Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να αυτοκτονήσει;

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
δωσε μου τα ρουχα σου ,γιατι οταν πεσεις κατω θα γινουν χαλια...

και μια φωτο σου γιατι οταν θα εχεις γινει λιωμα στο δαπεδο ,καπως θα πρεπει να σε αναγνωρισουμε..
(μη γελατε..ετσι ακριβως απετρεψε αυτοκτονια πτωσης ο βρωμικος χαρυ. σε ταινια :P.)

ομοιπαθητικη..μπορει να πιασει..

αυτό δεν είναι τίποτα - εδώ ο Αυτιάς απέτρεψε αυτοκτονία λέγοντας <<μην πέφτετε , πάμε σε διαφημίσεις>>

:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
αυτό δεν είναι τίποτα - εδώ ο Αυτιάς απέτρεψε αυτοκτονία λέγοντας <<μην πέφτετε , πάμε σε διαφημίσεις>>
αληθεια?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kate-Bender

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η KaTe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
αυτό δεν είναι τίποτα - εδώ ο Αυτιάς απέτρεψε αυτοκτονία λέγοντας <<μην πέφτετε , πάμε σε διαφημίσεις>>

:confused:


χαχαχαχαχαχαχα ναι το θυμαμαι και εγω!!! το ειχα δει τυχαια.Καλα οταν το ειπε....καταρχας δεν ειδα τις διαφημησεις και δευτερον ,ειχα λιωσει στο γελιο..δηλαδη ενταξει...το παραεχεσαν...:P
Αλλα οκ εγινε ο ηρωας της χρονιας...:DΖΗΤΩΩΩΩΩΩΩΩ Ο ΑΥΤΙΑΣΣΣΣ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να αυτοκτονήσει;

[black humor mode on]
Ζωή σε λόγου μας; :loltooth:
[black humor mode off]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
Πολλά ...τί να λέμε τώρα...το τί λες καθορίζεται από ποιον έχεις απέναντί σου και τί σου λέει και αυτός... Δεν είναι κονσέρβα το τί θα μπορούσες να πεις.... ωστόσο, συνήθως αυτοί που το κάνουν και είναι αποφασισμένοι δεν το προαναγγέλουν... είναι ο καημός των φίλων και συγγενών τους...
Κατά τ'άλλα , μιας και το έριξαν κάποιοι στο μπλακ χιούμορ, ας συνεχίσω με μια φράση που μου ήρθε στο μυαλό αυτή τη στιγμή ...¨προχώρα κ'έρχομαι...¨ ;)
Το cult στιγμιότυπο με Αυτιά και διαφημίσεις .... :worship:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να αυτοκτονήσει;

:hmm:

...στις μέρες μας το ερώτημα τείνει να γίνει: "Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να ζήσει;"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Roben twn Xazwn

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Roben twn Xazwn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
:hmm:

...στις μέρες μας το ερώτημα τείνει να γίνει: "Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να ζήσει;"

αυτοκτόνα ρε

(σκούζει η πολιτικοκοινωνικοθρησκευτικουπουργοπαιδειασοικονομική ηγεσία)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Μετά τον θάνατο δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Τίποτα καλύτερο, τίποτα χειρότερο. Ούτε καν εσύ. Και στην περίπτωση που όλοι στενοχωρηθούν για όσα σου έκαναν και σε οδήγησαν σε αυτο το σημείο, μετανιώσουν, κλάψουν πικρά, εσύ δεν θα το γνωρίζεις γιατί δεν θα υπάρχεις πια. Δεν αξίζει να θυσιάσεις τη μοναδική σου ευκαιρία να ζησεις γιατί δεν θα μάθεις ποτέ τι εχασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Μετά τον θάνατο δεν υπάρχει απολύτως τίποτα. Τίποτα καλύτερο, τίποτα χειρότερο. Ούτε καν εσύ. Και στην περίπτωση που όλοι στενοχωρηθούν για όσα σου έκαναν και σε οδήγησαν σε αυτο το σημείο, μετανιώσουν, κλάψουν πικρά, εσύ δεν θα το γνωρίζεις γιατί δεν θα υπάρχεις πια. Δεν αξίζει να θυσιάσεις τη μοναδική σου ευκαιρία να ζησεις γιατί δεν θα μάθεις ποτέ τι εχασες.
Και πώς ξέρουμε ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει ζωή;
Τι και αν ζητήσει ο άλλος συγγνώμη;
Ο πόνος της ψυχής θα μείνει πόνος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Και πώς ξέρουμε ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει ζωή;
Τι και αν ζητήσει ο άλλος συγγνώμη;
Ο πόνος της ψυχής θα μείνει πόνος.

