Έκτρωση: Η γνώμη σας;

Θα κάνατε ποτέ έκτρωση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 361)
  • Είμαι γυναίκα και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι γυναίκα και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 93 25.8%
  • Είμαι άντρας και κατά της έκτρωσης

    Ψήφοι: 60 16.6%
  • Είμαι άντρας και υπέρ της έκτρωσης

    Ψήφοι: 86 23.8%
  • Δεν ξέρω, δεν το έχω σκεφτεί ποτέ σοβαρά

    Ψήφοι: 29 8.0%

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Να προσπαθεί να κάνει έκτρωση στον εαυτό της με κρεμάστρα και τελικά να πεθαίνει από αιμορραγία αλλά ο Ντέβιλ νομίζει ότι αυτό είναι αστικός μύθος και οι γυναίκες που πάνε στις πορείες με κρεμάστρες παλαβές.



Συγκλονιστικά με την εικόνα!
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Projecting at its finest.
Δεν τα ξέρω όλα, γι' αυτό γράφω πολλές φορές ότι αν δεν ισχύει κάτι που αναφέρω να με διορθώσει κάποιος που ξέρει καλύτερα, ή ότι θα ψάξω παραπάνω θέματα που αναφέρονται. Το έγραψα λετζίτ στο προηγούμενό μου ποστ. Κάτι που δεν έχεις κάνει ποτέ, ακόμα και σε περιπτώσεις που είναι οφθαλμοφανές ότι δεν ξέρεις τίποτα για ένα θέμα. Αυτό είναι εγωισμός.
Τώρα δεν θα κάτσω να παίξω τη κολοκυθιά "και πού το ξέρεις ότι δεν είμαι δικαστής", "και πού ξέρω ότι είσαι", δεν είσαι, πάμε παρακάτω.
Δεν μίλησα ποτέ για κανέναν μαλάκα που την...φούσκωσε. Η έκτρωση για εμένα είναι οκ επιλογή ακόμα και στα πλαίσια μιας υγιούς σχέσης, ακόμα κι αν υπάρχει η δυνατότητα να ανατραφεί ένα παιδί. Αυτό δεν καταλαβαίνεις. Η έκτρωση δεν είναι ένα θέμα που μπορείς να τεθείς κατά υπό προϋποθέσεις. Ή θεωρείς ότι είναι φόνος και άρα σε κάθε μα κάθε περίπτωση απαγορεύεται (στον βιασμό, στην αιμομιξία, σε θανατηφόρες παθήσεις), ή δεν το θεωρείς.
Κατά τ'άλλα ναι, εσύ είσαι φαλλοκράτης.


Ποια ολα δεν ξέρεις ... ουτε τα μισα δεν ξέρεις οχι και ολα. Για αυτο με λες και φαλλοκράτη αλλα δεν με ενοχλει γιατι δεν έχεις κριση ετσι και αλλιώς μονο εγωϊσμο. Mιλας και για υγιεις σχέσεις για να δειξεις τι ακριβως οτι εισαι υπέρ;;; υγιης σχέση με το "δικο μου ειναι το σωμα δεν ρωταω κανεναν" οταν σε έχει αφησει έγκυο κάποιος και δεν έχει λογο δεν υπάρχει. Αυτο ειναι φασισμος "αποφασιζω και διαταζω" εισαι ενας μικρος δικτατορας και εσυ οπως πολλές εκει έξω! Οποτε δεν θα συνεχισω και τη κουβεντα μαζι σου γιατι δεν εχει να μου προσφέρει και τιποτα. Μονο φεμινιστικά κολληματα τα οποια απορριπτω άμεσα.Γεια χαρά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Nihilist

Τιμώμενο Μέλος

Ο Nihilist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,355 μηνύματα.
1. Ο βιασμος ειναι κάτι που έγινε χωρις η άλλη να το συναινεσει. Ενω η κυηση έγινε με την συναινεση της εστω και έμμεσα. Οταν αφηνεις τον αλλον να έχει απροκαλυπτες σεξουαλικές επαφές μαζι σου τοτε αυτοματα συμφωνεις σε οτιδηποτε προκυψει απο αυτο. Δεν υπάρχει καμια αντιφαση και καμια αμηχανια τουλαχιστον εκ μερους μου.

