Control Freaks

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Οκ, όντως, ο όρος control freak αναφέρεται σε κάποιον που προσπαθεί να ελέγξει τα πάντα. Αλλά αυτό που προσπαθώ να πω, είναι ότι κάποιοι άνθρωποι είναι μανιώδεις με τον έλεγχο συγκεκριμένων πραγμάτων. Και αυτά τα πράγματα δεν είναι πάντα κακό να κοντρολάρονται απόλυτα από κάποιον.
Σαφώς και έχεις δίκιο σε αυτό που λες, αρκεί πρώτων αυτός ο κάποιος να είναι αποδεδειγμένα κορυφαίος πάνω στο θέμα και δεύτερον να ακούει και μερικές άλλες απόψεις (άσχετα αν θα τις σεβαστεί ή όχι).

Έστω ότι γίνεσαι καθηγήτρια Αρχιτεκτονικής σε κάποιον τομέα κοντά στα ερευνητικά σου ενδιαφέροντα. Μια φοιτήτριά σου, σου φέρνει μια μακέτα που παρουσιάζει ένα σχέδιο που δεν σου αρέσει και της βάζεις 5 ενώ περίμενε τουλάχιστον 7 (δεν ξέρω τι παίζει στις σχολές Αρχιτεκτονικής). Αυτή έρχεται στο γραφείο σου και διαμαρτύρεται. Πως θα αντιδράσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Θα της εξηγήσω γιατί.
Δε συμφωνώ, ότι πρέπει να είσαι κορυφαίος, εξακολουθώ να μιλάω για Freaks. Απλά θέλεις να έχεις τον έλεγχο κάποιων πραγμάτων και δεν έχει σημασία αν είσαι ο καλύτερος για να τα κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorelai

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 384 μηνύματα.
Γιατί άραγε σας τη σπάνε ΤΟΣΟ πολύ;
Μήπως σας δημιουργούν ανασφάλεια;

(δεν αναφέρομαι σε κάποια συγκεκριμένη περίπτωση. Επίσης ο καθηγητής μαθηματικών που ανέφερε ο Tsipouro δεν είναι Control Freak, κατά πάσα πιθανότητα είναι απλώς κολλημένος και αμαθής.)

Εσενα δεν σου τη σπανε ΤΟΣΟ πολυ? :Ρ η μηπως.... εισαι μια απο αυτους!!!!!!!!!!!!:hypno:
Φυσικα δεν αισθανομαι ανασφαλεια, γιατι να αισθανθω ανασφαλεια απεναντι σε ενα ατομο που δεν μπορει να συνεννοηθει παρα μονο με τον εαυτο του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Mήπως οι ίδιοι οι control freaks είναι οι πραγματικά ανασφαλείς ; Γιατί ποιός ο λόγος να θέλουν να έχουν τα πάντα υπό τον απόλυτο έλεγχο ; Φοβούνται κάτι σίγουρα. Δεν ξέρω την αντίδρασή τους και σε σοβαρές κρίσεις αλλά την υποθέτω. Αν τα θέλουν όλα όπως τα έχουν φανταστεί στο μυαλό τους, αυτό είναι αδύνατο σε μια εποχή που κινούνται τα πάντα με τρομακτική ταχύτητα και σε χαοτικές συνθήκες.

Καταρχήν είναι ψυχολογική διαταραχή αυτό ή όρος που έχει επινοηθεί από λαικά περιοδικά όπως επινοήθηκε ο όρος του metrosexual ; Γιατί είναι τελείως διαφορετικό να θες να αλλάξεις κάποιου ανθρώπου αρνητικές πλευρές και να τις ελέγχεις, και να τον καθοδηγείς ως μέντορας, και να έχεις το πάνω χέρι στη σχέση, και ακόμα και να είσαι εσύ τελικά που αποφασίζεις για το μέλλον του και ουσιαστικές επιλογές που κρίνεις ότι είναι λανθασμένες (πχ σπουδές, επάγγελμα, φίλοι, στόχοι) και να θες να τον βοηθήσεις να ενδυναμώσει τα θετικά του στοιχεία, και άλλο να τρέμεις κάθε λεπτό αν τα παπούτσια έχουν τοποθετηθεί 5 εκατοστά ή 20 από το κρεββάτι, και να δυσφορείς και να αγχώνεσαι με αυτό και να αγχώνεις και τους άλλους, και να παθαίνεις κρίσεις πανικού ή να σε πιάνουν τα ψυχοσωματικά σου (πονοκέφαλοι, ζαλάδες κ.α) αν δεις κάτι στραβό (που αναγκαστικά αν είσαι έτσι, στραβά θα βλέπεις συνέχεια). 'Αλλο είναι να λες "θέλω αυτό", κι άλλο "αν δεν γίνει αυτό δεν λειτουργώ καθόλου". Είναι άλλο να ζεις σε έναν καθαρό κόσμο, κι άλλο σε έναν αποστειρωμένο κόσμο πχ. Αν αυτοί οι άνθρωποι δεν μπορούν να ελέγξουν την αδυναμία τους αυτή που είναι να θέλουν να ελέγχουν ακόμα και την τρίχα, για τι σόι δύναμη εσωτερική, αυτοπεποίθηση και αυτάρκεια μιλάμε ;

