Φιλικός καφές ή ραντεβού;

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ένα αγόρι βγαίνει για καφέ με μια κοπέλα μόνο όταν την θέλει ή θέλει να τον εξυπηρετήσει σε κάτι. Διαφορετικά, προτιμά την παρέα των φίλων του.

Γνωρίζοντας αυτά, καλό είναι τα κορίτσια να ξέρουν ότι, αν δέχονται να πάνε για καφέ, λένε… «θα δούμε», δεν λένε ξεκάθαρα «θέλω να παραμένουμε φίλοι».

Μιλάμε για την περίπτωση που πάνε, ένα κορίτσι και ένα αγόρι, μόνοι τους. Αν πάνε παρέα , πάνω από δυο άτομα, είναι διαφορετικά τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ένα αγόρι βγαίνει για καφέ με μια κοπέλα μόνο όταν την θέλει ή θέλει να τον εξυπηρετήσει σε κάτι. Διαφορετικά, προτιμά την παρέα των φίλων του.

Δεν συμφωνώ σε αυτό, οι περισσότεροι φίλοι που έχω είναι άντρες και μια χαρά μπορούμε και τα λέμε όταν βγαίνουμε μόνοι μας χωρίς να με θέλουν ή να έχουν να κερδίσουν κάτι απο μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Πιστεύω ότι ένα αγόρι βγαίνει για καφέ με μια κοπέλα μόνο όταν την θέλει ή θέλει να τον εξυπηρετήσει σε κάτι. Διαφορετικά, προτιμά την παρέα των φίλων του.

Δεν το θεωρώ σωστό αυτό. Και γιατί δηλαδή να ισχύει αυτό μόνο για τους άντρες κι όχι για τις γυναίκες. Δεν είμαστε από διαφορετικό πλανήτη. Ας μην υπερβάλουμε καλύτερα. Θεωρώ οτι για να επιτευχθεί μια φιλία μεταξύ δύο ανθρώπων, πρέπει οι άνθρωποι αυτοί σαν άνθρωποι να πληρούν κάποιες προϋποθέσεις κι αυτό δεν έχει να κάνει με το αν είναι άντρας ή γυναίκα ο άλλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paty

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Paty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 1,385 μηνύματα.
Αν γινει μια τετοια προταση ειτε απο τον εναν ειτε απο τον αλλον,πιστευω δεν ειναι κομψο να ξεκοψεις απο την αρχη τις κινησεις του αλλου.Δε λεω να κανεις το αντιθετο.Να δωσεις δλδ ελπιδες.Νομιζω πως το καλυτερο ειναι μεσα στη κουβεντα να δειξεις τις προθεσεις σου χωρις να φανεις ψωνισμενος/η και να προσβαλεις τον αλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Γενικα δε μ'αρεσει να προτρεχω και να κανω σεναρια μες στο μυαλο μου..Αν με καποιον περναω καλα, γελαω, εχω κατι να πω γενικως, δεν το βρισκω κακο να παω για εναν καφε αν το προτεινει..στη διαρκεια του καφε ωστοσο δεν θα ημουν οπως με τον κολλητο μου, με πειραγματα, αστεια πριν σκεφτω αν τα παρει αλλιως ο αλλος κτλ..πιο μαζεμενα πραγματα, που δεν μπορουν να παρεξηγηθουν. Τωρα αν ο αλλος μπορει να το δει αλλιως ενω ειμαι προσεκτικη και δεν αφηνω περιθωρια, ειναι δικο του θεμα. Το να λεω ομως σε οποιονδηποτε γνωστο που θελει να καφεδιαστουμε οτι τζιζ-η κιουρια ειναι του κιουριου..ενταξει, το βρισκω λιγο κομπλεξικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
μέχρι στιγμής με έχετε πει εμέσως πλην σαφώς ψωνισμένη κομπλεξική και δεν ξέρω και γω τι άλλο :P:P:P:P:P:P:P:P


:hmm:
ρε σεις.... ξεχνατε ενα πολυ σημαντικο παραγοντα....
σημασία δεν έχει ΤΙ λες αλλά το ΠΩΣ το λες :P

στον άλλο μπορείς να πεις ακριβως αυτο που σκεφτεσαι και να εισαι κυριος ή κυρια... δεν καταλαβαινω για ποιο λογο εισαι ψωνισμένος τη στιγμή που υποψιαζεσαι οτι ο αλλος σε φλερταρει κι προσπαθεις με όμορφο και έξυπνο τροπο να του πεις οτι δεν τον παιρνει και να μην φαντασιώνεται πραγματα?

