Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 67,965 μέλη και 2,440,464 μηνύματα σε 77,077 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 378 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο e-steki!

Εγγραφή Βοήθεια

Κολώνιες και αρώματα

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,472 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:09, 14-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Incognito
δινετε τοοοοοοσα λεφτα για κατι που δεν εχετε δοκιμασει...λεφταεδες

Οκ!
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,675 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 19:43, 14-02-19:

Σε δείγμα και το ξεπάτωσα διότι ήταν comforting smell ασχέτως εαν μου φαινόταν μετροσέξουαλ - αρρενωπότητα μηδέν. Θα παω για μπουκάλι αρκετά αργότερα. Προηγούνται άλλες.

Αρχική Δημοσίευση από Incognito
δινετε τοοοοοοσα λεφτα για κατι που δεν εχετε δοκιμασει...λεφταεδες
Γιατί εσυ οταν δίνεις 2 χιλιάρικα για διακοπές στην Νέα Ζηλανδία την έχεις απαραίτητα δοκιμάσει; Δεν είναι blind buy; Αγοράζεις και εμπειρία μαζί. Σε συναρπάζει το άγνωστο με βάση βεβαια κάποια αρχική πληροφόρηση. Ουδείς αγοράζει τελείως τυχαία εκτός αν έχει πρόβλημα.

Κάθε αισθητηριακή εμπειρία είναι συχνά κατα μέρος blind buy. Απο την επιλογή γεύματος στο νέο εστιατόριο της πόλης εως ένα άρωμα, μια ταινία ή ένα ταξίδι. Και το ρίσκο ως ηδονή είναι μέρος του προιόντος, αόρατο όπως και η χαρά της ανακάλυψης.

Και στην τελική άμα δεν αποδεικνύετο πως οι επιλογές μου δεν ήταν καλές, θα το παραδεχόμουν (οπως με τη Joop!) και θα τις πούλαγα/χάριζα. Αρα κάτι κάνω καλά έστω και blindly (οχι πάντα).
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,472 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 19:48, 14-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Valder
Σε δείγμα και το ξεπάτωσα διότι ήταν comforting smell ασχέτως εαν μου φαινόταν μετροσέξουαλ - αρρενωπότητα μηδέν. Θα παω για μπουκάλι αρκετά αργότερα. Προηγούνται άλλες.

Γιατί εσυ οταν δίνεις 2 χιλιάρικα για διακοπές στην Νέα Ζηλανδία την έχεις απαραίτητα δοκιμάσει; Δεν είναι blind buy; Αγοράζεις και εμπειρία μαζί. Σε συναρπάζει το άγνωστο με βάση βεβαια κάποια αρχική πληροφόρηση. Ουδείς αγοράζει τελείως τυχαία εκτός αν έχει πρόβλημα.

Κάθε αισθητηριακή εμπειρία είναι συχνά κατα μέρος blind buy. Απο την επιλογή γεύματος στο νέο εστιατόριο της πόλης εως ένα άρωμα, μια ταινία ή ένα ταξίδι. Και το ρίσκο ως ηδονή είναι μέρος του προιόντος, αόρατο όπως και η χαρά της ανακάλυψης.

Και στην τελική άμα δεν αποδεικνύετο πως οι επιλογές μου δεν ήταν καλές, θα το παραδεχόμουν (οπως με τη Joop!) και θα τις πούλαγα/χάριζα. Αρα κάτι κάνω καλά έστω και blindly (οχι πάντα).

Η Y είχε διάρκεια;
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

Ο Valder αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 6,675 μηνύματα.

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 20:17, 14-02-19:

Την κλασσική, ένα τετραωράκι. Μιλάω για την EDP. Νομιζα πως είχες πει παλιότερα ότι την είχες.

Γενικά σχεδόν καμία designer δεν εχει πλέον beast mode διάρκεια και προβολή. Δεν εχει νόημα να τις προτιμώ για μένα πλην εξαιρέσεων. Γι αυτο και πήγα σε Mancera και Montale και οποτε τελειώνουν θα τις ξαναγοράζω.
1
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:20, 14-02-19:

Την κλασσική, ένα τετραωράκι. Μιλάω για την EDP. Νομιζα πως είχες πει παλιότερα ότι την είχες.

