Έχουμε το δικαίωμα να εγκαλούμε κάποιον για το βάρος του;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
Και εγω ξέρω μια που ο αντρας της έχει αδυνατισει (παλια ηταν και αυτος χοντρος) έγινε στυλάκι και αυτη συνεχιζει να ειναι σαν ντουλάπα διφυλλη. Παραγγελνει μπουγάτσες το πρωϊ και μας παιρνουν οι μυρωδιες και μάλιστα λέει τα πάχη μου τα κάλη μου. Μου έρχεται να της φέρω τη μπουγατσα στο κεφάλι καμια μέρα!

Εγω το πρωϊ παιρνω μαζι και τρωω κουάκερ με γιαουρτάκια και φρουτα και αυτη μπουγατσες και πιτσες. Απο το πρωϊ κιολας. Ε κάτσε ρε φιλε. Καπου ακουσαμε οτι έχει προδιαβητη. Ποσο θα συνεχιστει αυτο. Πάς να προσθέσεις ενα ακομα προβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
... και αυτη συνεχιζει να ειναι σαν ντουλάπα διφυλλη. Παραγγελνει μπουγάτσες το πρωϊ και μας παιρνουν οι μυρωδιες και μάλιστα λέει τα πάχη μου τα κάλη μου. Μου έρχεται να της φέρω τη μπουγατσα στο κεφάλι καμια μέρα!

Ρίξ' της και το ταψί στην κεφάλα από εμένα!!! Μιά επιείκεια στην βουλημία να την δείξω, στο τσαμπουκαλίδικο θράσος όμως που κάποιες φορές την συνοδεύει, αδυνατώ
(αλλά εκεί που κυρίως θα επικροτήσω είναι πως όταν έχεις οικογένεια, έχεις και ευθύνη να προστατεύεις την υγεία σου. Και να μεταφέρεις σωστές συνήθειες στα παιδιά σου. Μάστιγα σκέτη η παιδική παχυσαρκία. Γιατί αλλιώς, μετά χρειάζεσαι στατίνες και αντιδιαβητικά και του ιπποκράτη τα μάτια και επειδή τα έχεις φάει στις μπουγάτσες, τα θες και συνταγογραφημένα τζάμπα και τελικά καταλήγεις να πλακώνεσαι με τον fockos όπως φαίνεται σε άλλο νήμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
Θα τους κλειδώσω τα ψυγεια και θα πετάξω και τις σαβουρες ολες εξω απο το σπιτι. Εγω το δικο μου το παιδι θα το μάθω απο μικρο να τρώει υγιεινα. Θα μάθει ετσι οποτε θα τρώει και μετά ετσι. Και μια φορά το πολυ δυο την εβδομάδα θα παιρνουμε και καμια πιτσα και κανα σουβλάκι και καμια σοκολατιτσα. Αμα ειναι καλο παιδάκι!!! =D

Και τρέξιμο το πρωϊ μαζι μου. Θα βγαινουμε. Ειδικα τα σαββατοκυριακα. Θα πηγαινουμε στο πάρκο. Τις υπολοιπες μέρες εγω θα πηγαινω γυμναστηριο καμια ωριτσα. Να ξεκλέβω. Φιλε ειναι ωραιο να έχεις φτασει 40-50 χρονων και να εισαι δεμένος και με ωραιο σώμα.

Επισης παρατηρησα οτι με την γυμναστική εχεις μεγαλυτερη αντοχή και δυναμη στο σέξ!

