Facebook: Τεχνικές Συμβουλές

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Πάντως βλέπω όλο και κάποιον καινούριο βρίσκω στο Facebook κατά καιρούς και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω κι εγώ σελίδα αλλά υπάρχουν δύο προβλήματα. Πρώτον βαριέμαι πάρα πολύ να κάνω λογαριασμό και να φτιάξω το προφίλ μου (:P) και δεύτερον κάπου άκουσα ότι δεν μπορείς να διαγράψεις το λογαριασμό σου αν θέλεις. Ισχύει αυτό; Δηλαδή αν κάποια στιγμή αποφασίσω ότι δε θέλω να είμαι πλέον στο Facebook τι γίνεται; Απλά διαγράφω φωτογραφίες και πληροφορίες για μένα αλλά το όνομά μου-λογαριασμός παραμένει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Πάντως βλέπω όλο και κάποιον καινούριο βρίσκω στο Facebook κατά καιρούς και σκέφτομαι πολύ σοβαρά να κάνω κι εγώ σελίδα αλλά υπάρχουν δύο προβλήματα. Πρώτον βαριέμαι πάρα πολύ να κάνω λογαριασμό και να φτιάξω το προφίλ μου (:P) και δεύτερον κάπου άκουσα ότι δεν μπορείς να διαγράψεις το λογαριασμό σου αν θέλεις. Ισχύει αυτό; Δηλαδή αν κάποια στιγμή αποφασίσω ότι δε θέλω να είμαι πλέον στο Facebook τι γίνεται; Απλά διαγράφω φωτογραφίες και πληροφορίες για μένα αλλά το όνομά μου-λογαριασμός παραμένει;

Όχι καλέ, μπορείς να διαγράψεις ολόκληρη τη σελίδα σου, αλλά νομίζω χάνεις τα πάντα μετά, και τους φίλους που έχεις...
Όσο για τη σελίδα σου, δε χρειάζεται να φτιάξεις κάτι. Απλά αν κάποια στιγμή είσαι σπίτι και βαριέσαι, έχει ένα σωρό πράγματα να κάνεις- quiz, tests, κλπ. applications με τα οποία γεμίζει η σελίδα σου όταν τα κάνεις. Μερικά έχουν πλάκα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Kι εμένα δεν έχει ζητήσει ποτέ κινητό. Αναστασία πρώτα το επίθετο έβαλες ή το όνομα; (βρίσκω δύο με το όνομά σου, καμία με φώτο, καμία με ανοιχτό προφίλ και διαφέρουν μόνο στο ότι η μία λέγεται Λαλαλα Αναστασία και η άλλη Αναστασία Λαλαλα :P)
έπρεπε να με ψάξεις με το email μου :P
είμαι η Λαλαλα Αναστασία :lol:


edit :P
το άλλαξα όμως και το έκανα αλλιώς όπως και η άλλη...
άντε τώρα να με βρεις :lol:
ψάξε με, με το mail της forthnet :P


ξαναμα-edit
έβαλα φωτό :P
ένα κόκκινο φεγγάρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Το Κουεδίνι έχει φέισμπούκι;;; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
έχει έχει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Το Facebook υπόσχεται να γίνει πιο «καθαρό»

Στο συνέδριο του Facebook που έγινε πρόσφατα, η εταιρεία ανακοίνωσε διάφορες πρωτοβουλίες που πρόκειται να πάρει ώστε να βελτιώσει την ποιότητα των εφαρμογών στο site, αλλά απογοήτευσε τους developers μιας και δεν θα πραγματοποιηθούν σημαντικές αλλαγές στην πλατφόρμα.

Ο ιδρυτής του Facebook, Mark Zuckerberg παραδέχτηκε ότι έγιναν πολλά λάθη από τη στιγμή που αποφάσισαν να αφήσουν το site ανοιχτό σε τρίτους developers.
«Δεν κάναμε αρκετά για να ανταμείψουμε τις καλές εφαρμογές ή να τιμωρήσουμε τις προσβλητικές» δήλωσε στην κατάμεστη αίθουσα του συνεδρίου και πρόσθεσε «θα πρέπει να βρούμε ένα τρόπο να είμαστε σίγουροι ότι οι εφαρμογές θα αποδίδουν καλύτερα και θα πετυχαίνουν περισσότερα».

Το Facebook έχει πασχίσει να κρατήσει υπό έλεγχο τις χιλιάδες εφαρμογές που μεταχειρίζονται ενοχλητικούς ή παραπλανητικούς τρόπους για να προσελκύσουν περισσότερους χρήστες.
Για να καταπολεμήσει αυτό το βραχνά, η εταιρεία παρουσίασε το Facebook Verification πρόγραμμα. Από τις αρχές Σεπτεμβρίου, οι developers θα έχουν τη δυνατότητα να παραδίδουν τις εφαρμογές τους στο Facebook ώστε να βλέπουν αν ανταποκρίνονται σε συγκεκριμένα κριτήρια αξιοπιστίας. Οι εφαρμογές που θα εγκρίνονται, θα μαρκάρονται ώστε οι χρήστες να ξέρουν ότι μπορούν να τις εμπιστευτούν.

Η εταιρεία παρουσίασε, επίσης, και το Great Applications πρόγραμμα για ακόμα πιο απαιτητικές εφαρμογές, όπως ευπαρουσίαστες ή εποικοδομητικές. Η μουσικής υπηρεσίας εφαρμογή iLike καθώς και η φιλανθρωπική εφαρμογή Causes ήταν οι πρώτες που εγκρίθηκαν από το πρόγραμμα.

