Ο αγαπημένος σας καλλιτέχνης...

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Ποιός είναι ο αγαπημένος σας καλλιτέχνης;
Ζωγράφος, γλύπτης, χαράκτης...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Από ζωγραφική μου αρέσουν πολύ τα έργα του Πικάσο (ακούγεται πολύ συνηθισμένο, αλλά είναι αλήθεια). Ειδικά η Γκουέρνικα είναι το αγαπημένο μου έργο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Είχα πάει σε μια έκθεση ζωγραφικής στην Πινακοθήκη και είχε ένα αντίγραφο της Γκουέρνικα σε κανονικό μέγεθος... Αν και αντίγραφο ήταν απίστευτο...Καθόμουν και το κοίταζα ώρα...
Αλλά ο αγαπημένος μου καλιτέχνης είναι ο Θεοτοκόπουλος (El Greco)... Παρ'όλο που τα θέματά του είναι θρησκευτικά κυρίως (κ δεν με συγκινούν) ο τρόπος που τα αποδίδει είναι φανταστικός!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ο δικός μου αγαπημένος είναι ο Dali. Κοιτώντας τους πινακές του αλλάζω διαθέσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Γεια σου ρε Isi!
Κι εγώ, αν και προτιμώ τις εφαρμοσμένες τέχνες όπως τη γραφιστική, απο όοολους τους καλλιτέχνες που ξέρω, ο αγαπημένος μου είναι ο Dali. Μετά απο αυτόν, πάλι έρχεται ζωγράφος, ο Escher. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

io-io

Διάσημο μέλος

Η io-io αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 2,878 μηνύματα.
Εγω τρελαινομαι για Van Gogh οπως μαλλον καταλαβατε απο το avatar μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ALEX_

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ALEX_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός. Έχει γράψει 1,466 μηνύματα.
Εγω τρελαινομαι για Van Gogh οπως μαλλον καταλαβατε απο το avatar μου!

Εεεεεεελα!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Κι εμένα μ'αρέσει πολύ ο Dali...Είναι τρελός...Φοβερό ταλέντο και ατελείωτη φαντασία... Στην έκθεση που είχε γίνει στο μουσείο Μπενάκη (2-3 χρόνια πριν) περίμενα στην ουρά με τις ώρες... Αλλά άξιζε!
p.s. Το κειμενάκι κάτω από το avatar μου είναι του Dali...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Escher/Picasso/Dali/Klimt/Royo/Giger/Rulier/Βαρλάμης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών, επαγγέλεται Εκπαιδευτικός και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Με ζωγραφική δεν ασχολούμαι για να είμαι ειλικρινής.
Η φωτογραφία πιάνεται? :P Αν ναι, ο αγαπημένος μου φωτογράφος είναι ο Ansel Adams.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fallen_Angel

Νεοφερμένος

Η twisted things αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Multimedia designer και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 71 μηνύματα.
Πιάνεται! Ξέχασα να το αναφέρω...:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

underwater

Περιβόητο μέλος

Η underwater αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,343 μηνύματα.
Από φωτογράφους Roy de Carava κι ο Οικονομόπουλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
Αγαπημένος φωτογράφος Helmut Newton!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Ζωγράφους: (Με σειρά προτιμήσεις)
1. Brom
2. Escher
3. dali
4. Amedeo Modigliani
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
Τα εργα χαρακτικης του σταθοπουλου...200-250 εργα του εχομε σπιτι...και 2 απο αυτα ειναι με αφιερωση σε μενα..η μια οταν γεννηθηκα,και η αλλη οταν ειχα τα πρωτα μου γενεθλια...ο πατερας μου ειναι φιλος με εναν κυριο ο οποιος εχει εργαστηριο χαρακτικης και ετσι γνωριστηκαν ο μπαμπας μου και ο σταθοπουλος,επειδη (τυπωνε???) τα εργα του εκει...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wagneriandandy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 171 μηνύματα.
1.Giorgio de Chirico
2.Goya
3.Miro
4.Dali
5.Picasso
6.Yves Tanguy
7.Escher
8.Giger

Αυτα!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kazmir84

Δραστήριο μέλος

Ο kazmir84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Μερικοί αγαπημένοι μου ζωγράφοι
1. Pablo Picasso
2. Paul Klee
3. Gustav Klimt
4. M.C.Escher
5. Van Gogh
6. Mone
7. Mane
8. Aivasofsky
9. Salvador Dali
10. Μπουζιάνης
11. Τσαρούχης
κ.α.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
claude monet
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soydelsur

Δραστήριο μέλος

Η soydelsur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 573 μηνύματα.
Hopper, Modigliani, Miro, Ακριθάκης. και άλλοι που ξεχνάω τώρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

truffinho

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αγγελος (όνομα και πράμα) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Γλυκά Νερά (Αττική). Έχει γράψει 1,416 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top