Καμια φορά μπορει να φαινομαι λιγο τρελος αλλα αμα δεν σπάσεις αυγα ομελέτα δεν φτιάχνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Θα τους κλειδώσω τα ψυγεια και θα πετάξω και τις σαβουρες ολες εξω απο το σπιτι. Εγω το δικο μου το παιδι θα το μάθω απο μικρο να τρώει υγιεινα. Θα μάθει ετσι οποτε θα τρώει και μετά ετσι. Και μια φορά το πολυ δυο την εβδομάδα θα παιρνουμε και καμια πιτσα και κανα σουβλάκι και καμια σοκολατιτσα. Αμα ειναι καλο παιδάκι!!! =D

Και τρέξιμο το πρωϊ μαζι μου. Θα βγαινουμε. Ειδικα τα σαββατοκυριακα. Θα πηγαινουμε στο πάρκο. Τις υπολοιπες μέρες εγω θα πηγαινω γυμναστηριο καμια ωριτσα. Να ξεκλέβω. Φιλε ειναι ωραιο να έχεις φτασει 40-50 χρονων και να εισαι δεμένος και με ωραιο σώμα.

Επισης παρατηρησα οτι με την γυμναστική εχεις μεγαλυτερη αντοχή και δυναμη στο σέξ!

Πίτσα και βρώμικα γιατί απ' έξω; Πάγια απορία μου ήταν γιατί μιά πίτσα ή τα καλαμάκια στο σπίτι στοιχίζουν τα διπλά απ' όσα η ντεληβεριά. Τι σκτ βάζουν μέσα ρε γμτο ώστε να συντηρούν μαγαζί, προσωπικό, ασφάλιση, εφορίες και να έχουν και κέρδος και τελικά να είναι φτηνότερα από τα σπιτικά;
Κι όσο για την άσκηση, είμαι υπέρ πιο δραστικών μέσων. Όλοι στον ορειβατικό, οικογενειακώς. Και τα μωρά παρέα, στον μάρσιπο, να εντυπώνουν παραστάσεις. Και ποδήλατο επίσης οικογενειακώς, μικροί μεγάλοι. Ξεκινώντας έστω από τα ηλίθια φρήντεηζ, έτσι, για την προσαρμογή

δεν καταλαβα οι <<μικροκαμωμενοι>> στο πηγαδι ουρησαμε ;;;
Από πότε το ύψος θεωρείται <<μειονεκτημα>> .
την πληρώνουν και οι ''κοκκαλιάρηδες'' μαζί με τα μπρελόκ :Ρ, άστα, θλίψη σκέτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
Μπορεις να φτιάξεις και στο σπιτι υγιεινή πιτσα βασικά. Έχω πάρει αλευρι με κουάκερ μέσα , τυρι χαμηλών λιπαρών - γαλοπουλα και σάλτσα ντομάτας και ελιτσες καπαρι κτλπ μπορεις να βάλεις και κοτοπουλο. Και τα σουβλάκια σπιτι μπορεις να τα κάνεις υγιεινα πιτούλα στα κάρβουνα ή μια τορτιγια ψητή βάζεις μπιφτέκι λαχανο μουστάρδα χωρις ζάχαρη πατατουλες ψητες στογκριλ που ειναι σαν τηγανιτες και ειναι τζέτ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Μπορεις να φτιάξεις και στο σπιτι υγιεινή πιτσα βασικά. Έχω πάρει αλευρι με κουάκερ μέσα , τυρι χαμηλών λιπαρών - γαλοπουλα και σάλτσα ντομάτας και ελιτσες καπαρι κτλπ μπορεις να βάλεις και κοτοπουλο. Και τα σουβλάκια σπιτι μπορεις να τα κάνεις υγιεινα πιτούλα στα κάρβουνα ή μια τορτιγια ψητή βάζεις μπιφτέκι λαχανο μουστάρδα χωρις ζάχαρη πατατουλες ψητες στογκριλ που ειναι σαν τηγανιτες και ειναι τζέτ!

