Όταν σας νευριάζουν πώς θα αντιδράσετε; Θα το πείτε;

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
όταν σας νευριάζουν πώς αντιδράτε;

Άμα ήταν γυναίκα μου θα πήγαινα να σφίξω όλα τα καπάκια από τα βάζα για να μπορώ μετά να πω
"α, τώρα με χρειάζεσαι εεεε;".
:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Αν νευριασω, λεμε αν...
πεφτει τρελο μπινελικι.

Απο μεσα μου ομως.
Ακομα δεν εχουμε φτασει στο σταδιο με τον ψυχολογο μου να εξωτερικευω τον συναισθηματικο μου κοσμο. :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Δυστυχώς το κρατώ μέσα μου, και μετά έχω πονοκέφαλο μέχρι το βράδυ, σπάνια εκδηλώνομαι προς τα έξω, αλλά η δική μου περίπτωση μερικές φορές βλάπτει την υγεία, γιατί το να το κρατάς μέσα σου, είναι από θέμα υγείας χειρότερο από το να εκδηλώνεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Δυστυχώς το κρατώ μέσα μου, και μετά έχω πονοκέφαλο μέχρι το βράδυ, σπάνια εκδηλώνομαι προς τα έξω, αλλά η δική μου περίπτωση μερικές φορές βλάπτει την υγεία, γιατί το να το κρατάς μέσα σου, είναι από θέμα υγείας χειρότερο από το να εκδηλώνεσαι...
ρεεεεε ξεκοοοολααα !!!! βασανιζομαι μονο που το σκεφτομαι , ειναι αρρωστο αυτο που κανεις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Δυστυχώς το κρατώ μέσα μου, και μετά έχω πονοκέφαλο μέχρι το βράδυ, σπάνια εκδηλώνομαι προς τα έξω, αλλά η δική μου περίπτωση μερικές φορές βλάπτει την υγεία, γιατί το να το κρατάς μέσα σου, είναι από θέμα υγείας χειρότερο από το να εκδηλώνεσαι...

Θες να σου δωσω το τηλ του ψυχολογου μου;
Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.
Θα μας βγει πιο οικονομικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Θες να σου δωσω το τηλ του ψυχολογου μου;
Κι εγω το ιδιο προβλημα εχω.
Θα μας βγει πιο οικονομικα.
γιατι δεν κανουμε ενα γκρουπακι καλυτερα:P
υπαρχουν πολλα ψυχακια εδω , καπως θα βολευτουμε ολοι ...ειναι και η κριση στη μεση :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*metal fairy*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Αχαρνές (Αττική). Έχει γράψει 174 μηνύματα.
αν στεναχωριθω για κατι, συνιθως δεν αντιδρω μπροστα σε καποιον.

αν νευριασω κανω νευρικες κοινισεις με τα ποδια μου (το ιδιο κανω και οταν ειμαι ανχωμενη), μηλαω αποτομα...γενικα, δεν με συγκρατει τιποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Χμμ μεχρι πριν λιγους μηνες οσες φορες νευριασα τα κρατουσα μεσα μου.Μπορει να εβριζα , να σκεφτομουν τροπους να αποστομωσω το ατομο , θυμωνα και εβραζα σαν καζανι.Στο τελος ή ξεσπαγα στα κλαματα οταν ημουν μονη μου , αν ηταν πολυτ σοβαρο , ή αλλιως τα ελεγα στη μαμα η στν κολλητη , αναλογγως καθε φορα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shark.0wNz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Jimakos R αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
trolling all the way guys! ούτε υπάρχει λόγος να το κρατάω μέσα μου ούτε τίποτα..όταν τσατίζομαι απλά μ*λ*κίζομαι και κοροϊδεύω και δεν με ενδιαφέρει τι λέει ο καθένας..τώρα αν τσατιστώ πολύ και με παίρνει μπορεί να βρίσω και οτιδήποτε.σε καμία περίπτωση παιδιά δεν κρατάω μέσα μου τίποτα πλέον..δεν στεναχωριέμαι για τίποτα,έχω ζήσει και τα χειρότερα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ τίποτα το σημαντικό...
απλώς βρίζω περισσότερο απ' ότι όταν είμαι στα φυσιολογικά μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Πάντα το λέω στην κολλητή μου (γιατί με καταλαβαίνει από μακρυά, πόσο μάλλον όταν-πολύ σπάνια όμως- θυμώνω μαζί της!) αν και συνήθως το κρατώ μέσα μου. Το κρατάω και άμα ο άλλος καταλάβει και με πιέζει να μιλήσω συνήθως τα βγάζω μια και έξω και δεν έχει καλή κατάληξη :P δεν φωνάζω ποτέ και σχεδόν ποτέ δεν βγαίνω εκτός ορίων αλλά στους άλλους μάλλον τους τη δίνει να είμαι ήρεμη :confused: και να υποστηρίζω πολύ θερμά την γνώμη μου δεν χρειάζεται να υψώσω φωνή :P Το βλέμμα τα λέει όλα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ψαραδέλλη

Διάσημο μέλος

Η Ψαραδέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,030 μηνύματα.
Σαρα μεγαλωνει κι αλλο το γκρουπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
πως θα αντιδράσετε?


