Πώς φαντάζεστε τον γάμο σας;

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Βασικά αυτά που ήθελα τα είχα όλα, ήθελα θρησκευτηκό στον άγιο Νεκτάριο στο φαληράκι, ήθελα Ρόζ νυφικό απο μικρό παιδί και ήθελα να το κρατήσω αργότερα, ήθελα άνθοδέσμες στα θρονιά όταν παιρνάω και ήθελα άσπρο ιερό, ο γαμπρός να με περιμένει στην εκλησία με σκούρο σακάκι και με μια ανθροδέσμη τριαντάφυλα...

Ηθελα καρδιά στο αμαξι και είχα μπροστα μια καρδιά τριαντάφυλα, και πήσο μπουκέτο μεγάλο, ήθελα όλα να είναι τριαντάφυλο, το λατρέυω, ήθελα ΄να μην κάνω τραπέζι και ούτε έγινε, ήθελα πάω κάπου ταξίδι με χιόνι και το είχα.

Πέρασα φανταστικά, ήταν φανταστικά, άλλα αυτό που μου άρεσε και δεν το έκανα ήταν να φύγουμε μόνοι μας, άλλα ο κουνιάδος μας πήρε τελικά βάζοντας δυνατα ένα σιντί που έγραψε με τα εξείς τραγούδια: δεν ξαναβόσκω άλλες βουβάλες... Σκύλα δεν θα σου τηλεφωνήσω... Και το ποιο κουφό δεν παντρέυομαι δεν νυκοκυρέυομαι:confused: έκανε ότι ήθελε για την πάρτη του χωρίς να σκευτεί εμάς άλλα τι να κάνουμε μου φτάνει που ο γάμος μου είναι ακόμα στολησμένος και μυρίζει λουλούδια και ευτυχία:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Είχα δει τον Monsoon Wedding και αν κάποτε παντρευτώ θα ήθελα να είναι κάπως έτσι. Σε ινδικό στάιλ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης :)

Δεν είμαι των δεξιώσεων και των κλαρίνων :P

Και το βραδάκι οι πολύ κολλητοί στα μπουζούκια και όπου αλλού προκύψει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Μμμ..σ' ένα εξωκλήσι με θέα την θάλασσα... με ελάχιστους καλεσμένους... οι πολύ κοντινοί... Τούρτα και τα σχετικά στο προαύλιο χώρο... Και η τελετή στο προαύλιο χώρο δεν θα με χάλαγε καθόλου επίσης :)

Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα :P

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Και στην θάλασσα στεφάνια με λουλούδια ή κεράκια σε άσπρα/γαλάζια/ροζ χρώματα :P

Είναι ένα εξωκκλήσι εδώ που είναι χτισμένο πάνω σε ένα βράχο και προχωράς πάνω σε ένα τσιμεντένιο δρομάκι για να πας που δεξιά και αριστερά έχει ρηχά νερά και το διακοσμούν υπεεεεεεροχα

Υπέροχο :D

Για πες που...μήπως μας χρειαστεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Το εν λόγω εξωκκλήσι:

Τοποθεσία: Χίος :P

Μη σε πτοούν τα χρώματα, η φωτογραφία είναι τραβηγμένη μεσημέρι. Το απόγευμα είναι πολύ πιο όμορφα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • P1160229.jpg
    P1160229.jpg
    145.1 KB · Εμφανίσεις: 168

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Tέλειο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hunter

Περιβόητο μέλος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 6,241 μηνύματα.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Είναι απλά τέλειο!:clapup:


Οι από πάνω μου να βρουν άλλο ξωκλήσι :whistle: αυτό είναι δικό μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mara

Πολύ δραστήριο μέλος

Η mara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,368 μηνύματα.
πες ναι και εκει θα σε παω ;)


αλλάξαμε τοποθεσίααα???
για κάποιον Αγ. Νικήτα (νομίζω) δεν λέγαμε?:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

suspiria

Διάσημο μέλος

Η ρόζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,065 μηνύματα.
Α! Κάτι τελευταίο που ακούστηκε είναι οτι θα απαγορευτούν τα μυστήρια στα ιδιόκτητα εξωκκλήσια γιατί πολλοί ιδιοκτήτες τα εκμεταλλεύονται ως προς προσωπικό τους ώφελος :P

Δεν ξέρω αν ισχύει, αν θα ισχύσει ή οτιδήποτε, αλλά ψάξτε το οι ενδιαφερόμενοι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

