Πόσους καφέδες πίνετε την ημέρα;

Πόσους συνήθως καφέδες ανά ημέρα;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 364)
  • Με το ζόρι έναν (σπάνια πίνω καφέ)

    Ψήφοι: 78 21.4%
  • Έναν - Δύο

    Ψήφοι: 132 36.3%
  • Τρείς - Τέσσερις

    Ψήφοι: 31 8.5%
  • Τέσσερις - Πέντε

    Ψήφοι: 13 3.6%
  • Περισσότερους

    Ψήφοι: 9 2.5%
  • Δεν πίνω καφέ

    Ψήφοι: 101 27.7%

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
που μαλιστα πικριζει κιολας γιατι δεν εχει τεχνιτη ζαχαρη
μα σαφως ειναι πικρο..βαζω μελι για να πιω..

και αν δεν ανακατευτει καμια φορα καλα και με πιασει στο λαιμο καθαρο σκονη κακακο βηχω και πνιγομαι..

μην μπλεκουμε τα στιγμιαια ροφηματα ,διαφορες σοκολατες(που εχουν πιο πολυ συντηρητικα και ζαχαρη παρα κακακο)με το καθαρο κακαο..

εγω παλια τρωγοντας πολυ σοκολατενιο αυγο ή νεςκουικ ,ειχα σκοτωσει το στομαχιμου και ποναγε αγρια..
αλλα τωρα και με πολυ κακαο δεν πειραζει ποτέ..
οποτε καταλαβα οτι οι γαλακτωματοποιητες και λοιπα προσθετα μου ειχαν σκοτωσει το στομαχι και οχι το κακαο..

πολλοι λενε μου αρεσει η σοκολατα και ενοουν με λιπη ,ζαχαρες και οχι τοσο κακαο...

εδω μιλαμε για αγνο,πικρο κακαο..
κακαο χωρις πικραδα δεν εχει νοστιμαδα..;)
κακαο με μελι(και λιγη κανελα ή γαρυφαλλο αν θελεις)
οπως το επιναν οι αζτεκοι βασιλιαδες,,το ποτο των θεων..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Άγγελε πως το πίνεις αυτό; :| Και μόνο στην ιδέα του μελιού μαζί με το κακάο αηδιάζω.. Θα μου πεις οκ, εγώ το πίνω όχι εσύ αλλά να μην την εκφράσω την απορία μου; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Και μόνο στην ιδέα του μελιού μαζί με το κακάο αηδιάζω
το χεις δοκιμασει?

γαλα με κακαο,,και αντι ζαχαρη..μια κουταλιτσα μελι..παει τελεια..ειναι και πιο γλυκο και δεν καταλαβαινεις τη διαφορα..ακομα και με τον καφε παει το μελι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Με βάζεις σε πειρασμό να δοκιμάσω αν και είμαι σχεδόν σίγουρη πως δε θα μου αρέσει :hmm: Αλλά who cares.. Θα το δοκιμάσω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
δικια μου εισαι συ!:P

και εγω τρωωω πολυ κακαο με γαλα και δημητριακα..αλλα ποτέ καφε..
το κακαο αλλωστε ειναι πιο ωφελιμο αφου ριχνει την πιεση και απομακρυνει την καταθλιψη,αντιοξειδωτικα κλπ

α εμεις θα κανουμε καλη παρεα μου φαινεται :lol:
Τα δημητριακα (ακομα και αν ειναι αυτα με επικαλυψη σοκολατας) τα τρωω παντα με γαλα κακαο. Λατρευω οτι εχει μεσα κακαο και σοκολατα! Παντα πινω γαλα με κακαο και ζαχαρη το πρωι και το βραδυ και εξω 1-2 σοκολατες τη μερα (αλλοτε ζεστη, αλλοτε κρυα). Πολλες φορες προσθετω στο γαλα κακαο μου λιγη υγρη βανιλια και κανελα και τα σπαει!!!

Παντως το κακαο ειναι σιγουρα παρα πολυ καλο για την καρδια, για τον εγκεφαλο και για παρα πολλα πραγματα ακομα!

το κοινο Ιον σε μεγααλη σακουλα..πιο αλλο?εχει θερμιδες..απο φυσικο του ,αλλα με μια κουταλια της σουπας που βαζω..δεν παιρνεις και πολλες..