2. Αν θα προσέφευγα εναντιον του νομου θα ηταν για την περιπτωση του βιασμου. Το υπολοιπο με καλυπτει. Επειδη πολλοι στην Ελλαδα έχουν ή νομιζουν πως έχουν ενα καρο "αναφαιρετα" δικαιωματα έχουμε καταντησει να ειμαστε ενα τεράστιο μπάχαλο.

3. Οπως αναφαιρετο δικαιωμα των μεταναστων ειναι να έχουν στεγη. Οποτε καταλαμβανουν ιδιοκτησιες που ανηκουν σε άλλους.

1. Μία ερώτηση: θεωρείς πως το έμβρυο είναι άνθρωπος; Αν είναι, δε θα υπάρχει καμία εξαίρεση στην έκτρωση, γιατί ο φόνος ανθρώπου είναι η μεγαλύτερη δυνατή προσβολή. Το να κρίνεται η ανθρώπινη ζωή από τη συναίνεση ή όχι τρίτων παραβιάζει θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα. Αν λοιπόν θες να αποφύγεις αυτή την αντίφαση, θα πρέπει να δεχτείς πως η έκτρωση δεν είναι φόνος, άρα επιτρέπεται σε περίπτωση βιασθείσας εγκύου. Επομένως, θα συμφωνήσουμε με τη βιολογική άποψη πως το έμβρυο μερικών μηνών δεν είναι άνθρωπος(δεν έχει αναπτύξει νευρικό σύστημα, δεν έχει συνείδηση, παρά μόνο υποτυπώδη βιολογική υπόσταση) και συνεπώς η έκτρωση δε διαφέρει στην ουσία της από τον αυνανισμό.

2. Γιατί μπάχαλο; Τι σε πειράζει εσένα αν η άλλη θέλει να κάνει έκτρωση; Σε επηρεάζει με οποιονδήποτε τρόπο; Επηρεάζει κανέναν άλλον; Σεβαστός ο ηθικός σου κώδικας, αλλά δεν μπορείς να τον επιβάλλεις και στους άλλους. Στην τελική, όταν εσύ μείνεις έγκυος(όπως είπες και στην ολίβια, δεν είμαστε παντογνώστες, οπότε δεν ξέρω αν είσαι άντρας ή γυναίκα) κράτο το. Άσε τα υπόλοιπα ζευγάρια να έχουν τη διακριτική ευχέρεια να διαλέξουν.
Κατά βάθος γουστάρετε φασισμό μερικοί.

3. Καμία απολύτως σχέση. Η κατάληψη ξένης ιδιοκτησίας στρέφεται κατά εννόμων αγαθών τρίτων, είναι βλαπτική ενέργεια που επηρεάζει κάποιον τρίτο. Η έκτρωση δε βλάπτει έννομα αγαθά τρίτου, γιατί το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος, όπως έχουμε ήδη δεχτεί.
Έπειτα, η αυτοκτονία «απαγορεύται»(με την έννοια πως όποιος δει κάποιον να προσπαθεί να αυτοκτονήσει και δεν κάνει τίποτα τελεί έγκλημα παράλειψης λύτρωσης από κίνδυνο), επειδή η ανθρώπινη ζωή είναι η υπέρτατη αξία, είναι αυταξία και συνεπώς πρέπει σε κάθε περίπτωση να προστατεύεται, ακόμα και χωρίς τη θέληση του ζώντος. Δεν υπάρχει, ωστόσο, ανάλογη εφαρμογή αυτής της περίπτωσης στην έκτρωση, διότι εκεί δεν έχουμε να κάνουμε με ανθρώπινη ζωή, καθώς το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος, εφόσον, επαναλαμβάνω, η ζωή του μπορεί να θυσιαστεί χωρίς δεύτερη σκέψη σε περιπτώσεις βιασμού, αιμομειξίας κλπ.
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Συγκλονιστικά με την εικόνα!


Γιατί δεν σου περνούσε από το μυαλό ότι γίνεται αυτό το πράγμα κάμποσες χιλιάδες φορές το χρόνο στον κόσμο? Επίσης γίνεται και αυτό ενίοτε.


