Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,965 μέλη και 2,440,466 μηνύματα σε 77,077 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Πώς βγαίνει ο λεκές από ... ;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών , επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,867 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 01:02, 09-04-12:

Το έπλυνες και δε βγήκε;
Μου' χει συμβεί άπειρες φορές σε άσπρα ρούχα και μετά το πλύσιμο ήταν μια χαρά.
Αν το βάλεις σε χλωρίνη; Αν είναι σκέτο άσπρο δε θα το επηρεάσει μάλλον. (καλά μια ιδέα πέταξα)
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,788 μηνύματα.

H Θάλεια έγραψε: στις 01:07, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από christinelle
Παιδιά, έχει μια σειρά εδώ και χρόνια, "ο διαβολάκος του λεκέ" λέγεται, και έχει το κατάλληλο προιόν για πάρα πολλούς λεκέδες (και για ευαίσθητα υφάσματα). Επίσης, κάτι που ισως μερικοί δεν ξέουν, είναι ότι αν σου ξεβάψει ρούχο πάνω σε άλλο, διορθώνεται! Εγώ χάλασα ένα ασπρο παντελόνι, το πήγα στα Sec5 ή οπως λέγονται, ποτέ δεν θυμάμαι, και μου λένε δεν γίνεται τίποτα! Μου είπαν να το πλύνω 10-20 φορές μπας και ασθενήσει το χρώμα αλλιώς να το φοράω μέσα στο σπίτι ή να το πετάξω! Και παω μετά σουπερ μάρκετ και βρίσκω με 3 ευρώ "ξεβαφή πλυντηρίου". Κάτασπρο έγινε.
Είχα μία μπλε ζακέτα που ξέβαψε πάνω σε μία ριγε (χρωματιστή) μπλούζα. Καμία σωτηρία γι'αυτό ε;
Παράθεση

rosa azul

Περιβόητο Μέλος

H rosa azul αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,103 μηνύματα.

H rosa azul έγραψε: στις 14:41, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
Είχα μία μπλε ζακέτα που ξέβαψε πάνω σε μία ριγε (χρωματιστή) μπλούζα. Καμία σωτηρία γι'αυτό ε;
ξεβαφη πλυντηριου θα προτεινα και καλη σου τυχη ....
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 15:00, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από 9aleia
H ξεβαφή κάνει και για τα χρωματιστά ΚΑΙ για τα ευαίσθητα (μεταξωτά/μάλλινα)! Μην το σιδερώσεις πρώτα όμως, γιατί μετά θα είναι πιό δύσκολο.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε: στις 16:25, 09-04-12:

Αρχική Δημοσίευση από rosa azul
ξεβαφη πλυντηριου θα προτεινα και καλη σου τυχη ....
Αρχική Δημοσίευση από christinelle
H ξεβαφή κάνει και για τα χρωματιστά ΚΑΙ για τα ευαίσθητα (μεταξωτά/μάλλινα)! Μην το σιδερώσεις πρώτα όμως, γιατί μετά θα είναι πιό δύσκολο.
Έχουν περάσει μερικοί μήνες όμως, λέτε να πιάσει;
Παράθεση

christinelle

Διακεκριμένο μέλος

H christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,793 μηνύματα.

H christinelle δεν είχε τι να κάνει και έγραψε: στις 16:59, 09-04-12:

Ε, σιγά, και να μην πιάσει τι έχασες? 3 ευρώ...δεν πειράζει, μια βελτίωση θα την έχει σίγουρα.
Παράθεση

Θάλεια

Επιφανές Μέλος

H Θάλεια έγραψε: στις 17:02, 09-04-12:

Ε ναι εντάξει.Ευχαριστώ πάντως.
Παράθεση

gogo317

Νεοφερμένος

H gogo317 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Τουριστικά και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H gogo317 έγραψε: στις 16:22, 25-04-12:

Διαβολάκος του λεκέ για μελάνι.
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,718 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:09, 24-03-13:

Καθώς έβγαινα από το διαμέρισμα δε πρόσεξα πως στην πολυκατοικια βάφανε τους τοίχους και το μπουφάν μου γέμισε μπογια σσπρη . Με πολύ κόπο και τρίψιμο με καφτό νερό έδιωξα τα μεγάλα σημάδια αλλά εμείναν καποια στο μανίκι που είναι μεγάλα και εμφανή. Δοκίμασα να βγάλω με βεντζίνη αλλά τπτ.
τι να κάνω ;
ευχαριστώ
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη venividivici : 25-03-13 στις 03:15. Αιτία: Τα μηνύματα 69 εως 73 προέρχονται από το συγχωνευμένο θέμα "Μπογιά στο αγαπημένο μου μπουφάν"
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H maria1990 έγραψε: στις 22:12, 24-03-13:

δοκιμασε με νεφτι η ασετον
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γιατρός και μας γράφει απο Ζάκυνθος (Ζάκυνθος). Έχει γράψει 10,718 μηνύματα.

O fockos έγραψε: στις 22:15, 24-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από maria1990
δοκιμασε με νεφτι η ασετον
(ισως ακουστεί λίγο αστείο αλλά ενώ τις έχω ξανακούσει αυτές τις λέξεις δε ξέρω ακριβώς τι είξναι). Αυτά μπορώ να τα βρω στο supermarket;
Παράθεση

maria1990

Νεοφερμένος

H maria1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.

H maria1990 έγραψε: στις 22:22, 24-03-13:

το ασετον ειναι αυτο που ξεβαφουν τα νυχια και μπορεις να το βρεις στο σουπερ μαρκετ, και το νεφτι το χρησιμοποιουν για να βγαζουν τις μπογιες απο ρουχα,χερια κλπ. θα το βρεις σε μαγαζια με μπογιες η σε παντοπωλεια
Παράθεση

fockos

Επιφανές Μέλος

O fockos έγραψε: στις 22:25, 24-03-13:

Αρχική Δημοσίευση από maria1990
το ασετον ειναι αυτο που ξεβαφουν τα νυχια και μπορεις να το βρεις στο σουπερ μαρκετ, και το νεφτι το χρησιμοποιουν για να βγαζουν τις μπογιες απο ρουχα,χερια κλπ. θα το βρεις σε μαγαζια με μπογιες η σε παντοπωλεια
ok ευχαριστω παρα πολυ
Παράθεση

υδωρ (Δεσποινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

H Δεσποινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 67 μηνύματα.

H υδωρ έγραψε: στις 18:53, 04-10-13:

απο μανο πανω σε ρουχα;
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    charmander

Βρείτε παρόμοια