O ρόλος του άντρα κατά την διάρκεια και μετά την εγκυμοσύνη

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
ετσι λενε ολες,,και μετα πεφτουν εκτρωσεις βροχη,,αφου ειανι τοσο ευκολο να ΜΗν γιατι ειναι το θεμα να απελευθερωθουν οι εκτρωσεις..και τα ασσυληπτικα ακομη κανουν προβληματα καρκινους κλπ

εχουμε γεμισει στιγμιαια λαθη..
δεν υπαρχει τσαμπα ασφαλεια..

το θηλυκο φερει μεσα του ςτις φυσικες συνεπειες του σεξ

το αρσενικο οχι..επαφιεται στην τιμιοτητα κι το νομο

οποτε αφηστε..

γιαυτο και οι γυναικες πρεπει να προσεχουν περισσοτερο..
η φυση τις θελει πιο υπευθυνες τι να κανουμε..

ποσες ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες υπαρχουν,,μη γελιομαστε..δεν συγκρινεται με ασθενειες..
η εγκυμοσυνη δεν ειναι ασθενεια..

η φυση μας εκανε διαφορετικους..ειτε μας αρεσει ειτε οχι..οποτε δεν μπορουμε να εχουμε ιδια σεξουλικη συμπεριφορα..
και καμια τεχνολογια δεν μπορει να το καλυψει αυτο..χωρις συνεπειες βεβαιας βεβαιως..

Σιγουρα δεν θα πιστευεις και στην ισοτητα των 2 φυλων. :P εσεις ειστε ανωτερο ειδος, με λιγοτερα λαθη. Και σεις εξισου την ιδια ευθυνη φερετε για τις εγκυμοσυνες..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

merry poppins

Δραστήριο μέλος

Η merry poppins αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φωτογράφος και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 425 μηνύματα.
ετσι λενε ολες,,και μετα πεφτουν εκτρωσεις βροχη,,αφου ειανι τοσο ευκολο να ΜΗν γιατι ειναι το θεμα να απελευθερωθουν οι εκτρωσεις..και τα ασσυληπτικα ακομη κανουν προβληματα καρκινους κλπ

εχουμε γεμισει στιγμιαια λαθη..
δεν υπαρχει τσαμπα ασφαλεια..

το θηλυκο φερει μεσα του ςτις φυσικες συνεπειες του σεξ

το αρσενικο οχι..επαφιεται στην τιμιοτητα κι το νομο

οποτε αφηστε..

γιαυτο και οι γυναικες πρεπει να προσεχουν περισσοτερο..
η φυση τις θελει πιο υπευθυνες τι να κανουμε..

ποσες ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες υπαρχουν,,μη γελιομαστε..δεν συγκρινεται με ασθενειες..
η εγκυμοσυνη δεν ειναι ασθενεια..

η φυση μας εκανε διαφορετικους..ειτε μας αρεσει ειτε οχι..οποτε δεν μπορουμε να εχουμε ιδια σεξουλικη συμπεριφορα..
και καμια τεχνολογια δεν μπορει να το καλυψει αυτο..χωρις συνεπειες βεβαιας βεβαιως..

ποσο σεξιστικο! λες και η εγκυμοσυνη προκυπτει απο τη κοπελα μονο...ο αλλος πεταγε χαρταετο απεναντι...πολυ βολικο...η φυση μας εκανε διαφορετικους σε καποια σημεια αλλα στην υπευθυνοτητα μας εκανε ιδιους...για αυτο καιη εγκυμοσυνη προκυπτει απο δυο ανρθωπους...τωρα αν ψαχνουν καποιοι παραθυρακια για να λενε μα εσυ εισαι γυναικα μα εγω ειμαι αντρας για να βγαζουν την ουρα τους απο τις συνεπειες αυτο ειναι αλλη ιστορια... και επειδη ξεφευγουμε απο το θεμα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς. Το ότι η κοπέλα είναι αυτή που μένει έγκυος/γεννάει δεν λέει απολύτως τίποτα :) Υπευθυνότητα πρέπει να έχεις είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα. Δεν λέω αν έμεινε η άλλη έγκυος γιατί o γκόμενος της είπε θα προσέχω κακό του κεφαλιού της άλλα αυτό δεν κάνει τον άντρα λιγότερο υπεύθυνο για αυτό που συνέβη. Αντίστοιχα και με τις ασθένειες. Μπορεί να κολλήσουν και τα δύο φύλα όποτε ας έχουμε τα μυαλά μας στη θέση τους, ας αναλογιζόμαστε τι συνέπειες θα έχουν οι πράξεις μας και να αφήσουμε αυτά τα ηλίθια εσύ πρέπει να προσέχεις πιο πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Σιγουρα δεν θα πιστευεις και στην ισοτητα των 2 φυλων. εσεις ειστε ανωτερο ειδος, με λιγοτερα λαθη. Και σεις εξισου την ιδια ευθυνη φερετε για τις εγκυμοσυνες..