Αυτή η Αμερική πόσο με εντυπωσιάζει. Το Kingston Clan είναι φυσιολογικό να υπάρχει και να ακμάζει αλλά εκτρώσεις φτου σκόρδα. :clapclap:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Γιατί δεν σου περνούσε από το μυαλό ότι γίνεται αυτό το πράγμα κάμποσες χιλιάδες φορές το χρόνο στον κόσμο? Επίσης γίνεται και αυτό ενίοτε.


Αυτή η Αμερική πόσο με εντυπωσιάζει. Το Kingston Clan είναι φυσιολογικό να υπάρχει και να ακμάζει αλλά εκτρώσεις φτου σκόρδα. :clapclap:


Καλά δεν γίνονται μόνο στην Αμερική αυτά.

1. Μία ερώτηση: θεωρείς πως το έμβρυο είναι άνθρωπος; Αν είναι, δε θα υπάρχει καμία εξαίρεση στην έκτρωση, γιατί ο φόνος ανθρώπου είναι η μεγαλύτερη δυνατή προσβολή. Το να κρίνεται η ανθρώπινη ζωή από τη συναίνεση ή όχι τρίτων παραβιάζει θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα. Αν λοιπόν θες να αποφύγεις αυτή την αντίφαση, θα πρέπει να δεχτείς πως η έκτρωση δεν είναι φόνος, άρα επιτρέπεται σε περίπτωση βιασθείσας εγκύου. Επομένως, θα συμφωνήσουμε με τη βιολογική άποψη πως το έμβρυο μερικών μηνών δεν είναι άνθρωπος(δεν έχει αναπτύξει νευρικό σύστημα, δεν έχει συνείδηση, παρά μόνο υποτυπώδη βιολογική υπόσταση) και συνεπώς η έκτρωση δε διαφέρει στην ουσία της από τον αυνανισμό.

2. Γιατί μπάχαλο; Τι σε πειράζει εσένα αν η άλλη θέλει να κάνει έκτρωση; Σε επηρεάζει με οποιονδήποτε τρόπο; Επηρεάζει κανέναν άλλον; Σεβαστός ο ηθικός σου κώδικας, αλλά δεν μπορείς να τον επιβάλλεις και στους άλλους. Στην τελική, όταν εσύ μείνεις έγκυος(όπως είπες και στην ολίβια, δεν είμαστε παντογνώστες, οπότε δεν ξέρω αν είσαι άντρας ή γυναίκα) κράτο το. Άσε τα υπόλοιπα ζευγάρια να έχουν τη διακριτική ευχέρεια να διαλέξουν.
Κατά βάθος γουστάρετε φασισμό μερικοί.

3. Καμία απολύτως σχέση. Η κατάληψη ξένης ιδιοκτησίας στρέφεται κατά εννόμων αγαθών τρίτων, είναι βλαπτική ενέργεια που επηρεάζει κάποιον τρίτο. Η έκτρωση δε βλάπτει έννομα αγαθά τρίτου, γιατί το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος, όπως έχουμε ήδη δεχτεί.
Έπειτα, η αυτοκτονία «απαγορεύται»(με την έννοια πως όποιος δει κάποιον να προσπαθεί να αυτοκτονήσει και δεν κάνει τίποτα τελεί έγκλημα παράλειψης λύτρωσης από κίνδυνο), επειδή η ανθρώπινη ζωή είναι η υπέρτατη αξία, είναι αυταξία και συνεπώς πρέπει σε κάθε περίπτωση να προστατεύεται, ακόμα και χωρίς τη θέληση του ζώντος. Δεν υπάρχει, ωστόσο, ανάλογη εφαρμογή αυτής της περίπτωσης στην έκτρωση, διότι εκεί δεν έχουμε να κάνουμε με ανθρώπινη ζωή, καθώς το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος, εφόσον, επαναλαμβάνω, η ζωή του μπορεί να θυσιαστεί χωρίς δεύτερη σκέψη σε περιπτώσεις βιασμού, αιμομειξίας κλπ.


