Παιδί εκτός γάμου και δεύτερη γυναίκα

Just ME_

Νεοφερμένος

Η Just ME_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Γεια σας,

Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν είμαι σε μια σχέση η οποια σχέση είναι αρκετά σοβαρή (προς γάμο)... Ο σύντροφος μου όμως έχει ένα παιδί 3μιση ετών από προηγουμενη σχέση, με το οποιο παιδί δεν έχω κανένα πρόβλημα (υπάρχουν καλά αναπτυγμένες σχέσεις), αντιθέτως η μητέρα του παιδιού από την ημέρα που με γνώρισε κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μας χωρίσει επειδή ακόμη έχει αισθήματα για το σύντροφο μου. Μας έχει στείλει δυο χαρτιά (υποθέσεις οικογενειακού δικαστηρίου) ένα το οποιο λέει ότι θέλει να αποκτήσει τη πλήρη κηδεμονία για να βγει εκτος χώρας λόγω του ότι δεν μπορεί να βρει δουλειά επειδή είναι από Αγγλία και δε γνωρίζει καλά ελληνικά και δε δικαιούται τα δικαιώματα ως ανύπαντρης μητέρας όπως στη χωρα της και η δεύτερη είναι για διατροφή τη οποια είχε και έχει μέχρι τώρα (τις έδινε 250 ευρώ τον μηνα και extra λεφτά για γιατρούς εμβόλια ρούχα κτλ.{υπάρχουν αποδείξεις για τα λεφτά}), μας είχε απειλήσει ότι αν δεν την άφηνε να φύγει θα τον ανάγκαζε να την φροντίζει και εκείνη εκτος από το παιδί του και έτσι στο δικαστήριο ζήτησε διατροφή 700-800 ευρώ (ρεύματα, τηλεφωνα, ψώνια, οδοιπορικά,νερά, σχόλιο του παιδιού και ψυχαγωγία την οποια ψυχαγωγία μονο μαζί μας έχει το μωρό επειδή το έχουμε από τη ημερα του Σαββάτου μέχρι την νύχτα τις Κυριακής). Την υπόθεση με την διατροφή ούτε κέρδισε ούτε έχασε επειδή ο δικαστής αποφάσισε η διατροφή να ανέρθει στα 300 ευρώ και να πληρώσουμε ένα μέρος τις δικηγόρου τις 200 ευρώ επειδή αυτή δη εργάζεται.. Τώρα απειλά ότι έχει πολλά πράγματα τα οποια θα μπορούσε να τη στείλει στο δικαστήριο και να ζητα και ότι δε θα μας αφήσει ήσυχους. Το μωρό ήταν άρρωστο στο τρίμερο αυτό που ήταν κοντά μας το πήραμε στο νοσοκομεία και μας έκαναν εισαγωγή αυτή ήρθε για κανένα 2ωρο και μετά έφυγε, ποια μάνα θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο; Το καλοκαίρι που πέρασε έφυγε εκτος χώρας για διακοπές για περίπου 2 εβδομάδες χωρίς ειδοποίηση και το άφησε στην άρρωστη 70 ετών μητέρα τις, η οποια μητέρα της στις 3 μέρες επικοινώνησε μαζί μας τηλεφωνικώς για να πάμε να πάρουμε το μωρό επειδή δεν τα έβγαζε πέρα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ....;;;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ Η ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΓΩΓΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Έχετε ρωτήσει δικηγόρο για αυτή την υπόθεση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Just ME_

Νεοφερμένος

Η Just ME_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Αυτό το έχουμε σκεφτεί ήδη απλά προσπαθώ μήπως και βρω και κάτι άλλο που να μπορούμε να προσθέσουμε και από απλό κόσμο που να έχει ή είχε παρόμοιες εμπειρίες και πως το έχουν χειριστεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Γεια σας,

Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν είμαι σε μια σχέση η οποια σχέση είναι αρκετά σοβαρή (προς γάμο)... Ο σύντροφος μου όμως έχει ένα παιδί 3μιση ετών από προηγουμενη σχέση, με το οποιο παιδί δεν έχω κανένα πρόβλημα (υπάρχουν καλά αναπτυγμένες σχέσεις), αντιθέτως η μητέρα του παιδιού από την ημέρα που με γνώρισε κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μας χωρίσει επειδή ακόμη έχει αισθήματα για το σύντροφο μου. Μας έχει στείλει δυο χαρτιά (υποθέσεις οικογενειακού δικαστηρίου) ένα το οποιο λέει ότι θέλει να αποκτήσει τη πλήρη κηδεμονία για να βγει εκτος χώρας λόγω του ότι δεν μπορεί να βρει δουλειά επειδή είναι από Αγγλία και δε γνωρίζει καλά ελληνικά και δε δικαιούται τα δικαιώματα ως ανύπαντρης μητέρας όπως στη χωρα της και η δεύτερη είναι για διατροφή τη οποια είχε και έχει μέχρι τώρα (τις έδινε 250 ευρώ τον μηνα και extra λεφτά για γιατρούς εμβόλια ρούχα κτλ.{υπάρχουν αποδείξεις για τα λεφτά}), μας είχε απειλήσει ότι αν δεν την άφηνε να φύγει θα τον ανάγκαζε να την φροντίζει και εκείνη εκτος από το παιδί του και έτσι στο δικαστήριο ζήτησε διατροφή 700-800 ευρώ (ρεύματα, τηλεφωνα, ψώνια, οδοιπορικά,νερά, σχόλιο του παιδιού και ψυχαγωγία την οποια ψυχαγωγία μονο μαζί μας έχει το μωρό επειδή το έχουμε από τη ημερα του Σαββάτου μέχρι την νύχτα τις Κυριακής). Την υπόθεση με την διατροφή ούτε κέρδισε ούτε έχασε επειδή ο δικαστής αποφάσισε η διατροφή να ανέρθει στα 300 ευρώ και να πληρώσουμε ένα μέρος τις δικηγόρου τις 200 ευρώ επειδή αυτή δη εργάζεται.. Τώρα απειλά ότι έχει πολλά πράγματα τα οποια θα μπορούσε να τη στείλει στο δικαστήριο και να ζητα και ότι δε θα μας αφήσει ήσυχους. Το μωρό ήταν άρρωστο στο τρίμερο αυτό που ήταν κοντά μας το πήραμε στο νοσοκομεία και μας έκαναν εισαγωγή αυτή ήρθε για κανένα 2ωρο και μετά έφυγε, ποια μάνα θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο; Το καλοκαίρι που πέρασε έφυγε εκτος χώρας για διακοπές για περίπου 2 εβδομάδες χωρίς ειδοποίηση και το άφησε στην άρρωστη 70 ετών μητέρα τις, η οποια μητέρα της στις 3 μέρες επικοινώνησε μαζί μας τηλεφωνικώς για να πάμε να πάρουμε το μωρό επειδή δεν τα έβγαζε πέρα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ....;;;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ Η ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΓΩΓΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ;;;


Δεν τον εχει ξεχάσει, δεν το έχει ξεγράψει, στα χέρια της έχει το παιδί του, εσύ τι αλλο περιμένεις μαζί του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Νομίζω οτι δεν είναι δική σου δουλειά να ασχοληθείς, άσε τον άντρα να τα βγάλει πέρα μόνος του, δεν ξέρω μήπως να ξανασκεφτόσουν τη σχέση με αυτόν τον άντρα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

elepan

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αναλυτής συστημάτων και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Προφανώς χρησιμοποίει το παιδί ως μοχλό πίεσης, για να εκβιάζει ψυχολογικά τον δεσμό σου και να του παίρνει όσα πιο πολλά χρήματα μπορεί. Κάτι που την κάνει απαράδεκτη. Ας της δώσει την κηδεμονία και ας συμφωνήσουν (που πολύ φοβάμαι, πως δεν θα το δεχτεί) να το έχει και αυτός κάποιους μήνες το καλοκαίρι. Πάντως, χωρισμένοι άντρες και γυναίκες (και με παιδιά) και ξαναφτιάχνουν την ζωή τους. Και εδώ ο σύντροφός σου δεν μπορεί να κάνει καινούργια αρχή, διότι δέχεται μόνιμο εκβιασμό. Φυσικά αυτό δεν μπορεί να τον ακολουθεί για πάντα, επειδή εκείνη μένει γαντζωμένη επάνω του και να του στερεί το δικαίωμα να φτιάξει την ζωή του με εσένα. Ας της δώσει την πλήρη κηδεμονία, αλλιώς δεν βλέπω να ησυχάζετε. Στο χέρι του είναι να το λύσει και να της δώσει να καταλάβει πως ερωτικά έχουν τελειώσει και πως έχει κάνει ο ίδιος καινούργια αρχή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Γεια σας,