και για να ειναι ισιοι πρπει να ειναι ιδιοι και να μην εχουν διαφορες?

κανεις ανωτερος ή κατωτερος..

απλα το καθε φυλο εχει τα χαρακτηριστικα του, και δεν του κανει καλο οταν υιοθετει την σεξουλικη και οχι μονο συμπεριφορα του αλλου φυλου

ως κακως εννοουμενη ισοτητα
αυτο δοκιμαστηκε τα τελευταια χρονια και απετυχε..

οι απλες φυσικες αληθειες δεν λεγονται σεξισμος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
και για να ειναι ισιοι πρπει να ειναι ιδιοι και να μην εχουν διαφορες?

κανεις ανωτερος ή κατωτερος..

απλα το καθε φυλο εχει τα χαρακτηριστικα του, και δεν του κανει καλο οταν υιοθετει την σεξουλικη και οχι μονο συμπεριφορα του αλλου φυλου

ως κακως εννοουμενη ισοτητα
αυτο δοκιμαστηκε τα τελευταια χρονια και απετυχε..

οι απλες φυσικες αληθειες δεν λεγονται σεξισμος..

Πολυ απογοητευτικες οι αποψεις σου σε αυτο το θεμα. Ακομα και αν δεν ειπες ανωτερο φυλο τους αντρες αυτο εννοειται μεσα απο τα λεγομενα σου. Δηλαδη αν μεινει εγκυος μια γυναικα εννοωντας ανεπιθυμητη εγκυμοσυνη, επειδη μενει η γυναικα εγκυος αυτο σημαινει οτι ο αντρας δεν εχει ιση ευθυνη; Δηλαδη αν μια μανα εχει ενα γιο και μια κορη αυτο σημαινει οτι θα εχει προβλημα μονο αν μεινει η κορη εγκυος ενω αν ο γιος αφησει μια εγκυο θα του πει μπραβο. Τι να σου πω ρε φιλε... :/: παντως σιγουρα σε φανταζομαι να θες μια σχεση οπως στο παλιο καιρο:P ο αντρας η κολονα του σπιτιου και η γυναικα σουζα. Και μην πεις οχι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,142 μηνύματα.
ετσι λενε ολες,,και μετα πεφτουν εκτρωσεις βροχη,,αφου ειανι τοσο ευκολο να ΜΗν γιατι ειναι το θεμα να απελευθερωθουν οι εκτρωσεις..και τα ασσυληπτικα ακομη κανουν προβληματα καρκινους κλπ

εχουμε γεμισει στιγμιαια λαθη..
δεν υπαρχει τσαμπα ασφαλεια..

το θηλυκο φερει μεσα του ςτις φυσικες συνεπειες του σεξ

το αρσενικο οχι..επαφιεται στην τιμιοτητα κι το νομο

οποτε αφηστε..

γιαυτο και οι γυναικες πρεπει να προσεχουν περισσοτερο..
η φυση τις θελει πιο υπευθυνες τι να κανουμε..

ποσες ανεπιθυμητες εγκυμοσυνες υπαρχουν,,μη γελιομαστε..δεν συγκρινεται με ασθενειες..
η εγκυμοσυνη δεν ειναι ασθενεια..