μωρέ ας είναι και επιβαρυμένα! Αλλά σπιτικά! (στα τυριά θα φάμε τις μουστάκες που δεν έχουμε φοβάμαι, καθότι πίτσα = τυρί+τυρί+τυρί. Φουλ φατ εννοείται. Και ένα μικρομεσαίο μποστάνι μανιτάρι-πιπεριά. Τις αλλαντικούρες τις χρειαζόμαστε; ).
Η ουσία βρίσκεται αλλού, μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο σε μιά οικογένεια που μαγειρεύει συνειδητά και με φαντασία, να βρει θέση η παχυσαρκία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
μωρέ ας είναι και επιβαρυμένα! Αλλά σπιτικά! (στα τυριά θα φάμε τις μουστάκες που δεν έχουμε φοβάμαι, καθότι πίτσα = τυρί+τυρί+τυρί. Φουλ φατ εννοείται. Και ένα μικρομεσαίο μποστάνι μανιτάρι-πιπεριά. Τις αλλαντικούρες τις χρειαζόμαστε; ).
Η ουσία βρίσκεται αλλού, μου φαίνεται εξαιρετικά δύσκολο σε μιά οικογένεια που μαγειρεύει συνειδητά και με φαντασία, να βρει θέση η παχυσαρκία

Συμφωνω. Και μενα οι γονεις μου αδυνατοι ειναι. Απο μικρος που ημουν θυμαμαι να μην μπαινουν στο σπιτι μαγιονέζες αλλαντικά και πολλά γλυκά. Το λάδι μπαινει ωμο στα φαγητα δεν το τσιγαριζει καν η μάνα μου. Και μικρος που ημουν μου έπαιρνε μονο κάτι μπισκοτα Nutricia δεν μου έδινε σοκολάτες. Ουτε τσουρέκια ουτε κρουασάν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εμένα με ενοχλούν οι προσβολές που ακούγονται και ακούστηκαν στα παραπάνω ποστς. " θέλω να της φέρω τη μπουγάτσα στο κεφάλι" ??? wtf? γιατί; τι σε νοιάζει; ο καθένας επιλέγει το τρόπο ζωής που του αρέσει και τον ευχαριστεί.
Εσένα σε ευχαριστεί να τρως κουάκερ το πρωί και αυτήν μπουγάτσα, so what, από τη στιγμή που δε σε επηρεάζει μη γίνεσαι κάφρος ρε φίλε, χέστηκες πόσα κιλά είναι αν έχει θέματα υγείας or we. Αυτό το πράγμα που όλα μας πειράζουν και μας ενοχλούν.. enough δλδ. Αηδία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Συμφωνω. Και μενα οι γονεις μου αδυνατοι ειναι. Απο μικρος που ημουν θυμαμαι να μην μπαινουν στο σπιτι μαγιονέζες αλλαντικά και πολλά γλυκά. Το λάδι μπαινει ωμο στα φαγητα δεν το τσιγαριζει καν η μάνα μου. Και μικρος που ημουν μου έπαιρνε μονο κάτι μπισκοτα Nutricia δεν μου έδινε σοκολάτες. Ουτε τσουρέκια ουτε κρουασάν.

!!!
άντε μετά να τα εξηγήσεις αυτά στην άλλη με τις μπουγάτσες!
Τυχαίο αυτό που λέγεται για τα 3 αρχέγονα ναρκωτικά της γεύσης; (αλάτι-ζάχαρη-λίπος) Και που επάνω τους έχουν βασιστεί τα κόμπο μηλσ; Και εμείς να εθίζουμε τα παιδιά μας σ' αυτά; Γιατί ρατσισμός με τους βουλημικούς αυτούς καθ' αυτούς, είτε υπέρβαρους είτε όχι, δεν υπάρχει. Με την ασύδοτη νοοτροπία κάποιων απ' αυτούς όμως, ναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω την θέση μου όσον αφορά αυτά που είπα για το 1,65 και το κοκκαλιάρηδες. Δε το είπα προσβλητικά, αλλά συνδιαστικά ότι αφού δεν είσαι 1,85 γεροδεμένος κτλ κτλ δε μπορείς να έχεις απαιτήσεις από την άλλη. Και στη τελική δεν είναι θέμα απαιτήσεων, μη κάτσεις καν να ασχοληθείς με κάποια που δε σου αρέσει, που είναι χοντρή, κοντή που δεν σου αναλογεί or w/e.