Τι εννοείς ότι το έμβρυο δεν είναι ανθρωπος;Μας κοροϊδεύεις;

Άσχετα από αυτό περίεργη η απόφαση των ΗΠΑ.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Μπάστακα στις μήτρες τους σας βάλανε μωρέ;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
1. Μία ερώτηση: θεωρείς πως το έμβρυο είναι άνθρωπος; Αν είναι, δε θα υπάρχει καμία εξαίρεση στην έκτρωση, γιατί ο φόνος ανθρώπου είναι η μεγαλύτερη δυνατή προσβολή. Το να κρίνεται η ανθρώπινη ζωή από τη συναίνεση ή όχι τρίτων παραβιάζει θεμελιώδη ανθρώπινα δικαιώματα. Αν λοιπόν θες να αποφύγεις αυτή την αντίφαση, θα πρέπει να δεχτείς πως η έκτρωση δεν είναι φόνος, άρα επιτρέπεται σε περίπτωση βιασθείσας εγκύου. Επομένως, θα συμφωνήσουμε με τη βιολογική άποψη πως το έμβρυο μερικών μηνών δεν είναι άνθρωπος(δεν έχει αναπτύξει νευρικό σύστημα, δεν έχει συνείδηση, παρά μόνο υποτυπώδη βιολογική υπόσταση) και συνεπώς η έκτρωση δε διαφέρει στην ουσία της από τον αυνανισμό.

2. Γιατί μπάχαλο; Τι σε πειράζει εσένα αν η άλλη θέλει να κάνει έκτρωση; Σε επηρεάζει με οποιονδήποτε τρόπο; Επηρεάζει κανέναν άλλον; Σεβαστός ο ηθικός σου κώδικας, αλλά δεν μπορείς να τον επιβάλλεις και στους άλλους. Στην τελική, όταν εσύ μείνεις έγκυος(όπως είπες και στην ολίβια, δεν είμαστε παντογνώστες, οπότε δεν ξέρω αν είσαι άντρας ή γυναίκα) κράτο το. Άσε τα υπόλοιπα ζευγάρια να έχουν τη διακριτική ευχέρεια να διαλέξουν.
Κατά βάθος γουστάρετε φασισμό μερικοί.

3. Καμία απολύτως σχέση. Η κατάληψη ξένης ιδιοκτησίας στρέφεται κατά εννόμων αγαθών τρίτων, είναι βλαπτική ενέργεια που επηρεάζει κάποιον τρίτο. Η έκτρωση δε βλάπτει έννομα αγαθά τρίτου, γιατί το έμβρυο δεν είναι άνθρωπος, όπως έχουμε ήδη δεχτεί.


Βλάπτει την ψυχική ηρεμια και συνειδηση του άντρα. Αλλα επειδη κάποιες ειναι μικροί δικτάτορες οπως έγραψαν "Η γυναικα δεν έχει καμια υποχρέωση να ρωτησει τον άντρα πριν προχωρησει σε αυτο , ειναι το σώμα της και άρα εχει καθε δικαιωμα"

δεν έχω ξαναδιαβασει πιο εγωϊστική και συμφεροντολογική άποψη. Δηλαδη τωρα ειναι δικαιωμα της .... και δεν ρωτάει τον άντρα που και αυτος συμμετειχε στην σεξουαλική επαφή αλλα οταν θέλει να κάνει μπεμπε και να ζευγαρωσει βάζει τα καλα της και κανει τσαχπινιές και χαριτωμενιές! Αυτην ακριβως συμπεριφορά θα καταδικαζα 100%. Και δυστυχως ειναι προβλημα που σιγοντάρετε τέτοιες προσωπικοτητες διοτι αυριο μεθαυριο θα κάνουν χειροτερα. Αλλα ειπαμε .... στον βωμο της κορεκτιλας! Ας ειμεθα κοσμιοι και αξιοπρεπεις. Επιφανειακα πάντα διοτι μερικών οι πράξεις συνηγορουν προς το αντιθετο και εμενα δεν θα μου ξεφυγει αυτο. Καθεις κρινεται απο τις πράξεις του. Και να μην ρωτάς τον άντρα αν θέλει το παιδι ή την δικη του αποψη σημαινει πως τον έχεις παντελως γραμμένο στο .... ξέρεις που.

