Σκανταλιές που κάναμε και τι "πιστεύαμε" όταν ήμασταν μικροί

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Νόμιζα οτι όλοι πρέπει να γίνουμε όπως η μπάρμπι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crash crash

Νεοφερμένος

Η Λαμπρινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 93 μηνύματα.
καθομουν στο φυγειο για δροσιαα ;p
καπνιζα τα πουρακια ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πετουσα πετρες στην γυαλα με το χρυσοψαρο μου για να την διακοσμησω με αποτελεσμα να το σκοτωσω!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
Μικρη εκανα δύο απίστευτες βλακείες,και ηρθε η ωρα να τις πω καπου:

1Όταν έπεφτε μια συγκεκριμένη διαφημιση στη τιβι,νόμιζα πως θα βγουν περιστερια απο τον καναπε και μαζευομουν επειδη τα σιχαινομουν(κι εξακολουθω,προχτες βασανιζομουν σε μια ταβερνα στη γλυφαδα ,που επεμεναν οι γονεις μου να κατσουμε).
2Επαιρνα το γιογιο μου κι ενα ποτηρι κι εκανα την αναγκη μου κάνονταν το κυριε ελεησον και πετωντας νερα οπως ο παπας

.............................................................................................................................................................................................................................΄...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
13 πράγματα που πιστεύαμε όταν ήμασταν παιδιά

*Το τρίγωνο τυράκι λέγεται Λαβάς Τυρί.
Πόσο σοκαριστική θα πρέπει να ήταν για τον καθένα μας η στιγμή που η καθηγήτρια των γαλλικών ή οι πρώτες μας απόπειρες να κοιτάξουμε την συσκευασία πριν καταβροχθίσουμε το νόστιμο τυράκι, μας κατέρριψαν αυτόν τον μύθο; Πρόκειται για τυρί goddammit, γιατί να γελάει μια αγελάδα;

*Τα cartoons ζουν πραγματικά.
Η Μαρουλίτα της Φρουτοπίας για παράδειγμα. Τι πιο λογικό για το αθώο μυαλό ενός παιδιού –και μελλοντικής συντάκτριας του in2life με έφεση στα ταξιδιωτικά- να θεωρήσει πως μια κοπέλα με φύλλα μαρουλιού αντί για σώμα είναι υπαρκτό πρόσωπο, το οποίο θα απαντούσε στο γράμμα που της έστειλε. Αλλά πραγματικά, και πάλι, τι ωραία που θα ήταν να υπήρχαν πράγματι αυτά τα πρόσωπα. Η Μαρουλίτα, ο Ρούχλας, η Μελιά και όλες οι κούκλες με τις οποίες μεγαλώσαμε. Ίσως ο κόσμος μας να ήταν καλύτερος.

*Στον δρόμο, η μεγαλύτερη απειλή είναι οι καραμέλες.
Δεν εξηγείται διαφορετικά η εμμονή των γιαγιάδων να μας νουθετούν να προσέχουμε και να αποφεύγουμε όποιον άγνωστο μάς πλησιάσει και μας προσφέρει καραμέλες. Εγώ πάντως, αν ήταν από τις αγαπημένες Baloo ή τις Ο’Mammy –κατά προτίμηση κόκκινες ή λευκές- δεν θα έλεγα όχι. Ίσως γι’ αυτό αργότερα στην εφηβεία, δεν φοβήθηκα ούτε την επόμενη τρομερή απειλή, να μου ρίξουν κάτι στην πορτοκαλάδα που θα παρήγγελνα στις «ντισκοτέκ».
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
ειχα μια μανια να πεταω τα γυαλια και τα κινητα στην λεκανη της τουαλετας ή να τα ριχνω απο το μπαλκονι (και τα αυγα εριχνα απο το μπαλκονι απ οτι θυμαμαι:redface:), μετα βεβαια ετρωγα τρελο κυρηγμα
και μ αρεσε να σπαω πιατα και βαζα (να με χαιρεται η μανα μου:P)
πετουσα τις τρελο-μπαλες στα τζαμια
εβαζα τα τηγανια κατω απο το τραπεζι (δεν ξερω γιατι)
και σκαρφαλωνα στα ντουλαπια
επαιρνα κατι τσιγαρα-τσιχλες αστεριξ και εκανα οτι καπνιζω
και κατι καραμελες tic-tac και ελεγα οτι ειναι χαπια
+ εκοβα λουλουδια απο παντου και τα πετουσα η τα εκανα αρωματα*.*

αα και πιστευα οτι ειχα μαγικες δυναμεις:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
1) να παραγγελνουμε με τους φιλους μου σε σουβλατζιδικα και να τα στελνουμε σε διπλανα σπιτια
2)να πεταμε χαρτακια,φυλλα απο φυτα (η και να φτυνουμε=ΡΡ) απο το μπαλκονι στα κεφαλια των περαστικων=ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Δε ξέρω αν πιάνεται το οτι μετά απ'όλες τις σχολικές γιορτές μέχρι την τετάρτη δημοτικού,πήγαινα με μια φίλη μου σπίτι και βάζαμε τις κούκλες να έρχονται εις ερωτικήν συνεύρεσην:redface:
Μάλιστα,μία είχε μείνει και έγκυος :hehe:

(Εμείς τότε ερωτική συνεύρεση θεωρούσαμε το ή μια γυναίκα ξαπλώνει πάνω σε έναν άντρα ή το οτι κλείνονται σε ένα δωμάτιο και κάνουν τα δικά τους :Ρ
Αλλά το οτι πιάναν και παιδί το ξέραμε,τα άτιμα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
προσφατα(πριν 3 χρονια,εε δεν ημουν και μικρηη=ΡΡ) ειχα βγει με τις κολλητες μου εκ των οποιων η μια ειχε φερει το αγορι της να μας το γνωρισει..μετα απο ωρα τα παιδια ηθελαν να φυγουν και εμεινα εγω με την αλλη φιλη μου..το αγορι της φιλης μας επειδη ηθελε να την εντυπωσιασει(μαλλον!) πληρωσε τα δικα τους και αφησε φιλοδωρημα 3 ολοκληρα ευρω=Ρμολις εφυγαν εγω με τη φιλη μου αρχιζουμε να κοιταζομαστε και ξεσπαμε σε γελια..το πηραμε το 3ευρω..2 η φιλη μου και 1 εγω γιατι υποστηριζα οτι επειδη τα ΄κλεψαμε' θα ειναι γκαντεμικα=Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Queen of Hearts

Δραστήριο μέλος

Η Queen of Hearts αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 798 μηνύματα.
προσφατα(πριν 3 χρονια,εε δεν ημουν και μικρηη=ΡΡ) ειχα βγει με τις κολλητες μου εκ των οποιων η μια ειχε φερει το αγορι της να μας το γνωρισει..μετα απο ωρα τα παιδια ηθελαν να φυγουν και εμεινα εγω με την αλλη φιλη μου..το αγορι της φιλης μας επειδη ηθελε να την εντυπωσιασει(μαλλον!) πληρωσε τα δικα τους και αφησε φιλοδωρημα 3 ολοκληρα ευρω=Ρμολις εφυγαν εγω με τη φιλη μου αρχιζουμε να κοιταζομαστε και ξεσπαμε σε γελια..το πηραμε το 3ευρω..2 η φιλη μου και 1 εγω γιατι υποστηριζα οτι επειδη τα ΄κλεψαμε' θα ειναι γκαντεμικα=Ρ

καρακατακαρμιριά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
καρακατακαρμιριά :P

χαχαχχαχαα τραγικοοο:P
απορω με τα μυαλα μας!!!αν και ειμαι σιγουρη οτι αν συνεβαινε τωρα κατι παρομοιο σιγουρα θα το σκεφτοταν η κολλητη μουυ-για την ακριβεια και εγω!- ασχετα που δεν θα το καναμε λογω του απεριγραπτου ΗΘΟΥΣ που μας διακατεχει!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

just smile!

Δραστήριο μέλος

Η just smile! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Μακροχώρι (Καστοριά). Έχει γράψει 442 μηνύματα.
και κατι καραμελες tic-tac και ελεγα οτι ειναι χαπια

αα και πιστευα οτι ειχα μαγικες δυναμεις:redface:

aαυτο με τις καραμελες το εκανα κι εγω
στο 2ο εβλεπα τις μαγισσες (charmed) και ημουν σιγουρη οτι ειχα τη δυναμη να εξαφανιζομαι

επίσης επαιρνα ταπερ ,τους εριχνα νερο κι ελεγα στη μανα μ(επειδη μας το κανε κι αυτη)
-Μην με ενοχλεις ,πλενω πιατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
τωρα που το θυμηθηκα! ανακατευα τα φαγητα που ειχαν περισεψει με νερο πορτοκαλαδες και ο,τι βλακεια εβρισκα μπροστα μου και ελεγα "μαγειρεψα" και τους εδινα να τα φανε
(μετα οταν δεν το δοκιμαζε κανεις εκλαιγα αλλα οκ:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Εγώ νόμιζα ότι τα παιδιά γεννιούνται από "πίσω" :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Μπορεί συνειδητά να κάνατε κάποιες σκανδαλιές όταν ήσασταν μικροί, σήμερα όμως λέτε χαζομάλιες και αυτό γιατι ίσως δεν έχετε μεγαλώσει ακόμα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Μικρή,χοροπηδούσα στο κρεβάτι της γιαγιάς και έφαγα τα μούτρα μου στο σίδερο.
Αποτέλεσμα;
Έκαψα το φρύδι μου και είναι ανομοιόμορφο :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γύρω στα 9-10 ζήλευα ένα bmx που είχε ο ξαδερφός μου και το πήρα το βράδυ στα κρυφά και πήγα σε ένσ χωράφι..αποτελεσμα? Έφαγα τούμπα μες το σκοτάδι και απέκτησα στο γόνατο μου ένα σημαδι 3,5 εκατοστων το οποιο εχω μέχρι σημερ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρή προσπαθούσα να ξαναεντοπίσω την ίδια τρίχα στα μαλλιά μου.

Πείτε μου ότι το έκανε και άλλος αυτό :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gilda

Τιμώμενο Μέλος

Η Gilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,132 μηνύματα.
Εγώ το έκανα, εγώ :clapup:
Τώρα γιατί χαίρομαι δεν έχω καταλάβει.. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top