Το ''δεν μπορώ χωρίς αυτό" σημαίνει διαταραχή. Το "έτσι μπορώ καλύτερα" είναι διαφορετικό. Προσωπικά, ήμουν πολύ μικρός πολύ τακτικός και κάποια στιγμή πέρασα στο "χάος", μετά την εφηβεία. Μπορώ όμως κάλλιστα να ζω και υπό συνθήκες αυστηρής τάξης. Δεν έχω πεισθεί καθόλου όμως ότι είμαι περισσότερο δημιουργικός, εφευρετικός και έξυπνος όταν λειτουργώ σε τακτοποιημένες και απόλυτα ελεγχόμενες συνθήκες. Η τάξη φέρνει κάποια οφέλη, αλλά μου φαίνεται καταπνίγει το συναίσθημα, τον αυθορμητισμό και τη δημιουργικότητα, γι'αυτό και όσους ανθρώπους control freαks κι αν γνώρισα (δυστυχώς και στενό συγγενικό πρόσωπο) όλοι είχαν ένα κοινό : Βαθειά ανασφάλεια, παλιές κρυμμένες πληγές και μειωμένη "τρέλλα" με την καλώς νοούμενη έννοια, άρα και μειωμένη δημιουργικότητα. Είναι πολύ καλοί στρατιώτες, σε κάποιες περιπτώσεις άψογοι στρατηγοί, αλλά δυσκολεύομαι πολύ να δω μέσα στα μάτια τους ποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά ας εξετάσουμε την παρακάτω περίπτωση:

Μια ομάδα Χ ατόμων αποφασίζει/πρέπει να κάνει μαζί μια εργασία για τη σχολή/project για τη δουλειά. Οι Χ-1 είναι άσχετοι με το αντικείμενο ή μέτριοι στην καλύτερη. Ο Χ-στός ξέρει περισσότερα για το αντικείμενο και τον ενδιαφέρει να βγει πραγματικά καλό το project. Αν δηλαδή κάνει πολλές παρατηρήσεις για τις κακοτεχνίες των υπολοίπων, ενίοτε φωνάζει κιόλας (άνθρωπος είναι και αυτός), είναι control freak και κατά τον Tsipouro "πρέπει να πεθάνει"; Αυτός φταίει που οι άλλοι δεν νοιάζονται/είναι άσχετοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tuppence

Νεοφερμένος

Η Tuppence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αεροσυνοδός. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Ως εν μέρει control freak έχω να πώ ότι πράγματι σπάμε τα νεύρα των άλλων αλλά δεν μπορείτε να φανταστείτε τί κάνουμε στα δικά μας νεύρα..:cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά ας εξετάσουμε την παρακάτω περίπτωση:

Μια ομάδα Χ ατόμων αποφασίζει/πρέπει να κάνει μαζί μια εργασία για τη σχολή/project για τη δουλειά. Οι Χ-1 είναι άσχετοι με το αντικείμενο ή μέτριοι στην καλύτερη. Ο Χ-στός ξέρει περισσότερα για το αντικείμενο και τον ενδιαφέρει να βγει πραγματικά καλό το project. Αν δηλαδή κάνει πολλές παρατηρήσεις για τις κακοτεχνίες των υπολοίπων, ενίοτε φωνάζει κιόλας (άνθρωπος είναι και αυτός), είναι control freak και κατά τον Tsipouro "πρέπει να πεθάνει"; Αυτός φταίει που οι άλλοι δεν νοιάζονται/είναι άσχετοι;
Ξαναλέω ότι δεν εννοώ τέτοιες περιπτώσεις. Τέτοιες καταστάσεις συμβαίνουν πολύ συχνά άλλωστε και δεν είναι δεδομένο ότι πάντα θα τις ξεκινήσει κάποιος control freak (αν και συνήθως αυτό γίνεται).

Προφανώς δεν έχεις καταλάβει τι σημαίνει τραβηγμένη περίπτωση control freak.