η φυση μας εκανε διαφορετικους..ειτε μας αρεσει ειτε οχι..οποτε δεν μπορουμε να εχουμε ιδια σεξουλικη συμπεριφορα..
και καμια τεχνολογια δεν μπορει να το καλυψει αυτο..χωρις συνεπειες βεβαιας βεβαιως..
Αποψεις οχι μονο σεξιστικες,αλλα μεσαιωνικες.
Ευτυχως που δεν σκεφτονται ολοι το ιδιο.
Αγγελε,μηπως εισαι καμια 80αρια χρονων;Οι αποψεις σου εκφραζουν ιδεες οχι μονο ξεπερασμενες,αλλα και ειναι και υποτιμητικες για ενα νεο ατομο,μονο που δεν το καταλαβαινεις.
Και εφοσον τα πιστευεις αυτα,οτι δηλαδη ο αντρας βαζει το πουλι και φευγει και ουδεμια σχεση εχει μετα την απομακρυνση του ταμιου,οταν και αν ποτε αφησεις εγκυο κοπελα,μην τολμισεις να της πεις να μην κανει εκτρωση,διοτι σαφως και δεν εχεις αυτο το δικαιωμα,εφοσον ειναι αποκλιστικα ευθυνη της γυναικας.
Επισης αν ποτε παντρευτεις και αφησεις εγκυο τη γυναικα σου,μην τολμισεις ποτέ να εχεις λογο για το παιδι.Δεν ειναι δικια σου ευθυνη,ειναι αποκλιστικα ευθυνη της γυναικας σου.
Επισης αν φτασετε στο διαζυγιο..παλι μην τολμισεις να εχεις δικαιωμα πανω στο παιδι,ειναι αποκλειστικα ευθυνη της γυναικας σου.Μόκο κανονικοτατο.
Εσυ,..απλα βαζεις το πουλι και χαιρεται.Τουτεστιν εισαι απλα ενα ζωο αναπαραγωγης.
Διοτι οχι οποτε μας συμφερει,δεν εχουμε ευθυνη..και οποτε μας συμφερει εχουμε.
Αυτα υποστηριζεις φιλτατε.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Αν και δεν ξερω πως θα ειναι οι αποψεις μου οταν θα ερθει εκεινη η ωρα, εγω παντως δε θα ηθελα την ωρα της γεννας να ειναι μεσα... Δεν ξερω αλλα δε θα ηθελα να αλλαξει ας πουμε η "θηλυκη" εικονα μου μπροστα του, δεν ξερω και τις μετεπειτα αντιδρασεις, θα αισθανομουν λιγο εως παρα πολυ αβολα νομιζω. Τα ξαναλεμε βεβαια παλι οταν ερθει η ωρα μου αλλα δε νομιζω να αλλαξει η αποψη μου. Σε ολα τα υπολοιπα φυσικα θα ηθελα να μετεχει, αν δεν το εκανε πιστευω θα με πληγωνε παρα πολυ. Πιστευω πως ο ανθρωπος που εχουμε επιλεξει να ειναι ο πατερας των παιδιων μας και συντροφος της ζωης μας, μας καταλαβαινει. Κι αν ο ανδρας αγαπα, ακουει. Ισως ορισμενοι να θελουν ενα μικρο η μεγαλο σπρωξιμο, να ειναι "αδιαβαστοι" οπως λεει και ο εποτε. Οπως και να εχει η επικοινωνια ειναι το σημαντικοτερο, να ξερει ο ενας και ο αλλος πως αισθανεται ο συντροφος του κι ετσι να τον βοηθαει.

Αποψεις οχι μονο σεξιστικες,αλλα μεσαιωνικες.
Ευτυχως που δεν σκεφτονται ολοι το ιδιο.
Αγγελε,μηπως εισαι καμια 80αρια χρονων;Οι αποψεις σου εκφραζουν ιδεες οχι μονο ξεπερασμενες,αλλα και ειναι και υποτιμητικες για ενα νεο ατομο,μονο που δεν το καταλαβαινεις.
Και εφοσον τα πιστευεις αυτα,οτι δηλαδη ο αντρας βαζει το πουλι και φευγει και ουδεμια σχεση εχει μετα την απομακρυνση του ταμιου,οταν και αν ποτε αφησεις εγκυο κοπελα,μην τολμισεις να της πεις να μην κανει εκτρωση,διοτι σαφως και δεν εχεις αυτο το δικαιωμα,εφοσον ειναι αποκλιστικα ευθυνη της γυναικας.
Επισης αν ποτε παντρευτεις και αφησεις εγκυο τη γυναικα σου,μην τολμισεις ποτέ να εχεις λογο για το παιδι.Δεν ειναι δικια σου ευθυνη,ειναι αποκλιστικα ευθυνη της γυναικας σου.
Επισης αν φτασετε στο διαζυγιο..παλι μην τολμισεις να εχεις δικαιωμα πανω στο παιδι,ειναι αποκλειστικα ευθυνη της γυναικας σου.Μόκο κανονικοτατο.
Εσυ,..απλα βαζεις το πουλι και χαιρεται.Τουτεστιν εισαι απλα ενα ζωο αναπαραγωγης.
Διοτι οχι οποτε μας συμφερει,δεν εχουμε ευθυνη..και οποτε μας συμφερει εχουμε.
Αυτα υποστηριζεις φιλτατε.:D