Γενικά σχεδόν καμία designer δεν εχει πλέον beast mode διάρκεια και προβολή. Δεν εχει νόημα να τις προτιμώ για μένα πλην εξαιρέσεων. Γι αυτο και πήγα σε Mancera και Montale και οποτε τελειώνουν θα τις ξαναγοράζω.

Έχω την Υ EDT.

Η boss bottled που την έχει ένας φίλος μου μου λέει ότι φτάνει μέχρι 7 ώρες!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 21:33, 14-02-19:

Βασικά παίζει να λέω και βλακείες γιατί η Οικογένεια μου και δυο φίλοι μου μου είπαν ότι η Montblanc τους μυρίζει και μάλιστα από απόσταση.Αρα μπορεί να είναι και η ιδέα μου.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,132 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 22:29, 14-02-19:

Η Vercase Dylan Blue πόση ώρα υποτίθεται ότι κρατάει; Πως ακριβώς ψεκάζεστε;
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 22:47, 14-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Johnny15

Έγω βάζω στους καρπούς,στο λαιμό και στην μπλούζα.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 18:49, 16-02-19:

Τελικά η Montblanc legend Night είναι το καλύτερο άρωμα που έχω.Ολοι με τους οποίους μιλάω μου λένε τι ωραίο άρωμα είναι.
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,132 μηνύματα.

O Johnny15 έγραψε: στις 19:06, 16-02-19:

Μετά από δυο μέρες που χρησιμοποίησα την Versace Dylan Blue μπορώ να πω ότι έχει πολύ ωραία αίσθηση, το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν κρατάει όσο θα ήθελα.
1
Παράθεση

Zilda

Διάσημο Μέλος

H Zilda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Zilda έγραψε: στις 19:42, 16-02-19:

Μπαίνω στο σκρουτζ και αναζητώ το άρωμα που ήθελα να αγοράσω εδώ και 3 μηνες. Στο πρώτο κατάστημα που μου βγάζει έχει διαφορά 35,50 ευρώ σε σχέση με γνωστό πολυκατάστημα (ας μην κάνουμε διαφήμιση).... το θέμα είναι κατά ποσό το συγκεκριμένο κατάστημα φέρνει αυθεντικά αρώματα ή μαϊμούδες. Να το γλιτώσω δλδ το 35,50 ή να αγοράσω από γνωστό πολυκατάστημα και να είμαι ήσυχη ότι θα είναι αυθεντικό και θα είναι έτσι όπως πρέπει τέλος πάντων; :/
Παράθεση

Johnny15 (Γιάννης)

Επιφανές Μέλος

O Johnny15 έγραψε: στις 20:07, 16-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Zilda
Μπαίνω στο σκρουτζ και αναζητώ το άρωμα που ήθελα να αγοράσω εδώ και 3 μηνες. Στο πρώτο κατάστημα που μου βγάζει έχει διαφορά 35,50 ευρώ σε σχέση με γνωστό πολυκατάστημα (ας μην κάνουμε διαφήμιση).... το θέμα είναι κατά ποσό το συγκεκριμένο κατάστημα φέρνει αυθεντικά αρώματα ή μαϊμούδες. Να το γλιτώσω δλδ το 35,50 ή να αγοράσω από γνωστό πολυκατάστημα και να είμαι ήσυχη ότι θα είναι αυθεντικό και θα είναι έτσι όπως πρέπει τέλος πάντων; :/

Αν εχει καλές βαθμολογίες δεν έχεις θέμα.
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:09, 16-02-19:

Μετά από δυο μέρες που χρησιμοποίησα την Versace Dylan Blue μπορώ να πω ότι έχει πολύ ωραία αίσθηση, το μόνο αρνητικό είναι ότι δεν κρατάει όσο θα ήθελα.

Πόση ώρα;Η Montblanc 4-5 ώρες.Βεβαια ακόμα και μετά μυρίζει λίγο!
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:34, 16-02-19:

Θα βαθμολόγησω τα αρώματα που έχω.