Όταν πήγαινα πρώτη Λύκειου, θυμάμαι ένα παλληκάρι 2 χρονιά μεγαλύτερο, είχε μείνει μια χρονιά και ήταν στην 2α Λυκείου. Αυτός έκανε παρέα μόνο με άτομα με λιγότερη σωματική δύναμη από αυτόν και άβγαλτα. Τους χτυπούσε για ψύλλου πηδημα, τους εξευτέλιζε μπροστά σε άλλους συμμαθητές του, θυμάμαι χαρακτηριστικά ότι μια φορά που περνούσα από μπροστά του με τη παρέα μου άρχιζε να λέει απίστευτα προβλητικά σχόλια για τη μάνα ενός φίλου του μόνο και μόνο για να τον ακούσουμε και φυσικά ήθελε να έχει τους "φίλους" του κάτω από τον πλήρη έλεγχό του. Τους έλεγε τι να φοράνε, με ποιους να μιλάνε και με ποιούς όχι (αυτό εξαρτώταν από τις δικές του συμπάθειες και αντιπάθειες), ακόμα και πως να "ρίχνονται" στα κορίτσια. Και τους υποχρέωνε να το κάνουν. Μια φορά που κάποιος τον ρώτησε γιατί φέρεται έτσι, του απάντησε "γιατί γουστάρω να τους έχω που****κια μου". Βέβαια κατάλαβε τις μα****ες που έκανε όταν δεν κατάφερε να περάσει πουθενά, αφού στις πανελλήνιες δεν πήρε πάνω από 6 σε κανένα μάθημα και έμεινε τελείως μόνος του χωρίς κανένα φίλο. Ευτυχώς, δεν συναναστράφηκα ποτέ μαζί του, αλλά από αυτόν μου έχει μείνει η τόσο αρνητική αντίληψη για τους control freaks.
Και όντως αυτοί είναι οι control freaks, απλώς γουστάρουν να επιβάλλονται και αυτό είναι που δίνει νόημα στη ζωή τους.

Edit: Btw, επειδή και το γιδάκι :) παρεξήγησε τον όρο control freak, αν όντως ήταν control freak δεν θα απαντούσε "θα της εξηγούσα γιατί" αλλά "θα της κατέβαζα μερικά μπινελίκια και θα την είχα σημαδεμένη για να τη κόψω με τη παραμικρή ευκαιρία".
Του χρόνου θα έχω μια τέτοια καθηγήτρια (με βάση αυτά που έχω ακούσει γι' αυτήν) και μάλλον δε θα τα πάω καλά μαζί της. Οπότε ελπίζω στο θαύμα να πέσουν οι βάσεις στο Ναυπηγών ;).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vendetta

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών, επαγγέλεται Ξεναγός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,275 μηνύματα.
Νομίζω το χειρότερο control freak που ξέρω είμαι εγώ...:redface::redface:
Τελευταία ωστόσο νομίζω ότι το έχω βελτιώσει αρκετά...:hmm:
Και το κορυφαιότερο;;;Έχουνε αρχίσει να γίνονται οι φίλοι μου control freaks...:D


Δεν ξέρω αν μιλάμε για το ίδιο πράγμα, αλλά ας εξετάσουμε την παρακάτω περίπτωση:

Μια ομάδα Χ ατόμων αποφασίζει/πρέπει να κάνει μαζί μια εργασία για τη σχολή/project για τη δουλειά. Οι Χ-1 είναι άσχετοι με το αντικείμενο ή μέτριοι στην καλύτερη. Ο Χ-στός ξέρει περισσότερα για το αντικείμενο και τον ενδιαφέρει να βγει πραγματικά καλό το project. Αν δηλαδή κάνει πολλές παρατηρήσεις για τις κακοτεχνίες των υπολοίπων, ενίοτε φωνάζει κιόλας (άνθρωπος είναι και αυτός), είναι control freak και κατά τον Tsipouro "πρέπει να πεθάνει"; Αυτός φταίει που οι άλλοι δεν νοιάζονται/είναι άσχετοι;

Κοίτα...Πέρυσι το καλοκαίρι είχαμε συναντηθεί τρία άτομα για να κοιτάξουμε παλιά θέματα σε ένα μάθημα...Όχι να το παινευτώ αλλά το μάθημα το είχα διαβάσει καλύτερα... :D Σε κάποια στιγμή έπιασα τον εαυτό μου να φωνάζει στους υπολοίπους επειδή κάτι δεν καταλάβαιναν...Είχα άδικο...Αυτά πάντοτε έτσι είναι...Δε γίνεται να συνεργάζεσαι με κάποια άτομα και να γνωρίζετε όλοι τα ίδια, να έχετε κατανοήσει τα πάντα και να εργάζεστε όλοι με τον ίδιο ζήλο...Κάπου κάποιος υστερεί και κάποιος είναι καλύτερος...Εν τέλει ο ένας συμπληρώνει τον άλλον...;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Μπορεί κάποιος να τοπεί Ελληνικά;