Εμένα με ενοχλούν οι προσβολές που ακούγονται και ακούστηκαν στα παραπάνω ποστς. " θέλω να της φέρω τη μπουγάτσα στο κεφάλι" ??? wtf? γιατί; τι σε νοιάζει; ο καθένας επιλέγει το τρόπο ζωής που του αρέσει και τον ευχαριστεί.
Εσένα σε ευχαριστεί να τρως κουάκερ το πρωί και αυτήν μπουγάτσα, so what, από τη στιγμή που δε σε επηρεάζει μη γίνεσαι κάφρος ρε φίλε, χέστηκες πόσα κιλά είναι αν έχει θέματα υγείας or we. Αυτό το πράγμα που όλα μας πειράζουν και μας ενοχλούν.. enough δλδ. Αηδία.

χαχα θα έπρεπε να σε ευχαριστει που κάποιος βρίσκεται να αντιδράσει έτσι και δεν σε αφηνει στην λαιμαργια σου να γινεις μαύρα χάλια.

Γιατι χέστηκες; εφοσον μπορεις να βοηθησεις έναν άνθρωπο να ξεφυγει απο την σαπίλα γιατι να μην το κάνεις. Έστω και με τον hard way! Δηλαδη να της φέρεις τις μπουγάτσες στο κεφάλι!!! Προφανως μιλάω μεταφορικά.

Αλλα οπως έχω ξαναπει μερικές φορές κάποιοι αθελά τους πρεσβεύουν λάθος προτυπα και πανε να τα μεταδώσουν κιολας. Εκει έχεις χρεος να παρέμβεις! Αυτη τωρα παριστάνει την κουλ χοντρουλα που τα τρώει ολα και ειναι χαρουμενη και τα σχετικά. Ενω ο κουλ τυπος ειναι 40-50 χρονων οικογενειάρχης το πρωϊ στη δουλειά το απογευμα στο γυμναστηριο και ειναι φέτες και στυλάτος! Ικανοποιεί την γυναικα του χωρις να λαχανιάζει , πάει με το παιδάκια του για τρέξιμο τα σαββατοκυριακα στο ρεπο του και ειναι ζωντάνος τύπος.

Δεν ειναι κοιλαράς με την τσιγαρουμπα και τις μπυρες στο σαλονι !!! Αυτοι ειμαστε!!! Αυτοι θα γινουμε!!! Yeahhh! -.-

!!!
..... Με την ασύδοτη νοοτροπία κάποιων απ' αυτούς όμως, ναι

Τα ειπες ολα!

Στο φβ έχουν και το ΚΙΧΕ το κινημα χοντρων ελλάδος. Just eat it ειναι το σλογκαν τους! Πρέπει να τους επιτεθούμε! Να τους νικήσουμε και να κατάσχουμε τονους μπουγατσας και πιτογυρων.

ΥΓ Princes κανουμε και λιγο καλαμπούρι να σπάσει η μονοτονια. Μην τρελαινεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
. Έστω και με τον hard way! Δηλαδη να της φέρεις τις μπουγάτσες στο κεφάλι!!! Προφανως μιλάω μεταφορικά.

ίσως ήταν τελικά αδόκιμη η έκφραση De Ville. Γιατί αν της φέρεις το ταψί με τις μπουγάτσες κατακούτελα, μετά τον αρχικό στούφο, παίζει να καθίσει και να τις φάει.

Ενω ο κουλ τυπος ειναι 40-50 χρονων οικογενειάρχης το πρωϊ στη δουλειά το απογευμα στο γυμναστηριο και ειναι φέτες και στυλάτος! Ικανοποιεί την γυναικα του χωρις να λαχανιάζει , πάει με το παιδάκια του για τρέξιμο τα σαββατοκυριακα στο ρεπο του και ειναι ζωντάνος τύπος.