δεν κοιταμε ποτε τις θερμιδες στο κακαο και τις σοκολατες, ειναι κανονας! :P

Άγγελε πως το πίνεις αυτό; :| Και μόνο στην ιδέα του μελιού μαζί με το κακάο αηδιάζω.. Θα μου πεις οκ, εγώ το πίνω όχι εσύ αλλά να μην την εκφράσω την απορία μου; :P

θα αναφερω μονο μια λεξη... toblerone
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
α εμεις θα κανουμε καλη παρεα μου φαινεται :lol:
Τα δημητριακα (ακομα και αν ειναι αυτα με επικαλυψη σοκολατας) τα τρωω παντα με γαλα κακαο. Λατρευω οτι εχει μεσα κακαο και σοκολατα! Παντα πινω γαλα με κακαο και ζαχαρη το πρωι και το βραδυ και εξω 1-2 σοκολατες τη μερα (αλλοτε ζεστη, αλλοτε κρυα). Πολλες φορες προσθετω στο γαλα κακαο μου λιγη υγρη βανιλια και κανελα και τα σπαει!!!

Παντως το κακαο ειναι σιγουρα παρα πολυ καλο για την καρδια, για τον εγκεφαλο και για παρα πολλα πραγματα ακομα!


έετσιιιιιι..

για καλη καρδια...τρωτε πολυ κακαο.:).

παντως εγω με την οικογενεια μου εχουμε καταργησει σχεδον τελιως τη χαζαρη..βαζουμε μονο μελι..
ακομα και σε γλυκα συχνα παει το μελι..

δοκιμαστε μελι..και πειτε μου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
έετσιιιιιι..

για καλη καρδια...τρωτε πολυ κακαο.:).

παντως εγω με την οικογενεια μου εχουμε καταργησει σχεδον τελιως τη χαζαρη..βαζουμε μονο μελι..
ακομα και σε γλυκα συχνα παει το μελι..

δοκιμαστε μελι..και πειτε μου..

ειναι τελειο με μελι, αλλα επειδη πινω το κακαο μου κρυο αργει να λιωσει, οποτε βαζω ζαχαρη :( Το μελι παει σχεδον παντου, ακομα και σε αλμυρα το βαζω (πχ τηγανητο κοτοπουλο με λεμονι και μελι):D

Με τον καφε παντως δεν εχω καθολου καλη σχεση. Τελευταια φορα που ηπια καφε παιζει να ηταν 4-5 μηνες πριν :eek: Εχω πιει αρκετες φορες καφε το πρωι για να με ξυπνησει, αλλα δεν με πιανει :/: Το κακαο μου δινει περισσοτερη ενεργεια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devina

Τιμώμενο Μέλος

Η Devina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 5,968 μηνύματα.
Έναν την ημέρα θα πιω συνήθως, εκτός και αν τύχει να βγω έξω μετά οπότε θα γίνουν δύο...Αλλά σπάνια.

Κακάο που λέτε, έπινα παλιά τώρα δεν το πολυκάνω κέφι...

Επίσης,(εκτός θέματος αλλά εγώ θα το πω:P) πίνω πολύ ice tea...αρκετό η αλήθεια είναι, και έχει και πολύ ζάχαρη δυστυχώς...

Για χειμώνα μπορεί να πιω και κανένα τσαγάκι αν δεν θέλω καφέ.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κρεμάστε με αλλά εγώ το μέλι με το γάλα δε μπορώ να το πιω με τίποτα. Γενικά το μέλι μου αρέσει είτε σκέτο, είτε μέσα σε φαγητό. Για να το λέτε και οι δύο πάντως θα κάνω μια προσπάθεια, μπορεί τελικά να μου αρέσει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μελι με γαλα ναι..δεν ειναι καλο..αλλα με κακο φευγει η ασχημη γευση και γινεται τελειο..
το κακαο κανει το μαγικο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
δικια μου εισαι συ!:P

και εγω τρωωω πολυ κακαο με γαλα και δημητριακα..αλλα ποτέ καφε..
το κακαο αλλωστε ειναι πιο ωφελιμο αφου ριχνει την πιεση και απομακρυνει την καταθλιψη,αντιοξειδωτικα κλπ

Kαι γω το ιδιο!! Ειδικα γαλα με κακαο πινω πολυυυυυυ!!

κανεναν, μονο σοκολατες πινω :P Αντε και κανενα frappuccino βατομουρο μια στις τοσες.
σοκολατες κρυες τωρα το καλοκαιρι και το χειμωνες ζεστες ... τελειεςς! :D

Μελι στο γαλα ουτε εμενα μου αρεσει.. δεν ξερω σαν να χαλαει τη γευση :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
πωπω... Ειδικα μεσα στην χρονια... Ελεω πανελληνιων το ειχα ξεφτιλισει... 3 ηταν το μινιμουμ... Και φταναμε μεχρι 5-6...