Αχ, γιατί παίζουμε την κολοκυθιά???

Μπορεί να υπάρχει(highly unlikely), μπορεί και όχι... Το μόνο που ξέρουμε είναι αυτό που έχουμε εδώ και τώρα, σ' αυτή την γη και την πραγματικότητα...
Οπότε όσο δύσκολα κι αν περνάει ο άλλος δεν αξίζει να παραιτηθεί από αυτήν...

Αυτό που έχουμε έμεις να κάνουμε με κάποιον που θέλει να αυτοκτονήσει, είναι να του δείξουμε όλους τους λόγους που θα τον κάνουν να θέλει να ζήσει... Είναι χιλιάδες, ακόμα και στις μαύρες εποχές του ΔΝΤ...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θειο-τραγι

Νεοφερμένος

Η θειο-τραγι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 67 μηνύματα.
Και πώς ξέρουμε ότι μετά το θάνατο δεν υπάρχει ζωή;
Τι και αν ζητήσει ο άλλος συγγνώμη;
Ο πόνος της ψυχής θα μείνει πόνος.
Δεν το ξερουμε, αλλα και μονο η πιθανοτητα οτι μπορει να ειναι ετσι θα επρεπε να μας κανει να σκεφτόμαστε πιο σοβαρα τη ζωη. Και αν δεν υπαρχει τιποτα μετα τον θανατο δεν θα υπαρχει ουτε ψυχη, ουτε πονος. Κενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δε χρειάζεται να λέμε ηλίθιες, κατ 'εμέ, δικαιολογίες.
Όλοι έχουμε μυαλό, συμπαράσταση θέλει, θα έλεγα, ο άνθρωπος που θέλει να αυτοκτονήσει, να τον βοηθήσουμε να δει το πρόβλημα του και να του προτείνουμε λύσεις και όχι να του λέμε δικαιολογίες που αντικρούονται εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marina289

Δραστήριο μέλος

Η μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 687 μηνύματα.
:hmm:

...στις μέρες μας το ερώτημα τείνει να γίνει: "Τι λέμε σε κάποιον που θέλει να ζήσει;"
Γεια στ'αρχ.... σου! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΚΟΡΩΝΕΥΣ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΚΟΡΩΝΕΥΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
το μονο που λεμε σε ενα που θελει να αυτοκτονησει ειναι το διασημο ...
ΠΕΣΕ ΠΟ....Η
αλλα ποτε δεν λεμε ................. ΠΡΟΣΟΧΗ ΠΕΣΕ ΡΕ Π.......Η
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Έχω μια πολύ καλή φίλη, που λόγω ερωτικής απογοήτευσης, σκέφτεται πολύ συχνά τον τελευταίο καιρό να αυτοκτονήσει. Είμαι η μόνη που ξέρω όλες τις λεπτομέρειες της απογοήτευσης και ό,τι και να πω, εκείνη δεν φαίνεται να αλλάζει γνώμη - μου είπε μάλιστα πως έχει κάνει δύο, τρεις απόπειρες παλιά (πα΄λι σε παρόμοια φάση για τον ίδιο τύπο). Το θέμα είναι πως τα πράγματα δεν είναι όπως τα βλέπει κι ενώ κάποιες φορές καταφέρνω να την κανω να το δει, αυτό δεν κρατάει πολύ γιατί εκείνη έχει την "μαγική" ικανότητα να επικεντρώνεται μόνο στα αρνητικά. Ξέρω πως έχει πάει σε ψυχολόγο, αμφιβάλλω όμως πως έχει αναφέρει εκεί αυτές τις σκέψεις της και έχω αρχίσει να φρικάρω γιατί έχω αρχίσει να νιώθω πως σοβαρολογεί, αφού συνέχεια μου λέει "αν συμβεί κάτι, φρόντισε αυτό ή σε αφήνω υπεύθυνη για αυτό". Και το κακό είναι πως και η δική μου ψυχολογία είναι στα πατώματα, οπότε νομίζω σε λίγο τελικά θα κρασάρω εγώ.. και πραγματικά αν τελικά κάνει οτιδήποτε, δεν νομίζω πως θα το αντέξω.. Πραγματικά δεν ξέρω πως να την βοηθήσω, έχω πελαγώσει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πραγματικά λυπάμαι όταν ακούω για τέτοια περιστατικά, kajira!