Πάμε τωρα στο κύριον του θέματος. Ο αυνανισμος που ανεφερες δεν εχει καμια σχέση γιατι ειναι το σπερματοζωάριο μονο του! To εμβρυο ειναι ένας μελλοντικος άνθρωπος αλλα στην προκειμενη περιπτωση επειδη υπάρχει βιασμος εγω θα δεχομουν η γυναικα να έχει την επιλογη της να ριξει το παιδι διοτι δεν ρωτηθηκε και δεν συνέναισε με την άθλια υπαρξη που την βιασε.

Η ανθρωπινη υπαρξη επειδη εχει υπέρτατη αξια , ξευτιλιστηκε βάναυσα απο ενα κτηνος το οποιο συμπτωματικά γεννηθηκε άνθρωπος κατα βαθος εχει ζωωδη 'ενστικτα οπως ειχε και ο Σιριαλ Κιλερ της Κυπρου που εβγαινε με γκομενες απο το Ιντερνετ και αντι να κοιτάξει ναπερνάει καλα (που αλλοι δεν έχουν αυτη την δυνατοτητα) τις σκοτωνε.

Εφοσον λοιπον η ανθρωπινη υπαρξη που έχει μεγιστη αξια υπέστη τέτοιον εξευτελισμο υπάρχει μια εξαιρεση. Και κάπως πρέπει η γυναικα να "ξεπλυνει" μερικως την ντροπη της.

Για τον βιαστη δεν τα συζητάμε... θα τον περιμεναν τα χειροτερα τουλαχιστον σε ενα δικο μου ποινικο συστημα. Τοσο χειροτερα που ομοια τους λιγοι θα έβλεπαν. Και ελάχιστοι θα σκεφτοντουσαν μετά να βιάσουν κάποια. Τουλαχιστον 30 χρονια φυλάκιση αν γλιτωνε το κρέμασμα. No mercy.


Oπως λέει και ο Τραμπ τους εχθρους μας τους περιμενει φωτιά και οργη που ομοια της ο κοσμος δεν θα έχει ξαναδει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Συγκλονιστικά με την εικόνα!
Ελπίζω να μη το λες ειρωνικά γιατί χιλιάδες γυναίκες ανά τον κόσμο κάθε χρόνο πεθαίνουν στην προσπάθεια τους να κάνουν έκτρωση στον εαυτό τους με αυτό το αντικείμενο. Προσπάθησε λίγο να το κάνεις εικόνα και να σκεφτείς σε τι στάδιο απελπισίας βρέθηκαν. Και όλα αυτά γιατί τις απαγορεύουν την έκτρωση.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
2. Γιατί μπάχαλο; Τι σε πειράζει εσένα αν η άλλη θέλει να κάνει έκτρωση; Σε επηρεάζει με οποιονδήποτε τρόπο; Επηρεάζει κανέναν άλλον; Σεβαστός ο ηθικός σου κώδικας, αλλά δεν μπορείς να τον επιβάλλεις και στους άλλους. Στην τελική, όταν εσύ μείνεις έγκυος(όπως είπες και στην ολίβια, δεν είμαστε παντογνώστες, οπότε δεν ξέρω αν είσαι άντρας ή γυναίκα) κράτο το. Άσε τα υπόλοιπα ζευγάρια να έχουν τη διακριτική ευχέρεια να διαλέξουν.
Κατά βάθος γουστάρετε φασισμό μερικοί.

Εσυ αυτο κατάλαβες απο αυτα που εγράφησαν οτι θα ρωτουσε κάποια απο αυτες τον συντροφο της;;;

Τωρα σχετικα με την εξυπνάδα που πέταξες για το έγκυος αμα θές μπορω να ξεκινησω να γράφω και εγω σε άλλο επιπεδο και να ξεχάσουμε τους καθωσπρεπεισμους. Μια και σε βλέπω εισαι εξυπνάκιας. Αρκει να μην μας κοψουν οι συντονιστες. Μην τα ακουσουμε τωρα κριμα ειναι αμα δεν μπορεις να κανεις κουβεντα χωρις ειρωνειες μην απαντάς. Οχι σε μενα τωρα τέτοια μπασιματα. Μικρος εισαι ακομα. Άραξε. Λιγος σεβασμος. 19 χρονων πιτσιρικας εισαι. Οχι ο υπερηλικας σοφος του Νεπάλ. Λιγο ψυχραιμια.

