Κλείνετε ποτέ τον υπολογιστή σας;

Πόσες ώρες μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας κατά τη διάρκεια του 24ώρου;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 194)

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πόσο χρόνο μένει ανοιχτός ο υπολογιστής σας; Κάνετε ποτέ shut down; Έστω ένα restart; Έχουν αρχίσει να υγροποιούνται τα κυκλώματα; Το μόντεμ σας τα 'χει παίξει; Η αυξημένη κίνηση από το ανεβοκατέβασμα επιβάλλει την παρουσία τροχονόμου; Φωνάζει "βοήθεια" το PC του στεκίτη; :P :jumpy:





.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cristina

Νεοφερμένος

Η Cristina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
hahaha :P

Κοίτα... Αν και τώρα το βασικό μου PCάκι είναι κλειστό από τις 9 του Γενάρη, πριν από τότε, έκλεινε σπανιότατα.
Σε γενικές γραμμές ήταν ανοιχτό πάντα, εκτός από τις φορές που δεν ήμουν μόνη στο σπίτι και έπρεπε να κοιμηθώ στον ίδιο χώρο με τα ανεμιστηράκια μου... :P
Α... Και αν μυριζόμουν κακό καιρό, βροχές, καιραυνούς, πτώση τάσης και άλλα τέτοια όμορφα...
Aaaaah... Πώς μου λείπει το PCάκι μου, η μουσικούλα μου... [smilie=4,4,1]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Δεν τον κλεινω σχεδων ποτε, αλλα και να τον κλεισω για κανα restart θα ειναι... 3 χρονια που τον εχω τον συγκεκριμενο, δεν τον θυμαμε ποτε σβηστο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kristalia

Νεοφερμένος

Η kristalia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Shut down ???? Τί είναι αυτό???? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.
εχουμε κανει την ΔΕΗ πλουσια.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Kαι εμένα για κάνα ριστάρτ κλείνει μόνο και παίζεται κι αυτό.. Ε κι άμα λείπω από το σπίτι για μέρες.. :D (σπάνια έως ποτέ δηλαδή..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι αμε! Τον κλείνω κιόλας! Αυτή τη στιγμή είναι κλειστός.
Το κακό είναι που εγώ πάλι σε υπολογιστή μπροστά είμαι.. (στη δουλειά) :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristinaki

Δραστήριο μέλος

Η xristinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται Παιδαγωγός. Έχει γράψει 709 μηνύματα.
Μενει ολο ανοιχτος γιατι ειτε κατεβαζω κατι ειτε δινω σε αλλους.Τοκακο ειναι οτι αφηνω προγραμματα αλλα ανοιχτα κι πολυ συχνα μου μιλουν κι δεν ειμαι εκει να απαντησω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν τον κλείνω ποτέ, ακόμα και restart κάνω πολύυυ σπάνια και ο Πάνος συνεχώς με κατσαδιάζει γι'αυτό :P
Ο λόγος; Βαριέμαι να περιμένω να ανοίξει και να ανοίξω μετά όλα τα προγράμματα που θέλω απο την αρχή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Από τις 8-9 το πρωί που ανάβει το κακόμοιρο, σβήνει μετά τις 2 το βράδυ κάθε μέρα...και πολλές φορές τον έχω αφήσει ανοιχτό για κανα τριήμερο. Βέβαια 2 φορές την έχω γλιτώσει πολύ φθηνά..μην πω και τζάμπα αφού ξαφνικά έσβησε ο υπολογιστής και δεν άναβε καθόλου και αφού του έκανα μια μικρή χειρουργική επέμβαση τον επανέφερα με επιτυχία! φιουυυ:D

Φυσικά θέλω να τον έχω συνέχεια ανοιχτό..αλλά μετά από αυτα τα δυο περιστατικά, ψιλοφοβήθηκα μην μου καεί με κανα απότομο μπλακ άουτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Από τις 8-9 το πρωί που ανάβει το κακόμοιρο, σβήνει μετά τις 2 το βράδυ κάθε μέρα...και πολλές φορές τον έχω αφήσει ανοιχτό για κανα τριήμερο. Βέβαια 2 φορές την έχω γλιτώσει πολύ φθηνά..μην πω και τζάμπα αφού ξαφνικά έσβησε ο υπολογιστής και δεν άναβε καθόλου και αφού του έκανα μια μικρή χειρουργική επέμβαση τον επανέφερα με επιτυχία! φιουυυ:D
Εμένα μου είχε τύχει να κολλήσει το κουμπί που τον ανοίγει και είχα φρικάρει! Μέχρι και τα κλάματα είχα βάλει :redface: (είμαι πολύ εθισμένη τελικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Εμένα μου είχε τύχει να κολλήσει το κουμπί που τον ανοίγει και είχα φρικάρει! Μέχρι και τα κλάματα είχα βάλει :redface: (είμαι πολύ εθισμένη τελικά)