Για μενα ας πουμε ειναι πολυ πιο άσχημο να παω προθυμη για καφε με κάποιον ο οποιος ΦΑΝΤΑΖΕΤΑΙ οτι μπορουμε να εχουμε κατι παραπάνω απο φιλια και απ την κουβέντα να του δειξω οτι δεν ενδιαφέρομαι....
Μου χτυπαει ρε παιδι μου....
Σε τελική καλυτερα να εχω καταλαβει εγω λαθος να βγω ΙΣΩΣ ψωνισμενη παρα να τον φερω τον αλλον σε δυσκολη θεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
μέχρι στιγμής με έχετε πει εμέσως πλην σαφώς ψωνισμένη κομπλεξική και δεν ξέρω και γω τι άλλο :P:P:P:P:P:P:P:P

Εγώ είπα οτι μπορεί να φανείς ψωνισμένη, όχι οτι είσαι ;)

Πάντως συμφωνώ μαζί σου. Κι εμένα ρε γμτ μου φαίνεται "κάπως" να πάω με κάποιον για καφέ και να του το δείξω εκεί... Σαν να του δίνω ελπίδες και να τις παίρνω πίσω σε περίπτωση που το βλέπει αλλιώς...

Επίσης κάτι άλλο: Έστω οτι θέλω να βγώ για καφέ με κάποιον, που δεν με ενδιαφέρει ερωτικά. Πως τον ρωτάω ώστε να μην φανεί οτι του την πέφτω και αρνηθεί γι'αυτό (ή δεχτεί επειδή γουστάρει ενώ εγώ εννοούσα άλλο).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
τώρα... το πως προσκαλείς κάποιον για καφέ χωρίς να σε παρεξηγήσει....
εγω θα το εκανα ως εξης....
"είσαι πάρα πολύ ωραιος τύπος... τόσο πολύ που μου αρέσεις σαν τυπάκι, που σκεφτομασταν με τον καλό μου με ποια κοπελια απ τις γνωστες μας να σε διασταυρωσουμε! :D " και στο καπακι.... "να κανονισουμε ρε συ να παμε καμια μερα για κανα καφε... ή οι δυο μας, ή με τα ζευγαρια μας, ή με παρεα γενικώς... ότι γουσταρεις κι αγαπας" ;)


Κάπως έτσι ίσως :P
Για να είμαι ειλικρινής δε μου έχει τύχει ακόμα....
πάντα τα άτομα που μου άρεσαν για παρέα ήταν ήδη μέσα στις παρέες μου οπότε δεν τέθηκε ποτέ τέτοιο θέμα....
ή ακομα κι αν προσκάλεσα κάποιο άτομο που μου άρεσε η παρέα του, δεν τον προσκάλεσα ποτε σε τετ α τετ καφε.....
πάντα τον προσκαλούσα με τη συνοδό του και ήμουν με τον συνοδο μου ώστε να είναι τετράδα - ζευγάρια φάση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ούτε μένα μου έχει τύχει μέχρι στιγμής. Αλλά όπως προείπα "των φρονίμων τα παιδιά..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
να απαντησω και εγω σαν αντρας? Ο δευτερος αντρας που απαντα στο τοπικ λολ

1) αν δεν μας αρεσει καποια, σπανια θα βγουμε μαζι της
2) αν οντως θελουμε να βγουμε θα το πουμε με τον ιδιο τροπο "παμε για κανα καφε τη παρασκευη" η κατι τετοιο, αυτο που θα αλαξει θα ειναι η κιναισθητικη κλιμακοση. Ητοι θα ειναι διαφορετικη η γλωσσα του σωματος, δεν θα αγγιζουμε μαλλια, χερια, δεν θα κοιταμε στα ματια εντονα, θα ειμαστε πιο ανετοι στη θεση μας, τετοια πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
να απαντησω και εγω σαν αντρας? Ο δευτερος αντρας που απαντα στο τοπικ λολ

1) αν δεν μας αρεσει καποια, σπανια θα βγουμε μαζι της

Απορώ πώς μπορείς και μιλάς εξ'ονόματος όλων των αντρών. (Ή μήπως εγώ έχω πέσει τόσο έξω σε σχέση με τους άντρες; :hmm: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,326 μηνύματα.
Απορώ πώς μπορείς και μιλάς εξ'ονόματος όλων των αντρών. (Ή μήπως εγώ έχω πέσει τόσο έξω σε σχέση με τους άντρες; :hmm: )

καλα προφανος δεν μπορω να ισχυριστω κατι τοσο καθολικο οσο "ολοι οι αντρες" σου λεω παντος τι ξερω απο εμενα και τους φιλους/γνωστους μου ενα δειγμα ας πουμε 20 ατομων χονδρικα.