Ο Zuckerberg δήλωσε παρουσίασε και νέα εργαλεία για τους developers, συμπεριλαμβανομένης της δυνατότητας να δίνουν την εφαρμογή τους στο μετατροπέα γλώσσας του Facebook ώστε να μεταφράζεται και σε άλλες γλώσσες.
Εκτός από μερικές σχεδόν ασήμαντες δηλώσεις, συμπεριλαμβανομένων των πληροφοριών για το πότε θα βγει το Facebook Connect, η εταιρεία δεν αποκάλυψε τίποτα άλλο για τις μεγαλύτερες αλλαγές.
Πηγή:www.pcw.gr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Καλή φάση! Αμάν με τις βλακείες του κάθε ενός.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Εσείς προσθέτετε φίλους/φίλες έτσι στο άκυρο χωρίς να τους ξέρετε, αλλά έστω ότι θέλετε να τους γνωρίσετε; Απ' τη μια μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά από την άλλη ένα τέτοιο site δεν είναι και για να κάνεις νέες φιλίες; (αλίμονο, ειδάλλως θα ήταν σαν επίσημο καταλογάκι του ποιούς φίλους ήδη έχουμε)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Εσείς προσθέτετε φίλους/φίλες έτσι στο άκυρο χωρίς να τους ξέρετε, αλλά έστω ότι θέλετε να τους γνωρίσετε; Απ' τη μια μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά από την άλλη ένα τέτοιο site δεν είναι και για να κάνεις νέες φιλίες; (αλίμονο, ειδάλλως θα ήταν σαν επίσημο καταλογάκι του ποιούς φίλους ήδη έχουμε)


Νομίζω ότι μπορεί να έχει διάφορες χρησιμότητες
Δηλαδή, μπορεί κάποιος να θέλει να κάνει το καταλογάκι που λες, άλλος να θέλει να έχει επικοινωνία με άτομα που ξέρει και είναι μακρυά αντί του ξεπερασμένου πλέον μσν, άλλος μπορεί να θέλει να κάνει νέες γνωριμίες.
Το θέμα είναι να μπορούν να προστατευτούν όλων των κατηγοριών οι χρήστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Προσωπικά δεν προσθέτω παντελώς άγνωστους. Οι φίλοι μου είναι άτομα που έχω γνωρίσει τουλάχιστον μια φορά από κοντά (με ελάχιστες εξαιρέσεις... αλλά κι αυτές είναι άτομα από εδώ μέσα που τουλάχιστον εχουμε "μιλήσει" από εδώ)

Από την άλλη μάλλον θα υπάρχουν και άλλοι που το βρίσκουν ως μια ευκαιρία να γνωρίσουν κόσμο.

Είναι πως θέλει να το χρησιμοποιήσει κανείς.
Πχ. για μένα είναι μια ευκαιρία να keep in touch με συμφοιτητές/συμμαθητές που είναι ... οπουδήποτε και ενώ κάναμε παρέα στο παρελθόν πλέον έχουμε χαθεί.

Χθες πχ. με βρήκε ένα κοριτσάκι (που δεν είναι κοριτσάκι πλέον βέβαια!) που είχαμε πάει το 1996 μαζί στη Eurodisney... εκείνη τη βδομάδα ήταν η ... αυτοκόλλητη παρέα μου και μετά 12 αυτή, 15 εγώ, από άλλα μέρη της Ελλάδας... χαθήκαμε... Χτες βράδυ καταχάρηκα που την ... ξαναβρήκα :)

Aπό την άλλη έχω ένα κάρο request από άτομα που τους έχω κάνει εργαστήριο πέρσι ή φέτος... δεν τα κάνω add.

Για εντελώς νέες άγνωστες γνωριμίες δε... Not for me, thank you :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Συμφωνώ απόλυτα με τη Resident... Ποτέ δεν κάνω add κάποιον από το ίντερνετ, πχ, αν δεν έχουμε κάτι ισχυρό να μας φέρνει κοντά (πχ κάποιον, με τον οποίο έχουμε κοινές απόψεις και χημεία, θα τον προσέθετα στους φίλους μου, κι ας μην τον ήξερα)...
Βέβαια σιγά σιγά κατατάσσω τους φίλους σε κατηγορίες, γιατί θέλω πχ να ανεβάζω prive φωτογραφίες που μόνο οι πολύ στενοί μου φίλοι μπορούν να βλέπουν.
Δυστυχώς έτυχε μία φορά να γίνει μία πατάτα και τις είδε ένας παλιός γνωστός, αρχίζοντας τα σχόλια και στέλνοντάς μου email...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
.
Βέβαια σιγά σιγά κατατάσσω τους φίλους σε κατηγορίες, γιατί θέλω πχ να ανεβάζω prive φωτογραφίες που μόνο οι πολύ στενοί μου φίλοι μπορούν να βλέπουν.

αυτό θέλω να το κάνω κι εγώ και ...σκυλοβαριέμαι :redface::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ναι, άσε... και δεν είναι τόοοσο εύχρηστο αυτή τη στιγμή... νομίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Το νέο facebook σώζει από τις σελίδες των 15megabytes με τα 7500 applications.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Αγαπω νεο φεισμπουκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ε; ποιος; Εξηγηθείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
Indeed! Για πείτε και σ' εμάς!!! KουΕ σε ξετρύπωσα! Κάνε με accept asap :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Αγαπω νεο φεισμπουκ.

Ε; ποιος; Εξηγηθείτε.

Indeed! Για πείτε και σ' εμάς!!! KουΕ σε ξετρύπωσα! Κάνε με accept asap :P
Πατήστε εκεί που λέει new facebook και θα δείτε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
που λέει new facebook ρε παιδιά?!?!?!?!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

invalid

Πολύ δραστήριο μέλος

Η δεν είναι συνδεδεμένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 1,279 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top