Δωρεάν πρόγραμμα επεξεργασίας φωτογραφίας

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
επισης ενα σιτε με πολλα πραγματα μεσα και πολυ ωραια πραγματα: www.pho.to
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia mo

Νεοφερμένος

Η georgia mo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Γεια σας γεια σας! Χρειάζομαι τη βοήθειά σας.Θέλω να βρω ένα πρόγραμμα δημιουργίας εικόνων.Συγκεκριμένα:θέλω κάποιες φράσεις π.χ.ρητά να τις κάνω εικόνες. Να γράψω τη φράση, να βάλω το φόντο που θέλω κλπ κλπ και όλο αυτό να γίνει μια εικόνα. Πως είναι αυτά που ανεβάζουν στο facebook ή κάποιες σελίδες σαν το "ο τοίχος είχε τη δική του υστερία'' αν έχετε υπόψη σας;Κάπως έτσι!Βασικά θέλω να κάνω ακριβώς αυτό! Έχετε καμία ιδέα πως μπορεί να γίνει; :hmm::hmm::hmm:Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σου! :)
Για κάτι τόσο απλό μπορείς να χρησιμοποιήσεις ακόμη και την ζωγραφική. Αν θες να παίξεις περισσότερο και να το κάνεις πιο περίτεχνο, τότε editors τύπου iPiccy, Photoshop, Pixlr Editor etc, που είναι online, είναι αυτό που ζητάς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zithos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Zithos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 270 μηνύματα.
Το Gimp είναι κάτι σαν μίνι Photoshop το κατεβάζεις δωρεάν με αναζήτηση στο Google, το κανονικό Photoshop είναι πανάκριβο δέν ξέρω άν υπάρχει τρόπος να το κατεβάσεις δωρεάν και αυτό απο το Ίντερνετ εγώ δεν το έχω καταφέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loony

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,754 μηνύματα.
Τσέκαρε το picmonkey. Πολύ απλό και εύχρηστο..;)

https://www.picmonkey.com/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Gimp
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wherever

Δραστήριο μέλος

Η wherever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 474 μηνύματα.
Καλησπέρα!!:)
Ξέρει κανείς αν γίνεται online ή με καμία εφαρμογή να αφαιρεσω αντικείμενα από μια φωτογραφία πχ ένα σύρμα ή κάποιες σκιές χωρίς να χαλάσει η εικόνα;; Το εψαξα λίγο αλλά βρίσκω παντού τρόπους για αλλαγή φίλτρων κτλ που αλλάζουν όλη την εικόνα.
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

libre

Δραστήριο μέλος

Ο libre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 694 μηνύματα.
Γίνεται αλλά ειναι για προχωρημενους. Πολλες εφαρμογες θελουν χρονο να τις μαθεις, οποτε το καλυτερο ειναι να εχεις ενα γνωστο εργαλειο και να γκουγκλαρεις αυτο που ακριβως σε απασχολει. Εγω έχω το gimp , ισαξιο του φωτοσοπ και με πολλα plugins για πολλα πραγματα, και κανω ακριβως αυτο.

Τωρα για online το pixlr.com εχει τρεις editors αν θυμαμαι καλα και ισως ο advanced σου δινει αυτη τη δυνατοτητα. Παντως πρεπει να πιανει και το χερι σου λιγο. Πχ ειναι ενα εργαλειο που λεγεται lasso για να επιλεγεις ακριβως τις περιοχες που θες για επεξεργασια και θελει λιγη μαεστρια. Ισως και το εργαλειο wand ή magic wand αναλογα με την εφαρμογη μπορει να σε βοηθησει για τις επιλογες χωρου.

Τωρα για να καλυψεις με χρωμα την περιοχη που αφαιρεσες ειτε η γομολαστιχα ειτε το εργαλειο με το χρωμα. Μερικες φορες πρεπει να κανεις ζουμ και να καθαριζεις τα απομειναρια πιξελ πιξελ διαλεγοντας τη σωστη βουρτσα. Συνηθως ζουμαροντας ελεγχεις καλυτερα μια περιοχη. Αν η φωτογραφια εχει πολλους layers (στρωμματα το ενα πανω στο αλλο) τοτε το αντικειμενο που θες να βγαλεις ισως εχει το δικο του layer οποτε στην περιπτωση αυτη δεν εχεις παρα να αφαιρεσεις τον layer. Αυτα χοντρικά. Ισως καποιος ξερει καλυτερα, γιατι τα γραφικά δεν ειναι και το φορτε μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paul33.gr

Νεοφερμένος

Ο Paul33.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Kαλησπέρα στην παρέα και Χρόνια Πολλά!!!

Θα ήθελα να μου προτείνετε δωρεάν εφαρμογές για photoshop και αν μπορείτε να στείλετε λινκ.

Ευχαριστώ πολύ,καλή συνέχεια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαλησπέρα στην παρέα και Χρόνια Πολλά!!!

Θα ήθελα να μου προτείνετε δωρεάν εφαρμογές για photoshop και αν μπορείτε να στείλετε λινκ.

Ευχαριστώ πολύ,καλή συνέχεια!!!

Κάποιες δωρεάν επιλογές είναι: Gimp (η εναλλακτική δωρεάν εκδοχή τού Photoshop), Sumopaint, Visions, Pixlr, Photopad κ.α. Πολλές επιλογές, online και μη. Κάνε ένα search και δες ποιο σου αρέσει καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paul33.gr

Νεοφερμένος

Ο Paul33.gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Κάποιες δωρεάν επιλογές είναι: Gimp (η εναλλακτική δωρεάν εκδοχή τού Photoshop), Sumopaint, Visions, Pixlr, Photopad κ.α. Πολλές επιλογές, online και μη. Κάνε ένα search και δες ποιο σου αρέσει καλύτερα.

Ευχαριστώ πολύ! Θα δω και θα επιλέξω !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top