ως θεραπεία αναγκαστικά θα κάνω υπομονή 1 μήνα ακόμα. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
Αχ απ'όλα έχω πάθει εγώ!! ΤΟ χειρότερο και πολύ οδυνηρό είναι το στήθος... Ξυπνάω στον ύπνο μου, ή δε βολεύομαι, κι άσε δε τα σπορ... Κατά τ' άλλα, έχω κάνει και γενικό πρήξιμο.
Με άλλα (όχι yasmin-meliane συγκεκριμένα) έχω κάνει και ακμή, λιπαρότητα, εντερικά διάφορα... και ήταν κι από τα πιο ελαφριά χάπια, είπε ο γιατρός!

Απλά τώρα σκέφτομαι να ξαναρχίσω μια γύρα, μπας και. :worry:

Eγώ πέρνω τα yasminelle που είναι απο τα πιο ελαφριά και ετός απο το πρήξιμο έχω ζαλάδες,στην αρχή αναγούλες,λιπαρότητα,εντερικά.. Πολύ χάλια!! :/: Αλλά επειδή τα χρησιμοποιώ ως θεραπεία αναγκαστικά θα κάνω υπομονή 1 μήνα ακόμα. :(
Αυτά που περιγράφετε, σε ποια βδομάδα άρχισαν να εκδηλώνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερωφίλη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κομπάρσα βου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 1,648 μηνύματα.
Εμένα στη 3η εβδομάδα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Κι εδώ κάτι τέτοιο. Μη σου πω και πιο πριν: από την πρώτη εβδομάδα νιώθω να πρήζομαι, στην τρίτη πια είμαι μπαλονόψαρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μπορώ να σας βοηθήσω καθώς είμαι από τις τυχερές που ακόμα κι όταν έχω περιοδο...το ξεχνάω! Οπότε ούτε και με τα χάπια δεν είχα ποτέ κανένα πρόβλημα (κι αν είχα πάει να πει ότι ήταν τόσο μικρό που δεν το πήρα καν πρέφα). Ουτε πρηξιμο εκτός περιόδου, ούτε ανακατέματα, τίποτα απολύτως. Νταξ...είχα προβλήματα "ορέξεων" βεβαια (μειωμένων εννοώ-μη χαίρεστε!!! :P)
Τα Γιασμίν που τα έπαιρνε η σίστερ ένα φεγγάρι (η οποία έχει τρομακτικό πρόβλημα στην περίοδο) την είχαν βοηθήσει πάρα πολύ.

ΡΕζουλίνι, για το κάπνισμα υποτιθεται ότι τα νέας γενιάς αντισυληπτικά δεν δημιουργούν πρόβλημα, αν και καλό είναι να το ελλατωσεις όσο μπορείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top