αλλα ναι μαλλον εχεις πεσει εξω με τους αντρες, ειναι δυσκολο για μια γυναικα να καταλαβει πως λειτουργει ενας ανδρας και ακομα πιο δυσκολο για ενα αντρα να καταλαβει πως λειτουργει μια γυναικα. Το εχω ξαναπει αλλα ειχα τη τυχη να βρεθω σε μια κατασταση στην οποια ειχα αρχικα αυξημε ανδρογωνα και μετα πληρη ελειψη αυτων και περισια γυναικιων ορμονων. Δεν μπορω να ισχιριστω οτι ξερω πως ειναι να εισαι γυναικα αλλα εχω πλησιασει καπως. Point is, ειμαστε πολυ sexually driven, αν δεν μας αρεσει μια γυναικα ΔΕΝ θα βγουμε μαζι της, γιατι να το κανουμε αυτο? Θα βγουμε με ενα φιλο μας. Ακομα και οταν ειμαστε φιλοι με καποια κοπελια, παντα στο πισω μερος του μυαλου μας υπαρχει μια σεξουαλικη ταση, δεν εκφραζεται, μπορει καν να μην την αντιλαμβανομαστε, αλλα ποσους αντρες ξερεις που να κανουν παρεα (φιλικη) με παχουλες κοπελιες ας πουμε?:p

ειναι πολυ διαφορετικο για εσας, ειστε φτιαγμενες για να επιλεγετε συντροφο σταθερο κτλ, εμεις οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Εχει δικιο ο epote.
Σπανιοτατα εχω δει να βγαινει αντρας με κοπελα που δε του αρεσει.
Και στις φιλιες, τουλαχιστον απο τους αντρες, υπαρχει ενα ερωτικο ενδιαφερον.
Οι αντρες σκεφτονται πολυ σεξουαλικα και σε ολες τις σχεσεις τους με γυναικες για να ειναι καλες, πρεπει να του αρεσουν σεξουαλικα.
Ναι, υπαρχουν και εξαιρεσεις κλπ κλπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giostau

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο giostau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών. Έχει γράψει 1,945 μηνύματα.
Μετά από αυτά που διάβασα, θεωρώ τον εαυτό μου εξαίρεση! :)

Κάνω αρκετά παρέα με γυναίκες, ΜΟΝΟ για την παρέα!
Και δε με ενδιαφέρει αν είναι όμορφη ή όχι! Παρέα κάνω! Με ενδιαφέρει ο χαρακτήρας της!

Βέβαια δε διαφωνώ ότι η πλειοψηφία (μάλλον) των ανδρών είναι όπως περιγράφουν ο epote και ο ifrit...

Επί του θέματος, αν θέλω να πάω με μια κοπέλα για καφέ απλά και φιλικά, θα φροντίσω να ξεκαθαρίσω τις προθέσεις μου από ΠΡΙΝ προτείνω καφέ!
(όλο και κάποια παρέα θα έχουμε κάνει για να φτάσω να προτείνω να βγούμε...)
Επειδή την έχω πατήσει παλιότερα (εγώ πρότεινα καφέ φιλικά, και εκείνη την είδε αλλιώς) φροντίζω να ξεκαθαρίζω από νωρίς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
μέχρι στιγμής με έχετε πει εμέσως πλην σαφώς ψωνισμένη κομπλεξική και δεν ξέρω και γω τι άλλο :P:P:P:P:P:P:P:P

Σοζ κουεδού, δεν θυμομουν καν οτι το ειπες εσυ οταν εφτασα κατω κατω..εννοειται δεν ηταν προσωπικο. Αλλα το σκεφτομαι απ'την αλλη..αν προτεινα εγω σε εναν γνωστο μου να παμε για καφε, ΟΣΟ χιουμοριστικα και να μιλουσε, αν μου λεγε "ενταξει, αλλα ξερεις φυσικα οτι ειμαι ερωτευμενος και σε σχεση εεε?", ε δεν υπηρχε περιπτωση να πραγματοποιηθει ο καφες, και μαλλον θα μου αλλαζε πολυ και την αποψη μου για εκεινον.
Απλα εγω δε βρισκω το λογο να ξεκαθαρισω κατι απο πριν, οταν μιλαμε για εναν ΑΠΛΟΟΟΟΟ καφε. Αν εχω κοψει κινηση απο πριν οτι ο τυπος θελει κατι παραπανω, βεβαιως, φυσικα, ασφαλως, εκει να το σταματησω αν δεν εχω ορεξη, η να βγω τελικα γνωριζοντας τις προθεσεις του. Αλλα οταν ο αλλος δεν εχει δωσει δειγματα, γιατι να μπω στη διαδικασια "τωρα πως το σκεφτεται, και τι εννοει, και τι μπορει να σημαινει..".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Δεν τα διάβασα όλααααααααααα....σόρρυυυυυυυυυυυυυυ.....οπότε δεν ξέρω αν θα επαναληφθώ.... :redface:

Όταν ένας άντρας μου ζητήσει καφέ τα δυό μας χωρίς να κάνουμε ιδιαίτερη παρέα δεν θα το δω και ότι με βλέπει και τόσοοοοοοο φιλικά... Ναι είμαι πονηρό μυαλό εγώ :redface: Σίγουρα θα σκεφτώ ότι κάτι υποβόσκει από το μέρος του:hmm:

Φιλικό καφέ από άντρα θα θεωρήσω όταν βγαίνουμε πολύ καιρό με παρέα και έχει ήδη διαμορφωθεί το κλίμα και τα σημάδια που πέρνω είναι ότι με βλέπει έτσι και θα αρνηθώ να πιστέψω ότι μου το ζητά διαφορετικά...(όχι ότι δεν θα το σκεφτώ αλλά θα το αποθύσω :P)

Όπως και να έχει, μιας και έχω καθαρά φιλικές επαφές με πολλούς άντρες ( τα πάω πολύ καλά μαζί τους) και μιλάω εκ του ασφαλούς γι' αυτά που νιώθω μαζί τους, εγώ κυρίως, καφέδες και ξενύχτια μαζί σπίτι μου, σπίτι τους ή και κάπου αλλού :P εξελίχθηκαν χαλαρά, αφού τα σημάδια ήταν ξεκάθαρα!

P/s: Αν και πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι καθαρή φιλική σχέση ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλου δεν υπάρχει :hmm:Σας μπέρδεψα ε; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
P/s: Αν και πλέον αρχίζω και πιστεύω ότι καθαρή φιλική σχέση ανάμεσα σε άτομα του αντίθετου φύλου δεν υπάρχει :hmm:

Συμφωνώ. Και επαναλαμβάνω. Οι άντρες (τις περισσότερες φορές) βγαίνουν για καφέ με μια γυναίκα μόνο αν την θέλουν ή θέλουν την βοήθεια της σε κάτι. Αλλιώς κάνουν παρέα με τους φίλους τους.
(giostau... τρεις άντρες επιβεβαίωσαν αυτό που είπα…μάλλον είσαι όντος η εξαίρεση που επιβεβαιώνει τον κανόνα :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Θα διαφωνήσω, τουλάχιστον εγώ πότε δεν το βλέπω έτσι την φιλιά μετάξυ άντρα και γυναίκας. Ναι όταν θέλω να πλησιάσω ερωτικά μια γυναίκα θα ξεκινήσω με έναν φιλικό κάφε, για να δώ τον χαρακτήρα της και συχρόνως να μπορούμε να κάνουμε "φιλία" πάνω από όλα σε μια σχέση με ενδιαφέρει η επικοινωνία.

Αυτό που παρατηρώ και με στενοχορεί όσο "μεγαλώνω" είναι ότι πολλές φόρες οι γυναίκες έχουν την χειρότερη γνώμη για το αντρικό φύλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Αυτό που παρατηρώ και με στενοχορεί όσο "μεγαλώνω" είναι ότι πολλές φόρες οι γυναίκες έχουν την χειρότερη γνώμη για το αντρικό φύλο
Μην παρεξηγείς αυτά που λέω. Δεν είπα ότι είναι κακό. Για μένα είναι λογικό.

Ούτε εγώ δεν επιδίωκα ποτέ να πάω για καφέ να μιλήσω με ένα αγόρι αν δεν μου άρεσε. Αν τύχαινε να βρεθώ κάπου, με παρέα ή μη, και είχε ενδιαφέρον (ήταν έξυπνος κτλ), ευχαρίστως έπινα και τον καφέ, και συζητούσα μαζι του. Αλλά να κλείσω εγώ ραντεβού για καφέ, να τα πούμε…"φιλικά"…ποτέ.

Ξέρω ότι δημιουργείται ένα πεδίο αναμονής.(An expectation, which is a belief that is centred on the future, may or may not be realistic.)
Και δεν μου αρέσουν οι άβολες στιγμές, οταν λες :«δεν μου αρεσεις αρκετα για να τα φτιαξουμε». Γιατι αυτά του λες. Το ότι τον βλέπεις φιλικά δεν σημαίνει τίποτα άλλο.

Διευκρίνιση: δεν μιλάω για παλιούς φίλους, που ξέρεις πλέον πώς λειτουργούν και πώς σκέπτονται. Μιλάω για καινούριες γνωριμίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Σοζ κουεδού, δεν θυμομουν καν οτι το ειπες εσυ οταν εφτασα κατω κατω..εννοειται δεν ηταν προσωπικο.


ναι ρεεεεεεεεεε
μη μασάς :P
το ξέρω ότι με αγαπατε κι ας είμαι σε κάποια σημεία ψιλοκομπλεξική και ψωνισμένη :D

πλάκα κάνωωωωωωωω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top