Προτάσεις για αγορά νέου υπολογιστή!

Sweet_Butterfly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sweet_Butterfly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δάσκαλος/α. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
πτυχιακη:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.

stefanos...

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.
καλησπέρα. θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να αγοράσω ακουστικά κεφαλής, τα μεγάλα εννοώ, όχι τα μικρά. θέλω να είναι κάποια επώνυμη μάρκα π.χ. sony , και θέλω να κοστίζουν λιγότερο από 20 ευρώ. Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να έχει κάτι τέτοιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Maria Bluemind

Νεοφερμένος

Η Maria Bluemind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 116 μηνύματα.
καλησπέρα. θέλω να κάνω μια ερώτηση. Θέλω να αγοράσω ακουστικά κεφαλής, τα μεγάλα εννοώ, όχι τα μικρά. θέλω να είναι κάποια επώνυμη μάρκα π.χ. sony , και θέλω να κοστίζουν λιγότερο από 20 ευρώ. Υπάρχει κανένα μαγαζί στην Θεσσαλονίκη που να έχει κάτι τέτοιο;
Έχει καιρο που εγραψες το μηνυμα οποτε δεν ξερω αμα βρηκες ηδη.. τελος παντων στα Tiger (βεβαια δεν ηταν μαρκα) εχει με 8€ μπλε, μωβ, μαυρα (δεν ξερω αμα εχει αλλα χρωματα). Είχε παρει μια φιλη μου και μας φανηκαν αρκετα καλα για 8 €, το προβλημα ηταν οτι μεσα στην εβδομαδα (μπορει και λιγο παραπανω), πατησε το καλωδιο και χαλασαν... κοπηκε το καλωδιο δηλαδη και ακουγοταν περιεργα..
Τωρα ποσο τα πατησε δεν ξερω, παντως εμενα το καλωδιο μου φανηκε αρκετα καλο.. ηταν χοντρο το πλαστικο γυρω γυρω:P:P
Επισης ειχαμε παρει κατι ακουστικα με 20-25 € απο τον κωτσοβολο, πολυ καλυτερα και αν θυμαμαι καλα ηταν Playfect η μαρκα.. αυτα κρατανε ακομα, ειναι αρκετα καλα και ο ηχος ειναι πολυ καλος.. :) δεν τα βρισκω ομως στο internet.. δεν εχει πολυ καιρο που τα πηραμε, το πολυ 3 μηνες..

Μια απορια για τον υπολογιστη τωρα.. υπαρχει περιπτωση ενα trojan horse να ειναι ψευτικο; απο οτι καταλαβα αυτα τα εχουν αρχεια προς εγκατασταση, και ετσι και κανεις εγκατασταση, τσουπ, τον πηρες τον ιο.. υπαρχει περιπτωση να κανω εγκατασταση και να μην εχει ιο τελικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;
Γηρατειά.

Η πάστα του επεξεργαστή ίσως θέλει άλλαγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;

Hp ειναι ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Γηρατειά.

Η πάστα του επεξεργαστή ίσως θέλει άλλαγμα.
Μάλιστα... Δε θέλει καθάρισμα; Γιατί μια φίλη είχε παρόμοιο πρόβλημα έτσι το καθάρισε και τώρα είναι εντάξει...

Όχι, acer.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μάλιστα... Δε θέλει καθάρισμα; Γιατί μια φίλη είχε παρόμοιο πρόβλημα έτσι το καθάρισε και τώρα είναι εντάξει...
Γιατί δεν το καθαρίζεις τότε να δεις αν θα φτιάξει; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;

Πάνε το για καθάρισμα και αγόρασε και μια βάση/cooler. Στο σπίτι σου έχεις A/C ή έχει ζέστη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Γιατί δεν το καθαρίζεις τότε να δεις αν θα φτιάξει; :P
Δε ξέρω... Το καθάρισμα δεν επηρεάζει τη μνήμη του, σωστά;

Πάνε το για καθάρισμα και αγόρασε και μια βάση/cooler. Στο σπίτι σου έχεις A/C ή έχει ζέστη?
Έχω βάση με ανεμιστήρα. Επίσης είναι αναμμένο το A/C και δεν έχει ζέστη.

Κατέβασα ένα πρόγραμμα που μετράει τη θερμοκρασία και αυτή τη στιγμή λέει:

HD0: 56C
Temp1: 91C
Core 0: 81C
Core 1: 82C
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,219 μηνύματα.
Το τελευταίο καιρό έχω ένα πρόβλημα με το laptop μου... Όταν βάζω το δίσκο ενός παιχνιδιού, μετά από μία ώρα ζεσταίνεται πάρα πολύ και σβήνει από μόνο του και δεν ανοίγει για 5-10 λεπτά... Το laptop είναι 3 χρονών. Τι πρόβλημα έχει;
ΠΙθανόν να έχει γεμίσει σκόνη το ανεμιστηράκι. Θέλει καθάρισμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
ΠΙθανόν να έχει γεμίσει σκόνη το ανεμιστηράκι. Θέλει καθάρισμα.

Μάλιστα...

Επίσης, μερικές φορές (όταν ανοίγει) κάνει θόρυβο ο ανεμιστήρας. Λογικά από τη σκόνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Η διαγνωση εγινε. Βρωμικο laptop.
θεραπια : Καθαρισμα. Προσοχη μην πολλαπλασιασεις τα προβληματα. Απλως το ανοιγεις, το καθαριζεις δινωντας βαση στα ανεμιστηρακια και το κουμπωνεις χωρις να περισσεψει βιδα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Η διαγνωση εγινε. Βρωμικο laptop.
θεραπια : Καθαρισμα. Προσοχη μην πολλαπλασιασεις τα προβληματα. Απλως το ανοιγεις, το καθαριζεις δινωντας βαση στα ανεμιστηρακια και το κουμπωνεις χωρις να περισσεψει βιδα :)

Ωραία... Θα προτιμούσα να το καθαρίσει κάποιος έμπειρος, οπότε θα πάει σε τεχνικό...


Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Δε ξέρω... Το καθάρισμα δεν επηρεάζει τη μνήμη του, σωστά;


Έχω βάση με ανεμιστήρα. Επίσης είναι αναμμένο το A/C και δεν έχει ζέστη.

Κατέβασα ένα πρόγραμμα που μετράει τη θερμοκρασία και αυτή τη στιγμή λέει:

HD0: 56C
Temp1: 91C
Core 0: 81C
Core 1: 82C

Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών έχει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τι επεξεργαστή και κάρτα γραφικών έχει?

Επεξεργαστής: Pentium(R) Dual-Core CPU 2.10 GHz

Που βρίσκω τι κάρτα γραφικών έχει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Επεξεργαστής: Pentium(R) Dual-Core CPU 2.10 GHz

Που βρίσκω τι κάρτα γραφικών έχει;

Καλά άστο δεν πειράζει. Κατά πάσα πιθανότητα καθαρισμό θέλει, πάρε και ένα καλύτερο cooler και θα είσαι μια χαρά πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Καλά άστο δεν πειράζει. Κατά πάσα πιθανότητα καθαρισμό θέλει, πάρε και ένα καλύτερο cooler και θα είσαι μια χαρά πιστεύω.

Πόσο περίπου κοστίζει ένα cooler;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Α και γω εχω παρομοιο προβλημα.
Το λαπτοπακι εχει μια βαση και εναν ανεμιστηρα να το χτυπαει προκειμενου να μη σβηνει.

Κι αν σβησει κανα 5λεπτο στη καταψυξη.
Το προβλημα το διεγνωσε ο Φοκος, φυσικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top