ΚΑλα κατσε να γινει πατερας κι αν μας πει τα ιδια να τον κραξουμε. Πολλοι μπορει να λενε διαφορα κι οταν τους συμβει να γινονται ερπετα και χαζοχαρουμενοι. Γνωρισα καποτε μια κοπελια που ο ανδρας της ειχε ακριβως τις ιδιες αποψεις με τον αγγελο. Οταν τη γνωρισα ειχε ηδη 2 και πηγαινε για το τριτο. Ο αντρας της οχι μονο σερνοταν απο την πρωτη εγκυμοσυνη, ειχε χεστει απτη χαρα του που επειτα δεν την αφηνε ουτε να τα αλλαξει, ηθελε να τα κανει ολα μονος του, μπανιο, πανες, καροτσακι να κραταει μονο αυτος κλπ. Την εβαλε τελειως στην ακρη την κοπελα μεχρι που στο δευτερο της εδωσε μερικες πρωτοβουλιες :D
Ειναι πολυ καλος ανθρωπος παρεπιπτοντως ο εν λογω που τον εχω γνωρισει και καλος πατερας αλλα και καλος συζυγος! Δεν ξερω γιατι πρωτυτερα ειχε ομως αυτες τις αποψεις, δεν εμαθα ουτε και ρωτησα αλλα εικαζω θα ηταν καποιες αντιληψεις που θα του ειχαν περασει καπως καπου και που αλλαξαν αργοτερα. Ισως και να μην τα πιστευε κι οταν τα ελεγε, ποιος ξερει; Το αποτελεσμα παντως ειχε σημασια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
βιαζεστε γυναικες να κρινετε..

βιαζεστε..


Δεν ξερω γιατι πρωτυτερα ειχε ομως αυτες τις αποψεις, δεν εμαθα ουτε και ρωτησα αλλα εικαζω θα ηταν καποιες αντιληψεις που θα του ειχαν περασει καπως καπου και που αλλαξαν αργοτερα. Ισως και να μην τα πιστευε κι οταν τα ελεγε, ποιος ξερει; Το αποτελεσμα παντως ειχε σημασια!

αυτοι τις εχουν πραγματικα τις κρυβουν..
οι αλλοι τις λενε για να καλυπτονται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
βιαζεστε γυναικες να κρινετε..

βιαζεστε..




αυτοι τις εχουν πραγματικα τις κρυβουν..
οι αλλοι τις λενε για να καλυπτονται..

Ναι αγγελακο κι εγω πιστευω οταν γινεις μπαμπας θα αναθεωρησεις πολλες αποψεις σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nicole1987

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Nicole1987 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
βιαζεστε γυναικες να κρινετε..

βιαζεστε..




αυτοι τις εχουν πραγματικα τις κρυβουν..
οι αλλοι τις λενε για να καλυπτονται..

Εσυ δηλαδη τις λες για να καλυπτεσαι;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Να σε ανέχεται και να σε ανέχεται αντίστοιχα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Εσυ δηλαδη τις λες για να καλυπτεσαι;
εσυ ρωτας πολλα;)


παλι εκτος θεματος θα βγουμε..
αλλα αυτοι που πραγμτικα ειναι σκληροι μεσα τους το κρυβουν.

αυτοι πουειναι αναποδα..το κρυβουν..

περι του θεματος τωρα..

ο ανδρας κατα και μετα τηνεγκυμοσυνη συνηθως δεν μπορει να κανει κατι αλλο φροντιδα της μνας για να φροντιει το παιδι..

υπαρχουν και εξαιρεσεις βεβαια..

επισης πρεπει να ταιζει τη μανα ..φάαε ΄φαεε,,τωρα τρως για δυο..:Pκαι ετσι γινεται διπλασιαα τελικα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,345 μηνύματα.
Ο άντρας μου ήταν παρών σε όλες μου τις γέννες με έχει δει στα χειρότερα μου έχει σκουπίσει αίματα μου χει φέρει και καθαρίσει παπια καθώς για μήνες ήμουν καθηλωμένη σε ένα κρεβάτι, με έχει αλλάξει με έχει κανει μπάνιο.
Τι άλλο να σας πω ;
Αν άλλαξε απέναντι μου σεξουαλικά; οχι.
Νομίζω ότι με αγάπησε και περισσότερο. Θυμάμαι να μου λέει ευχαριστώ που έφερα στον κόσμο τα παιδιά του. Έκλαιγε καμμια φορά. Μου λεγε μακάρι να ήταν αυτός στη θέση μου. Αλλά δε νομίζω να το αντέχε.. ..
Όσο για μένα οκ δεν ήταν ευχαριστο αλλά κάποιος έπρεπε να με βοηθήσει κι εμένα όταν έπρεπε να αλλάξω πχ :pardon:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top