Ελπίζω να μη το λες ειρωνικά γιατί χιλιάδες γυναίκες ανά τον κόσμο κάθε χρόνο πεθαίνουν στην προσπάθεια τους να κάνουν έκτρωση στον εαυτό τους με αυτό το αντικείμενο. Προσπάθησε λίγο να το κάνεις εικόνα και να σκεφτείς σε τι στάδιο απελπισίας βρέθηκαν. Και όλα αυτά γιατί τις απαγορεύουν την έκτρωση.


Εκαναν σέξ καλα καλα χωρις προφυλάξεις και μετά πάιρνουν την κρεμάστρα να κάνουν έκτρωση. Για μενα δεν ειναι κοπελες αλλα κακομαθημένες που δεν έχουν μάθει να παλευουν και θέλουν να γινει το δικο τους. Πεισμα και γινάτι λέγεται. Δυστυχως αυτο ειναι ενα μεγάλο προβλημα των γυναικων αρκετες ειναι κακομαθημενες και θέλουν να γινεται το δικο τους πηραν απο μικρη ηλικια (και συνεχιζουν να παιρνουν) άπλετη προσοχη και παρακάλια και νομιζουν οτι ειναι οι θεες επι της γης. Δεν προσέχουν και δεν ξέρουν τι θέλουν. Απλά τα π΄ραγματα.


Συμφωνω με την αυστηροποιηση της νομοθεσιας για τις εκτρωσεις και οποια πιάνεται να τιμωρειται παραδειγματικά.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εκαναν σέξ καλα καλα χωρις προφυλάξεις και μετά πάιρνουν την κρεμάστρα να κάνουν έκτρωση. Για μενα δεν ειναι κοπελες αλλα κακομαθημένες που δεν έχουν μάθει να παλευουν και θέλουν να γινει το δικο τους. Πεισμα και γινάτι λέγεται.
Δεν είσαι σε θέση να ξες για ποιο λόγο έκανε η κάθε μία έκτρωση. Πείσμα δεν είναι αν πάρω την κρεμάστρα για να κάνω έκτρωση στον εαυτό μου με πιθανότητα να πεθάνω. Απελπισία λέγεται. Θάνατος ξες τι είναι φαντάζομαι. Και δεν περίμενα τίποτα καλύτερο από εσένα που υποστηρίζεις τους κυρίους που αποφάσισαν τέτοιο πράγμα την ίδια ώρα που κατηγορούν γυναίκες που βιάζονται.
Και btw πλιζ κάνε με τη χάρη και μη με απαντάς σε αυτό το θέμα. Είπα κάτι πολύ σοβαρό στον Φώτη ο οποίος σοκαρίστηκε με την εικόνα που έβαλα πολύ δικαιολογημένα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Δεν είσαι σε θέση να ξες για ποιο λόγο έκανε η κάθε μία έκτρωση. Πείσμα δεν είναι αν πάρω την κρεμάστρα για να κάνω έκτρωση στον εαυτό μου με πιθανότητα να πεθάνω. Απελπισία λέγεται. Θάνατος ξες τι είναι φαντάζομαι. Και δεν περίμενα τίποτα καλύτερο από εσένα που υποστηρίζεις τους κυρίους που αποφάσισαν τέτοιο πράγμα την ίδια ώρα που κατηγορούν γυναίκες που βιάζονται.


Οποιοσδηποτε λογος δεν ειναι επαρκης. Και μπαινει πάνω απο ολα ο προσωπικος εγωϊσμος και ο ωχαρδεφισμος. Κριμα. Κάθεσαι και διαφημιζεις τέτοιες γυναικες οτι δηθεν κάνουν κάτι για να εκβιάσουν τις κυβερνησεις και τους νομοθέτες. Δεν θα περάσει ο εκβιασμος ομως. Οπως και με τον Κουφοντινα. Αν θέλει ας φάει αν οχι ειναι δικη του επιλογή. Γνωμη μου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Ελπίζω να μη το λες ειρωνικά γιατί χιλιάδες γυναίκες ανά τον κόσμο κάθε χρόνο πεθαίνουν στην προσπάθεια τους να κάνουν έκτρωση στον εαυτό τους με αυτό το αντικείμενο. Προσπάθησε λίγο να το κάνεις εικόνα και να σκεφτείς σε τι στάδιο απελπισίας βρέθηκαν. Και όλα αυτά γιατί τις απαγορεύουν την έκτρωση.


