Πρόγραμμα που να λύνει εξισώσεις

dinoszisis

Νεοφερμένος

Ο costas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
μήπως ξερετε κανενα προγραμμα που να λυνει εξισωσεις με αγνωστους χ,
κλασματα κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Έκανα λίγο πιο σαφή τον τίτλο του θέματος μπας και σε βοηθήσει κανείς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eruyomo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,505 μηνύματα.
Είχα (κάπου πρεπει να το έχω ακόμα) το mathematica που μπορούσε να κάνει αυτή τη δουλεία!

To Maple ξέρω οτι κάνει την ίδια δουλειά.

Δεν είναι δωρεάν όμως.
Απο ότι έχω καταλάβει, δωρεάν είναι το SAGE (παρόμοιο με το mathematica) αλλα μάλλον πρέπει να παιδευτείς με linux για να το βάλεις (έστω μέσω vmware).

Έχει πάντως και μια web interface έκδοση.
Δεν το έχω δοκιμάσει πάντως.

https://www.sagemath.org/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Εκτός αν το θες για να σου λύνει τις σχολικές ασκήσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top