Δεν ειναι κοιλαράς με την τσιγαρουμπα και τις μπυρες στο σαλονι !!! Αυτοι ειμαστε!!! Αυτοι θα γινουμε!!! Yeahhh! -.-



.
Μην σου πω πως και στα 60 του σχεδόν, έχει το κουράγιο και το μυαλό, αφού το ψάξει στο γιου τιουμπ και στο νετ, να ξεκινήσει να ανοίγει πηγάδι με τον γιο του. Το φουλ κόνσεπτ, 7 καλούπια και ντηζαϊνιά, μόνο ένας που χτυπούσε αρτεσιανά ήταν η παρέμβαση για να μην σκάβουμε 2 karagiozo's wedding. Από τα όμορφα που έχω να θυμάμαι από τον γέρο μου, μοναδικές εμπειρίες. Κι άσε τους άλλους που ανέφερες να σαπίζουν στους καναπέδες με τα τελάρα τις μπύρες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
χαχα θα έπρεπε να σε ευχαριστει που κάποιος βρίσκεται να αντιδράσει έτσι και δεν σε αφηνει στην λαιμαργια σου να γινεις μαύρα χάλια.

Γιατι χέστηκες; εφοσον μπορεις να βοηθησεις έναν άνθρωπο να ξεφυγει απο την σαπίλα γιατι να μην το κάνεις. Έστω και με τον hard way! Δηλαδη να της φέρεις τις μπουγάτσες στο κεφάλι!!! Προφανως μιλάω μεταφορικά.

Αλλα οπως έχω ξαναπει μερικές φορές κάποιοι αθελά τους πρεσβεύουν λάθος προτυπα και πανε να τα μεταδώσουν κιολας. Εκει έχεις χρεος να παρέμβεις! Αυτη τωρα παριστάνει την κουλ χοντρουλα που τα τρώει ολα και ειναι χαρουμενη και τα σχετικά. Ενω ο κουλ τυπος ειναι 40-50 χρονων οικογενειάρχης το πρωϊ στη δουλειά το απογευμα στο γυμναστηριο και ειναι φέτες και στυλάτος! Ικανοποιεί την γυναικα του χωρις να λαχανιάζει , πάει με το παιδάκια του για τρέξιμο τα σαββατοκυριακα στο ρεπο του και ειναι ζωντάνος τύπος.

Δεν ειναι κοιλαράς με την τσιγαρουμπα και τις μπυρες στο σαλονι !!! Αυτοι ειμαστε!!! Αυτοι θα γινουμε!!! Yeahhh! -.-
Χέστηκα ρε φίλε γιατί δεν με νοιάζει τι τρώει η άλλη, έχω τη δική μου ζωή να ασχοληθώ και τη δική μου διατροφή. Όταν η άλλη είναι απλά μια τύπισσα από τη δουλειά δε θα πάω εγώ η γαμάτη αδύνατη με κοιλιακούς να της πω "ψιτ κοπελιά κάνε καμιά δίαιτα", αυτό θα το κάνει ένα κοντινό της άτομο κι αυτό με ωραίο τρόπο. Ο τρόπος είναι το παν. ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ, οπως δε σου πέφτει λόγος να το πεις σε κάποια που θα δεις στο μετρό.

Γενικά σε όλο το ποστ δε συμφωνώ με τίποτα. Μπράβο σου που είσαι τόσο κουλ τύπος, αλλά ποιος είσαι εσύ που θα προωθήσεις αυτόν τον τρόπο ζωής και ποια είναι και η άλλη με τη μπουγάτσα; Είστε ακριβώς στα ίδια, ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει και οι δύο πιστεύετε ότι είανι το καλύτερο. Εμένα ας πούμε με αγχώνει ο δικός σου τρόπος ζωής που λέι ο λόγος. Υπάρχουν πάντα δύο όψεις, αλλά έχω μάθει να μη μπλέκομαι πολύ στα θέματα των άλλων, ειδικά όταν δε τους ξέρω καν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,986 μηνύματα.
Ναι ολοι πιστευουμε οτι αυτο που κάνουμε ειναι το καλυτερο αλλα κάποιοι το πιστευουν σωστά και με λογους σοβαρους ενω άλλοι το πιστευουν επειδη ειναι εθισμένοι και δεν μπορούν να κάνουν αλλιώς. Δεν ειναι ντροπή να παραδεχτεις το λάθος σου. Προφανως και οταν μια τυπισα εχει το υφάκι "Αυτο που κάνω ειναι γαματο και δεν ειμαι χοντρη" ειναι θέμα χρονου να ακουσει κάτι που δεν θα της αρέσει και θα την προσγειώσει.