Κατα προτιμιση εσπρεσσο φρεντο σκετο...και διπλο...

Γαλα με μελι???Μακρια απο μας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
πωπω... Ειδικα μεσα στην χρονια... Ελεω πανελληνιων το ειχα ξεφτιλισει... 3 ηταν το μινιμουμ... Και φταναμε μεχρι 5-6...


Κατα προτιμιση εσπρεσσο φρεντο σκετο...και διπλο...

Γαλα με μελι???Μακρια απο μας...

Τσιτα τα νευρα του Tsarachaf μετα!:rolleyes::lol::lol::lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τσιτα τα νευρα του Tsarachaf μετα!:rolleyes::lol::lol::lol::lol:

Μην το γελας καθολου... Ειμαι απο την φυση μου αρκετα νευρικος ερχονται και οι καφεδες και γινομαι καπως ετσι :verymad:


Ευτυχως το ελεγχω... Και δεν την πληρωνει κανενας εκτος κι αν παει να βγαλει τα δικα του νευρα πανω μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moonlight

Διάσημο μέλος

Η moonlight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,767 μηνύματα.
0 :baby:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aporw

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 1,053 μηνύματα.
Μην το γελας καθολου... Ειμαι απο την φυση μου αρκετα νευρικος ερχονται και οι καφεδες και γινομαι καπως ετσι :verymad:


Ευτυχως το ελεγχω... Και δεν την πληρωνει κανενας εκτος κι αν παει να βγαλει τα δικα του νευρα πανω μου...

Να σε αποφευγουμε δηλαδη..:worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
κανέναν. το πολύ να πιω 1-2 τη βδομάδα από starbucks αλλά και πάλι...δεν μου αρέσει ο καφές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Φραπέ χειμώνα καλοκαίρι, συνήθως σκέτο.
Ο πρωινός απαραίτητος, αλλιώς έχω πονοκέφαλο όλη μέρα.
Το απόγευμα άλλον έναν, και μερικές φορές στην δουλειά άλλον έναν για να πάρω δύναμη..
Έναν με τρεις δηλαδή, αλλά απαραίτητος ο πρωινός, και μάλιστα αν δουλεύω "σφηνάκι" το πρωί, μονορούφι δηλαδή και μετά όλα τα άλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Tatoo artist. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Κατάφερα να βγάλω πανελλήνιες, πανεπιστήμιο και στρατό χωρίς να εθιστώ στον καφέ -έπινα μόνο όταν έβγαινα- αλλά από τη στιγμή που έπιασα δουλειά όσο παιρνάει ο καιρός πίνω πιο συχνά.

Αποφεύγω την αηδία που λέγεται νες/φραπές. Μου αρέσουν ελληνικός, γαλλικός και εσπρέσο (ζεστός ή παγωμένος). Ελληνικός και γαλλικός πάντα σκέτοι, στον εσπρέσο μπορεί να βάλω λίγη ζάχαρη.
Θέλω να πίνω "καθαρό" καφέ. Έχω βαρεθεί καφέδες όπως ο καπουτσίνο με γαλατάκια, κρεμούλες, αφρόγαλα και λοιπές αηδίες.

Το χειμώνα πίνω πολύ τσάι (πράσινο) και λιγότερους καφέδες.

Το καλοκαίρι δε μπορώ με τίποτα να πιω ζεστό τσάι αλλά πίνω άνετα ζεστούς καφέδες (ελληνικό κυρίως). :hmm::/:

κανέναν. το πολύ να πιω 1-2 τη βδομάδα από starbucks αλλά και πάλι...δεν μου αρέσει ο καφές.

Λογικό να μη σου αρέσει αφού πίνεις από τα starbucks! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Καλά Josef, διάβασα το μήνυμά σου και είπα ότι αυτό το μήνυμα το έγραψα εγώ... :P

Μάλλον, εκτός του ότι είμαστε συμπατριώτες, έχουμε και ίδια γούστα στον καφέ... :P

Άγγελε, όταν έχεις ξυπνήσει 5:30 το πρωί και έχεις να βγάλεις συνεχόμενες 6 ώρες μάθημα, έναν καφέ τον θέλεις. Τουλάχιστον εμένα με ξυπνάει ένας καλός εσπρέσο με λίγη ζάχαρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top