viki_thess

Διακεκριμένο μέλος

Η ΒΑΣΩ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,621 μηνύματα.
εμενα ο γαμος μου δεν εγινε οπως ακριβως θα ηθελα δυστυχως:/: αν μπορουσα να ξαναπαντρευτω τον ιδιο αντρα για να τα κανω ολα οπως θελω θα το κανα ευχαριστως.... αλλα σημασια εχει οτι εχω τον ανθρωπο μου διπλα μου...οτι εκεινη τη στιγμη του μυστηριου ολα γινοταν για μενα και γι αυτον...αυτο και μονο με κανει απολυτα ευτυχισμενη.
οταν παω σπιτι αν θυμηθω θα σας δειξω πως εγινα νυφη...:)
οι νυφικες μου φωτογραφιες ηταν παρα πολυ πετυχημενες:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stalitsa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μιμιλού!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 949 μηνύματα.
Δεν τον φαντάζομαι... Νομίζω πως δεν θα παντρευτώ ποτέ στη ζωή μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Δεν μου αρέσει η ορθόδοξη εκκλησία ούτε το δημαρχείο, ούτε αποδέχομαι τον όρο γάμο όπως τον εννοούν οι περισσότεροι, και ειδικά οι γυναίκες που θέλουν πάρα πολύ να παντρευτούν και βιάζονται με ολέθρια αποτελέσματα. Σε όποιον γάμο πήγα γέλαγα. Το πιο ενοχλητικό κομμάτι είναι οι συγγενείς και οι περισσότεροι γάμοι γίνονται Σεπτέμβρη-Οκτώβρη στην Ελλάδα, έτσι μου λέγανε τουλάχιστον παλιά οι μεγαλύτεροι, μές'τη ζέστη και την υγρασία, μια εποχή που δεν μου αρέσει καθόλου, αφού αγαπημένη μου εποχή που νοιώθω φουλ κέφι και ερωτισμό είναι ο χειμώνας κι όχι το παρατεταμένο καλοκαίρι. Δεν είναι ο γάμος το πρόβλημα, αλλά μια σειρά από κακά έθιμα γύρω απ'αυτόν όπως η λίστα δώρου που με αηδιάζουν. Και όλο αυτό το κλίμα, ειδικά στην εκκλησία δεν μου αρέσει καθόλου, το βρίσκω πολύ πομπώδες και θεατρικό. 'Οταν βλέπω ιερέα πάει ο νους μου σε κηδείες. Ποιόν αφορά η επισημοποίηση μιας σχέσης και γιατί να έχει τόσο μεγάλο κοινό μια τελετή γάμου όπως μια επιθεώρηση ? Τα καλά έργα τα παρακολουθούν λίγοι, άσε που δεν ανεβαίνουν κι εύκολα καλά έργα. Και το δημαρχείο είναι στο άλλο άκρο, ψυχρό και άχαρο. Ο γάμος έχει πραγματοποιηθεί πολύ πριν την εκκλησία και τα άλλα όλα είναι περιττά. 'Εχω πολλές ιδέες για αυτοσχέδιο πριβέ γάμο. Δεν προβλέπω γάμο με την έννοια της δημόσιας τελετής, είναι πάνω από τις ψυχικές δυνάμεις μου κι εξάλου νομίζω πάντα θα είμαι φτερό στον άνεμο. Ο γάμος-τελετή είναι για ανθρώπους που είναι προσγειωμένοι ή θέλουν να προσγειωθούν αναζητάνε ασφάλεια και εξασφάλιση, και γίνεται κυρίως για κοινωνικούς και ψυχολογικούς λόγους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhead_pirate

Περιβόητο μέλος

Ο deadhead_pirate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,774 μηνύματα.
Μμμμμ... εγώ τον φαντάζομαι...






ανύπαρκτο.......:D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
ουτε εκκλησια ουτε πολλοι ανθρωποι
με λιγα λογια ετσι
View attachment 1314
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

NINJAKI

Περιβόητο μέλος

Η ΧΑ!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,052 μηνύματα.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Εγώ δεν κάθησα ποτέ να σκεφτώ σοβαρά το πώς θα ήθελα το γάμο μου γιατί γενικά δε μου'ρχεται να φαντάζομαι με λεπτομέρειες κάτι που πιθανώς να μη γίνει ποτέ. ΌΜΩΣ, πριν καμιά τετραετία περίπου συνέβη το εξής:

Ήμουν πολύ άρρωστη, με φοβερά ψηλό πυρετό και είχα περάσει σε κείνη τη φάση του ντελίριου που δεν ξέρεις αν κοιμάσαι και ονειρεύεσαι ή όχι. Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα. Ήταν ολα τόσο φώτεινά και φρέσκα και δροσερά...ακόμα το θυμάμαι. Και μετά το γάμο αντί δεξίωση καθήσαμε και κάναμε πικ-νικ στο χορτάρι, τραγουδούσαμε με κιθάρες και ήταν τέλεια! Το πιο εντυπωσιακό είναι ότι μετά από αυτό κοιμήθηκα ήσυχα και την άλλη μέρα ήμουν πολύ καλύτερα!

Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,796 μηνύματα.
Έτσι λοιπόν θέλω αν ποτέ παντρευτώ να γίνει ακριβώς όπως σε εκίνο το όνειρο που είδα.

Αχ, ναι ωραίος γάμος θα είναι! Θα με καλέσεις και μένα; :)

Τελικά οι περισσότεροι εδώ προτιμάμε τα ξωκλήσια, τις κιθάρες, τους λίγους - εκλεκτούς καλεσμένους.

Και μένα ο γέρος μου που μου λέει "Τον γάμο τον κάνουνε οι γονείς για να βγάλουνε τις υποχρεώσεις τους"! Τι να κάνω, να τσακωθώ μαζί του; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Palladin

Διάσημο μέλος

Η Palladin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,415 μηνύματα.
Σε εκείνη την περίεργη φάση λοιπόν είδα ένα όνειρο (?) ότι παντρευόμουνα και ο γάμος γινόταν σε ένα ξωκλήσι πάνω σε έναν καταπράσινο λόφο, με ελάχιστα άτομα.
Αχ τι καλά, αν γίνει όντως, θέλω κι εγώ να είμαι σ'αυτά τα λίγα άτομα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top