Κάνοντας δουλειές σπιτιού: βαψίματα σε φράχτες,
γυάλισμα πατώματος, πλύσιμο αυτοκινήτου.
Και πάντα ΠΑΑΑΑΑΝΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΏΝΤΑΣ ΤΗ ΛΟΓΙΚΗ
"breathe in breathe out"
και την drum technique.
Αλλά όχι εγώ, να βάζω τους άλλους να τις κάνουν
κι εγώ να το παίζω μάστερ του καράτε.
:redface::redface:


σχετ.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
δεν μιλαω για λιγο αλλα απο μεσα μου ριχνω τον εξαψαλμο και ακουω μουσικη, μπορει και να το πω αν με εχει εκνευρισει παρα πολυ αλλα γενικα δεν μπορω να θυμωσω και να το κρατησω για πανω απο 5 λεπτα οποτε συνηθως δεν κανω τιποτα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Το λέω,αλλά με χρονοκαθυστέρηση. =.=

Αν με εκνευρίσει κάτι,δεν το λέω εκείνη την στιγμή,αλλά τα μαζεύω και τα ρίχνω όλα μαζί μετά και όποιον πάρει ο Χάρος. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Άν φταίω, προσπαθώ να ελιχθώ με διπλωματικούς τρόπους(Ζυγός βλέπεις :whistle:). Άν δε φταίω, εξαρτάται. Άν το πάρω στην πλάκα, δε δίνω σημασία. Άν με ενοχλήσει, αντιδρώ αρκετά σπασμωδικά. :devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Χθες δεν απάντησα καλά! Να πω τώρα που έχω νεύρα;

Και το λέω και το δείχνω!! Βασικά μου φταίνε όλα και όλοι, γίνομαι "κάπως" πολύ σπαστικιά και στριμάδι. Δε θέλω να μου μιλάει κανείς, τα παίρνω όλα στραβά και λογικά βρίζω κάπως περισσότερο από το συνηθισμένο! Εχμ ναι, μπορεί να σπάσω και τίποτα!

όχι δεν είμαι καθόλου νευρικός άνθρωπος :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γενικά τα κρατάω μέσα μου και βράζω και δεν είναι να μου πάρεις κουβέντα αν εκνευριστώ.

Βέβαια από μια στιγμή και μετά όλο αυτό παραείναι πολύ για να το αντέξω οπότε:
1. Τα λέω σε κάποιον (συνήθως στην κολλητή μου).
2. Πάω και μαλώνω με αυτόν/η που με εκνεύρισε.
3. Βγάζω τα νεύρα μου σε ΛΑΘΟΣ άνθρωπο που έτυχε να βρίσκεται εκείνο το δευτερόλεπτο της έκρηξης δίπλα μου.
4. Όλα τα παραπάνω.

Νταξ, εκνευρίζομαι και εύκολα όμως, ε. :rolleyes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Εξαρτάται από το ποιός με εκνευρίζει...αν πρόκειται για άτομα με τα οποία έχω οικειότητα, εννοείται ότι το λέω. Αν πρόκειται για άτομα που δεν βλέπω συχνά και δεν έχω επαγγελματική ή άλλου είδους υποθετικά "ωφέλιμη" σχέση, ίσως και να το διασκεδάσω κιόλας.
Αλλά το χειρότερο είναι όταν με εκνευρίζουν συνάδελφοι, αφεντικά και "καλοί" πελάτες. Εκεί ξέρω ότι δεν μπορώ να κάνω και πολλά και αυτό με κάνει να βράζω μέσα μου και να έχω νεύρα για πολλή ώρα που δεν ξέρω πως να τα ξεσπάσω. Βέβαια τώρα που είμαι άνεργη έχω κάτι αντίστοιχο, τους καθηγητές και τους συμφοιτητές μου. Συμβαίνει πάρα πολύ συχνά να με εκνευρίζουν και πάντα προσπαθώ να το αντιμετωπίζω πολιτισμένα, με αποτέλεσμα να έχω έντονους πονοκεφάλους σχεδόν κάθε μέρα. Τα νεύρα της δουλειάς μπορώ να τα χειριστώ δεκάδες φορές καλύτερα από αυτά, γιατί από εδώ δεν μπορώ απλά να πω "σιγά μωρέ, φεύγω και πάω αλλού γιατί δεν τους αντέχω"ή "θα υπερασπιστώ το δίκιο μου και ας με μισήσουν/διώξουν". Εδώ απλά δεν θέλω να με σταμπάρουν σαν "το μαύρο πρόβατο που τολμάει να διαφωνεί".
Πολλά εισαγωγικά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top