Το έχω πάθει και εγω και θα το πάθω στο μέλλον σιγουρα κάποια απο αυτα που κάνω δεν ειναι σωστά σε κάποιους τομεις.

Ποιος ειμαι εγώ;

Ειμαι ο Black Devil! Και εχω ισχυρή θέληση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Ειμαι ο Black Devil! Και εχω ισχυρή θέληση!

ο αιρετικός De Ville που εξοργίζει κόσμο είσαι, αλλ' οκ :loltooth::loltooth::loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Χέστηκα ρε φίλε γιατί δεν με νοιάζει τι τρώει η άλλη, έχω τη δική μου ζωή να ασχοληθώ και τη δική μου διατροφή. Όταν η άλλη είναι απλά μια τύπισσα από τη δουλειά δε θα πάω εγώ η γαμάτη αδύνατη με κοιλιακούς να της πω "ψιτ κοπελιά κάνε καμιά δίαιτα", αυτό θα το κάνει ένα κοντινό της άτομο κι αυτό με ωραίο τρόπο. Ο τρόπος είναι το παν. ΕΣΕΝΑ ΔΕ ΣΟΥ ΠΕΦΤΕΙ ΛΟΓΟΣ, οπως δε σου πέφτει λόγος να το πεις σε κάποια που θα δεις στο μετρό.

Γενικά σε όλο το ποστ δε συμφωνώ με τίποτα. Μπράβο σου που είσαι τόσο κουλ τύπος, αλλά ποιος είσαι εσύ που θα προωθήσεις αυτόν τον τρόπο ζωής και ποια είναι και η άλλη με τη μπουγάτσα; Είστε ακριβώς στα ίδια, ο καθένας κάνει αυτό που γουστάρει και οι δύο πιστεύετε ότι είανι το καλύτερο. Εμένα ας πούμε με αγχώνει ο δικός σου τρόπος ζωής που λέι ο λόγος. Υπάρχουν πάντα δύο όψεις, αλλά έχω μάθει να μη μπλέκομαι πολύ στα θέματα των άλλων, ειδικά όταν δε τους ξέρω καν.

Πολύ σωστά!:)
Υγιεινές και μη, σε κάθε περίπτωση οι εμμονές είναι κακό πράγμα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Υγιεινές και μη, σε κάθε περίπτωση οι εμμονές είναι κακό πράγμα.
Σωστό!
Αν όμως πρέπει ντε και καλά να επιλέξουμε εμμονή;
Πέραν γεγονότος πως δεν νομίζω ο De Ville να είπε πως κουβαλάει ιδεασμούς χοντρο_τερμινέητορ, στην βάση προσωπικών επιλογών αναφέρθηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αν όμως πρέπει ντε και καλά να επιλέξουμε εμμονή;
Εξαρτάται...Προσωπικά, επιλέγω την πιο -ει δυνατόν ακίνδυνη- και απολαυστική . :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
Εξαρτάται...Προσωπικά, επιλέγω την πιο -ει δυνατόν ακίνδυνη- και απολαυστική . :P

