Friends vs Παρά Πέντε

Friends vs Παρά Πέντε

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 105)
  • Friends

    Ψήφοι: 75 71.4%
  • Παρά Πέντε

    Ψήφοι: 30 28.6%

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Ποία από τισ δύο παρέες προτιμάτε Friends ή Παρά Πεντε εγώ αν και βλέπω και τα δύο και μ΄αρέσουν και τα δύο εξίσου προτιμώ Friends!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pepper-ann

Νεοφερμένος

Η Pepper-ann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
F R I E N D S !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Νομίζω ότι συγκρίνεις ανόμοια πράγματα...
Τα Φιλαράκια είναι ξένη σειρά ενώ το παρα 5 ελληνική
Εμένα πάντως μου αρέσουν και τα δυο και τα βλέπω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Ιερόσυλε!
Φυσικά FRIENDS!
Απορώ ρε παιδιά τι σας αρέσει στο Παρά 5. Μετριότατη σειρά ακόμα και για τα ελληνικά δεδομένα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Δεν ξέρω, εγώ απο συνήθεια την βλέπω πια...αν και μπορώ να πω έχει λίγο ενδιαφέρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mentoras_12

Νεοφερμένος

Ο mentoras_12 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Εγω το Παρα Πεντε το εχω ψιλοβαρεθει εκει που παει να γινει κατι τελειώνει το επεισοδιο! Και ημαρτον με αυτη την Θεοπουλα ολο η κοντη και η κοντη ας αλλαξει και καμια ατακα δεν λεω πλακα εχει αλλα σε καποιο σημειο καταντα βαρετο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

O'Zorgnax

Δραστήριο μέλος

Ο O'Zorgnax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 642 μηνύματα.
Αυτό ακριβώς εννοώ. Βασίζεται σε πολύ λίγα - ομολογουμένως επιτυχημένα - ευρήματα το σενάριο του Καπουτζίδη, τα οποία τα έχει επαναλάβει σε βαθμό κακουργήματος. Όπως έλεγε κάποτε και ο Morissey: "The joke isn't funny anymore"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

smart

Πολύ δραστήριο μέλος

Η smart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,139 μηνύματα.
Bασικά μου αρέσουν και τα δύο το ίδιο ...Αλλά θα πώ Friends γιατί το θεωρώ πιο κλασικό και όσες φορες και να το δώ δεν το βαριεμαι ενώ το παρα πέντε δεν μπορώ να το δώ πάνω από μία-δύο φορά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maggie

Περιβόητο μέλος

Η Maggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 5,843 μηνύματα.

diddle

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η diddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 291 μηνύματα.
Προτιμώ το παρά πέντε!!:clapup:

Και τα δύο ειναι χιουμοριστικά και κατά τη γνώμη μου αρκετά επιτυχημένα απλά το παρά πάντε εχει και την υπόθεση, το μυστήριο που κρατάει αμείωτο το ενδιαφερον..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Βασικα το Παρα5 με ειχε ξετρελανει. Στης αρχες ειχε απιστευτες ατακες, στο τελος της περσινης σεζον ειχε την αγωνια για το τι θα γινει αλλα τα δυο φετινα επεισοδια δεν μου αρεσαν καθολου. Ουτε σου προκαλουν αγωνια, ουτε εχουν γελιο. Το δε αστειο με την κοντη εχει παραγινει, καθε 5δευτερα ακους για την κοντη και το κοντο μωρο της.
Απο την αλλη το Friends ποτε δεν μου αρεσε τρελα αλλα εχει φαση και οποτε το θυμιθω οτι το εχει το παρακολουθω. Οποτε καπου στην ισοπαλια τα βαζω. Ωστοσω συγκρινουμε δυο τελιως ασχετες σειρες, το μονο τους κοινο ειναι ο στοχος τους, να πιασουν νουμερα κανοντας τον θεατη να γελασει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Εγώ βλέπω (έβλεπα) κ τις δύο σειρές. Η καθεμιά έχει τη χάρη της. Το "Παρα πέντε" δεν ξέρω τι ακριβώς έχει... Αλλά έχει αυτό το κάτι που σε κρατάει να θες να δεις τη συνέχεια όπωσδήποτε. Δυστυχώς έχω χάσει τα φετινά επεισόδια, οπότε δεν ξέρω πόσο βαρετά ίσως έχουν καταντήσει...