Εδώ και ένα χρόνο σχεδόν είμαι σε μια σχέση η οποια σχέση είναι αρκετά σοβαρή (προς γάμο)... Ο σύντροφος μου όμως έχει ένα παιδί 3μιση ετών από προηγουμενη σχέση, με το οποιο παιδί δεν έχω κανένα πρόβλημα (υπάρχουν καλά αναπτυγμένες σχέσεις), αντιθέτως η μητέρα του παιδιού από την ημέρα που με γνώρισε κάνει τα αδύνατα δυνατά για να μας χωρίσει επειδή ακόμη έχει αισθήματα για το σύντροφο μου. Μας έχει στείλει δυο χαρτιά (υποθέσεις οικογενειακού δικαστηρίου) ένα το οποιο λέει ότι θέλει να αποκτήσει τη πλήρη κηδεμονία για να βγει εκτος χώρας λόγω του ότι δεν μπορεί να βρει δουλειά επειδή είναι από Αγγλία και δε γνωρίζει καλά ελληνικά και δε δικαιούται τα δικαιώματα ως ανύπαντρης μητέρας όπως στη χωρα της και η δεύτερη είναι για διατροφή τη οποια είχε και έχει μέχρι τώρα (τις έδινε 250 ευρώ τον μηνα και extra λεφτά για γιατρούς εμβόλια ρούχα κτλ.{υπάρχουν αποδείξεις για τα λεφτά}), μας είχε απειλήσει ότι αν δεν την άφηνε να φύγει θα τον ανάγκαζε να την φροντίζει και εκείνη εκτος από το παιδί του και έτσι στο δικαστήριο ζήτησε διατροφή 700-800 ευρώ (ρεύματα, τηλεφωνα, ψώνια, οδοιπορικά,νερά, σχόλιο του παιδιού και ψυχαγωγία την οποια ψυχαγωγία μονο μαζί μας έχει το μωρό επειδή το έχουμε από τη ημερα του Σαββάτου μέχρι την νύχτα τις Κυριακής). Την υπόθεση με την διατροφή ούτε κέρδισε ούτε έχασε επειδή ο δικαστής αποφάσισε η διατροφή να ανέρθει στα 300 ευρώ και να πληρώσουμε ένα μέρος τις δικηγόρου τις 200 ευρώ επειδή αυτή δη εργάζεται.. Τώρα απειλά ότι έχει πολλά πράγματα τα οποια θα μπορούσε να τη στείλει στο δικαστήριο και να ζητα και ότι δε θα μας αφήσει ήσυχους. Το μωρό ήταν άρρωστο στο τρίμερο αυτό που ήταν κοντά μας το πήραμε στο νοσοκομεία και μας έκαναν εισαγωγή αυτή ήρθε για κανένα 2ωρο και μετά έφυγε, ποια μάνα θα μπορούσε να κάνει κάτι τέτοιο; Το καλοκαίρι που πέρασε έφυγε εκτος χώρας για διακοπές για περίπου 2 εβδομάδες χωρίς ειδοποίηση και το άφησε στην άρρωστη 70 ετών μητέρα τις, η οποια μητέρα της στις 3 μέρες επικοινώνησε μαζί μας τηλεφωνικώς για να πάμε να πάρουμε το μωρό επειδή δεν τα έβγαζε πέρα. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΤΗΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΜΕ ΝΑ ΕΠΗΡΕΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΜΑΣ ΖΩΗ....;;;; ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΕΝΑΝΤΙΩΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΗΣ Η ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΓΩΓΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΣΥΝΤΡΟΦΟ ΜΟΥ;;;