της συντονίστριας της διαμάχης των δύο φατριών;;;;;;;;;;;;;:loltooth::loltooth::loltooth:
Εδώ κι αν σωωωωωστή!!! Ρησπέκτ. Τέλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Η συζήτηση που έχετε από τη μια με κάνει να χαμογελώ κι από την άλλη με λυπεί. Χαμογελώ γιατί έχει πλάκα όταν οι άνθρωποι που εκ φύσεως είναι αδύνατοι λοιδορούν κάποιον που έχει παραπάνω κιλά χωρίς να έχουν ιδέα τι μπορεί να κάνει αυτόν τον άνθρωπο ευτραφή, παχύσαρκο κλπ. Η συνήθης πρώτη αντίδραση είναι "αυτός είναι χοντρός, τρώει σαν γουρούνι". Ναι, υπάρχουν κι αυτοί που τρώνε πολύ και όχι υγιεινά. Υπάρχουν κι αυτοί όμως που έχουν πρόβλημα υγείας. Το ξεπερνάω αυτό. Ο λόγος που χαμογελάω είναι οτι οι άνθρωποι που στερούνται των φαγητών που τους αρέσουν και κάνουν υγιεινή διατροφή και γυμναστική για να παραμείνουν αδύνατοι συνήθως τρέφουν μια αντιπάθεια ως και κακία θα έλεγα προς τους χοντρούς που τρώνε βρε αδελφέ ό,τι τους κατέβει σαν να μην υπάρχει αύριο. Όπως ένας καπνιστής που καταβάλει προσπάθεια να κόψει το τσιγάρο και όταν το καταφέρνει γίνεται κακός προς τους καπνιστές σκεφτόμενος, να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα αφού ψόφησε κι η δική μου (αφού εγώ το έκοψα να το κόψετε κι εσείς ρε κερατάδες!).

Αυτό που με λυπεί είναι οτι συζητήσεις όπως τις δικές σας είναι που ωθούν νέα άτομα να γίνουν βουλιμικά, ανορεξικά, να έχουν ψυχολογικά προβλήματα με το φυσιολογικό τις περισσότερες φορές βάρος τους και να κλείνονται στον εαυτό τους αφού δεν μπορούν να αντιμετωπίσουν τον ρατσισμό προς την εμφάνισή τους. Μιλάω για το λεγόμενο body shaming. (Σχετικό άρθρο).

Όπως λυπάμαι για αυτούς που κατακρίνουν τους gay έτσι λυπάμαι και τώρα που κατακρίνετε τον κόσμο για το βάρος του, λες και τρώει κανείς το φαί σας ή λες και θα σας ζητήσει κανείς το λόγο αν αρρωστήσουν από αυτό. Κρίμα, πραγματικά. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τσιγάρα σέρτικα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στράτος :P αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,183 μηνύματα.
ταυτίζομαι με τις θέσεις σας εν πολλοίς Χιμ, θεωρώντας πως δεν με εντάσσετε στους παραπάνω αναφερθέντες. Αφού, ούτε προσωπικά γούστα εξέφρασα, ούτε τους υπέρβαρους εγκάλεσα ή χλεύασα βέβαια. Απλά αναφέρθηκα στην βουλημία, άσχετα από δείκτες μάζας σώματος, άσχετα από φύλο, σε αντιδιαστολή με την γοητεία ελέγχου των παθών μας. Αυτοί στους οποίους αναφέρεστε, που ψυχαναγκάζονται για να κοντρολάρουν το βάρος και την εικόνα τους, ίσως αντιδρούν όπως εκτενώς αναφέρετε, θα ήταν κατανοητό. Οι υπόλοιποι που απλά ακολουθούμε τα ενστικτώδη γούστα μας, καταλήγουμε να εισπράττουμε και ρατσισμούς τύπου απωθητικοί κοκαλιάρηδες. Ε και; Η γη έπαψε να μας χωράει όλους;
- ο παραλληλισμός με τον ρατσισμό ενάντια στους γκάηδες σίγουρα είναι δόκιμος;
- αλλά στην έως υποχρέωση να προσέχουμε την υγεία μας και να μην επιβαρύνουμε τους άλλους φορολογούμενους με τα έξοδα περίθαλψης για τα πάθη μας (καθόλου δεν με εξαιρώ εδώ, κατακριτέος και ο ίδιος σαν καπνιστής αμετανόητος), θα αναλάβει ο έτερος καππαδόκης ο σφιχτός τη συνταγογραφία:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top