Νομίζω ένα πολύ θετικό είναι ότι έχει στο πλευρό της μια φίλη της που πραγματικά ενδιαφέρεται. Είναι σημαντικό να αντιμετωπίζονται οι συμπεριφορές αυτές με ευαισθησία και ψυχραιμία από τους οικείους που έχουν γνώση αυτών των σκέψεων.
Αυτός που σκέφτεται την αυτοκτονία δεν σκέφτεται καθαρά, επομένως είναι θετικό να μπορεί να του δώσει εναύσματα για πιο ήρεμη και λογική σκέψη κάποιος άλλος. Ακόμη, αυτό που θα σου έλεγα εγώ να κάνεις είναι να της μιλήσεις ανοικτά για το θέμα, χωρίς υπεκφυγές. Για να σκέφτεται κάτι τόσο σοβαρό σημαίνει ότι υπάρχουν αιτίες - πιθανότατα όχι μόνο αυτή η συναισθηματική. Βάλτε τα κάτω και δοκιμάστε μαζί να ψάξετε για λύσεις. Δεν είναι μια εύκολη διαδικασία αλλά μόλις καταλάβει ότι σε όλα τα προβλήματα υπάρχει μια λύση και ότι αργά ή γρήγορα αυτή θα βρεθεί, θα νιώσει αμέσως καλύτερα.
Από την στιγμή που βλέπει και ψυχολόγο, θεωρώ ότι θα ήταν πολύ ωφέλιμο να την ενθαρρύνεις να του μιλήσει για αυτές τις σκέψεις της. Ένας ειδικός, σίγουρα θα μπορέσει να της προσφέρει πολύτιμη βοήθεια!
Η ψυχραιμία και η διατήρηση της λογικής από εσένα νομίζω είναι κάτι πολύ βασικό. Δεν θα πρέπει να συγχύζεσαι και να ταράζεσαι - η φίλη σου δεν σκέφτεται καθαρά και καταλαβαίνεις ότι σε έχει ανάγκη.
Ελπίζω πραγματικά, όλα να πάνε καλά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Πείσε την ότι η ζωή δεν τελειώνει με μία ερωτική απογοήτευση.. Ότι θα της αρέσουν και άλλοι άνδρες στο μέλλον.. Δείτε ταινίες που να δείχνουν ότι η ζωή είναι ωραία ή μια ταινία που να δείχνει κάποια να χωρίζει αλλά να συνεχίζει τη ζωή της κανονικά (δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοιες ταινίες.. ρώτα σε κάποιο κατάστημα ενοικίασης ταινιών)..
Βγάλ'την έξω και πήγαινέ την στην θάλασσα, σε κάνα μπαράκι για να δει καινούργιους άνδρες.. Σε μερικές περιπτώσεις και οι παιδικές χαρές λειτουργούν μια χαρά...
Τέλος, πείσ'την ότι δεν πρέπει να ψάχνει τον έρωτα συνεχώς, αλλά να κοιτάει να περνάει αυτή καλά και ο έρως θα έρθει αργότερα..
Ειδικά αν είναι μικρή σε ηλικία θα την πείσεις καλύτερα, γιατί αν λίγο μεγαλύτερη (35-40) ενδεχομένως να ψάχνει οπωσδήποτε τον έρωτα για να αποκατασταθεί..
Μήπως η συγκεκριμένη κοπέλα-γυναίκα δεν είχε και πολλές επιτυχίες με τους άνδρες;; :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πείσε την ότι η ζωή δεν τελειώνει με μία ερωτική απογοήτευση.. Ότι θα της αρέσουν και άλλοι άνδρες στο μέλλον.. Δείτε ταινίες που να δείχνουν ότι η ζωή είναι ωραία ή μια ταινία που να δείχνει κάποια να χωρίζει αλλά να συνεχίζει τη ζωή της κανονικά (δεν ξέρω αν υπάρχουν τέτοιες ταινίες.. ρώτα σε κάποιο κατάστημα ενοικίασης ταινιών)..
Βγάλ'την έξω και πήγαινέ την στην θάλασσα, σε κάνα μπαράκι για να δει καινούργιους άνδρες.. Σε μερικές περιπτώσεις και οι παιδικές χαρές λειτουργούν μια χαρά...
Τέλος, πείσ'την ότι δεν πρέπει να ψάχνει τον έρωτα συνεχώς, αλλά να κοιτάει να περνάει αυτή καλά και ο έρως θα έρθει αργότερα..
Ειδικά αν είναι μικρή σε ηλικία θα την πείσεις καλύτερα, γιατί αν λίγο μεγαλύτερη (35-40) ενδεχομένως να ψάχνει οπωσδήποτε τον έρωτα για να αποκατασταθεί..
Μήπως η συγκεκριμένη κοπέλα-γυναίκα δεν είχε και πολλές επιτυχίες με τους άνδρες;; :worry:

iGianni, το θέμα δεν είναι να την πείσει, αλλά η ίδια η φίλη της να το καταλάβει, να πάρει η ίδια την απόφαση. Για αυτό η Κωνσταντίνα μπορεί να την ενθαρρύνει και να της δείξει την άλλη πλευρά της ζωής, να την πείσει όμως όχι. Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι θέματα αυτοπεποίθησης και ανασφάλειας που την εμποδίζουν από το να προχωρήσει μπροστά..:/:

Κανένα ειδικό ρε παιδιά δεν έχουμε να πει την γνώμη του?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IreneGr

Δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Επειδή έχω βιώσει ακριβώς το ίδιο, καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι για εσένα.Η αλήθεια είναι πως αν δεν σε έχει ακούσει μέχρι τώρα,δεν πρόκειται να το κάνει ούτε μετά. Ο καθένας πρέπει να βρίσκει την δύναμη και να τα προσπερνάει όλα μόνος του, μόνο έτσι θα κρατήσει και η ευτυχία και η θετική σκέψη. όχι να στηριζόμαστε σε λάθος άτομα που μας καταστρέφουν και εξαρτιόμαστε από αυτούς. ίσως αν βγείτε έξω, κάνετε πράγματα διασκεδαστικά και θυμηθείτε και πώς όταν ήσασταν ελεύθερες περνάγατε πολύ όμορφα. Αν δεν θέλει να καταλάβει, δεν θα αλλάξει τίποτα όμως. Η ψυχολόγος το μόνο που θα έκανε θα ήταν να της μιλήσει και εφόσον ξαναάλλαζε συμπεριφορά , θα της έδινε αντικαταθλιπτικά και "όλα καλά". Αυτό που χρειάζεται είναι να κάνει στόχους, να μείνει μόνη της και να στηριχθεί στον εαυτό της. Αν δεν καταφέρνεις τίποτα τότε μην νιώθεις ενοχές γιατί δεν μπορείς να κάνεις και πολλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
iGianni, το θέμα δεν είναι να την πείσει, αλλά η ίδια η φίλη της να το καταλάβει, να πάρει η ίδια την απόφαση. Για αυτό η Κωνσταντίνα μπορεί να την ενθαρρύνει και να της δείξει την άλλη πλευρά της ζωής, να την πείσει όμως όχι. Αυτό που σκέφτομαι εγώ, είναι θέματα αυτοπεποίθησης και ανασφάλειας που την εμποδίζουν από το να προχωρήσει μπροστά..:/:

Κανένα ειδικό ρε παιδιά δεν έχουμε να πει την γνώμη του?

Ναι, μπορεί να έγραψα κάτι, αλλά να το εννοούσα κάπως αλλιώς.. Αυτό που λες εσύ ήθελα να γράψω.. Εξάλλου, δεν μπορεί να της βάλει το πιστόλι στον κρόταφο και να της πει "ή πείθεσαι ή ... :kill:" :P:P

Εγώ, από την τρέλα που πάει να κάνει εξαιτίας του έρωτα, πιστεύω τα εξής:
α) Αν είναι μικρή (από 18 - 25/30), ότι δεν γνώρισε τον έρωτα στο σχολείο ενώ μπορεί άλλες φίλες της να τον γνώρισαν.. ή
β) Αν είναι πιο... χμμ.. μεγάλη (:P) (από 35 και άνω), βλέπει τις φίλες της να ζουν τον έρωτα, να έχουν αποκατασταθεί και επειδή επιθυμεί και αυτή το ίδιο, να ψάχνει οπωσδήποτε τον έρωτα και όχι ένα απλό περιστασιακό σέξ..

Έτσι το δέχομαι εγώ.. Μπορεί (κατά 99,9% :P) να'χω πέσει τελείως έξω και οι λόγοι να είναι πάρα πολύ διαφορετικοί.. :warn::warn::warn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 10 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top