Μα δεν το λέω ειρωνικά.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Από την έκτρωση πήγαμε στον Τράμπ και από κει στον Κουφοντίνα, μένουν τα Εξάρχεια και έκλεισε το ντεβιλικό καρέ.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Μα δεν το λέω ειρωνικά.


Βγαινεις με κάποια φιλε .... κάνετε σεξ χωρις προφυλάξεις , γουσταρεις , κτυπιέσαι , κοπανιεσαι στα 4 κτλπ ... μεσα στο αμαξι σε ξενοδοχεια απο εδω απο εκει ... αχ και βαχ.

Και μια μέρα μαθαινεις εισαι έγκυος δηλαδη τι περιμενες να αφηνεις τον άλλον να τελειωνει μέσα σου και μετά να μην μεινεις έγκυος.

Και μετα τι ... επειδη δεν σε αφηνουνε να κανεις εκτρωση απειλεις με την κρεμαστρα... φαντασου για τι επιπεδο ατομων μιλάμε. Οτι δυσκολιες και να έχεις αυτο δεν θα το έκανες. Και μάλιστα κάποιες λενε κιολας "δεν θα ρωτησω καν τον μ@@@κα της παρέας" τον άντρα. Θα το κανω μονη μου.

Για μενα μετα αυτος ο αντρας αμα δεν την ξεγραφε τελειως θα ειναι και κοροϊδο - μελλοντικος παντοφλάκιας!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Βγαινεις με κάποια φιλε .... κάνετε σεξ χωρις προφυλάξεις , γουσταρεις , κτυπιέσαι , κοπανιεσαι στα 4 κτλπ ... μεσα στο αμαξι σε ξενοδοχεια απο εδω απο εκει ... αχ και βαχ.

Και μια μέρα μαθαινεις εισαι έγκυος δηλαδη τι περιμενες να αφηνεις τον άλλον να τελειωνει μέσα σου και μετά να μην μεινεις έγκυος.

Και μετα τι ... επειδη δεν σε αφηνουνε να κανεις εκτρωση απειλεις με την κρεμαστρα... φαντασου για τι επιπεδο ατομων μιλάμε. Οτι δυσκολιες και να έχεις αυτο δεν θα το έκανες. Και μάλιστα κάποιες λενε κιολας "δεν θα ρωτησω καν τον μ@@@κα της παρέας" τον άντρα. Θα το κανω μονη μου.

Για μενα μετα αυτος ο αντρας αμα δεν την ξεγραφε τελειως θα ειναι και κοροϊδο - μελλοντικος παντοφλάκιας!


Καλά τότε φυσικά και δεν έχει δικαίωμα να το ρίξει αν δεν πάρει την γνώμη του άντρα.Ομως εγώ μιλάω για περίπτωσεις όπως είναι ο βιασμός,σε περίπτωση αν δεν πιάσει η προφύλαξη κτλ.Τοτε αλλάζει το πράγμα και η γυναίκα έχει το δικαίωμα απόφασης.Ο νόμος αυτός όμως απαγορεύει αν κατάλαβα γενικά τις εκτρώσεις.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι πολύ κρίμα να έχεις φτάσει στην ηλικία που έχεις φτάσει (είδες το αγαπημένο σου επιχείρημα; ) και να μη ξέρεις ακόμα ότι τα προφυλακτικά και η αντισύλληψη δεν έχουν 100% αποτελεσματικότητα.
Επίσης κανείς δεν είπε ότι δεν θα το συζητούσε με τον άντρα του, απλά στη τελική η απόφαση παραμένει της γυναίκας. Κατάλαβε λίγο τη διαφορά με αυτά που λες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,966 μηνύματα.
Είναι πολύ κρίμα να έχεις φτάσει στην ηλικία που έχεις φτάσει (είδες το αγαπημένο σου επιχείρημα; ) και να μη ξέρεις ακόμα ότι τα προφυλακτικά και η αντισύλληψη δεν έχουν 100% αποτελεσματικότητα.
Επίσης κανείς δεν είπε ότι δεν θα το συζητούσε με τον άντρα του, απλά στη τελική η απόφαση παραμένει της γυναίκας. Κατάλαβε λίγο τη διαφορά με αυτά που λες.


