Κλείνετε ποτέ τον υπολογιστή σας;

Πόσες ώρες μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας κατά τη διάρκεια του 24ώρου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 194)

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Κλεινει μονο αν πρεπει να γινει restar (εγκατασταση προγραματος, διακοπη ρευματος, καθαρισμος).

Για το ρευμα μην αγχωνεστε δε καταναλωνει και παρα πολυ. Κλεινετε την οθονη μονο.

Να χα με και πιο γρηγορο ίντερνετ...

+1000:D:D:D:D

κ εγώ δεν τον έκλεινα καθόλου...
μόνο τώρα με το λαπτοπ, τον κλείνω τα βράδια μόνο (νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?:hmm:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
τον κλείνω τα βράδια μόνο (νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?:hmm:)

Και αυτό υπερθερμένεται και ο Πλανήτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
(νομίζω δεν πρέπει το λαπτοπ να μένει συνέχεια ανοιχτό, έτσι δεν είναι? υπερθερμένεται?τι παθαίνει?:hmm:)

Δεν παθαινουν τιποτα ετσι απλα.Ειναι σχεδιασμενα να δουλευουν 24 ωρες,7 μερες τη βδομαδα.;) (απλα πρεπει να φροντιζεις να αεριζεται σωστα)

Εγω πλεον τον κλεινω τα βραδια και οταν λειπω απο το σπιτι πολλες ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Δεν παθαινουν τιποτα ετσι απλα.Ειναι σχεδιασμενα να δουλευουν 24 ωρες,7 μερες τη βδομαδα.;) (απλα πρεπει να φροντιζεις να αεριζεται σωστα)

Εγω πλεον τον κλεινω τα βραδια και οταν λειπω απο το σπιτι πολλες ωρες.

thanxxxxx...:)

ε...τον φροντίζω αλλά πως να τον αερίζω καλά ντέ???
να τον πηγαίνω καμιά βολτίτσα στην βεράντα, λες? ;):P:P:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angie_Ann

Διάσημο μέλος

Η Angie_Ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,330 μηνύματα.
Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστο ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.

Και για να είμαι οντόπικ να πω ότι κλείνω τον υπολογιστή όταν κοιμάμαι γιατί οι ανοιχτές ηλεκτρονικές συσκευές την ώρα που κοιμάμαι είτε είναι αθόρυβες είτε όχι μου διαταράσσουν τον ύπνο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να θίξω, δεν είναι καθόλου αστείο..

:redface::redface::redface::redface: ούτε εγώ το θεωρώ αστείο...
κ να σου πω την αλήθεια ίσως όλων μας η απάντηση στο θέμα αυτό θα έπρεπε να ήταν "Ναι το κλείνουμε το pc"...αν θέλουμε να είμαστε ευαισθητοποιημένοι...

Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστον ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.


+1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Εμ, Αρκούρε νομίζω ότι υπερβάλεις. Αναμφίβολα θα πρέπει να δώσουμε προσοχή στο ζήτημα της κλιματικής αλλαγής αλλά τα laptop ειδικά καίνε ελάχιστον ρεύμα. Μπορούμε να συμβάλουμε με άλλους τρόπους στην προστασία του περιβάλλοντος πολύ πιο ουσιαστικούς.


Ναι βρε Angie, αλλά το ένα φέρνει το άλλο, ξέρεις..
Και γενικά οι υπολογιστές έχει αποδειχτεί ότι δεν καίνε τόσο πολύ ρεύμα, αλλά καλό είναι να κάνουμε ό,τι μπορούμε..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Πλέον δε το κλείνω ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
το βραδυ τον κλεινω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
thanxxxxx...:)

ε...τον φροντίζω αλλά πως να τον αερίζω καλά ντέ???
να τον πηγαίνω καμιά βολτίτσα στην βεράντα, λες? ;):P:P:P:P:P:P

:lol: Απλα οι περιοχες απο τις οποιες εξαγεται ο αερας δεν πρεπει να φρασονται.


Και για να είμαι οντόπικ να πω ότι κλείνω τον υπολογιστή όταν κοιμάμαι γιατί οι ανοιχτές ηλεκτρονικές συσκευές την ώρα που κοιμάμαι είτε είναι αθόρυβες είτε όχι μου διαταράσσουν τον ύπνο. :P

Πιο εκνευριστικο κι απο κουνουπια!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρκτούρος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αρκτούρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
:redface::redface::redface::redface: ούτε εγώ το θεωρώ αστείο...
κ να σου πω την αλήθεια ίσως όλων μας η απάντηση στο θέμα αυτό θα έπρεπε να ήταν "Ναι το κλείνουμε το pc"...αν θέλουμε να είμαστε ευαισθητοποιημένοι...


Ακριβώς αυτό ήθελα να περάσω έμμεσα.
Την κίνηση για ευαισθητοποίηση..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.

gregory1987

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
μονο το βραδυ γιατι ειναι φασαριοζικο το ατιμο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gsova

Δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 782 μηνύματα.
τον κλείνουμε για να κάνουμε οικονομία στο ρεύμα και καλό στο περιβάλλον. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marialena

Νεοφερμένος

Η marialena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Τσου! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Aκομα και τοτε που ειχα υπερχρονισει και ειχα το ισχυροτερο και πιο θορυβωδη ανεμιστηρα της αγορας στο φουλ, δε τον εκλεινα, εκανε δουλιες. Και ομως το συνηθισα. Πλεον τον ιδιο εχω αλλα δεν υπερχρονιζω και τον εχω σε χαμηλες στροφες. Θα εβαζα ενα audio clip αλλα δε βρισκω το μικροφωνο μου. Παντως ηταν 50-55 decibel :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Εγώ έχω να τον κλείσω από τις διακοπές ρεύματος και πριν από τις διακοπές του ρεύματος δεν τον είχα κλείσει καθόλου από τον Οκτώβριο! (εντάξει ομολογώ έχω κάνει 2 restart, ένα για να εγκατασταθούν ενημερώσεις των παραθύρων και μία γιατί εγκατέστησα ένα πρόγραμμα που απαιτούσε επανεκκίνηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Συνήθως τον κλείνω όταν κοιμάμαι και όταν φεύγω από το σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top