Τα φιλαράκια από την άλλη εχουν απίστευτο χιούμορ και τρομερές ατάκες. Οι χαρακτήρες είναι ένας κ ένας και δεν υπάρχει περίπτωση να δεις friends και να μη σου φτιάξουν τη διάθεση.

Από τα δύο ψηφίζω το friends γιατί είναι ο παλιός και είναι αλλιώς και γιατί το χιούμορ της σειράς είναι πιο πετυχημένο κατά τη γνώμη μου από το "παρα πέντε", χωρίς αυτό να μειώνει το δεύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Friends γιατι το παρα πεντε εχει γινει βαρετο :X
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Αν πρεπει να διαλεξω ενα, αυτο ειναι "Friends".

Τα βλεπω και τα δυο βεβαια, αλλα εχουν γινει βαρετα!
Το ενα με τις επαναληψεις του, και το αλλο εχει κουρασει πολυ την υποθεση. Νομιζω οτι ο πρωτος κυκλος, ηταν αρκετος για να ολοκληρωθει η υποθεση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
δεν ξερω ποιο να διαλεξω γιατι ειναι εντελως διαφορετικα.. μου αρεσουν και τα δυο.. αλλα αν πρεπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να διαλεξω κατι θα διαλεξω το friends δανειζομενη μια φραση που ειπωθηκε στην προηγουμενη σελιδα οτι "το παρα πεντε πανω απο δυο φορες δεν μπορω να το δω" ενω τα φιλαρακια τα βλεπω ανετα τα παλια επεισοδια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oiwnos

Νεοφερμένος

Ο Oiwnos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 43 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Κατερίνα θα ήθελα να σε ρωτήσω που βρήκες την εικονα που έχεις για άβαταρ.
Ψάχνω να βρώ αυτου του στιλ τα πορτραίτα για αφίσες αλλά δεν ξέρω πώς ονομάζονται.

Όσο για το ερώτημα νομίζω οτι είναι "ιεροσυλία " να ανεβάζουμε σε επίπεδο σύγκρισης μια σειρα που διασκεδασε 80 χώρες επι 1 δεκαέτια με το περσινό χιτ του Mega Channel.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
"το παρα πεντε πανω απο δυο φορες δεν μπορω να το δω" ενω τα φιλαρακια τα βλεπω ανετα τα παλια επεισοδια...

:thumbsup: Σωστό! Και εγώ το ίδιο. Είδα μια φορά το κάθε επεισόδιο στο παρα πέντε και ήταν οκ. Δεν ήθελα να το δω παραπάνω.

Αλλά αν το σκεφτείτε το ένα είναι αυτοτελή επεισόδια (φιλαράκια) ενώ το άλλο είναι ολόκληρη ιστορία που δεν γίνεται να δεις στο άσχετο επεισόδια.

Ας πούμε και το LOST, αν και είμαι μεγάλος φαν της σειράς δεν μπορώ να το δω πάνω από μία φορά το κάθε επεισόδιο (εκτός αν δεν κατάλαβα κάτι στην πλοκή οπότε επι τόπου το ξαναβλέπω) γιατί απλά δεν γίνεται ενώ είμαι π.χ. στο 2ο κύκλο να πεταχτώ να δω ένα επεισόδιο του 1ου κύκλου. :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
δεν εχω δει το φριεντσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill_1992

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,713 μηνύματα.
Friends;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Founes

Διάσημο μέλος

Ο Founes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,548 μηνύματα.
ΧΑ! παρα 5 φυσικά... το Friends ειναι βαρετό έως σαχλό... (προσωπική άποψη πάντα...)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top