Αυτό του το ειπα και εγώ.Καμια μέθοδος δεν είναι ασφαλής.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
Είναι πολύ κρίμα να έχεις φτάσει στην ηλικία που έχεις φτάσει (είδες το αγαπημένο σου επιχείρημα; ) και να μη ξέρεις ακόμα ότι τα προφυλακτικά και η αντισύλληψη δεν έχουν 100% αποτελεσματικότητα.
Επίσης κανείς δεν είπε ότι δεν θα το συζητούσε με τον άντρα του, απλά στη τελική η απόφαση παραμένει της γυναίκας. Κατάλαβε λίγο τη διαφορά με αυτά που λες.


Εχω αλλάξει αρκετές διαφορετικές ερωτικές παρτενερ. Και ποτέ δεν προέκυψε κανενα θέμα εγκυμοσυνης.

Δεν ξέρεις , τουλαχιστον μάθε απο τους αρχαιοτερους. Χαμηλωσε λιγο εγωϊσμο και βλέπουμε.

Αυτό του το ειπα και εγώ.Καμια μέθοδος δεν είναι ασφαλής.


Το προφυλακτικο ειναι απολυτα. Για την αντισυλληψη δεν ξέρω.

Ποτέ με το προφυλακτικο δεν έχω αντιμετωπισει ουτε κονδυλώματα. Και αν γράψω οτι έχω πολλες εμπειριες θα νομιζουν οτι λέω ψέμματα και οτι δειχνομαι. Ποτε δεν ειχα ουτε ενα αφροδισιο. Αυτο που έγραψε ειναι μυθος και λέει σε μενα οτι δεν ξέρω. Το κοριτσι γράφει ανεκδοτα. Οι μικροι έχουν ξεσαλωσει δεν ακουνε νομιζουν οτι τα ξέρουν ολα κτλ.


ειναι αστειο να λέει σε μενα η ολιβια για θέματα γυρω απο το σέξ! Ηδη μειδιάζω. ρε ολιβια εχουμε γράψει χιλιομετρα εσυ θα μας πεις τι ειναι ασφαλές και τι οχι; ακομα εισαι στην αρχή ουτε καν στην μέση :P :P


ρε την ολιβια ... :loltooth:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
"Δεν έχω κολλήσει ποτέ κάτι άρα είναι μύθος."
Κατά τη γνωστή λογική "δεν έχω περάσει ανεμοβλογιά άρα οι άλλοι ζωγραφίζουν επίτηδες κοκκινάδια στο πρόσωπο", "είμαι αλλεργικός στα κουκιά άρα δεν τρώγονται", "όλοι με κράζουν άρα λέω αλήθειες που πονάνε".
Οκ, δεν θα συζητήσω άλλο μαζί σου. Καλή συνέχεια.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,955 μηνύματα.
"Δεν έχω κολλήσει ποτέ κάτι άρα είναι μύθος."
Κατά τη γνωστή λογική "δεν έχω περάσει ανεμοβλογιά άρα οι άλλοι ζωγραφίζουν επίτηδες κοκκινάδια στο πρόσωπο", "είμαι αλλεργικός στα κουκιά άρα δεν τρώγονται", "όλοι με κράζουν άρα λέω αλήθειες που πονάνε".
Οκ, δεν θα συζητήσω άλλο μαζί σου. Καλή συνέχεια.


Ε τι αλλο να πεις. Αφου σε στριμωξα!

Τωρα θές να μιλησουμε σοβαρά να πουμε τι οτι οποιος φοράει προφυλακτικο ειναι 95% και βάλε ασφαλής με το προφυλακτικο;;;;

σου λεω το ξέρω απο την εμπειρια μου τι άλλο θές να σου πώ.

Eσυ απο την άλλη γράφεις άσχετα :loltooth: για κουκια κα ανεμοβλογιες χαχα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top