Χωρισμός... αλλα πώς;

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, αν μας κουράζει μια σχέση, δεν έχει νόημα να μένουμε σ' αυτή και να κάνουμε ανταλλαγή αρνητικής ενέργειας. Επίσης, θεωρώ ότι δεν είναι σωστή τακτική η παράλληλη σχέση σ' αυτήν την περίπτωση. Απλώς πρέπει να μιλάμε με ειλικρίνεια στον σύντροφό μας λέγοντας ότι επιθυμούμε να χωρίσουμε. Ίσως ακούγεται βαρύ αυτό, αλλά κάποιες φορές οι σχέσεις δεν "τραβάνε". Κι εμένα δεν θα με πείραζε αν ο πρώην μου έκανε μια ξεκάθαρη εξήγηση ότι βρήκε κάποια καλύτερη. Δεν είμαι κτήμα του. Θα το κατανοούσα. Ενοχλήθηκα όμως που είχε για δύο μήνες παράλληλη σχέση με μια γυναίκα -όπως μου αποκάλυψε, αφού τον πίεσα όταν τον έπεισα στα πράσα- και ταυτόχρονα ήθελε να τα έχει και μ' εμένα. Εννοείται πώς όταν το ανακάλυψα του ζήτησα να χωρίσουμε. Δεν το διαπραγματεύτηκα καθόλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top