Εμένα την πρώτη φορά ενώ ακουγόταν ο ήχος που ανοιγει το πισί, δεν έδειχνε τίποτα στην οθόνη.... σαν να είχε αποκοπεί ένα πράγμα η συνδεση κεντρικής μονάδας - οθόνης!
Και είχα και την αδελφή μου να μου λέει ότι τον έχω κάψει που είναι αναμμένος συνέχεια! Εκείνη είχε πανικοβληθεί και γω στον κόσμο μου....Αφού το ανεμιστηράκι λειτουργεί, "αποκλείεται να εχει καεί το τροφοδοτικό χρυσό μου" να της λέω.... και αφού έκανα μεταφορές δίσκου, τροφοδοτικού κλπ σε άλλη κεντρική μονάδα, και δεν δούλεψε, τα παράτησα για λίγο και αργότερα ξαναπροσπάθησα χωρίς να με πιάσουν τα νεύρα μου, τα ξαναμετέφερα όλα στην δικιά μου κεντρική μονάδα και επανήλθε! :clapup:

Την 2η φορά το πατούσα και δεν υπήρχε καμιά μα καμιά ανταπόκριση από το γλυκό μου :redface:
Τον άνοιξα, τον καθάρισα καλά, ξανασύνδεσα όλα τα καλώδια και επανήλθε έτσι απλά! :D

Τελικά πρέπει να αλλάξω επάγγελμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Το πισάκι μου παραμένει ανοιχτό 8 ώρες το λιγότερο. Αν έχω δουλειά και δεν σχολάσω στην ώρα μου τότε μένει ανοιχτός για όσο χρειαστεί.
Και πιστέψτε με, περιμένω πώς και πώς να έρθει η στιγμή που θα έκτελέσω αυτή την εξαιρετική εντολή, το shut down δλδ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Aπό τότε που έβαλα dsl το pc κλείνει ελάχιστα. Κυρίως λόγω του ατελείωτου download.

Ένα διάστημα μου είχε δημιουργηθεί ένα πρόβλημα. Ξεκόλλησε η βάση από ένα ανεμηστηράκι και άρχισε να παθαίνει υπερ8έρμανση και να κλείνει.:confused: Ευτυχώς το έλυσα και τώρα δουλεύει κανονικά.

Το μόνο που χρειάζεται όταν δουλεύει ασταμάτητα, είναι λίγη συντήρηση. Δλδ καμιά ανασυγκρότηση που και που και καθάρισμα τα ανεμιστηράκια.

Ξέρει κανείς αν υπάρχει ειδική κόλλα για να κολλήσω τη βάση ή να βάλω απλά μιά logo στιγμής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Κι εγώ τον κλείνω σπάνια. Αν θέλω να λείψω μέρες από το σπίτι ή το πολύ-πολύ να κάνω restart όταν κολλήσει. Κι αισθάνομαι πολλές οικολογικές τύψεις με την σκέψη της ενέργειας που σπαταλάται άσκοπα. Αλλά κυρίως στην Γλασκώβη περνάω ΠΟΛΛΕΣ ώρες στον υπολογιστή. Αν ανοίξετε μια οποιαδήποτε πόρτα φοιτητή στις εστίες, αν δεν κοιμάται ή είναι στο μπάνιο, κατά 99% θα είναι μπροστά στον υπολογιστή!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Δεν τον κλείνω ποτέ, ακόμα και restart κάνω πολύυυ σπάνια και ο Πάνος συνεχώς με κατσαδιάζει γι'αυτό :P
Ο λόγος; Βαριέμαι να περιμένω να ανοίξει και να ανοίξω μετά όλα τα προγράμματα που θέλω απο την αρχή...

Αχ τι μου θυμίζεις :whistle: ! Και για εμένα είναι ένας λόγος που το σκέφτομαι να κάνω restart, ως γνήσια πληροφορικάριος έχω πολλά προγράμματα να τρέχουν ταυτόχρονα. Όταν βγαίνω καμιά φορά μόνο τον κλείνω και αυτό όχι πάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εμενα κλεινει καθε 2-3 μερες, αν και ψηφισα 15-23 ωρες. Γενικα προσπαθω να τον κλεινω το βραδυ, αλλα αν λειπω απο το σπιτι απο το απογευμα και μετα δεν κοιμαμαι εδω, μενει αναγκαστικα ανοιχτος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Όταν είμαι μόνος μου, περισσότερο τα καλοκαίρια, δεν τον αφήνω ανοιχτό αν ξέρω πως θα λείψω για πολλές ώρες. Φοβάμαι μήπως γίνει τπτ, ειδικά αν έχει πολύ ζέστη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εγώ πάλι τον κλείνω πού και πού, τώρα στην αρχή :P


Αυτή τη στιγμή είναι έτσι η κατάστασή του: :D





Να δω κι άλλους να ανεβάζουν τέτοια.. :D



//ο γιές, κι εγώ φοβάμαι μην πάθει κάτι το πισί μου.. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris7

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thodoris7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Τεχνικός. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πολύ σπάνια (αν πέσει το ρεύμα ή αν καεί το τροφοδοτικό):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top