Montblanc legend night:9/10 (θα ήθελα μια ώρα παραπάνω διάρκεια.Τωρα έχει 5 ώρες)
Armani code Profumo:8.5/10
Y YSL EDT:8.5/10
Armani Aqua di gio:8/10
Calvin Klein CK:7/10
Prada Luna rossa:7/10 (μου τελείωσε)
One million prive:6/10
DG light blue:4/10 (καθόλου διάρκεια το πολύ μια ώρα)

Από διάρκεια έχουμε
Y YSL:6 ώρες
Montblanc legend night:5 ώρες ίσως και 6.
Armani code Profumo:4-4.5 ώρες
Armani Aqua di gio:4 ώρες
CK:3 ώρες
Prada Luna Rosa:3 ώρες
One million prive:2.5-3 ώρες
Light blue DG:1-1.5 ώρες το πολύ.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Volkswagen Fan : 16-02-19 στις 20:59.
Παράθεση

Valder

Επιφανές Μέλος

O Valder Winners do not make excuses έγραψε: στις 23:10, 16-02-19:

Αρχική Δημοσίευση από Volkswagen Fan
Βασικά παίζει να λέω και βλακείες γιατί η Οικογένεια μου και δυο φίλοι μου μου είπαν ότι η Montblanc τους μυρίζει και μάλιστα από απόσταση.Αρα μπορεί να είναι και η ιδέα μου.
Σου χτυπάει olfactory fatigue. Λογικο. Το άρωμα λειτουργεί όμως κι ας μη το καταλαβαίνεις εσυ. Πολύ λογικό. Λογω της μύτης σου την πατάς. Συμβαινει σε ολους μας με πολλά αρώματα, ιδιως αυτα με το ISO E / Αμπροξάν.

Freshie άρα μέτρια πράγματα σε διάρκεια, όπως όλες αυτές και ειναι λογικό. Απλά ψέκασε περισσότερο. Καρπός-Καρπός (προαιρετικά), δεξιά κλειδα αριστερή κλειδα (γιακας πουκαμίσου δηλαδή), και δεξι αυτι αριστερο αυτί από πίσω που περνάνε οι φλέβες/αρτηρίες και μια πίσω απο το σβέρκο. Συνολο 5-7. για freshies ετσι καλοκαιρινα αρωματα.

Γενικά να χτυπάς αυτα τα ζεστά σημεία, εκεί γίνεται η δουλειά. Κι αμα είναι αδυναμο το άρωμα ριχνε και μια δυο πανω στο ρούχο αντι για τους καρπους. Το ρούχο πάντα τις κρατάει περισσότερο απο το δέρμα.

Αρχική Δημοσίευση από Zilda

Εξαρτάται. Εχω ακούσει και για καταστηματα με καλές κριτικές, στραβές περιπτώσεις, αλλα δεν μπορώ να πω κατι δημοσίως διότι πρώτον δεν κάνει και δεύτερον δεν εχω ψωνίσει απο εκεινα τα συγκεκριμενα για να ξερω αν ισχυει αυτο που άκουσα. Αν θες ριξε ενα πμ με το τι ψάχνεις.
2
Παράθεση

Επιφανές Μέλος

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 23:27, 16-02-19:

Σου χτυπάει olfactory fatigue. Λογικο. Το άρωμα λειτουργεί όμως κι ας μη το καταλαβαίνεις εσυ. Πολύ λογικό. Λογω της μύτης σου την πατάς. Συμβαινει σε ολους μας με πολλά αρώματα, ιδιως αυτα με το ISO E / Αμπροξάν.

Freshie άρα μέτρια πράγματα σε διάρκεια, όπως όλες αυτές και ειναι λογικό. Απλά ψέκασε περισσότερο. Καρπός-Καρπός (προαιρετικά), δεξιά κλειδα αριστερή κλειδα (γιακας πουκαμίσου δηλαδή), και δεξι αυτι αριστερο αυτί από πίσω που περνάνε οι φλέβες/αρτηρίες και μια πίσω απο το σβέρκο. Συνολο 5-7. για freshies ετσι καλοκαιρινα αρωματα.

Γενικά να χτυπάς αυτα τα ζεστά σημεία, εκεί γίνεται η δουλειά. Κι αμα είναι αδυναμο το άρωμα ριχνε και μια δυο πανω στο ρούχο αντι για τους καρπους. Το ρούχο πάντα τις κρατάει περισσότερο απο το δέρμα.

Εξαρτάται. Εχω ακούσει και για καταστηματα με καλές κριτικές, στραβές περιπτώσεις, αλλα δεν μπορώ να πω κατι δημοσίως διότι πρώτον δεν κάνει και δεύτερον δεν εχω ψωνίσει απο εκεινα τα συγκεκριμενα για να ξερω αν ισχυει αυτο που άκουσα. Αν θες ριξε ενα πμ με το τι ψάχνεις.

Ευχαριστώ πολύ!!!
1
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες