• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Ραγάδες

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Τι γίνετε με αυτό το θέμα?
Έχω μια συνάδελφο απο την δουλειά που έχει κάποιες χαμηλά στην πλάτη, γενικώς στο κ@λο και μου είπε αν μπορώ να βρώ πληροφορίες γιατί απο πληροφορική δεν τα παέι καλά
Είδα ότι αντιμετωπίζονται με λειζερ, είναι ασφαλές?
Ααααα και για να μην παρεξηγηθώ μου είπε ότι έχει δεν μου τις έδειξε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εξαρτάται απ το μέγεθος του προβλήματος....
το πρόβλημα αυτό όταν είναι πολύ μεγάλο, απ όσο ξέρω τουλάχιστον, αντιμετωπίζεται με πλαστική χειρουργική. Αν είναι leiser ή κάτι άλλο, δεν το γνωρίζω....

Πάντως, αν δεν είναι πραγματικά σοβαρό το πρόβλημα, δεν αξίζει τον κόπο να μπει κανεις σε αυτή τη διαδικασία (κατά την ταπεινή μου γνώμη πάντα)

Ασε που δεν γνωρίζω και κανέναν/μία που να μην έχει καμία απολυτως ραγάδα...
άλλοι απ το απότομο ύψος, άλλες από εγκυμοσύνη, από απότομη αλλαγή βάρους...
είναι τόσοι πολλοί οι λόγοι που σκάει το δέρμα που... άστα να πάνε!
Το μόνο που "σωζει" είναι η πρόληψη κι αυτή σε περιορισμένο βαθμό γιατί αν είναι το δερμα σου να τις βγαζει... δε σε σωζει τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Το πιο απλο για του ραγαδες:Βαζελινη!;)
Δεν τους εξαφανιζει τελειως αλλα κανει πολυ καλο σε μικρης εκτασης ραγαδες, αλλα γενικοτερα "απαλυνει" το ολο προβλημα.Φυσικα υπαρχουν και κρεμες που κανουν δουλεια, αλλα αυτες που πραγματικα αξιζουν ειναι αρκετα ακριβες.
Απο εκει και περα για πληρη εξαλειψη παμε σε αλλες μεθοδους...Ειδικα εαν το προβλημα ειναι εντονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Με λειζερ μονο φευγουν οριστικα, περισσοτερες λεπτομερειες δεν γνωριζω, αλλα οι κρεμες δεν κανουν τιιιιιποτα ειδικα αν εχουν αρχισει να ασπριζουν (ταδε εφη δερματολογα!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Με λειζερ μονο φευγουν οριστικα, περισσοτερες λεπτομερειες δεν γνωριζω, αλλα οι κρεμες δεν κανουν τιιιιιποτα ειδικα αν εχουν αρχισει να ασπριζουν (ταδε εφη δερματολογα!)


To leizer κρίβει κινδύνους? Τις εξαφανίζει μόνιμα, ακόμα και αν είναι άσπρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Το λειζερ ετσι οπως μου το περιεγραφε η δερματολογος ειναι απολυτως ασφαλες, υποθετω θα ναι κατι αναλογο μ'αυτο που χρησιμοποιειται για αποτριχωση. Και ναι, υποτιθεται πως τις επαναφερει στο αρχικο κοκκινωπο σταδιο κι απο κει κι υστερα ειναι ευκολο με συγκεκριμενες κρεμες και καποιες 'συνεδριες' ακομη να φυγουν. Δεν ξερω καποιον παντως που να το χει κανει για να σου πω για στανταρ αποτελεσματα, και σαν μεθοδος πρεπει να ειναι αρκετα ακριβη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Α μόλις χθες επισκεφτηκα δερματολόγο-αισθητικό γιαυτο ακριβώς το ζήτημα.

Αν και απελπιστικά αδύνατη εχω ραγάδες εκ γενετής.Κληρονομικό το πρόβλημα δηλ. Δεν ειναι σοβαρό ούτε εντονο αλλά επισκεφτηκα δερματολόγο επειδή αρχισαν να βγαινουν κι αλλες για να το προλάβω. μου έδωσε μία κρέμα αν θες ψάχνω τη συνταγή να σου πω πως τη λένε που σηνύθως τη δινουν οι πλαστικοί χειρούργοι.

Η κρέμα αυτή ενδέχεται να βελτιώσει τις ήδη υπάρχουσες άσπρες αλλά με αβέβαια αποτελέσματα. Αυτό που σίγουρα προσφέρει είναι η πρόληψη ώστε να μη βγουν καινούριες εφόσων υπάρχει η προδιάθεση στο δέρμα μου και σίγουρα θα εξαφανίσει όσες είναι κόκκινες, που δηλαδή βρισκονται σε αρχικό στάδιο. Τώρα μου είπε ότι αν θέλω να εξαφανιστούν τελείωσ και άμεσα οι υπάρχουσες, υπάρχουν θεραπέιες λέιζερ και ενέσεις. Πρέπει όμως η φίλη σου να ειναι ιδιαιτερα προσεκτική στην επιλογή του κέντρου και η θεραπεία να γίνεται από δεμρατολόγους και όχι από αισθητικούς τελειόφοιτους από αμφισβητούμενες σχολές ή τουλάχιστον να παρακολουθείται η θεραπεία από δερματολόγο.

Αν πάντως το πρόβλημα δεν ειναι εντονο η γιατρός μου είπε ότι δεν το θεωρει απαραίτητο κατά τη γνωμη της να στρεφόμαστε σε τετοιου είδους θεραπείες. Και αυτό μου το είπε παρόλο που η ίδια συνεργάζεται με κεντρο αισθητικής που κανει τετοιες θεραπείες και συνεπώς χάνει πελάτες λεγοντας τετοια. Ωστόσο ακόμα και στην περίπτωση που είναι εντονο το πρόβλημα η φιλη σου (εξαρτάται και από την ηλικία της βέβαια) αξίζει να κανει μία προσπάθεια με αλοιφές πριν ξεκινήσει τη "βαριά" ας πούμε θεραπεία. π.χ αν μιλάμε για σχετικά μικρές ηλικίες και ανάλογα και με τον τύπο του δέρματός της, αν κάνει ανάπλαση από μόνο του, αν ανανεώνονται τα κύτταρά της αυξάνονται και οι πιθανότητες ΄να εχει βελτίωση της υφής του δερματός της με τις αλοιφές. Στη δική μου περίπτωση ας πούμε που τα κύτταρά μου κάνουν γρήγορη ανάπλαση ενδύκνεινται οι κρεμες. Προς το παρόν τουλάχιστον. Πάντως ειναι σημαντικό να το προλάβεις το πρόβλημα παρά να τρέχεις αργότερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Με λειζερ μονο φευγουν οριστικα, περισσοτερες λεπτομερειες δεν γνωριζω, αλλα οι κρεμες δεν κανουν τιιιιιποτα ειδικα αν εχουν αρχισει να ασπριζουν (ταδε εφη δερματολογα!)
Διάβασα σε ένα ιατρικού περιεχομένου περιοδικό πως με λεϊζερ σβήνουν μόνο όταν είναι σε αρχικό στάδιο(μωβ-ροζ χρώμα) όταν πλέον είναι λευκές δεν σβήνουν τελείως!Για πλαστική δεν ξέρω ίσως να χρησιμοποιήται σε πολύ σοβαρές περιπτώσεις(οταν δλδ έχει γίνει το δέρμα εντελώς ριγέ). Πάντως σίγουρη θεραπεία δεν υπάρχει μονο πρόλυψη δλδ καλή ενυδάτωση και ίσως μερικές θεραπείες κολαγόνου και βιταμίνης Ε να μπορούν να αποτρέψουν τις ραγάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Torry στο τελευταιο ποστ γραφω τη διαδικασια ετσι οπως μου τη μετεφερε η δερματολογος, οτι δηλαδη σκοπος του λειζερ ειναι να επαναφερει τις λευκες ραγαδες στο μωβ-ροζ χρωμα του αρχικου σταδιου για να φυγουν απο κει κι υστερα με κρεμες. Εγω που δε θελω να μπω στη διαδικασια του λειζερ και τη ρωτησα για τις δικες μου που πλεον εχουν ασπρισει μου ειπε οτι δεν υπαρχει τροπος να φυγουν, ουτε καν καποια κρεμα ως καλυτερη δε μου συνεστησε, δεν ξερω αν η κρεμα που λεει η diddle εχει καποια διαφορα απο αυτες του εμποριου(κι αν εχει περιμενουμε συνταγη :p).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

torry

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Τηλ. Εξυπηρέτηση πελατών. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Ναι αυτό διάβασα κι εγώ με την μόνη διαφορά οτι ακομα και με τις κρέμες που λες δεν βλέπεις ιδιαίτερα αποτελέσματα. Η επιδερμίδα είναι σαν το γυαλί αν σπάσει ότι κι αν κάνεις το ράγισμα πάντα θα φαίνεται! Προσωπικά απελπίστηκα γιατί κι εγώ από αππότομες αλλαγές βάρους έχω κάνει μια μέση ριγέ, και τώρα με την εγκυμοσύνη με βλέπω με ασορτί κοιλιά!Κλάφτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Εγω που δε θελω να μπω στη διαδικασια του λειζερ και τη ρωτησα για τις δικες μου που πλεον εχουν ασπρισει μου ειπε οτι δεν υπαρχει τροπος να φυγουν, ουτε καν καποια κρεμα ως καλυτερη δε μου συνεστησε, δεν ξερω αν η κρεμα που λεει η diddle εχει καποια διαφορα απο αυτες του εμποριου(κι αν εχει περιμενουμε συνταγη :p).

Κ εμένα μου είπε ότι λογικά δε θα φύγουν αλλά η όψη τους μπορεί να βελτιωθεί καθώς είμαι ικρή ακόμα και γίνεται ανάπλαση και κυρίως μπορώ να προλάβω ώστε να μην βγουν άλλες..Και για μένα αυτό είναι το σημαντικό, να μη βγουν άλλες. Οι ήδη υπαρχουσες δε με ενοχλούν, δεν ειναι κ τραγικές! Αν θέλεις σου συστήνω την κρέμα αλλά καταλαβαίνεις ότι δε μπορώ να πάρω ευθύνη για δική σου χρήση γιατί όπως και να το κάνουμε κάθε τύπος δέρματος εχει διαφορετικές ανάγκες και ο γιατρός ξέρει καλύτερα. Εγώ δεν την εχω πάρει ακόμα επομένως δε μπορώ να σου πω αποτελέσματα, χθες μου την εγραψε! Αμα θες δοκιμάζω κ σου λέω μετά ώστε να ρωτήσεις τον γιατρό σου πρώτα;) . Πάντως εντύπωση μου κάνει που δε σου έδωσε τίποτε για πρόληψη τουλάχιστον. Εσύ δε του ζήτησες??

Torry για την εγκυμοσύνη υπάρχουν κρέμες που δίνουν οι γυναικολόγοι ώστε να μην είναι επικίνδυνες ούτε για το εμβρυο και δεν αποκτάς ραγάδες. Και η μαμά μου είχε χρησιμοποιήσει όταν ήταν εγκυος σε μενα οπότε το ξέρω στανταρ γιατι όντως δεν απέκτησε.Ρώτησε το γιατρό σου γιατί ειναι κρίμα να το πάθεις από αγνοια ενώ υπάρχει λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
όσο αφορά εγκυμοσύνη και ραγάδες....
η λύση για να μην κάνει ραγάδες κάποια στην εγκυμοσύνη της είναι ΜΟΝΟ μία και αυτή ουδεμία σχέση με κρέμες έχει :P
Εστιάζεται δε, σε δύο μόνο μικές λεξούλες.....
"ελάχιστο βάρος!"
Αν δεν πάρεις παραπάνω από 8-9 κιλά (όσα δλδ ΠΡΕΠΕΙ να πάρεις για μωρό, υγρά, πλακούντα κλπ) τότε δεν κάνεις ραγάδες :P
Αν αποκτήσεις ΞΑΦΝΙΚΑ το βάρος μιας φάλαινας πάνω σου, τότε Ο,ΤΙ κρέμα και να βάλεις, θα κάνεις ραγάδες.
(Τάδε έφη... ο γυναικολόγος μου, όταν του ζήτησα να μου πει καμια μάρκα για κρεμα για τις ραγάδες :|)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Από προσωπική πείρα, αν είναι να κάνεις ραγάδες στην εγκυμοσύνη, θα κάνεις. Εγώ κιλά δεν πήρα, πάνω από όσα μου είπε ο γυναικολόγος πως πρέπει λογικά να πάρω, αλλά από ραγάδες... Και κρέμες έβαζα και ό,τι θες έκανα γιατί είχε πολλές και η μητέρα μου, αλλά τελικά δεν τις γλύτωσα. Oh well... Έχω συμβιβαστεί και ζω μαζί τους αρμονικά.
Χαλάλι και οι ραγάδες για το ζουζούνι μου! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
:) Το έταξα στην κουέ οτι αν ξαναμιλήσω για ραγάδες,θα έρθω εδώ & να'μαι ! Εκανα μια αναφορά στο θέμα εκεί στο " Πως εχασα 40 + κιλα ", & μου ...τράβηξε τ'αυτί η κουέ,οπότε,θέλετε -δε θέλετε,θα με "φάτε" στη μάπα.:) :D :D .
Κατ'ευθείαν στο θέμα : Εκτός απο τα λειζερ ,τις αλοιφές κ.λ.π,υπάρχουν-γνωρίζετε φυσικές μεθόδους αντιμετώπισης του προβλήματος ? Να πώ ξανα ,γιατρός ΔΕΝ είμαι,μπήκα με σκοπό να βοηθήσω & παράλληλα να επεκτείνω το θέμα,έχω κάποια δεδομένα ν'ανταλλάξω,αλλά προτιμώ πρώτα να δω απαντήσεις & διάλογο,ωστε να μη "πουλάω" αποφθέγματα & "γιατροσόφια".:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
εμένα με ενδιαφέρει πάντως να σε διαβάσω :P
σκοπεύω κάποια στιγμή - θεού θέλοντος σύντομα- να μείνω έγκυος, και θα ήθελα πάρα πολύ να μάθω αν υπάρχει τροπος να μην αποκτήσω ραγάδες :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

briki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η briki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
simoulcium στα φαρμακεια. Θα σε βοηθήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Κορίτσια…νομίζω ότι έχει σχέση με τοv τύπο δέρματος. Εγώ «απόκτησα» πολλές ραγάδες στις εγκυμοσύνες και έβαλα του κόσμου τις κρεμες.(και simulcium)
Αν το δέρμα είναι ελαστικό δεν κάνεις ραγάδες(η μαμά μου με τρία παιδιά δεν έχει ούτε μια ραγάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
Κορίτσια…νομίζω ότι έχει σχέση με τοv τύπο δέρματος. Εγώ «απόκτησα» πολλές ραγάδες στις εγκυμοσύνες και έβαλα του κόσμου τις κρεμες.(και simulcium)
Αν το δέρμα είναι ελαστικό δεν κάνεις ραγάδες(η μαμά μου με τρία παιδιά δεν έχει ούτε μια ραγάδα)
:) Να ενα καλό σημείο γι'αρχή με τους φυσικούς τρόπους.Ναι,έχει σχέση με την ελαστικότητα του δέρματος,κατα ενα ποσοστό μεγάλο.Πάμε στο,τι ενισχύει την ελαστικότητα? Τι βοηθάει στην ανάπλαση του δέρματος ? Η μητέρα μου συμπληρωματικά,με Χ παιδιά παραπάνω απ'οσα λες (δε θα πω), δεν εχει καμμία ! Η ενυδάτωση εχει κάποια σχέση ?Εδώ γύρω είμαι οκ ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) Να ενα καλό σημείο γι'αρχή με τους φυσικούς τρόπους.Ναι,έχει σχέση με την ελαστικότητα του δέρματος,κατα ενα ποσοστό μεγάλο.Πάμε στο,τι ενισχύει την ελαστικότητα? Τι βοηθάει στην ανάπλαση του δέρματος ? Η μητέρα μου συμπληρωματικά,με Χ παιδιά παραπάνω απ'οσα λες (δε θα πω), δεν εχει καμμία ! Η ενυδάτωση εχει κάποια σχέση ?Εδώ γύρω είμαι οκ ?:)


ρε μην παίζεις με τον πόνο μας λέμε :P
ξέρνα τώρα όλα όσα γνωρίζεις γιατί αλλιώς θα σου βάλω βραστά αυγά στις μασχάλες και θα σου ξεριζώσω τα νύχια ( ιουυυυυυυυ πόνεσε αυτο!)

ο γιατρός μου πάντως όταν του μίλησα για κρέμες και αλοιφές μου είπε το εξής χαρακτηριστικό....
"Το μόνο όφελος που μπορείς να έχεις από τις κρέμες αυτές, είναι το κέρδος στην τσέπη του κατασκευαστή" :| και συμπληρώνει.... "αν δεν πάρεις βάρος, δεν θα κάνεις ραγάδες" :|
Επειδή όμως είμαι κοιλιόδουλη και θέλω να τρωω και στανταρ θα παρω βάρος, θέλω να ξέρω, μπορω να τις γλυτώσω? :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wishful

Δραστήριο μέλος

Ο Wishful αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 617 μηνύματα.
ρε μην παίζεις με τον πόνο μας λέμε :P
ξέρνα τώρα όλα όσα γνωρίζεις γιατί αλλιώς θα σου βάλω βραστά αυγά στις μασχάλες και θα σου ξεριζώσω τα νύχια ( ιουυυυυυυυ πόνεσε αυτο!)

ο γιατρός μου πάντως όταν του μίλησα για κρέμες και αλοιφές μου είπε το εξής χαρακτηριστικό....
"Το μόνο όφελος που μπορείς να έχεις από τις κρέμες αυτές, είναι το κέρδος στην τσέπη του κατασκευαστή" :| και συμπληρώνει.... "αν δεν πάρεις βάρος, δεν θα κάνεις ραγάδες" :|
Επειδή όμως είμαι κοιλιόδουλη και θέλω να τρωω και στανταρ θα παρω βάρος, θέλω να ξέρω, μπορω να τις γλυτώσω? :redface:
:teasing: :teasing: Αφού εχεις σκοπό να πάρεις βάρος...διατήρησέ το κ δε θα κάνεις ραγάδες !!!¨Λοιπόν ,νυστάζω κ δε βλέπω τώρα ,το πρωι μετο καλό θα "ρίξω" άλλη μια αποριούλα για να το βρείς μόνη το τι θα κάνεις (συχαίνομαι τις οδηγίες):P :P :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top