Φοβάμαι ότι εχεις εμπλακεί σε μια ιστορία από την οποία θα έπρεπε ίσως να πάρεις κάποιες αποστάσεις, αν μη τι άλλο γιατί αφορά πρωτίστως ένα παιδί για το οποίο θα πρέπει να αποφασίσουν οι γονεις του πρώτα από όλα...
Συν το ότι ο σύντροφος σου θα πρέπει να ξεκαθαρίσει τη ζωή του πριν προχωρήσει σε ο,τιδηποτε μαζί σου, λυπάμαι αλλά σε αυτό δεν υπάρχουν και πολλά περιθώρια.
Αποδέχθηκες το παρελθόν του, αγκάλιασες το παιδί του και αυτο ειναι πολύ σημαντικό εκ μέρους σου και δείχνει ότι θέλεις να μοιραστείς τη ζωή σου μαζί του.
Όμως, αυτό δε μπορεί να σημαίνει ότι θα υφίστασαι και τις ταλαιπωρίες στις οποίες θα ήθελε να τον υποβάλλει η πρωην για τους δικούς της λόγους κι αυτό γιατί με τον τρόπο αυτο μπορεί να επηρεαστεί και η δική σας σχέση, κούραση, ένταση, εκνευρισμός δεν είναι παράλογο να εμφανιστούν και δεν θα πρέπει να υπάρχει χώρος για κατάλοιπα του παλιού σε κάτι καινούριο.
Πρέπει να λύσει τα προβλήματα του μόνος του, να ρυθμίσει τη ζωή του και μετά να κάνετε ό,τι θέλετε μαζί.
Μπορείς φυσικά να του συμπαραστέκεσαι, να του δίνεις κουράγιο ή να συζητάς μαζί του, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι θα πρέπει να καταλάβει ότι αν θέλει εσένα και μια αρχή μαζί σου, θα πρέπει να δώσει ένα τέλος από την άλλη πλευρά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Αυτό που κανω δεν είναι καθολου πρωτοτυπο αλλά μόνο με εναν καλό δικηγόρο θα βρείτε άκρη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Just ME_

Νεοφερμένος

Η Just ME_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Με πληγώνει αφάνταστα να ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω κάτι να βοηθήσω αυτόν και την σχέση μας γιατί έδωσα ότι είχα και δεν είχα γι'αυτόν τον άνθρωπο, θέλω να το παλέψω ή να την παλέψω για να δει πόσο άδικο έχει.... γιατί να τρέφει αυτό το απέραντο μίσος απεναντίας μου (σίγουρα τον άντρα δεν της τον πήρα έχουν χωρίσει εδώ και δυόμισι χρόνια και είχε κ άλλες σχέσεις πριν από εμένα χωρίς να του κάνει όλες αυτές τις ζηλοτυπίες). Έχω σταθεί δίπλα του και είμαι πρόθυμη να μείνω δίπλα του φτάνει να μπορεί και αυτός να υποστηρίξει την σχέση μας, πράγμα που φοβάται γιατί η άλλη είναι τρελλ* και θα του πάρει το παιδί. Το έχω συζητήσει μαζί του και του έχω πει ότι είμαι πρόθυμη να φύγω αν είμαι ο λόγος των προβλημάτων του (αν και θα με βόλευε να πάρει το παιδί και να φύγει αυτή), αλλά επειδή τον αγαπώ ειλικρινά και είμαι αξιοπρεπείς δεν θα το άφηνα και ούτε θα το αφήσω να γίνει αυτό (έχω δει πολύ δικό μου άτομο να χάνει το παιδί του από μια παρόμοια κατάσταση και να πεθαίνει χωρίς να το δει). :'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις, σοβαρά τώρα. Δεν είναι φυσιολογικό να μπορεί η πρώην γυναίκα κάποιου να χωρίζει ένα ζευγάρι. Αν δεν είσαι εσύ θα είναι μια άλλη, δηλαδή αυτός ο άνθρωπος θα μείνει για πάντα μόνος; Νομίζω οτι πρέπει να κάνεις μια συζήτηση μαζί του στην οποία να προσανατολίσεις τη συζήτηση προς (είδες, δεν είπα "απαιτήσεις" γιατί είναι λεπτό το θέμα) τη λήψη μιας τελειωτικής απόφασης και λύσης με το θέμα αυτό. Ο ίδιος πρέπει να μιλήσει με την πρώην του ήρεμα και πολιτισμένα γιατί και το παιδί δεν είναι βόμβα που την πετάμε από δω κι από κει για να πληγώσουμε τον πρώην μας.... Πρέπει να βρεθεί μια τελειωτική λύση. Προς εκεί πρέπει να στρέψεις όλο το θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Πάρτε έναν πολύ καλό δικηγόρο, μην τσιγγουνευτείτε για μια τέτοια περίπτωση. Αυτός θα σας δώσει ιδέες και εναλλακτικές. Στο κάτω κάτω κάντε την να φανεί ανάξια να κρατήσει το παιδί. Ή παντρευτείτε, το δικαστήριο θα προτιμήσει πιστεύω να δώσει την κηδεμονία του παιδιού σε ένα παντρεμένο ζευγάρι παρά σε μια ανύπαντρη που δεν μπορεί να σταθεί ούτε η ίδια οικονομικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top