Εξουσιαστικά άτομα, κάνουν τα πάντα για έλεγχο και εξουσία σε όλο το περιβάλλον τους. Βασικα ανασφαλείς και πολύ επικίνδυνοι τρελοί. Παίζουν πολύ με το ψέμα και το διαίρει και βασίλευε, βάζοντας δηλαδή τους άλλους να μαλλωνουν μεταξυ τους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Cf θα ελεγα οτι ειναι η κολλητη μου στα επαγγελματικα της...δεν της εχει βγει σε κακο και ιδιαιτερα οσον αφορα στην ανελιξη της..
Καθε αλλο θα ελεγα.....
Απο την αλλη, εχει αποκτησει αρκετες αντιπαθειες απο συναδελφους της, γιατι τους κανει η συμπεριφορα της να νοιωθουν μειονεκτικα...Βεβαια αυτο σημαινει οτι κατι δεν παει καλα με την αυτοπεποιθηση τους, αλλα αυτο ειναι αλλου παππα ευαγγελιο..:)

Εγω την αγαπω πολυ, ακομα και με αυτο το "ελαττωμα" ...
Απλα την επεξεργαζομαι, αποκαλωντας την "Διευθυντρια" :D..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Εξουσιαστικά άτομα, κάνουν τα πάντα για έλεγχο και εξουσία σε όλο το περιβάλλον τους. Βασικα ανασφαλείς και πολύ επικίνδυνοι τρελοί. Παίζουν πολύ με το ψέμα και το διαίρει και βασίλευε, βάζοντας δηλαδή τους άλλους να μαλλωνουν μεταξυ τους
Επιτέλους, κάποιος που το είπε σωστά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Βασικα μονο ανασφαλεια σε αυτα τα ατομα δεν παρατηρει κανεις...ουτε επικινδυνα τρελλοι ειναι...ουτε με το ψεμμα παιζουν, ουτε βαζουν τους αλλους να μαλλωνουν μεταξυ τους...
Ειναι απλα ατομα πολυ σιγουρα για τις δυνατοτητες και ικανοτητες τους σε καποια πραγματα και θελουν να γινονται συμφωνα με το δικο τους τροπο και να εχουν συνηθως τον απολυτο ελεγχο σε αυτα, καθως και τον τελευταιο λογο...
Σε επαγγελματικο επιπεδο παντως θετικα αποτελεσματα εχει....
Στις διαπροσωπικες σχεσεις μπορει να εχει και καταστροφικα....εξαρταται απο το επιπεδο ελεγχου που θελει να εχει κανεις και που....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tsipouro

Διάσημο μέλος

Ο Tsipouro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,037 μηνύματα.
Βασικα μονο ανασφαλεια σε αυτα τα ατομα δεν παρατηρει κανεις...ουτε επικινδυνα τρελλοι ειναι...ουτε με το ψεμμα παιζουν, ουτε βαζουν τους αλλους να μαλλωνουν μεταξυ τους...
Ειναι απλα ατομα πολυ σιγουρα για τις δυνατοτητες και ικανοτητες τους σε καποια πραγματα και θελουν να γινονται συμφωνα με το δικο τους τροπο και να εχουν συνηθως τον απολυτο ελεγχο σε αυτα, καθως και τον τελευταιο λογο...
Σε επαγγελματικο επιπεδο παντως θετικα αποτελεσματα εχει....
Στις διαπροσωπικες σχεσεις μπορει να εχει και καταστροφικα....εξαρταται απο το επιπεδο ελεγχου που θελει να εχει κανεις και που....
Μα αυτά τα άτομα είναι απλά οι light περιπτώσεις control freaks που λέγαμε πριν και δεν είμαστε καν σίγουροι α πρόκειται για control freaks ή απλά για τελειομανή άτομα... Για τις ακραίες περιπτώσεις κοίτα λίγο παραπάνω :S.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Αν η περιπτωση ειναι ακραια, ακομα και στα επαγγελματικά, μάλλον ανασφαλεια υποδηλωνει, αφού αυτος που ειναι σιγουρος για τον εαυτο του στο επαγγελμα, δεν χρειαζεται να ελεγχει και το πόσες τσιχλες εφαγες, αλλά μόνο εκεινα που εχουν σημασια στη δουλεια.

