Outlook Express

ssaxo

Νεοφερμένος

Η ssaxo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
γεια σας!!!!θελω να με βοηθησετε γιατι εχω πηξει με αυτο..λοιπον θελω να κανω λογοριασμο στο outlook και μου ζηταει διακομιστες .καταρχας τι ειναι αυτο και που μπορω να το βρω?αν βοηθαει εχω συνδεση vodafone ..σας ευχαριστω εκ των προτερων..:D:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Διακομιστής (η server στα ελληνικά) είναι ο υπολογιστής εκείνος μέσω του οποίου θα διαβάζεις και θα στέλεις τα mails σου. Υπάρχει ο POP3 ή ο IMAP server που σου "δίνει" τα mail που σου έχουν έρθει. Υπάρχει επίσης ο SMTP που "παίρνει" ο,τι mail γράφεις εσύ και το προωθεί στον παραλήπτη.
Ποιοί servers είναι αυτοι καθώς και τι login/password θέλουν για να δουλέψουν ξέρει η υπηρεσία που σου δίνει το mail σου. Αν το mail σου ειναι kati@vodafon.gr τότε ξέρει η vodafon. Αν θές να δείς πως θα δείς του kati@gmail.com τους servers πρέπει να ψάξεις στο gmail.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top