Στις διαπροσωπικές σχεσεις, σπανια είναι μη-ζημιογόνο, και σπανια δεν κρυβει ανασφαλειες. Αναλογα με το επιπεδο ελεγχου βεβαια, οπως ειπε η Νεραιδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Βασικα μονο ανασφαλεια σε αυτα τα ατομα δεν παρατηρει κανεις...ουτε επικινδυνα τρελλοι ειναι...ουτε με το ψεμμα παιζουν, ουτε βαζουν τους αλλους να μαλλωνουν μεταξυ τους... Ειναι απλα ατομα πολυ σιγουρα για τις δυνατοτητες και ικανοτητες τους κλπ κλπ....

Διάσημο control freak στην ιστορία υπηρξε ο Αδόλφος Χιτλερ, που αν δεν ήταν τόσο κοντρολοφρικαρισμένος, θα άφηνε τους έρημους τους στρατηγους του να κάνουν τη δουλειά τους και τώρα όλοι θα μιλαγαμε γερμανικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Resident Evil

Διακεκριμένο μέλος

Η Resident Evil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,959 μηνύματα.
Κοίτα...Πέρυσι το καλοκαίρι είχαμε συναντηθεί τρία άτομα για να κοιτάξουμε παλιά θέματα σε ένα μάθημα...Όχι να το παινευτώ αλλά το μάθημα το είχα διαβάσει καλύτερα... :D Σε κάποια στιγμή έπιασα τον εαυτό μου να φωνάζει στους υπολοίπους επειδή κάτι δεν καταλάβαιναν...Είχα άδικο...Αυτά πάντοτε έτσι είναι...Δε γίνεται να συνεργάζεσαι με κάποια άτομα και να γνωρίζετε όλοι τα ίδια, να έχετε κατανοήσει τα πάντα και να εργάζεστε όλοι με τον ίδιο ζήλο...Κάπου κάποιος υστερεί και κάποιος είναι καλύτερος...Εν τέλει ο ένας συμπληρώνει τον άλλον...;)

αυτό το έκανα κι εγώ... ακόμα θυμάμαι πώς φερόμουν στις πρώτες εργασίες-συνεργασίας στη σχολή [με σύνηθες θύμα την κολλητή μου από τη σχολή:redface:-ευτυχώς με ανεχόταν αυτό το κορίτσι :redface:]... Κι όμως στην πρώτη εργασία που πραγματικά υπολειπόμουν από την συνεργάτιδα, αλλά αυτή δεν ήταν της ίδιας κατηγορίας με εμένα και μου...έδινε το χώρο να δουλέψω και να κάνω το δικό μου κομμάτι είδα πόσο λάθος ήμουν, πόσο πιο όμορφα και αρμονικά κύλησε η συνεργασία και προσπάθησα να το αλλάξω... Ακόμα μου "βγαίνει" στιγμές στιγμές αλλά προσπαθώ - και νομίζω τις περισσότερες φορές το καταφέρνω- να το κοντρολάρω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Buggs

Διάσημο μέλος

Ο Buggs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,050 μηνύματα.
Ακόμα μου "βγαίνει" στιγμές στιγμές αλλά προσπαθώ - και νομίζω τις περισσότερες φορές το καταφέρνω- να το κοντρολάρω.

Συγχαρητήρια. Λες άραγε να το αντιληφθεί και η Νεράιδα η καλή μας; (το άν θα καταφέρει να το κοντρολάρει έπεται) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Συγχαρητήρια. Λες άραγε να το αντιληφθεί και η Νεράιδα η καλή μας; (το άν θα καταφέρει να το κοντρολάρει έπεται) :)

Να αντιληφθω τι ακριβως...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fantasmenos

Τιμώμενο Μέλος

Η Διαταραγμένη Προσωπικότητα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Θεολόγος και μας γράφει απο Μαυροβούνιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,026 μηνύματα.
Να αντιληφθω τι ακριβως...?

Ότι πρέπει να πάτε επειγόντως διακοπές για να χαλαρώσετε και να μη τη λέτε ο ένας στον άλλο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Ότι πρέπει να πάτε επειγόντως διακοπές για να χαλαρώσετε και να μη τη λέτε ο ένας στον άλλο :P

Τωρα το ποιος τη λεει σε ποιον ειναι ενα θεμα!;)
Εγω ειμαι ηδη εδω και ενα μηνα σε ημιδιακοπες ντιαρ!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top